0

@barczyk Ale wiesz o tym, że Coutinho nigdy nie był pomocnikiem i właściwie zawsze był skrzydłowym?

0

@donleo12 Nie musi być liderem z miejsca, nim i tak będzie Messi. Bardziej miałem na myśli kogoś kto będzie w stanie minąć dwóch, trzech rywali i zrobić różnicę. Oprócz Messiego w tym momencie nie ma w kadrze nikogo kto by to potrafił.

1

@donleo12 o ile jestem w stanie zrozumieć porównanie z Dembele to Coutinho? Kompletnie niezrozumiałe.

Sancho w Bundeslidze robi lepsze niczby niż Robben czy Ribery w ich prime. Do tego nie ma znaczenia czy gra z Bayernem, Lipskiem czy Herthą, zawsze prezentuje wysoki poziom. Mówimy o zawodniku którego śmiało można porównywać do Mbappe. Zwłaszcza, że to nie jest jego pierwszy dobry sezon bo już w poprzednich rozgrywkach zrobił chore liczby.

0

@Qaz123 beneficjentem? Otrzymując piłkarza który przez dwa sezony zbyt wiele nie pokazał i złapał w tym czasie 9 kontuzji? Kontrowersyjnie.

0

@VanBarca w takim razie słabo szukałeś.

13

Barcelona nie potrzebuje Neymara.
Barcelona potrzebuje kreatywnego skrzydłowego który potrafi dryblować i brać grę na swoje barki.
Neymar pasuje idealnie, ale taki Sancho również.

30

W poprzedniej kolejce Schalke przegrało po fatalnym błędzie Todibo. Dzisiaj Union obejmuje prowadzenie po sporym błędzie Mirandy.

0

@Arkon jakoś od 3 lat się nie może sprawdzić.
@Fawrf tutaj większość nadal go uwielbia i uważa za świetnego piłkarza.

3

Sport donosi, że Bayern myślał o transferze Semedo jednak jest to mało prawdopodobne z uwagi na aspekty finansowe. Christian Falk z Bildu od dawna jest zdania, że Bayern nie jest nim zainteresowany.

Według Marci, Nelson Semedo nie trafi do Manchesteru City bo nie pasuje do profilu bocznego obrońcy u Guardioli.

Te informacje nie mogą dziwić, Guardiola w przeciwieństwie do społeczności La Rambli ceni inteligentnych piłkarzy którzy mają do dyspozycji zaoferowania coś więcej niż umiejętność szybkiego biegania.

0

@Arkon w ostatnim czasie był najlepszym piłkarzem reprezentacji Hiszpanii. Poza tym jest piłkarzem który ma spory problem potencjał i jest dobrze wyszkolony technicznie.

1

@Jaca27 Bilbao to raczej marzenie ściętej głowy. Ja bym bardziej kierował wzrok w drugim zespole z kraju basków, Sociedad potencjalnie mogłoby być fajnym mistrzem. Choć sugestia z Villarreal również mi się bardzo podoba.
Ewentualnie Sevilla z Lopeteguim świętująca mistrzostwo na Bernabeu, to byłby piękny obrazek!

2

Zainspirowany poniższym pytaniem @Hiacynk zadam nieco inne, kto jako pierwszy zrzuci z Hiszpańskiego tronu Barcelonę i Real (nawet jeśli nie wygrywają za często to jednak wypadałoby o nich wspomnieć). Czy to będzie znów Atletico? Czy może ten wyczyn uda się komuś mało oczywistemu?

1999/2000 - Deportivo
2001/2002 - Valencia
2003/2004 - Valencia
2013/2014 - Atletico Madryt

0

@Arkon ta Liga Włoska wygląda coraz ciekawiej, masz Inter który robi kolejne kroki do przodu, zawsze solidny Juventus (choć tu mi brakuje skoku jakościowego, czegoś im nadal brakuje), szaloną Atalante czy Lazio z fantastycznym Immobile.
Wiadomo, że La Liga nie zdołają pewnie wyprzedzić, zwłaszcza mając na uwadze plany Realu ale warto śledzić te rozgrywki. No niestety, Premier League zaczyna coraz mądrzej wykorzystywać swoją finansową przewagę nad resztą. Ale to z pewnością nie jest tak, że zaraz całkiem uciekną. Pamiętajmy, że City i Liverpool to projekty Pepa i Kloppa, to oni tworzą te kluby. A filozofia jednego i drugiego w końcu przestanie przynosić efekty. I nie mam pewności czy następcy zdołają utrzymać ich poziom. To właśnie różni te ekipy Premier League od Realu czy Barcelony które są markami samymi w sobie.

0

@Khajio *Werner jako samotna "9" jest do bólu przeciętny i grając tam może dużo stracić w oczach wielu.

@MESSIah16 Liverpool jest tak bardzo zainteresowany, że chcą zaoferować maks 30M.

1

@Arkon no nie da się ukryć, ostatnie dwa sezony to makabryczny zjazd czołówki La Liga. Barcelona i Real w sporym dołku (nawet jeśli Real wygrał LM 2 lata temu), Atleti jeszcze głębiej a reszta wcale poziomu nie podnosi. W tym samym czasie Liverpool stał się maszyną a pozostałe kluby się zbroją. Zaryzykuje stwierdzenie, że La Liga jest teraz bliżej 3 miejsca niż 1. Pominę kwestię samych władz ligowych i federacji bo tu Hiszpania jest bliżej Ekstraklasy niż innych krajów.

