cat_r37
Dołączył/a: grudzień 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Bagsik88 zależy jak na to spojrzeć. W obecnej sytuacji może być ciężko uzyskać sensowne pieniądze za Semedo. Wątpię by Cancelo prezentował niższy poziom niż Nelson, w końcu w ofensywie akurat potrafi sporo. Mendes za rok i tak go przeniesie do innego zespołu za bardzo dobrą kwotę co robi praktycznie co sezon. Chętnych nie zabraknie a pieniędzy na rynku będzie już znacznie więcej.
0
@Messibestplayerintheworld jeśli zostanie to trzeba będzie zapłacić zmienne Benfice i przedłużyć kontrakt. A biorąc pod uwagę, że sportowo się nie broni to najlepszą opcją jest pozbycie się go. Nawet w ramach takiej wymiany. Zresztą w przypadku pozostania Coutinho będzie trzeba za niego zapłacić kolejne 20M co byłoby kompletną głupotą.
@lucca87 sam zamysł gry 4-2-3-1 z Griezmannem w roli ofensywnego pomocnika wydaje się wręcz stworzony dla tej kadry. Frenkie i Arthur powinni się czuć najlepiej właśnie w tym ustawieniu. To samo zresztą tyczy się Francuza. Tylko oczywiście bez Coutinho i z Ansu o którym chyba zapomniałeś?
3
@Homeopata8989 a jeśli jest szybki to w wieku 27 lat może być sporym talentem który potrzebuje jeszcze tylko 3 lat grania po 95% minut w sezonie i coś z niego będzie!
14
@Rogalson ahhh no tak, w kadrze zespołu walczącego o Ligę Mistrzów musi być 25, może nawet 30 zawodników którzy w Fifie mają ovr na poziomie +90. Nikt inny się nie liczy.
A to, że Roberto jest piłkarzem który potrafi zabezpieczyć kilka pozycji na dobrym poziomie? To, że jest nienagannym profesjonalistą i posiada ogromną inteligencję boiskową? To są drobiazgi, mało istotne.
22
@Zip nie pójdzie.
1) klub nie sprzeda swojego kapitana.
2) Roberto jest piłkarzem jakiego w kadrze chciałby mieć każdy trener na świecie.
3) Roberto raczej nie ma powodu by odchodzić z klubu swojego życia.
4
Liczba kluczowych podań w tym sezonie w rozgrywkach La Liga i Ligi Mistrzów:
Jordi Alba: 20 / 1520 min = 76 min
Sergi Roberto: 13 / 1031 min = 79 min
Junior Firpo: 6 / 1003 min = 167 min
Nelson Semedo: 8 / 1474 min = 184 min
Nie żeby mnie te wyniki szokowały... I żeby nie było, pod uwagę były brane jedynie spotkania rozgrywane na nominalnej pozycji, nie ma tu danych ze spotkań Roberto w pomocy/skrzydle czy Semedo po lewej stronie defensywy.
Pod wodzą Setiena Semedo notuje kluczowe podanie co 135 min czyli faktycznie, jest spory progres. Problem w tym, że to wciąż liczby zbliżone bardziej do Juniora Firpo a nie do Roberto i Alby. Dla przypomnienia, w poprzednich rozgrywkach Nelson Semedo pod tym względem był najgorszym bocznym obrońcą w lidze.
A jak wyniki obrońców Barcelony prezentują się na tle całej ligi?
W liczbie kluczowych podań ogólnie: 26. Alba; 33. Roberto; 46. Firpo; 48 Semedo.
Najlepsi pod tym względem po przeliczeniu na minuty: Marcelo co 43 min, Trippier co 45 min, Reguilon co 52 min, Carvajal co 53 min, Navas co 54 min.
Trzeba jednak brać poprawkę, że największy wpływ na powyższe dane ma głównie taktyka zespołu. Sevilla i Real Madryt lubują się w dośrodkowaniach, stąd dominacja tych dwóch drużyn. Porównywanie tych liczb ma sens jedynie w przypadku zawodników jednego zespołu, najlepiej grających po tej samej stronie.
0
@BinBin a ty widzisz, że ja nie porównywałem Arthura do najlepszych czasów Xaviego i Pirlo a do ich ostatniego sezonu w europejskiej piłce?
5
@BinBin problem polega na tym, że Xavi nawet w swoim ostatnim sezonie robił 1.7 kluczowego podania na mecz. Dla porównania Arthur notuje... 0.7. To przepaść. Pirlo w swoim ostatnim sezonie dla Juve notował 2.2 kluczowego podania. Teraz widzisz różnicę?
0
@sendesara warto też zwrócić uwagę na fakt, że obecnie konkurencja w linii ataku reprezentacji Brazylii jest ogromna. A jeśli chodzi o alternatywy w pomocy... Wystarczy nadmienić, że zmiennikiem Coutinho jest obecnie Paqueta.
Nie bez znaczenia jest też fakt, że za plecami Coutinho gra Casemiro który jest w stanie pokryć znacznie większą przestrzeń niż Busquets czy Frenkie w Barcelonie i Arthur który odpowiada za rozprowadzanie piłek od tyłu.
