0

@SuperPatsonFCB no i warto przypomnieć, że pod koniec sezonu grał już regularnie. I co wtedy pokazał? Bo z tego co pamiętam to regularnie był jednym z najsłabszych piłkarzy na boisku.

No i całkiem ciekawa statystyka. Na 6 spotkań które Malcom zaczynał w lidze, Barcelona zaliczyła 2 porażki, 3 remisy i aż jedno zwycięstwo.

1

@Veb1233 amen.

Nawet w tych meczach które tutaj uznaje się za świetne to miał dobre zaledwie fragmenty. Tak jak wspominałeś, po 20 minucie z Villarreal Malcom zniknął z boiska i do końca spotkania nie było z niego żadnego pożytku. Z Realem zresztą podobnie.

No ale tutaj jest dziwne uwielbienie do słabych lub przeciętnych piłkarzy. Kiedyś był płacz, że Aleix Vidal nie jest pierwszym wyborem na boku obrony, ostatnio Malcom czy Semedo.

2

@SuperPatsonFCB grał jak junior? Nie żeby co ale wygląda na to, że nie pamiętasz gry Malcoma. Jeśli Ansu momentami grał jak junior to Brazylijczyk bardziej przypominał amatora. Marnował masę okazji, znikał z boiska niczym Andre Gomes u generalnie to nie bardzo wiedział co ma na tym boisku robić. Wymień mi jedną zaletę którą Malcom pokazał w Barcelonie.

0

@Coutinho007 to kiedy kupiliśmy jakiś odpad z innego zespołu?

6

@VamosRakieta ani przez moment nie pokazał, że jest lepszym piłkarzem niż Carles Perez czy 16 letni Ansu.

0

@Coutinho007 w takim razie mam nadzieję, że Barcelona w letnim okienku postara się o wypożyczenie Perisica do wzmocnienia lewego skrzydła a do środka pola postara się o wypożyczenie Nabiego Keity z Liverpoolu.

0

@Coutinho007 ale czy ja mówię o Barcelonie? Serio uważasz, że kadra Bayernu jest tak idealna by zazdrościć zarządu? Naprawdę?

0

@Kettger zakładasz, że w Barcelonie by tej wartości nie stracił? Dosyć interesujące. Poza tym mimo swojej postawy to w Bayernie zdołał wykręcić nie najgorsze liczby. No i kolejną kwestią jest to, że gdyby Coutinho został to raczej nikt by nie usłyszał o Ansu Fatim.

0

@Coutinho007

GK: Neuer / Ulreich
LB: Davies / Lucas
LCB: Alaba / Martinez
RCB: Boateng / Sule*
RB: Pavard / Odriozola**
CDM: Kimmich / Tolisso
CM: Thiago / Cuisance***
CAM: Muller / Goretzka
RW: Gnabry / Perisic
LW: Coman / Coutinho
ST: Lewandowski

*cały sezon kontuzjowany
**awaryjnie wypożyczony z uwagi na braki kadrowe
***zagrał mniej niż Puig

To ma być kadra której można zazdrościć? Martinez i Lucas wiecznie kontuzjowani, Sule nieobecny cały sezon a Odriozola ściągnięty z trybun Realu Madryt. Do tego Boateng który mówiąc delikatnie swój prime ma za sobą. W pomocy też krótko, jedynym zmiennikiem którego można traktować poważnie jest Goretzka (właściwie to piłkarz pierwszego składu). Na skrzydłach mamy odpady z Barcelony i Interu będące na wypożyczeniach, szklanego Comana i jednego poważnego Gnabriego. No i ukoronowaniem tej kadry jest Lewandowski nie mający zmiennika. Serio, czego tu zazdrościć?
Ja nie mam zamiaru porównywać czy Barcelona ma kadrę lepszą czy nie, nie o to chodzi.

Bayern ma zbyt wiele braków by czegokolwiek im zazdrościć. Zwłaszcza, że jeśli chodzi o skrzydła to mają problem od kilku lat i nie potrafią w żaden sposób go naprawić. No chyba, że chcesz zazdrościć posiadania na wypożyczeniu trzech odrzutów z innych zespołów.

Jedyną rzeczą której faktycznie można zazdrościć Bayernowi jest trener (no Davies i Kimmich też by się przydali ale no...).

