1

@Bagsik88 zwłaszcza mając zawrotną liczbę siedmiu zdrowych piłkarzy z pomocy i ataku na 6 miejsc w składzie.

3

@BarcaInfo Collado jest tak lubiany, że rozegrał u Setiena całe 5 minut gdzie po skrzydle biegał Roberto z Vidalem.

5

@Messibestplayerintheworld a przez dwa lata rozegrał 6 spotkań jako obrońca i nawet nie zbliżył się do poziomu Firpo z poprzednich rozgrywek.

2

@Transu96 według zaleceń La Liga piłkarze mieli na treningi przyjeżdżać cały czas tym samym samochodem. W zasadach są też między innymi folie na siedzeniach podczas powrotu i inne głupoty. Na piątkowy trening przyjechał Range Roverem, na dzisiejszy ponoć Ferrari. Jak same zasady brzmią po prostu głupio, tak wypadałoby jednak się ich trzymać.

1

Arthur Melo "rzekomo" (cytat) złamał protokół La Liga dotyczący powrotu rozgrywek. Jakby ktoś pytał dlaczego Barcelona rozważa jego oddanie to znów ma odpowiedź.

0

@Bagsik88 proszę, nie przekraczaj granic absurdu.

0

@Bagsik88 no grali by na pozycji numer "8". Ale Ty pisałeś o rozgrywającym ;)

0

@MarioVeB! Fakt faktem, że do tej pory mówi się głównie o pomocnikach typu box-to-box jak Ndombele czy Fabian lub o kolejnych cofniętych rozgrywających jak Tonali czy Pjanic. A doniesień odnośnie przebojowego piłkarza z dryblingiem już brakuje.
A mam nadzieję, że zgodzisz się z tym, że najbardziej brakuje właśnie kogoś takiego?
Wiadomo, że być może w tym temacie klub działa po cichu co się już zdarzało, jednak to po prostu niepokoi. Teoria, że Puig i Pedri będą naszymi transferami mnie nie przekonuje.

1

@TheNekro94 no właśnie wiadomo bo to jest kwestia którą regulują przepisy.

0

@Bagsik88 ale czego Ty nie rozumiesz w tej chwili? Frenkie, Rakitic, Iniesta, Paulinho, Vidal i Keita grali u nas jako "8". Czy to tacy sami piłkarze? No wydaje mi się, że Keita i Iniesta to dosyć skrajne przypadki.

Ale już takiego Paulinho chyba nie nazwiesz rozgrywającym?

2

@dominik127pl jasna sprawa, ja bardzo szanuję. I generalnie to spełnia moje oczekiwania, co miał wnieść do zespołu to wniósł. Strzelił kilka bardzo ważnych bramek, pracuje na boisku za trzech i nie łapie kontuzji. Problem w tym, że na tym skrzydle obecnie przydałby się piłkarz o nieco innym profilu. No ale to akurat nie jest jego wina.

@DonVincenzo troche się zasiedział na tej ławce w City. W pierwszej części sezonu niektórzy kibice City mocno na niego narzekali z tego co pamiętam. Ale to wciąż bardzo ciekawy piłkarz który w nowym otoczeniu mógłby znowu być niesamowity. Zwłaszcza, że mimo wszystko to liczby ma znakomite.

7

@mateuszdabski no tak, Griezmann i Coutinho niczego was nie nauczyli.

2

Dla wszystkich zwolenników transferu Wernera do Barcelony.

0

@mr_robot choćby w spotkaniach z Unionem Berlin i Freiburgiem zagrał w tercecie z Thiago i Mullerem. W. Spotkaniu z Wolfsburgiem zamiast Thiago grał Kimmich.

7

@Chwytliwy warto zauważyć, że najlepsze mecze w ostatnim roku to starcia z Tottenhamem i United. To nie wygląda na przypadek... Oby udało się z tym Newcastle. Mógłby być prawdziwym liderem, nie byłoby na nim przy okazji aż takiej presji. Wydaje się, że to mogłoby być idealne środowisko dla niego. Jedno jest pewne, byle jak najdalej od Barcelony.

4



Warto przypomnieć, że Coutinho dostał szansę u dwóch trenerów Bayernu i grał na trzech pozycjach. Także jako lewy środkowy pomocnik jak i klasyczna "10".

0

@Bagsik88 profil zawodnika a pozycja to coś kompletnie innego.

0

@Bagsik88 nie bardzo rozumiem o co Ci teraz chodzi. Jestem zdania, że klub potrzebuje pomocnika który jest w stanie pociągnąć akcję do przodu, minąć rywala i zagrać prostopadłe podanie. Kogoś w stylu Iniesty. Ani Frenkie, ani Arthur nie są w stanie tego zrobić. A Francuz ma do tego pełne predyspozycje.

0

@Bagsik88 zdaje sobie sprawę, że w środku pola grał już właściwie na każdej pozycji. A ostatnio nawet na lewym skrzydle.

Jednak u nas docelowo powinien być właśnie "8". Zwłaszcza, że posiada odpowiedni skillset do gry w tej roli.

0

@eckov pewnie dlatego, że ma spore braki w defensywie, klub potrzebuje pieniędzy a w zanadrzu ma też Araujo który generalnie jest lepszym obrońcą.

