0

@TheGoldenEleven Lautaro Martinez w zeszłym sezonie rozegrał 17 spotkań w pierwszym składzie. W duecie z Icardim zagrał... 3 razy. Z Sassuolo, Torino i Benevento. W pozostałych meczach za plecami miał 10 razy Nainggolana, 2 razy Mario, raz Valero a raz Inter zagrał trzema defensywnymi pomocnikami.
Tyle w temacie, żegnam.

1

@T_TG rozwinięcie skrzydeł to znów jeszcze inna kwestia. Tu przy Mbappe nie miałbym żadnych wątpliwości. Grając z Messim zyskałby najlepszego kreatora na świecie. Oczywiście Kylian w takim układzie musiałby raczej grać na lewym skrzydle bo na "9" w La Liga miałby trochę ciężko, zwłaszcza u nas.

Messiego jest za dużo, to trochę prawda. Problem w tym, że to trochę wina tego, że w zespole brakuje jakości a piłkarze - nawet jeśli najlepsi na świecie to są kupowani bez większego przemyślenia. W Barcelonie jest ten problem, że wymagamy od piłkarzy kompletnie czegoś innego niż do czego są przyzwyczajeni. Coutinho całe życie gra na skrzydle to nagle ktoś chce z niego robić "8" i to jeszcze mając tuż obok siebie Messiego. Już pomijam kwestię słabej psychiki i miliona innych rzeczy które spowodowały, że Coutinho jest niewypałem. Ale choćby Griezmann, mistrz świata, jeden z najlepszych piłkarzy na świecie? I co, lewe skrzydło. De Jong też w sumie nie wiadomo co ma robić na boisku a nie będę tu przypominał o Fabregasie, Zlatanie czy Villi i Mascherano którym akurat się powiodło.

Gdy Suarez i Neymar prezentowali odpowiedni poziom i grali swoje to nie było żadnego problemu. Ale gdy widać, że Ci piłkarze nie wiedzą co mają robić to dopiero wtedy Messi zaczyna robić wszystko i się sypie.

Trochę się zamotałem, mam nadzieję, że mimo to jest w miarę zrozumiałe.

1

@TheGoldenEleven A gdzie napisałem, że to kwestia drugorzędna? Naucz się czytać ze zrozumieniem, później wróć i nie marnuj ludziom czasu. Kolega pytał o styl gry Lautaro to dostał informację. Inną kwestią jest to, czy Lautaro ma odpowiedni poziom i czy cena jest odpowiednia.

0

@TheGoldenEleven to proszę bardzo.
Lautaro Martinez: 17 spotkań, 9 bramek, 1016 minut - bramka co 112 minut.
Sergio Agüero: 97 spotkań, 42 bramki, 5393 minut - bramka co 128 minut.
Lionel Messi: 138 spotkań, 70 bramek, 11295 minut - bramka co 161 minut.
Gonzalo Higuain: 75 spotkań, 31 bramek, 5116 minut - bramka co 165 minut.

Czy te liczby o czymś świadczą? No generalnie to wciąż o niczym. Nawet jeśli dodasz asysty, rozbijesz na czynniki takie jak ustawienie na boisku (zwłaszcza w przypadku Messiego który grał chyba na czterech pozycjach w wielu systemach taktycznych). Statystyki są pomocne ale trzeba potrafić z nich korzystać.

A przypominam, że Ty starałeś się udowodnić, że Frenkie De Jong miał lepszy sezon od Casemiro i Valverde bo miał więcej podań celnych i kluczowych. I to nieznacznie. No wybacz ale to przesada. Nie mówiąc o innych wymysłach.

1

@T_TG Sancho czy Sterling lubią się rozpędzić ale to nie oznacza, że nie czują gry na małej przestrzeni. Z wspomnianych piłkarzy skreśliłbym jedynie Haalanda. Co do Mbappe miałbym może pewne wątpliwości ale na skrzydle mógłby robić fantastyczną robotę.

0

@maatiixx świetnie trzyma się na nogach, bardzo dobrze gra plecami do bramki i czuje przestrzeń. Wyróżnia się głównie tym czego brakowało Barcelonie pod nieobecność Suareza. Pod względem profilu pasuje idealnie pod napastnika którego obecnie potrzebuje Barcelona. W poprzednim sezonie w Interze grywał jako jedyny napastnik, w reprezentacji Argentyny jest podobnie.

