1

@scotti tak...i dlatego Rakieta wszedl z Bilbao:)

0

@pax doceniam to ze sie rozpisales ale blad Roberto masz na pierwszym screenie. Skrzydlowy Osasuny idzie na wrzutke (nie ma znaczenia ze potem jeszcze przekreca na lewa noge bo tego nie da sie przewidziec, z tego screena wynika ze ma idealna pozycje do wrzutki prawa noga). Pique przesuwa sie na krotki slupek i zostawia za soba Aville ktorego slusznie przejal Semedo. Semedo kryjac Aville stoi tylem do reszty boiska a Roberto widzac ze Semedo jest tylem bezsensownie pokazuje mu Torresa zamiast sam do niego podbiec - z urzedu szybciej by wyszlo pokrycie Torresa przez Roberto zamiast dogadywanie sie z innym zawodnikiem - na to w tym momencie juz nie bylo czasu bo tak jak mowie skrzydlowy mial idealna pozycje do wrzutki.

Na drugim screenie Roberto pokazuje nadal na Torresa samemu 'kryjac' Aville na radar - powinien kryc od bramki. Nie dziwota ze Semedo sie nie rusza bo by zostawil Aville samego 10m na wprost bramki.

Nastepnie dzieja sie dwie rzeczy w odstepie sekundy (00:36 na filmiku). Semedo odsuwa sie od Avilli (ktorego Roberto i tak nie kryje) prawdopodbnie rusza kryc Torresa (jest ciagle twarza do skrzydlowego ktory ma pilke) a Roberto widzac ze skrzydlowy jest zapedzony do rogu zupelnie odpuszcza Aville i idzie do przodu

Skrzydlowy nawija na lewa wrzuca i Semedo widzac ze Roberto nie kryje Avilli rusza do niego bo to on jest najblizej bramki. Jak dochodzi do niego ze pilka idzie na dlugi slupek to nastepuje rozjechanie (gdyby sie nie rozjechal to i tak by nie zdazyl do Torresa IMO). Moze bylbym sie w stanie z Toba zgodzic gdyby Roberto choc przez chwile tego Aville kryl. Ale nie kryl.



jakies wszystko byloby latwe gdyby Roberto z pierwszego twojego screena po prostu podbiegl kryc Torresa. A to ze on jest jakims tam pomocnikiem to zadne tlumaczenie. Byl zawodnik wolny on go widzial i nie pokryl. To Roberto mial najlepszy poglad na sytuacje ale podjal zla decyzje.

0

@pax Ty to nie umiesz przyznac ze Semedo cos dobrze zrobil:) Roberto Torresa juz pokazywal od pewnego czasu a nie od momentu kiedy dolaczyl do Semedo. Zamiast podbiegac do Semedo i wytykac palcem kto jest z tylu to trzeba bylo samemu pokryc Torresa. A skoro padla bramka to najlepszy dowod ze nie bylo czasu na przekazanie krycia. A to co nazywasz wstrzeleniem pilki w pole karne dziwnym trafem okazalo sie idealna asysta dograna na centymetr.

Semedo zaczal soe cofac dopiero jak pilka zostala zagrana do Torresa. Jako jedyny zrobil ruch. Ale bylo juz za pozno. Tam powinien byc Perez albo Roberto ktory widzial niekrytego zawodnika i go nie pokryl

0

@Bartex no wlasnie dopiero 3 mecze. Bez Messiego Suareza i Dembele. Takze proponuje sie uspokoic a nie piszczec jak baba

2

@AntyRealM nie wiem ile razy trzeba bedzie to pisac: pewne zrodlo biletow na Barce to oficjalna strona Barcy. Z zadnego innego zrodla bym nie kupowal

1

@Bartex mam nadzieje ze nie masz na imie Bartek bo by mi bylo wstyd. Cou nic nie gral i zjadal kupe kasy, Rafa za chwile by sie rozlozyl poza tym mial tylko rok kontraktu trzeba bylo cos zrobic. W zamian tego mamy mlodzikow z Barcy B ktorzy jak do tej pory swietnie sie sprawdzaja

0

@pax 'jak sie okazalo niepotrzebnie' to jest takie gadanie po fakcie. Jakby podbiegl do Torresa to by ziomek zagral do Avilli. Na tym to polega. Avilla byl najblizej bramki ustawiony centralnie na wprost i to on byl ziomkiem ktorego nalezalo kryc i tak wlasnie zrobil Semedo tym bardziej ze Pique stal przed Avilla i kryl wlasny nos. Zawalili Perez ktory sie zupelnie nie wrocil oraz Roberto ktory widzial nieobstawionego gracza i zamiast podbiec do niego to pokazywal palcem i podbiegl do Semedo po czym zrobil kilka krokow do przodu od swojej bramki.

