baartekk97
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: sierpień 2021
Częstochowa
3 obserwujących
0 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@amanter spokojnie, to tylko spekulacje medialne. Myślę, że podpiszą.
0
@bartas97 A kogo to obchodzi, hę?
0
@MesQueUnClub_87 Wytłumaczę łopatologicznie, bo widzę, że nie dociera. Objawy kryzysu gospodarczego:
- galopująca inflacja: co prawda nie istnieje jednoznacznie określony przedział natomiast zakłada się, że z galopującą inflacją mamy do czynienia gdy wynosi ona od 10 do 50%. W Polsce w lipcu inflacja wynosiła 3,7%, czerwiec 4,1%, na wiosnę w okolicach 5% NIE
- spadek produkcji: rok do roku w Polsce wzrost o 30% (!!!), w ujęciu miesięcznym o 1,6% (w maju w stosunku do kwietnia). NIE
- spadek pensji: w 2021 r/r wzrost o 6,6% (więcej niż roczna stopa inflacji!!!), a w stosunku do czwartego kwartału 2020 o 4,1%. NIE
- spadek zatrudnienia: wzrost zatrudnienia w zakończonym kwartale wyniósł w Polsce 2,2 proc. rok do roku. To przekłada się na nominalny wzrost o 351 tys. osób. Bezrobocie w UE: 7,1%; w Polsce 3,6%. NIE
- spadek PKB: pisałem już o tym, ostatnie dane mówią o 10,7% wzroście w drugim kwartale i jest to średni wynik na tle Europy. NIE
- wzrost bezrobocia: NIE
- dług publiczny: oczywiście wzrósł, tak jak w całej Europie, natomiast na tle Europy wypadamy solidnie. Deficyt sektora finansów publicznych mamy na poziomie średniej unijnej, stosunek długu do PKB to 58% (traktatowy limit to 60% - aż 14 krajów nie spełnia tego wymogu w tym uwaga uwaga: Niemcy czy Francja), gdzie średnia unijna to ponad 90%.
i tak dalej, i tak dalej. Wymieniłem tylko najważniejsze wskaźniki, bo nie ma sensu dalej w to brnąć. Rzucasz jakimiś populistycznymi pierdami, ja podaję fakty. Nie ma praktycznie żadnych przesłanek do tego, żeby mówić o kryzysie finansowym. Wiadomo że nie jest idealnie, że dużo trzeba poprawić, że wiele rzeczy w tym kraju, szczególnie w sferze rządowej, jest do naprawy, ale pisanie o tym, że mamy jakiś potężny kryzys finansowy to narażanie się na śmieszność. Żyj dalej w swoim wymyślonym "kryzysowym" świecie. Nikt Cię na poważnie traktował nie będzie.
PS
Nadal czekam na info o tym jakie to zamknięto biznesy, które wpłynęły na ceny żywności.
I czego wg Ciebie ludzie sobie będą odmawiać żeby tylko pojechać na wakacje?
Samochodów? Odpada. Jest takie zapotrzebowanie, że na niektóre modele trzeba czekać ponad rok (i nie są to limitowane edycje)!
Mieszkań? Brakuje tysiące mieszkań na rynku, popyt znacznie przebija podaż, ceny biją rekordy.
Elektroniki? Brakuje konsol PS5, kart graficznych, sprzedaż elektroniki w 2021 wróci do poziomu z 2019.
Fotowoltaika też bije rekordy, więc ludzie nie rezygnują z inwestowania w poprawę komfortu.
Czego sobie odmówią? Żywności? Będą chodzić w ubraniach z ciucholandu? Jestem szalenie ciekaw jaką bzdurę tym razem wymyślisz.
0
@cubesnoop Jak ja zakładałem, a było to dawno temu, to przychodził listem kod do wklepania ;)
Nie tak dawno była opcja zrobienia zakupów bez zakładania konta, ale od 19 kwietnia z tego zrezygnowali (niby żeby móc zapewnić odpowiedni serwis posprzedażowy, ale jak wiadomo to tylko dla picu).
1
@Kamyk37 Nie da się. Musisz mieć założone konto. Jakiś czas temu zablokowali tę funkcję.
0
@kamilkrycha Teraz już się nie da.
0
@Joe_Pesci Najlepszy byłby system z płaceniem za grę, bramki, asysty, czyste konta, premie za sukcesy, itd. Jak nie grasz to dostajesz jakąś ustaloną stawkę, np. 10 koła na miesiąc. Każdy piłkarz podpisując kontrakt indywidualnie ustalałby ile zarobi za wyjście w podstawowym składzie, ile za strzeleni gola, itd.