17

Jakim cudem nigdzie nie można znaleźć informacji o zainteresowaniu Barcelony Francuzem? Jeśli szukać jakiejś "8" to chyba ciężko o lepszą opcję. Lekkość w dryblingu, ciąg na bramkę a i warto pamiętać, że grywał nawet jako pivot u boku Ndombele.
Ponoć najbardziej zainteresowany jest Manchester City który po zakończeniu sezonu straci Davida Silve.

0

No i w końcu zainteresowanie Todibo wyraża jakiś konkretny zespół! W dodatku chyba ciężko o lepsze miejsce do weryfikacji Francuza. Oby tylko samo zainteresowanie okazało się czymś konkretnym. Zwłaszcza, że Nagelsmann często gra na trzech stoperów a wydaje się, że Todibo najlepiej pasuje właśnie do tego ustawienia. To w tym ustawieniu najczęściej dostawał szansę u Valverde, to w tym ustawieniu rozegrał jedyne pełne mecze w Schalke. Choć z drugiej strony to może też tuszować jego wady pod kątem ewentualnego powrotu do Barcelony (o ile oczywiście nie zostaną wyeliminowane).

3

@zuchinho @VamosRakieta wiele razy niektórzy zwracali uwagę na fakt, że piłkarze prawonożni zdecydowanie lepiej operują lewą nogą niż lewonożni prawą. Być może właśnie dlatego duet prawonożnych stoperów jest w porządku a lewonożnych już nie do końca?

A co do Todibo, jego mocniejsza noga to zdecydowanie najmniejszy problem. O ile można to nazwać problemem. Zwłaszcza, że choćby z Sevilla zagrał u boku Pique i nie było problemu. Gerard przecież do Barcelony wchodził jako lewy stoper i tak też zagrał z Sevilla.

0

@BarcaInfo już myślenie o odejściu Umtitiego wydaje się abstrakcyjne. Oriol ma dostać szansę w presezonie, zobaczymy jak to się potoczy, nie można niczego wykluczyć. Vidal raczej na pewno odejdzie. Zbyt mocno mu na tym zależy. A Rakitic... W obecnej sytuacji nie ma powodu by odchodzić. Setien mu ufa, Arthur jest nadal Arthurem więc minuty się znajdą. Czy Todibo coś udowodnił? Myślę, że Araujo będący jednym z najważniejszych piłkarzy rezerw prezentując co tydzień fantastyczny poziom również dał masę argumentów by na niego postawić. Dobrze wiadomo kto jest w którym obozie, tu nie ma sensu dyskutować na ten sezon. Jeśli jednak Setien postawi na Todibo to nie będę miał z tym problemu. Mimo wszystko wolałbym wtedy mieć takiego Belga jako opcję numer 4, tak jak Vermaelen swego czasu. Araujo wtedy powinien się udać na wypożyczenie. Nie ma sensu zostawiać obu w zespole, za mało minut do obsadzenia na dwóch młodych stoperów a Araujo powinien zrobić krok na najwyższy poziom.

1

@mateuszdabski bezsensowne jest opieranie się na statystykach u obrońców. Ale proszę bardzo, skoro tak to bawmy się.

Eder Militao jest najlepszym obrońcą La Liga spośród tych którzy rozegrali przynajmniej 5 spotkań. Na drugim miejscu jest... Murillo. Tak, ten który nie miał zbyt wiele fanów w Barcelonie. Varane jest dopiero trzeci, Pique 9, Gimenez 10 a Ramos 11. Nie wydaje mi się aby Bartra był lepszy niż Pique i Ramos. W Premier League na drugim miejscu jest Mustafi a taki Soyuncu jest za plecami Lovrena.

To są te same oceny które traktujesz jako miarodajne.

0

@BarcaInfo przypominam, że Busquets jest również defensywnym lub nawet środkowym pomocnikiem. W takim układzie miałby szanse na większą liczbę minut. Zwłaszcza jeśli klub nie będzie w stanie przeprowadzić transferu do środka pola.

@Messibestplayerintheworld jeśli nie masz nic do powiedzenia to nie spamuj.

0

@mateuszdabski zablokowane strzaly:
TOP3 La Liga: Paulista, Salisu, Vezo.
TOP3 Premier League: Mings, Tarkowski, Mee.
TOP3 Bundesligi: Boyata, Heintz, Uduokhai.
TOP3 Serie A: Cistana, Gunter, Troost-Ekong.

Którego z nich byś widział w klubie pokroju Barcelony?

0

@BarcaInfo to chyba jasno napisałem, że Araujo powinien być numerem 3? Jak na kogoś kto żyje z kopiowania informacji to kompletnie nie potrafisz czytać. Kolejny raz to pokazujesz.

0

@Messibestplayerintheworld czyli również uważasz, że obrońca numer cztery powinien być młody, tak?

0

@mateuszdabski i co wynika z tych statystyk? No absolutnie nic.

Masz statystykę odnośnie tego jak zawodnik się ustawia? Masz statystykę odnośnie tego czy w danej akcji podjął odpowiednią decyzję?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?