0

@Janiama na sile do skladu byl wstawiany Miranda i wiemy jak katastrofalnie zagral sezon temu

2

@Salwik92 a czyz nie o to chodzilo? zeby bylo wiecej mlodych wychowankow a nie graczy za gruby hajs. Przeciez Ansu i Perez zrobili w te 3 mecze wiecej niz Cou przez caly zeszly sezon

13

@bartekvisca zawodnik skazany na sukces...co za pusty frazes. Gdzie on mial ten sukces w zeslym sezonie? Bo na pewno nie w swojej grze

1

@pero1983 jasne! i za 17.5mln na pol roku bedzie pierdziec w stolek w LM:) jestem pewny ze by mu sie to spodobalo:)

0

@Borneo no jak skalal do pilki to jest ruch reki wiadomo:)

5

@MESSIah16 4:0 to by nie byl problem. Jakby Cou albo bodajze Alba w drugim meczu zdolali wbic na 1:1 to wtedy moze by Liverpool opadl mentalnie. Tam trzeba ich bylo dobic a nie w pierwszym meczu

0

@AzulgranA1899 a co z Areola?

0

@Borneo czy by przeleciala czy nie to nie ma wiekszego znaczenia. wysoko podniesiona reka odklejona od ciala. to musial byc karny.

tak ogolnie sie zgadzam co do meczu z Liverpoolem. Zabraklo biegania. Przebieglismy 7km mniej niz przeciwnik. To tyle ile mniej wiecej biega jeden zawodnik w ciagu meczu. Zgadnij ktory byl tym co nie wybiegal tych 7km:) no trudno sa zalety i wady posiadania Messiego w skladzie. Niestety w takich meczach trzeba zasuwac i niewazne czy nazywasz sie Vidal czy Messi. 1/2LM na stojaco sie nie wygra

1

@Pawelec7 holy moly co to tutaj sie porobilo.

Po co Ajax nadal sprzedaje kim oni tam chca grac?
Llorente do Napoli lol po co
I tak najwieksza beke mam z United. Ciekawe kim oni beda bronic jak Smallinga wypchneli

0

@dariooo spokojnie na nikogo go nie wymienia

0

@Borneo kolego prosze stawiaj spacje...lepiej sie czyta:)

Messi chodzi umiejetnie ale to w ataku. W obronie - przestanmy sie oszukiwac - czlapie, poza tym w obornie trzeba biegac a nie chodzi. I zadneego umiejetnego podejscia nie ma. Obejrzyj sobie jeszcze raz mecz z Liverpoolem i to jaka swobode mial Fabinho podczas gdy Messi byl 3m od niego.

Ja wiem, wiem ciezko i trudno sie czepiac Messiego no ale idealny nie jest i w defensywie za bardzo nie pomaga a ciezko sie robi pressing 10vs11.


Co do reki to oczywisty karny. Pilka nie musiala isc w bramke - byla to po prostu wrzutka. Jakby Pique nie podniosl reki na 2 metry to pilka przy poleciala w pole karne stwarzajac zagrozenie. Durnota Pique, troche pech oraz dziwne zachowanie calego bloku defensywnego bo ta akcja byla tak z dupy ze serio durny karny

2

@Borneo ludzie jeszcze srednio rozumieja: nie bedzie nam dzialac pressing jesli w skladzie jest Messi. Do tego co by on musial biegac w defensywie

3

Rakitic na lawie -> tracimy rekordowa ilosc goli...

To dla tych ktorzy pisali 'no i co z tego defensywnego Rakitica jak i tak tracimy gole' i ktorym odpisywalem 'to sobie wyobraz ile bedziemy tracic bez Rakitica':)

2

dzisiaj nadejdzie rozstrzyniecie mojej teorii:) jak na razie wszystko sie sprawdza. Zamknieto temat Barcelony, teraz czas na ruch Pereza. Sam jestem ciekawy czy dobrze myslalem i pisalem juz 2 lata temu wbrew wszystkim ze Ney robi sobie swiadomy przystanek przed Realem.

