0

@Gomess problem w tym, że Roberto z Mallorca zagrał 4-5 takich piłek w pole karne, których Semedo nie wiem czy przez cały sezon by uzbierał. Do tego wczoraj zaliczył kluczowe podanie, a ta sztuka dla Portugalczyka jest czarną magią.

Obecnie najlepszą opcją wydaje się to co robił Setien w tych dwóch spotkaniach. Roberto niech zaczyna w pierwszym składzie i tworzy przewagę w rozegraniu swoim ustawieniem i inteligencją a Semedo niech wchodzi ze swoją szybkością na zmeczonego rywala. Bo dopiero wtedy potrafi wykorzystać swoje przygotowanie fizyczne.

23

@IronSanHybrid dlaczego przy dwóch raportach miałoby być więcej?

0

@arkasath nawet jeśli zagrał lepiej to pamiętajmy, że to Sevilla. Jeden z najlepszych zespołów w lidze. A Pique w takich meczach jest niezbędny, to on jest liderem defensywy. Być może to właśnie obecność Gerarda pozwoliła na tak dobry występ Urugwajczyka? Eksperymenty będzie można robić z Celta, w piątek Pique jest niezbędny.

Jeśli typować skład to wychodzi ter Stegen, Roberto, Pique, Lenglet, Alba, Busquets, Frenkie, Vidal, Braithwaite, Suarez, Messi.

A przynajmniej taki wariant sugerują szybkie zmiany Roberto czy Busquetsa.

1

@MesQueUnClub_87 przede wszystkim z Betisem nie było na boisku Messiego. W zamian był po prawej stronie rasowy skrzydłowy co dało Francuzowi znacznie większą swobodę w poruszaniu się. Widać to było chociażby przy tym pięknym uderzeniu zza pola karnego.

3

@kamilop czytanie gry, inteligencja taktyczna, zmysł do gry kombinacyjnej i rozgrywanie piłki, poruszanie się, pracowitość. To wszystko jest u Francuza na najwyższym światowym poziomie. Griezmanna można śmiało porównać do Mullera. Tylko problem w tym, że jeśli bierzesz ofensywnego pomocnika to robienie z niego "9" lub skrzydłowego nie zawsze wypali.

Tak jak nie zawsze wypali kupno skrzydłowego by zastąpić najlepszego pomocnika w historii.

0

@kamilo0066 chyba nie oczekiwałeś, że Francuz będzie notował 40 pkt w klasyfikacji kanadyjskiej?

13

@PaPo 14 bramek, 4 asysty. Griezmann robi dokładnie to czego można było oczekiwać.

4

@Cobra303 przecież przed bramką na 1:0 taki Junior Firpo był tutaj hejtowany dla zasady.

0

@Majsteer no właśnie, ostatnio Suarez wyglądał świetnie więc to chyba wina gry rywali.

No Griezmann nie będzie grał u nas na swojej pozycji i dlatego też nie można od niego oczekiwać, że będzie grał na poziomie z Atletico.

W dodatku wiele osób oczekuje od niego rzeczy których nigdy nie robił. A to gruby błąd.

0

@jeyx77x z którego nigdy nic nie wynika. Po zagraniach Semedo padło zero uderzeń na bramkę. Po podaniach Roberto padło jedno uderzenie.

0

@Majsteer jeśli Suarez wchodzi i wygląda jeszcze słabiej to jednak należy mówić o sposobie gry rywala.

0

@jedrek7000 świetny Semedo i słaby Roberto? Co takiego zrobił Nelson w tym meczu? Bo chyba nie mówisz o akcji w której spalił?

0

@MaŁolat akurat za piłkarza o takich umiejętnościach i pozycji w footballu spokojnie można dać takie pieniądze. No ale co do reszty to akurat pełna zgoda.

0

@Majsteer no ale to chyba oczywiste, że piłkarz który rozegrał ponad 270 spotkań w Barcelonie będzie się rozumiał z Messim lepiej niż piłkarz który rozgrywa w Barcelonie swój pierwszy sezon.

3

@Kokokokok nasz najlepszy pomocnik po wznowieniu rozgrywek, takie są fakty.

0

@myscooter czy Ty wiesz co oznacza "manipulować"?

12

Tyle jadu wylało się na Griezmanna podczas pierwszej połowy a jak w drugiej wyglądał Luis Suarez? 13 kontaktów z piłką i 6 celnych podań (85%). Do tego 0 strzałów na bramkę, 0 kluczowych podań, 0 dryblingów i 0 wygranych pojedynków.

A co jeśli problem nie jest we Francuzie a w samej grze Barcelony i sposobie gry dzisiejszego rywala?

1

Te zmiany sugerują, że Ansu i Roberto powinni wybiec w pierwszym składzie na Seville. Całkiem zasłużenie oczywiście. Dopiero gdy Fati następny mecz zacznie na ławce to będzie można wieszać psy na trenerze.

0

@Woland10 Griezmann to jeden z najlepszych piłkarzy na świecie. Tyle w temacie.

0

@Trojanek23 problem w tym, że Griezmann akurat się liczbami broni. 14 bramek i 4 asysty, z czego większość ważnych.

0

@myscooter kluczowe podania są jednak dosyć ważną statystyką. Rakitić jest jedynym pomocnikiem Barcelony który nie boi się i przede wszystkim potrafi grać do przodu. Takie są fakty.

0

Arthur Melo zaliczył łącznie 2 kluczowe podania w 8 ostatnich spotkaniach.
Rakitić na tyle samo kluczowych podań pracował dzisiaj 45 minut.

6

Kluczowe podania w pierwszej połowie:
- Ivan Rakitic - 2
- Junior Firpo - 1
- Sergi Roberto - 1

0

@mtrix563 jeśli jedynym pomocnikiem Barcelony który nie boi się i potrafi grać do przodu jest Rakitić to nie łatwo być napastnikiem w tym zespole. Zwłaszcza, że Griezmann jest bardziej pomocnikiem niż napastnikiem.

40

Junior Firpo z fantastyczną robotą przy tej bramce, mam nadzieję, że o tym nie zapomnicie ;>

0

Ciekawe czy Arthur i Frenkie kiedyś zaczną posyłać takie podania jak przed chwilą Rakitić do Griezmanna.

1

@messi564 przede wszystkim liczę na to, że Araujo dostanie jeszcze jakieś minuty w tym sezonie. Mam nadzieję, że nie będziemy się dłużej bawić w duet Lenglet - Umtiti który definitywnie nie działa, tylko gdy Pique będzie odpoczywał to będzie okazja dla Urugwajczyka.

2

@Jakchcesz Z tym Griezmannem na szpicy to jeszcze nie wiadomo. Przed przerwaniem rozgrywek zdarzało się, że to Messi grał w środku a Antoinne wędrował na prawe skrzydło.

21

Jako naczelny krytyk Setiena muszę przyznać, że dzisiejszy skład bardzo mi się podoba. Po dwie zmiany w obronie i pomocy, jedna w ofensywie. Rotacje widoczne, lecz nie przesadzone. Jeśli w drugiej połowie Suarez zastąpi Messiego a minuty dostanie któryś z młodszych piłkarzy to będzie idealnie.

1

Niech o klasie trenerskiej Pepa Guardioli świadczy fakt, że u niego Coman wyglądał na poważnego piłkarza.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?