0

Te rokowania są śmieszne.. Nie tak dawno Song był najlepszym transferem, a Modric największym niewypałem..

Na dobrą sprawę nawet w maju będzie ciężko oceniać. W kolejnym sezonie dopiero wyjdzie jak kto się zaadaptował w drużynie i ile naprawdę do niej wnosi.

0

Wymyślają już.. Co chwile jakieś cyrki z tymi statystykami.. To madrycka prasa, że CR zrównał się już z Raulem, to za chwile katalońska porównuje ilość bramek Ronaldo i Raula w wieku Messiego :D

Jak widać każdy znajdzie statystykę, w której jest najlepszy.. Nawet Pedro :D

0

Problem w tym, że CR im starszy tym lepiej gra i więcej strzela.. U Messiego znowu im starszy tym jakoś mniej się chce.. Może ostatnie sukcesy CR pobudzą Messiego do powrotu na najwyższe obroty?

2

Ronaldo ma zupełnie inny charakter. Messi jest cichy, nie lubi rozmawiać z prasą, za to Ronaldo nadrabia to za dwóch.

Z drugiej strony widać po Ronaldo, że łapie lepsze relacje w klubie z kumplami, czuć chemie w Madrycie, czego nie widać ostatnio w Barcelonie.

Ronaldo, czy Real wygrywa 1-0, czy 5-0, czy przegrał 10 pojedynków z obrońcą, czy 10 razy chciał zabić kibica za bramką stara się tak samo, biega ile wlezie, chce kolejnych bramek.. U Messiego ostatnio widać, że gdy coś nie idzie, np. rywale go pokryją dobrze, odpuszcza i znika na cały mecz..

Co do samouwielbienia to widać to mega u CR, jest to irytujące nie ma co ukrywać, ale z drugiej strony irytujące jest to, że Villa, Ibra, czy Suarez muszą gnić na skrzydle, żeby robić miejsca na szpicy Messiemu..

CR i Messi to zupełne przeciwieństwa pod każdym względem.

0

No właśnie tez się zdziwiłem, bo oglądałem mecz Real - Lpool i komentatorzy kilka razy mówili, że Iker został nowym liderem przynajmniej przez jeden dzień, do meczu Barcy...

0

Taa, bo Ribery to prawdziwy wirtuoz piłki jak Zidane.. Kandydaturę Ribery'ego rok temu wysunął jego rodak Platini i dopiero wtedy zaczął być brany w ogóle pod uwagę. Jeżeli już ktoś z Bayernu zasłużył na być w TOP3 jest to Robben, który utrzymuje równy poziom od kilku lat

0

Mecze / Bramki / Asysty Ribery: 52 / 22 / 18 Messi: 45 / 42 / 15 CR: 56 / 66 / 15 Ribery żenująco blado wypada przy Messim i CR... Nawet w Lidze Mistrzów nie zrobił furory: 1 gol i 5 asyst..

0

Bo Bayern to kolektyw, w którym ciężko kogoś wyróżnić. Tam cała drużyna zagrała na mega poziomie, ale nikt się nie wychylił. Indywidualnie Ribery blado wypadł i przy CR i przy Messim.

Tak samo w tym roku z Niemcami.. Ciężko kogoś wyróżnić z nich. To była drużyna bez indywidualności, a Złota Piłka to nagroda indywidualna.

Równie dobrze rok temu w miejsce Ribery'ego można było wstawić Robbena, Mullera czy kogokolwiek innego z Bayernu...

0

Już nie przesadzajmy.. Argentyna nie ma słabego składu.. Na papierze pomoc i atak ma zabójczy

0

Ale można by to zrobić..

Np.
Wygranie Ligi Mistrzów +10 ptk
Wygranie Mistrzostw Świata + 20ptk
Zdobycie Złotego Buta +30ptk
Zdobycie MVP Ligi Krajowej +20ptk
itd.

14

Bo ZP ma tylko znaczenie, jeżeli wygrywa ją Messi..

3

Hahahaha no tak Perez wszystkiemu winny.. Przecież to Perez pogryzł Chielliniego...

0

Jeżeli odwali podobny numer to raczej już nie ma czego szukać w piłce nożnej.. Piłkarzy wybitny, ale zachowania poniżej krytyki..

8

Czy tu nikt nie rozumie, że liczy się też zachowanie? To jest wyróżnienie za cały rok. 12 miesięcy (w tym przypadku 11), a Suarez spędził 4 miesiące na wakacjach.