0

@Coutinho007 a co w tej polityce Bayernu jest takiego specjalnego? Na skrzydle mają wciąż problemy większe niż my swego czasu na środku defensywy. Ratują się wypożyczeniami niechcianych piłkarzy w innych zespołach. Do tego zakładając, że Kimmich jest pomocnikiem to mają pół prawego obrońcy w kadrze bo Pavard... Nominalny środkowy obrońca który generalnie jest przeciętnym piłkarzem. No i nie wiem czy wiara, że Lewandowski będzie w stanie grać 95% minut w sezonie jest mądra.

Bayern ma sporo problemów które są tuszowane tym, że tymczasowy trener okazał się strzałem w "10".

2

@eckov może dlatego, że potrzebujemy napastnika który jest "typową 9" i potrafi grać tyłem do bramki?
Werner potrzebuje obok siebie wysokiego i silnego napastnika by pokazywać swoją najlepszą wersję, podobnie jak Griezmann w Atletico. W Lipsku ma Schicka i Poulsena, dlatego może błyszczeć. W reprezentacji nie ma nikogo takiego więc gra głównie jako skrzydłowy. W dodatku nie trzeba być ekspertem by widzieć, że Werner najlepiej wygląda mając przed sobą dużo przestrzeni. A czy w Barcelonie, grając na pozycji "9" będzie miał miejsce by się rozpędzić? No nie wydaje mi się.

2

@FCMichalo z ławki i tak będzie wchodził Ansu i Braithwaite, oni też potrafią robić wiatr.

3

@mateuszdabski Grimaldo nie był powoływany do kadry Moreno przez konflikt z Enrique? Trochę mało logiczny argument.

Nie był powoływany bo jest po prostu słabszy od Alby, Gayi, Bernata czy Reguilona.

@Chwytliwy jeśli chodzi o Albe to on od Anfield nie prezentuje zbyt wysokiego poziomu. A o jego poziomie mentalnym... Szkoda dyskutować. Do tego jego skłonność do łapania urazów. No jest kilka argumentów by się z nim rozstać. Dlatego mimo wszystko ta pozycja również stanowi spory problem (jak niemal wszystkie pozostałe co zabawne). Junior w Betisie był świetny, zasługuje na drugi sezon.

A co do Grimaldo, porównywanie go do Semedo jest nie fair. Nelson miał zaledwie jeden profesjonalny sezon, do tego całkiem późno. Grimaldo jest wychowany w Barcelonie, raczej nie miałby tych samych problemów co Portugalczyk.
Jednak zgadzam się, że te wszystkie zachwyty są mocno niezrozumiałe. Zwłaszcza, że tak jak mówisz, dosyć długo siedzi w tej Portugalii. A na lewej obronie sporo klubów ma jednak deficyt.

1

@Rhaan wciąż będzie trzeba zapłacić jakieś 25M jego pensji.

0

@robsesh no ale problem w tym, że Semedo nie potrafi ani jednego, ani drugiego.

2

@ksobi czyli nie ma wielkiej różnicy w stosunku do Semedo który też nie lubi wracać. Zwłaszcza, że Ter Stegen nie raz musiał na niego krzyczeć żeby ten się skoncentrował. Choćby z Napoli była taka sytuacja.

Różnica polega na tym, że Cancelo chociaż atakować potrafi.

15

@Mns21 no chciałbym Ci przypomnieć, że Guardiola widział coś w Danilo. Tym samym którego bardzo szybko oddał do Juventusu w zamian za... Cancelo. Tego samego którego chce teraz oddać do Barcelony w zamian za Semedo.

Guardiola też widział coś kiedyś w Chygrynskim czy Hlebie więc... ;)

5

@Gaucho będący w kapitalnej formie Semedo wciąż był właściwie najgorszym piłkarzem Barcelony pod względem liczby kluczowych podań. A chyba nie muszę przypominać, że dla bocznego obrońcy to całkiem ważna statystyka? Ten beznadziejny Roberto te podania notuje dwa razy częściej.

1

@Firestone strzałem w kolano to jest płacenie za niego kolejnych 20 mln jeśli zostanie i będzie grał.

0

@T_TG o ile uważam, że Setien kompletnie nie nadaje się na trenera Barcelony tak zwalnianie go po sezonie nie ma sensu. Trzeba przeczekać do 2021 i dać spokojnie pracować nowemu prezesowi. Niech on wybierze kogoś kto będzie mógł zacząć realizować następny projekt.

1

@Szicek10 gdyby Ci piłkarze prezentowali odpowiedni poziom to nikt by nie chciał ich wypchnąć. To bardzo proste.