1
@jacobFCB Wal śmiało.
0
Odważnie.
Mam wrażenie, że będzie z nim jak z Jamesem w Realu.
0
@normasubiektywna Nie chodzi mi o kibiców, ale bardziej o piłkarzy. Zastanowiłbym się dwa razy czy podpisywać kontrakt z Barceloną gdybym wiedział, że trafi mi się słabszy okres i od razu klub mnie odpala w taki sposób. Ktoś z nim ten kontrakt podpisał i zgodził się na takie zarobki. Nie dziwmy się Samuelowi, że chce dobrze zarabiać. Mógłby odejść, ale nikt mu nie zagwarantuje takich zarobków. To jest problem.
0
@MesQueUnClub_87 Jakbym czytał wypociny posła Koalicji Obywatelskiej i to raczej takiego z czwartego szeregu.
Po pierwsze specjalnie posłużyłem się danymi z Europy, żeby nikt mi nie zarzucał że gloryfikuje działania pewnego rządu. Niestety nie wziąłem pod uwagę tego, że niektórzy (czyli np. Ty) nie potrafią czytać wykresów. Jakbyś na to spojrzał to byś wiedział, że Polska wcale nie jest liderem wzrostów. A jakbyś dołożył do tego trochę wiedzy ogólnej (której nie masz), to byś wiedział, że niski poziom bezrobocia jest także wynikiem dużego stopnia emigracji zarobkowej (co jest złe), rozbudowanej szarej strefy (co jest bardzo złe) oraz w mniejszym stopniu socjalu (szczególnie jak ktoś ma dzieci). Dlatego wbrew pozorom dobra sytuacja ekonomiczna niekoniecznie jest laurką dla obecnie rządzących - no ale żeby do tego dojść to trzeba pomyśleć, a nie wiecznie żyć nienawiścią.
Po drugie podaj dane ile to biznesów musiało się pozamykać. Konkrety. Oficjalne dane, liczby, nie banialuki. I zamknięcie których biznesów wpłynęło na ceny żywności?
PS
Zgadza się - brak logiki. Twój problem polega na tym, że to Ty wyciągnąłeś taki wniosek nie ja. Ja odnosiłem się do Twoich wymysłów dotyczących wielkiego kryzysu gospodarczego jaki mamy w Polsce, którego nie widać w Zakopanem, nad morzem, na Mazurach czy w Bieszczadach. Nigdzie nie napisałem że jak kogoś stać na wakacje, to stać go na budowę domu. Napisałem jedynie, że jak ludzi stać na płacenie horrendalnych cen za wakacje to o jakim kryzysie my mówimy.
Twój tok rozumowania: Wakacje nad morzem kosztują 1000 zł. Jest sporo ludzi. Za jakiś czas te same wakacje kosztują 300% więcej. (mi logika podpowiada, że część osób zrezygnuje, bo za dużo, a tymczasem twoja logika...) Tłumy nad morzem jakich nigdy nie było.
Teraz wjeżdża Mezo i śpiewa: "Mamy kryzys, kryzys".
Kurtyna
0
Komentarz usunięty
0
@lucca87 Dziecko drogie Ty umiesz czytać wykresy? Piszesz jakieś bzdury wyssane z palca o tym, że na początku pandemii ceny masła "drastycznie" poszły w górę. Co pokazuje wykres z oficjalnymi danymi? Że na początku pandemii cena masła poszła drastycznie... ale w dół! W lipcu 2020 r. nastapiło odbicie i pod koniec roku ceny wróciły do poziomu sprzed pandemii. Naprawdę to takie trudne dla 34-latka "przeczytać" wykres? Ośmieszasz się.
0
Wizerunkowo to byłby strzał w stopę.
0
@MesQueUnClub_87 Straszny mamy kryzys gospodarczy. W Wielkopolsce w 2021 roku jest najmniejsze bezrobocie w historii tego regionu! Notabene jest to region z najniższym bezrobociem w UE w 2020 roku.
https://galeria.bankier.pl/p/0/f/a281d551aa208a-948-948-0-0-2084-2084.jpg
Raport Komisji Europejskiej: "PKB wzrośnie o 4,8 proc. w 2021 roku i 4,5 proc. w 2022 zarówno w UE, jak i w strefie euro. Przewiduje się, że wielkość produkcji powróci do poziomu sprzed kryzysu w ostatnim kwartale 2021".
https://pbs.twimg.com/ad_img/1412698607061458947/HJaa6opx?format=png&name=small
Zapraszam do pooglądania zdjęć z Bieszczad, Zakopanego, Mazur czy znad polskiego morza. Mnóstwo ludzi. Wszystkie miejsca w hotelach zarezerwowane. Nie ma gdzie palca wcisnąć. Znajoma była w niedzielę na Zamku w Chęcinach. Kto był wie jak się tam wchodzi. Już na wypłaszczeniu była ogromna kolejka żeby wejść na górę. Faktycznie gigantyczny kryzys, bo ludzi nie stać żeby wyjechać na wakacje.