0
@XaviHeart attacking midfielder/ofensywny pomocnik, trequartista, klasyczna "10". Domyślnie zawodnik grający na tej pozycji ma za plecami przynajmniej dwóch defensywnych pomocników.
3
Może mi ktoś wytłumaczyć skąd się wziął mit Coutinho jako pomocnika? Bo tak teraz przebadałem jego całą karierę i wychodzi na to, że on właściwie nigdy nie był tym pomocnikiem. To jak to jest?
Dane z transfermarkt:
LW/RW - 210 - 61% spotkań w karierze
CAM - 127- 37% spotkań w karierze
CF/ST - 6 - 2% spotkań w karierze
Dane z whoscored:
LW/LM/RW/RM - 150 - 56% spotkań w karierze
CAM - 68 - 26% spotkań w karierze
CM - 38 - 14% spotkań w karierze
ST - 11 - 4% spotkań w karierze
Jak wiadomo, w tej kwestii nie ma idealnego źródła, dlatego najlepiej porównać dwa najbardziej dostępne. Pierwszy portal zakłada, że Brazylijczyk w centralnej części boiska spędził niewiele ponad 1/3 swojej kariery. To trochę mało by określić go mianem pomocnika, jednak do tych statystyk jeszcze wrócimy.
Portal whoscored który wydaje się nieco bardziej miarodajny twierdzi, że na pozycji numer "8" Coutinho rozegrał zabójcze 14% spotkań... Dodam, że według wielu to powinna być nominalna pozycja Brazylijczyka w Barcelonie. No ale jak jest naprawdę?
- Sezon 2010/2011 - w środku pola Interu Mediolan króluje nie kto inny jak Sneijder. Myślę, że każdy jest w stanie wysnuć bardzo prosty wniosek. Coutinho minuty łapał na lewym skrzydle.
- Sezon 2011/2012 - w związku z brakiem minut na ratunek przyszedł Espanyol. I co, Coutinho przejął pałeczkę w środku pola? No cóż, nie tym razem. W roli ofensywnego pomocnika występował Joan Verdu a sympatyczny Brazylijczyk znów skończył na lewym skrzydle.
- Sezon 2012/2013 - czy transfer do Liverpoolu sprawił, że Coutinho w końcu wszedł w rolę Zidane, Iniesty czy kogo tam uwielbiał za dzieciaka? No cóż, w środku królował tercet Henderson - Leiva - Gerrard. Coutinho już trzeci rok spędza na lewym skrzydle.
- Sezon 2013/2014 - mega przełom w karierze Brazylijczyka! Problemy zdrowotne Gerrarda spowodowały, że Philippe nieco częściej zaczął grać w środku. Oczywiście nadal nie miał nic wspólnego z grą na pozycji środkowego pomocnika bo za plecami miał dwóch defensywnych pomocników i pełną swobodę w ataku. Dodajmy, że ponad połowę spotkań i tak spędził na lewym skrzydle.
- Sezon 2014/2015 - i tu przechodzimy do statystyk z transfermarkt. Według nich rozegrał niemal cały sezon na pozycji ofensywnego pomocnika. A jak było naprawdę? Liverpool grał w systemie 3-4-3 i nie zgadniecie... No Coutinho nie grał jako ten cofnięty pomocnik a znów zajął miejsce w ofensywnej trójce. ,
- Sezon 2015/2016 - na papierze rozegrał 2/3 sezonu na skrzydle a pozostałe spotkania spędził w pomocy. Problem w tym, że gdy występował w "pomocy" to za plecami znów miał trzech defensywnych pomocników i grał jako wolny elektron. Brzmi znajomo... niski, "10" na plecach i pochodzi z Ameryki Południowej...
- Sezon 2016/2017 - 5/36 spotkań w centralnej części boiska. Czy to wymaga komentarza?
- Sezon 2017/ 2018 - ostatnie mecze Coutinho w barwach Liverpoolu. I jak? W lidze niemal połowa spotkań na skrzydle. W lidze mistrzów dokładnie to samo.
Kiedy on był tym środkowym pomocnikiem, że od ponad dwóch lat jest tu taki płacz o to, że nie gra na "nominalnej" pozycji? Jak to jest, że tacy trenerzy jak Pochettino, Rodgers czy Klopp (nie mówiąc o Valverde czy Flicku) nie widzieli go na dłuższą metę w pomocy i na ogół wystawiali go w ofensywnej trójce?
Oczywiście, ktoś zaraz powie, że w reprezentacji gra jako pomocnik. No faktycznie, nawet całkiem regularnie. Tylko patrząc na to kogo Brazylia ma w pomocy a kogo w ataku... Dysproporcja jest całkiem widoczna.
Na końcu warto dodać, że jeśli Brazylijczyk rozegra w barwach Barcelony jeszcze 26 spotkań to klub będzie zobowiązany do zapłacenia 20M w ramach zmiennych...