@Chwytliwy no Lampard nie bez powodu go posadził na ławce. Tomori faktycznie miał niezłe momenty, choć często się wydawał taki elektryczny. Być może obok prawdziwego lidera byłby fajnym uzupełnieniem tak jak Gomez w LFC. Tylko kto mógłby przejąć rolę lidera defensywy? Koulibaly? Były plotki łączące go z Chelsea, w obecnej sytuacji może nawet nie będzie taki drogi (choć znająć ADL...)

4

@Striker ja bym się bardziej martwił o mecze wyjazdowe Barcelony...

1

@Chwytliwy Kepa z tego co pamiętam to miał najniższy procent obronionych strzałów w całej lidze. Miewał dobre momenty ale generalnie wśród fanów Chelsea nie ma najlepszej opinii. No ale zobaczymy co będzie się działo po koronaprzerwie. Być może wróci w lepszej dyspozycji i uda mu się odzyskać miejsce w składzie i pokazać dlaczego Real o niego walczył i dlaczego jest numerem "1" w reprezentacji, ewentualnie dlaczego miałby nim być.

3

@Striker @Chwytliwy jasne, dlatego wspomniałem o potrzebie wzmocnienia defensywy. Bramkarz, lewa obrona a i środkowy obrońca na poziomie by się przydał. No ale mimo wszystko, wymiana Williana i Pedro na Wernera i Ziyecha to spokojnie kilkanaście punktów więcej na koniec sezonu.

12

Ależ genimenalnie może prezentować się ofensywa Chelsea na papierze.

Werner - Abraham - Ziyech
Kovacic - Jorginho - Kante

Do tego na ławce Odoi, Pulisic, Mount czy wracający po kontuzji RLC. Jeśli tylko uda im się wzmocnić defensywę to nie widać przeciwwskazań aby piłkarze Lamparda mogli faktycznie włączyć się nawet do walki o mistrzostwo. Patrząc na ten zespół to aż ciężko im nie kibicować, nawet mając w pamięci erę Mourinho.

0

@Bagsik88 ale zdajesz sobie sprawę, że po kontuzji od razu nie jesteś w optymalnej formie i to wpływa na liczbę minut nawet po powrocie do zdrowia?

1

@Bagsik88 rola malała tylko i wyłącznie przez kontuzje przez które stracił chyba 11 spotkań z tego co pamiętam.

3

@insp1re w ośrodku.

0

@ViscaBarca123 wybór jest bardzo prosty, dwa nazwiska. Denis Suarez i Alen Halilovic. Gdyby tylko Denis potrafił pracować w defensywie... Dobry drybling, spora chęć ale i też umiejętność posyłania prostopadłych piłek. Nie bez powodu Iniesta widział w nim swojego następcę. No ale niestety, czegoś zabrakło. Szkoda też, że Oscar Garcia nie jest jego fanem bo początek sezonu w Vigo miał niezwykle obiecujący. No a o Alenie chyba nie trzeba wiele pisać, wiadomo kogo przypominał. Nadal nie rozumiem jak ktokolwiek mógł pozwolić mu na przenosiny do Hamburga, to się nie miało prawa udać. Choć z drugiej strony, może już po prostu w klubie wiedzieli, że mimo dobrego okresu w Gijon to jednak nic z tego nie będzie? W końcu w Bundeslidze stracił tylko pół roku i nawet w Las Palmas sobie później nie poradził.

0

@HubertMlody ale jest, w dodatku odpowiednio wykorzystany może wnieść ogrom jakości.

@Turio to oczywiste, że drugiego takiego tercetu nie będzie. Jednak fakty są takie, że potrzebujemy na skrzydle kogoś kto potrafi zrobić różnicę. Bez znaczenia czy będzie to Neymar, Sancho czy Boga.

0

@HubertMlody I tak, i nie.
Z jednej strony Lautaro wydaje się mieć idealny set umiejętności do zastąpienia Suareza.
Z drugiej strony ten nieszczęsny Neymar nie został do tej pory zastąpiony w żaden sposób co sprawia, że skrzydłowy powinien być większym priorytetem. No ale tu trzeba też brać poprawkę na Griezmanna i to kim on ma być w zespole. Czy nadal skrzydłowym, czy właściwie kim?
Bezpieczniejszą opcją jest transfer skrzydłowego, może niekoniecznie Neymara ale takiego Sancho?

2

@mateuszdabski jakie fochy i cyrki odstawiał w Barcelonie?

0

@Janiama dlatego wszystko zależy od definicji jaką kto wyznaje. Jedno jest pewne, w szatni Barcelony brakuje kogoś takiego jak Ramos. Bez znaczenia w jakiej roli.

0

@Janiama z perspektywy Realu i tego co dla nich znaczy to jasna sprawa.

Ale z drugiej strony, dla mnie kapitanem powinien być nie tylko wielki charakter ale i ktoś nieskazitelny. Symbol klasy na boisku i poza nim, w skrócie - Puyol. A czy Ramos jest synonimem klasy?

0

@YoNoEntiendoNada problem w tym, że demolowanie z tego powodu miast raczej sytuacji nie odwróci a może jedynie pogłębić.

0

@pride1899 biały zabije białego - no cóż, bywa
Czarny zabije białego - no cóż, bywa.
Biały zabije czarnego - zamieszki w całym kraju.
To się chyba nigdy nie zmieni.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?