1

@swiergol2 44 bramki i 16 asyst w sezonie 17/18 to raczej całkiem niezły wynik, zwłaszcza dla bocznego napastnika. I nawet jeśli poprzedni sezon i obecny nie są aż tak wybitne, tak wciąż mówimy o czołowym strzelcu Premier League. Gdzie warto wspomnieć, że w Lidze Mistrzów nadal notuje świetne liczby. To zasługuje na szacunek i ciężko mówić o przecenianiu.

0

@Chwytliwy ale on nie musi urywać tyłka, ma prezentować stały, solidny poziom. Nawet za czasów Pepa mieliśmy Abidala który przecież nie był zbyt ofensywny. A mówimy o piłkarzu pierwszego składu, nie zmienniku. Jasne, każdy by chciał mieć na ławce piłkarza pokroju Adriano ale w tej chwili jedyny piłkarz który mi go w tej chwili przypomina jest w... Ekstraklasie.

A jeśli chodzi o to co mamy to sytuacja jest jaka jest... Semedo nie prezentuje odpowiedniego poziomu, tu się zgadzamy, prawda? Problem w tym, że jedynym piłkarzem który mógłby być dostępny na rynku i z miejsca byłby w stanie podnieść poziom jest Pereira. A to opcja raczej poza zasięgiem. Najlepiej byłoby odzyskać teraz Emersona ale tutaj zdania są podzielone. Betis twierdził, że Barcelona nie może go jednostronnie odzyskać. Jeśli wymagania Betisu będą zbyt wysokie to podpisanie De Sciglio na rok może nie być taką złą opcją. Zwłaszcza jeśli koniec końców miałoby to pomóc przy innych transferach.

0

@eckov bezużyteczny w ofensywie ale w defensywie całkiem solidny. Do tego nie robi mu różnicy po której stronie defensywy gra. Jako zmiennik dla klasowych bocznych obrońców byłby dobrą opcją.

Problem w tym, że Semedo jest beznadziejny a Alba od Anfield niewiele lepszy.

0

@Chwytliwy No niby jest atut, tylko trochę niepokojący jest ten nagły spadek formy w momencie gdy wrócił do środka pola i znów wyskok formy gdy zaczął grać wyżej. No i weź pod uwagę, że niezależnie czy traktujemy go jako ŚPO czy PS to wciąż zajmuje podobne sektory boiska co u nas Messi.

0

W takim razie może niech sami zrzekną się pieniędzy które klub by zaoszczędził rozgrywając mecze na Stadionie JC? Bo obsługa Camp Nou, nawet bez publiczności to nie jest mały wydatek.

0

@Chwytliwy Havertz w pierwszej części sezonu grywał głównie jako ofensywny pomocnik i wyglądał wtedy... No cóż, bardzo słabo. Dopiero po powrocie na skrzydło (czy jak wczoraj, na "9") zaczął wyglądać znacznie lepiej i zaczął notować liczby z gry.

4

@Hiacynk tylko czy Sevilla to faktycznie krok do przodu? No nie wydaje mi się. Zwłaszcza, że Napoli ma łatwiejszą drogę do LM niż Sevilla. Więc ani finansowo, ani sportowo to nie jest krok w przód.

0

@VenoM różnica polega na tym, że Firpo konkuruje z Albą który dopiero co był najlepszy na świecie. Semedo nie aspiruje do topu ligowego a i w samej Barcelonie wyżej cenię Roberto na tej pozycji. To sprawia, że oczekiwania wobec Emersona nie powinny być zbyt wysokie. I tak jak Firpo faktycznie gra beznadziejnie to wątpię, że Emerson będzie równie słaby. A nawet jeśli... Tak jak wspominałem, Semedo również nie gra na poziomie Barcelony więc co za różnica który z nich będzie grał.

Jeśli chodzi o ogół użytkowników to przecież tutaj przeważa opinia, że Semedo to światowa czołówka a wszystko jest winą Valverde. Ci sami ludzie będą twierdzić, że Emerson musi grać jak Alves. Cóż.

1

@VenoM jeśli zalety Emersona nie pasują do Barcelony to co powiedzieć o Semedo który na boisku nie pokazuje żadnych zalet? Emerson pokazuje w tym sezonie bardzo wysoki poziom, jest młody i może wciąż zrobić progres (którego Semedo przez 3 lata nie zdołał zrobić). Generalnie jest to opcja na której ciężko stracić a można wiele zyskać (choćby finansowo).

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?