Cena czy doświadczenie, stabilność formy etc. to inna kwestia.

0

@TheGoldenEleven Skoro oglądasz mecze na flashscore to masz jeszcze jedną statystykę.

Liczby w reprezentacji:
Martinez 0.53 g/m
Messi 0.51 g/m
Higuain 0.41 g/m
Aguero 0.42 g/m

Czy powyższa coś oznacza? No generalnie to nic.
Ale jak kiedyś zaczniesz oglądać mecze zamiast przepisywać statystyki bez większego przemyślenia i porównania z "okiem" to może zobaczysz różnicę.

0

@T_TG monopol gry na Messiego i brak skrzydłowych? Jeśli weźmiemy jeszcze pod uwagę brak trenera, pomocy i obrony to mamy akurat reprezentacje Argentyny. A tam wygląda lepiej niż którykolwiek inny napastnik w ostatnich latach.

2

@matirix20 problem w tym, że on akurat jest tym skrzydłowym. I zawsze nim był.
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-8449285#comment-8449285

1

@Tomek_TF no ponoć Setien chce zrobić z niego pomocnika którym Coutinho NIGDY nie był. A Inter tym bardziej go nie potrzebuje bo nie ma dla niego miejsca w ustawieniu Interu. Mają już Eriksena a Conte chce bardziej wybieganych pomocników.

0

@BarcaInfo i co to zmienia w kontekście informacji? Czy to zmienia jego dorobek minutowy? Czy to usprawiedliwienie, że to nie był jego najlepszy mecz? Znów chciałeś błysnąć, znów nie wyszło.

0

Widać, że tradycja Todibo podtrzymana. Do tej pory pełne 90 minut rozegrał jedynie w sytuacji gdy oprócz niego był zdrowy tylko jeden stoper. Teraz do zdrowia wraca Sane i Todibo znów zdjęty w przerwie. Jak na tak wspaniałego piłkarza jak jest tu opisywany to dorobek raczej słaby.

1

@barteq karny Mascherano to właściwie jedyna kontrowersja. Ja bym powiedział, że Verratti spokojnie mógłby dostać czerwoną kartkę w końcówce. Zanotował w całym meczu 5 fauli a kartkę otrzymał dopiero na samym końcu. A nie były to delikatne wejścia. No ale to się nie kliknie i nie pasuje do narracji by o tym mówić.

1

@Khajio przed pandemią w trójce grał Nastasic, Todibo i Becker. Sane może zagrać po prostu w miejsce Beckera. Byłoby to dobre rozwiązanie choćby z uwagi na brak Mascarella bo Todibo mógłby wtedy wspierać środek pola.

1

@Khajio raczej zagrają całą trójką.

0

@DamianPSV brazylijczyków z Barcelony jak już.

0

@MesQueUnClub_87 ależ się to cudownie prezentuje. Jeszcze tylko niech sterowanie będzie nieco mniej "kwadratowe" niż w oryginale i będzie idealnie.

0

@Koni8M zazwyczaj jednak Barcelona jest zainteresowana najciekawszymi nazwiskami na rynku a oddaje piłkarzy którzy się nie sprawdzili lub ich czas mija. To chyba oczywiste, że jedni będą warci bardzo dużo a Ci drudzy znacznie mniej.

0

@feiticeira myślę, że w tym temacie jeszcze nic nie wiadomo. Od dawna są ciche pogłoski o zainteresowaniu Liverpoolu a myślę, że w żadnym wypadku nie można wykluczyć Barcelony z rywalizacji.

Problem w tym, że Real jest w uprzywilejowanej sytuacji z uwagi na Zidane i brak lidera w ofensywie. Ale kto wie, być może Zidane zdąży znów odejść z Madrytu a sam Kylian będzie w stanie "przetrwać" krótką chwilę u boku Messiego?

1

@Kwiatek67 Todibo 30M + Rakitic/Vidal 20M = Pjanic 40M + De Sciglio 10M

Nie, to nie żart.

0

@Adamski69 Perez by go sprzedał za 80M... Oh, wait.