Neymar nas wydyma 2 razy:) ciekawe co wtedy zwolennicy powiedza o synu marnotrawnym

2

@bernardFCB ale po co nam kolejny lewonozny PS?

0

@donleoJR @Lares dokladnie od kiedy? to chyba dopiero od tego sezonu taki przepis.

1

@pax Semedo stał przy dobrym zawodniku. Cofnąć powinien się Perez a Roberto kretynsko podbiegl do Semedo zamiast isc pokryc ni3krytego ziomka skoro go widzial. W takich sytuacjach nie ma czasu na przekazanie sobie krycia

1

@adamt1996 no jak nie zawieszaja. przeciez to czerwona i wylot z boiska i nie grasz w nastepnym meczu

0

@Janiama nie do konca sie zgadzam.

ogladam ta powtorke:



i w momencie jak ziomek z Osasuny byl 'zapedzony do naroznika' to Perez juz byl na linii naszego pola karnego i nawet sie nie obejrza na gracza zamykajacego akcje.

tak jak mowilem zlekcewazyl. Tak samo Roberto. On tez myslal ze spokojnie ta pilke przejmiemy i dlatego zrobil pare krokow do przodu. To jedyne wytlumaczenie dla jego postepowania. Roberto olal totalnie strzelca w fazie powrotu bo go widzial tak jak sam napisales a Perez olal go troche pozniej i zatrzymal sie na wysokosci pola karnego.

Wg mnie Pique tez wyszedl za bardzo do boku (nie bylo go nawet w swietle bramki). Wiem ze wyszedl dlatego ze Lenglet poszedl pomagac Albie ale skonczylo sie na tym ze PIque nic nie widzial ani totalnie nic nie mogl zrobic - zle ustawienie. Najmniejsza wina tutaj jest Semedo ktory kryl goscia najblizej bramki

5

@Janiama ja bym jeszcze dodal ze oczywistoscia jest ze skrzydlowy w fazie defensywnej pilnuje przeciwnika zamykajacego akcje. Perez mial kupe czasu zeby wrocic tak samo jak Roberto a zamiast tego truchtal. Mysle ze problemem tutaj bylo ze obydwoje zlekcewazyli ze zawodnik Osy bedacy przy pilce zdola wykiwac (Albe? Lengleta?) przeciwnika obrocic sie i tak dosrodkowac. Perez juz myslami byl przy kontrze.

Po raz kolejny zatem klania sie koncentracja oraz lekcewazace podejscie do sytuacji. Ta sama przyczyna dala Osasunie karnego

0

@Gaucho a kto mowi ze to Semedo wina przy tym golu? To skrzydlowy sie nie wrocil do ziomka zamykajacego atak. Pomocnicy tez palcem nie kiwneli

0

@Pawelm1999 ryanair z berlina odpowiednio wczesnie

0

@Janiama Semedo zagral fatalnie wczoraj ale swietnie z Betisem. Trzeba z nim popracowac. Roberto zagral swietnie z Betisem na pomocy i slabiutko wczoraj.

I praktycznie mozna tak jechac po calym skladzie. Przeciez to ten sam sklad co klepal z Betisem. A wczoraj zero pressingu zero wymiennosci wpozycji zero ruchu z przodu. Po przerwie bylo lepiej i 2 gole po 2 szybkich zmianach co znaczy ze Valverde zareagowal co najmniej dobrze.

Mnie najbardziej wkurza po jakich prostych bledach tracimy bramki. Gram sobie w lidze amatorskiej i takie bramki jak wczoraj (brak przejscia w obronie/brak powrotu do pilkarza zamykajacego akcje oraz taka reka) to my wlasnie tam tracimy. A u nas takie cos odwala 32 letni Pique - najbardziej doswiadczony obronca w klubie.

Koncentracja i wola walki - tego nam brakuje. O atak sie nie martwie bo przyjdzie Leo i Gruby i Dembele i sie zacznie zazebiac. Na razie gramy swiezym Griezmannem i dwoma juniorami ktorzy i tak sporo dali. Natomiast obrona i pomoc to nadal przecietnosc.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?