Przyjmijmy, że ktoś dostaje zawieszony dyscyplinarnie w pracy na 4 miesiące za jakieś przewinienie.. Wyobrażacie sobie, żeby w takim przypadku miał dostać na koniec roku nagrodę od szefa?

To jest niemożliwe.. To jest nagroda FIFY.. FIFA najpierw go zawiesiła na 4 miesiące, więc absurdem byłoby teraz gdyby miała go nagrodzić za całokształt pracy przez cały rok.

Nikt nie kwestionuje gry Suareza. Gdyby nie dowalił akcji z Włochami prawdopodobnie byłby w TOP3.

0

CR 1,29
Messi 1,18

I tak CR lepszy hehe

0

CR 49 / 12 -> 47 apps -> Ratio 1.04
Messi 43 / 21 -> 54 apps -> Ratio 0.8

1

Ale jak skoro złota piłka jest nagroda FIFY za cały rok.. No w sumie nawet 11 miesięcy, bo głosowanie kończy się szybciej.. Na 11 miesięcy Suarez był zawieszony na 4 miesiące.. Ponad 1/3 czasu spędził na karze FIFY, więc z jakiej racji ma liczyć na wyróżnienie ze strony FIFY? To tak jakby w szkole kogoś zawiesili na 4 miesiące, a potem miałby dostać nagrodę za najlepszego ucznia..

0

Suarez na bank byłby w TOP3. Genialny sezon w Anglii + bardzo dobry Mundial do momentu ugryzienia.. Sam wygryzł siebie z tej listy ;)

0

Loew / Simeone

Będzie zacięta walka między nimi

3

To była ironia ;) Po wygranych meczach przez Real zawsze można zaobserwować falę komentarzy jaki to Real miał farta, bo trafił na rywala bez formy..Chociażby Pan xavi890 i "Jak dla mnie real wygrał tylko dlatego Lige Mistrzów w tym sezonie bo reszta topowych piłkarzy i zespołów troche była pod formą przed mundialem"

0

Tak przegrywał w La Liga wszystko, że Realowi zabrakło 3 punktów do mistrza.. Jeszcze w Maju Marca i AS wciskały Ramosa do głównego kandydata także nie popadajmy ze skrajności w skrajność.. Nominacja jak najbardziej zasłużona chociażby za jego strzeleckie wyczyny, ale nic więcej się nie należy

5

Przecież Barcelona jest w trakcie budowy nowego zespołu :D

Zapamiętaj! Gdy Real wygrywa to ZAWSZE z drużyną bez formy, albo która nie jest już tak silna jak rok temu ;) Real NIGDY nie wygrywa dzięki swojej formie :D

2

Suarez sam siebie skreślił swoim zachowaniem na Mundialu.. Brak jego na liście jest zdecydowanie spowodowany właśnie tym zachowaniem, niż wynikami sportowymi..

2

Przecież Real jak wygrywa to tylko z zespołami bez formy (Liverpool, Bayern z zeszłego roku też już nie jest tą drużyną)....

1

No za to Ty zaprezentowałeś "poziom intelektualny"... ;)

2

Sratatata widać było klasę Ronaldo w meczu z Sociedad :D

0

Mistrz Illara :D

2

Real ma jasną sytuacje z kontraktami nowy kontrakt na 2 lata przed wygaśnięciem aktualnego. Nawet Ronaldo zaakceptował to i poczekał na nowy kontrakt. Po złotej piłce też nie było tematu, że musi dostać podwyżkę. Każdy to akceptował oprócz Di Marii, który zresztą po podpisaniu nowego kontraktu jeszcze za czasów Mou, nagle zniknął z formą. Sam Jose mówił, że Angel od momentu podpisania kontraktu jest innym zawodnikiem.

0

Tylko, że DI Maria rok wcześniej zgodził się na nowy długoterminowy kontrakt.. Nikt normalny (no poza Messim) nie będzie dostawał co roku podwyżki, zwłaszcza, że z Di Marią co chwile były przeboje z wymuszeniami nowego kontraktu. W przypadku zgodzenia się na nowy kontrakt (mimo aktualnej umowy na kilka lat) z tak wielką podwyżką, każdy piłkarz Realu zacząłby się buntować. Benzema dostał podwyżkę, bo kończył mu się kontrakt. Di Maria wcześniej zapewnił sobie nowy.

0

CR po idiotyzmie jakim palną na EURO, ostatnio ciepło zaczął wypowiadać się o Messim także dziwne, żeby nagle bez powodu szukał prowokacji..

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?