0

@jeyx77x ale nawet u Setiena jest na szarym końcu w liczbie kluczowych podań. Alba czy Roberto notują je ponad dwa razy częściej! To jest przepaść. A to, że u Valverde nie grał w ofensywie to przemilcze.
Alvesowi dużo brakowało? Być może pod koniec kariery i owszem. Jednak Alves w optymalnej formie gasił Cristiano Ronaldo. Wydaje mi się, że zgaszenie rezerwowego piłkarza Realu Madryt to nie jest wielkie osiągnięcie. Zwłaszcza, że Nelson miał też mecz gdzie młody Brazylijczyk raz po raz go kompromitował. Twój argument o pojedynkach 1 na 1 byłby całkiem dobry gdyby nie fakt, że dziwnym trafem Alba czy nawet Roberto nie popełnili tylu błędów prowadzących do utraty bramki. I właśnie stąd bierze się to stwierdzenie.

2

@Khajio pierwszy problem to nie jest problem. Patrząc na dyspozycję poszczególnych piłkarzy to Alaba miałby w tej chwili pierwszy skład na wszystkich trzech pozycjach na których gra.

0

@Hushovt ter Stegen, Firpo/Cucu, Lenglet, Araujo, Emerson, Frenkie, Pedri, Arthur (nie zgodzi się by odejść), Ansu, Trincao, Lautaro?

Przecież materiał do budowy młodej kadry jest tu ogromny. Niemal na każdej pozycji są młodzi piłkarze (mniej lub bardziej doświadczeni) którzy oczywiście potrzebują szlifu, jednak to nie jest tak, że mamy samych 30 latków i jakiś gruz. Szkoda tylko, że zmarnujemy następny rok z Setienem na ławce.

Jasne, klub na tu i teraz potrzebuje kilku kluczowych wzmocnień ale pod kątem przyszłości co chwilę klub kogoś ściąga. Nowy zarząd wcale nie będzie miał aż tak źle. Zwłaszcza, że przyszły zarząd będzie miał też wolną drogę do obniżek wynagrodzenia.

0

@Pilka_jest_okragla Barcelona lubi po prostu dobrych piłkarzy.

0

@jeyx77x Semedo ma wszystko? Przecież on właśnie nie ma nic. W ofensywie jest tragiczny, w defensywie popełnił w tym sezonie masę błędów. W samej La Liga łatwo znaleźć kilku lepszych prawych obrońców. Dziadek Navas gra na znacznie wyższym poziomie, do tego Emerson, Trippier czy nawet Sergi Roberto który inteligencja i ustawieniem bije go na głowę.

Jedyną zaletą Portugalczyka jest drybling. Problem w tym, że jest bezużyteczny. Zresztą podobnie jak szybkość. Gdy rywal idzie z kontrą to na ogół Nelson sobie drepta i przygląda się sytuacji z daleka.

Przypominam też, że nie mówimy o młodym talencie a 27 latku po trzech latach gry w klubie.

0

@Fenelon nikt nie powiedział, że na skrzydle musi ktoś grać. Być może wtedy częściej byśmy grali 4-3-1-2? Gdyby Todibo został to być może znów byłoby podejście pod 3-5-2?

0

@Coutinho007 dlaczego klub nie interesuje się Aouarem czy Thiago to ciężko powiedzieć. A dlaczego klub jest zainteresowany Pjaniciem? Bo z Juventusem możemy się pobawić w kreatywną księgowość niczym na wymianie Cillessen - Neto. A Pjanic jest najlepszym pomocnikiem który definitywnie pasuje do Barcelony. Arthur? Dał już multum powodów by mu podziękować. Stąd trudno się dziwić, że klub chętnie by go wymienił. Choć żeby być fair, dał też kilka powodów by mu dać szansę.

3

@Wichurek myślę, że gdyby tego Vidala wystawiał jako fałszywą "9" to nikt by się szczególnie nie czepiał. Gdyby to było 4-4-2 z Vidalem na boku to nikt by nie zwrócił uwagi. Ale jeśli na jednym skrzydle wystawiasz Vidala, na drugim Griezmanna a w środku ataku biega Messi to tu ciężko doszukiwać się logiki.

Arturo Vidal nie ma absolutnie żadnych predyspozycji by biegać jako skrzydłowy.

6

@FCMichalo najbardziej potrzebujemy Iniesty. Piłkarza który będzie w stanie podciągnąć akcję dryblingiem do przodu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?