Zapraszam do dyskusji na poziomie, mile widziane argumenty ;)
2
@PieN Gdzie byli rok temu? Ściągali Frenkiego de Jonga za blisko 80M euro.
7
@AV0CAD0 9 kontuzji w niecałe 2 sezony w Barcelonie.
Tylko w tym sezonie opuścił 12 spotkań a gdyby nie pandemia to ta lista by się jeszcze wydłużyła. Dodając do tego imprezę u Neymara tuż przed klasykiem czy wycieczki na narty... No ja tu widzę sporo podobieństw do Dembele. A Francuz w pewnym momencie również potrafił grać fenomenalnie.
1
Według Sportu do walki o podpis Coutinho włączył się... Everton. Ależ to byłby cudowny transfer.
Nie obraziłbym się gdyby w ramach tego transferu do Barcelony trafił Richarlison. I to bardziej w kontekście pozycji numer "9" niż skrzydła.
No ale wiadomo, to tylko bajki a szanse są równe temu, że Nelson Semedo nauczy się myśleć na boisku.
0
@Avatarr Cucurella nie jest nawet w połowie tak dobry jak Firpo był w Betisie.
0
@cules100pro przypominam, że przy 13 zdrowych piłkarzach i tak nikt nie dostał szansy. Nasz wspaniałomyślny trener wolał katować Roberto i Vidalem na skrzydle zamiast wprowadzić Collado.
0
@cules100pro skoro żaden z nich "nie przekonał" Setiena to o minutach mogą jedynie marzyć.
1
@gorgota Semedo, Alba, Busquets, Lenglet, Arthur, Griezmann, Pique, Suarez, Frenkie, Messi, Ter Stegen.
0
@Kengo pisanie o tym filmie "horror" to dość mocne nadużycie. Zdecydowanie bliżej mu do komedii i w tej dziedzinie wypada całkiem nieźle.
0
@Chwytliwy w reprezentacji gra głównie po lewej stronie.
1
@DaPi @contowsky dlaczego niby odwala? Ozil w tym wypadku akurat pokazuje bardzo rozsądne życiowo podejście.
On chce po prostu rzetelnych informacji o stratach klubu. W momencie gdy je otrzyma to jest w stanie zrezygnować z większego procenta swojej pensji od pozostałych piłkarzy. I generalnie tak to powinno WSZĘDZIE wyglądać. Czy to w piłce, czy w "prawdziwym życiu".
0
@Janiama to, że Xavi może przez swoje podejście nie osiągnąć zbyt wielu sukcesów ma sens. Jednak czy Andres byłby lepszy? Wydaje mi się, że Iniesta jakiego znamy pod względem charakteru jest zupełnym przeciwieństwem dobrego trenera.
1
@Mns21 jestem ciekaw jak wygląda najlepszy miesiąc w wykonaniu Messiego.
0
@joloskyy wystarczy zobaczyć co Suarez wyprawiał w Liverpoolu.
1
Jak dobrze, że Arturo Vidal i Sergi Roberto w roli skrzydłowych go przekonali! Wielki trener!
No ale serio, czego można było oczekiwać? Że trener wyjęty z pastwiska, bez osiągnięć, będzie w stanie posadzić na ławce piłkarzy którzy w piłce wygrali niemal wszystko? Z całym szacunkiem do jego osiągnięć, jednak przy takim Vidalu, Busquetsie czy Rakiticiu jest po prostu "nikim". Aby posadzić kogoś takiego na ławce trzeba mieć odwagę i autorytet.
Być może za rok w końcu doczekamy się trenera który ma te słynne "cojones".
"Coutinho: Poruszając się bardziej w środku niż na skrzydle, może wnieść wiele rzeczy."
No cóż, wielka szkoda, że w Bayernie nawet tuż za plecami Lewandowskiego tego nie widać.
Wielka szkoda, że nawet Klopp na dłuższą metę nie widział go jako środkowego pomocnika w 4-3-3.
0
@Messibestplayerintheworld skoro nie odzyskał u Kovaca u którego grał regularnie za plecami Lewandowskiego z dwoma skrzydłowymi na bokach to dlaczego miałby to zrobić u Setiena który na lepszego trenera nie wygląda?
1
@Varg ależ zabawny żart, hahahaha.
Szkoda tylko, że otwarcie lasów i parków jest w dziedzinie życia społecznego. W końcu przez ostatni miesiąc w kraju przybyło kilkanaście milionów fanów biegania.
I etap odmrażania gospodarki umożliwia otwarcie sklepów na większą liczbę klientów.
1
@Fartlow no nie do końca. My z uwagi na stan służby zdrowia musimy się bardziej pilnować. To oczywiste, że będzie masa ofiar ale im mniej przypadków w danym momencie, tym większa szansa na ratowanie ludzi.
1
@MESSIah16 Szwecja? Świetny przykład! To może zobaczmy na Włochy i Hiszpanię gdzie na początku nie było żadnej reakcji na wydarzenia.
0
@donleoJR bo jest masa lewych obrońców z Hiszpanii którzy grają na wysokim poziomie w poważnych ligach.