0
@lucca87 Zanim kolejny raz napiszesz jakąś bzdurę to sprawdź to dokładnie. Wykres cen masła:
https://api.agronomist.pl/media/WykresCeny.jpg
Pandemia sprawiła, że ceny masła były najniższe od 2016 roku. Dopiero marzec 2021 roku przyniósł wzrosty, ale wiązało się to z zmniejszoną podażą mleka, a nie pandemią.
0
@lucca87 A co ma piernik do wiatraka?Oczywiście zarabiają więcej, ale jak to się ma do tego co napisałem? Przecież to się odnosiło do tego co napisał @MesQueUnClub_87 - koszty rosną, ale rosną też pensje. Nie wiem jaki zaszedł proces myślowy w Twojej głowie, że odniosłeś to do pensji budowlańców.
0
@Janas11224 Duda chociaż mówi, bo Komorowski potrafił tylko czytać z kartki. To jest żałosne, że w prawie 40 mln kraju Jest może trzech gości, którzy potrafią machnąc przemówienie bez kartki: Duda, Kaczyński i Tusk. Cała reszta duka z kartki.
0
@MesQueUnClub_87 Pensje rosną około 10% w skali roku, więc o jakich niezmienionych pensjach piszesz? 10 lat temu wynagrodzenie minimalne było na poziomie 1386 zł, dzisiaj to 2600 zł. Praktycznie 100% przebicie. To są fakty, a nie jakieś dyrdymały.
Cena gruntów rolnych (podkreślam rolnych - nie chcę podawać danych dotyczących działek budowlanych, bo tam rozstrzał jest ogromny: zależy od wielu czynników, chociażby lokalizacji) 10 lat temu to średnio 17 tys. zł za hektar, dzisiaj 43 tys. zł za hektar.
Drewno czy stal nie potanieją, bo jest ogromne zapotrzebowanie ze strony Chin. Chińczycy wykupują wszystko na pniu - od żywności (pszenica, rzepak czy kukurydza biją rekordy cen; rok temu pszenica 650 zł za tonę w żniwa; dzisiaj to ponad 1000 zł), po wszelkie materiały budowlane.
0
@LS Carlo Rossi to podobny poziom smakowy co jabole, tyle że nie ma siary i takiego kopnięcia.
0
@DaPidejpi Jakby była możliwość zakontraktowania go za nieduże pieniądze to chłopak już dawno miałby jakiś klub.
0
@Janas11224 A co robił Komorowski poza łażeniem po krzesłach i podpisywaniem wszystkiego co mu podsuną pod nos?
A co robił Kwachu poza chlaniem wódy i podpisywaniem wszystkiego co mu podsuną pod nos?
W Polsce Prezydent to paprotka - taki mamy ustrój. Jeżeli rząd i Prezydent będą z jednego obozu politycznego to tak będzie.
0
@LuisSalvano Oni go oddadzą za darmo. Wymiana nie wchodzi w grę, bo nikt nie zgodzi się na drastyczną obniżkę zarobków.
0
@Huberc1kk Za dużo masz pieniędzy? Wpłać na siepomaga
0
@DonMatteo901 Trzeba być prawdziwym bohaterem żeby dobić 13-latkowi.
0
@Bajek Jest takie powiedzenie: "Pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, trzeci dla siebie". Nie znam nikogo kto wybudował dom i był potem zadowolony z tego jak to zrobił. Czas uwypukla wady i popełnione błędy. Dlatego opcja zakupu starszego domu, wybudowanego nawet przed 2000 rokiem, jest całkiem sensowna.
0
@MesQueUnClub_87 Mylisz się. Ceny już takie zostaną. Ludzie się przyzwyczają i będą płacić. Tak samo jest z ceną mięsa czy wędlin w sklepach. Jak drożeje prąd, paliwo czy cena za żywiec to ceny mięsa i wędlin w sklepach rosną. Za chwilę paliwo potanieje, żywiec też jest tani, a ceny w sklepach ani drgną w dół.
0
@Yosemite Ten Zalewski to chyba tylko po to, żeby go podebrać Włochom.
0
@Encore Sztuka dla sztuki.
3
@Cule1234 Tak samo mówił, że Messi zostanie i nie został. To, że Prezydent coś powiedział nie oznacza, że słowo ciałem się stanie :)