cat_r37
Dołączył/a: grudzień 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@T_TG Malcom? Mówisz o tym przecietniaku który odszedł by zrobić miejsce dla dwóch wychowanków? Pomijam, że jeden i drugi pokazał znacznie więcej od Brazylijczyka.
0
@Chwytliwy ale ostatnio były doniesienia, że właśnie Fabian ma być tym drugim fundamentem obok Zielińskiego. Ruiz to bardzo dobry piłkarz, w reprezentacji Hiszpanii jeszcze nie tak dawno był chyba najważniejszym ogniwem. Choć trzeba przyznać, że ten sezon w większości do zapomnienia. Jednak za 60M? Opcja zdecydowanie lepsza niż te wszystkie Pogby czy inne Ndombele. Choć wciąż lepszymi opcjami wydają się Partey za 50M czy Aouar.
1
Cieszy obecność Monchu. Liczę na jakiś debiut w rozgrywkach La Liga. Choć przy Setienie... Raczej mało prawdopodobne.
15
@NeroTFP a dlaczego nie wspomniałeś o liczbie spotkań w danych rozgrywkach i liczbie asyst? Czy to wina Neymara, że Nazario rozegrał na Mundialach dwa razy więcej spotkań?
- El. do MŚ
Neymar: 14 spotkań, 6 bramek, 8 asyst (udział co 88 min)
Ronaldo: 15 spotkań, 10 bramek, 1 asysta (udział co 117 min)
- MŚ:
Neymar: 10 spotkań, 6 bramek, 3 asysty (udział co 101 min)
Ronaldo: 19 spotkań, 15 bramek, 5 asyst (udział co 81 min)
- Copa America:
Neymar: 6 spotkań, 3 bramki, 1 asysta. (udział co 127 min)
Ronaldo: 13 spotkań, 10 bramek, 2 asysty (udział co 84 min)
- Puchar Konfederacji:
Neymar: 5 spotkań, 4 bramki, 2 asysty (udział co 68 min)
Ronaldo: 5 spotkań, 4 bramki, 2 asysty (udział co 67 min)
Na imprezach finałowych Ronaldo faktycznie wypada nieco lepiej, w eliminacjach jednak Neymar był za to lepszy. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że Ronaldo grał na pozycji nieco bardziej przyjaznej dla liczb. I wydaje mi się, że reprezentacja w której grał Nazario była "nieco" lepsza od dzisiejszej. Zwłaszcza, że Neymar dosyć długo musiał się w niej męczyć z piłkarzami pokroju Freda w ataku.
Podoba mi się twój komentarz. Jest właśnie idealnym przykładem na zakłamywanie statystyk bez kontekstu.
13
Problem w tym, że Alena w Betisie za wiele nie pokazał a tuż przed zatrzymaniem rozgrywek stracił miejsce w składzie.
To chyba trochę zbyt mało by walczyć o miejsce w Barcelonie.
2
@Fawrf jeśli chodzi o Lewandowskiego to chyba zatrzymałeś się w 2014.
@adamt1996 mysle, że spokojnie możemy dopisać Kane. Jestem pewny, że Anglik z miejsca byłby w stanie wnieść bardzo dużo do zespołu.
1
@kamiVeB Suarez przychodził jako 27 latek. Griezmann w Atletico grał jako wolny elektron u boku silnego napastnika. Tak samo jak w reprezentacji Francji. Gdy już z konieczności grywał jako "9" to wyglądał przeciętnie.
4
@icon3520 no nie wiem co w tym śmiesznego, jest to bardzo popularny i bardzo dobry sposób na ogrywanie piłkarzy. Taki Real Madryt chyba nie narzekał po operacjach związanych z Carvajalem czy Moratą.
Pomijając kwestie tego, że Emerson to obecnie najlepszy boczny obrońca Barcelony.
1
@Bartosz85 zapewne chodziło o Newcastle. Choć ostatnio sam Pochettino wypowiadał się, że chciałby kiedyś wrócić do Tottenhamu.
0
@Ghostface no właśnie nie zgodzę się. Tutaj jego umiejętności są podważane niemal cały czas. A najwspanialsze jest to, że argumentem na ogół jest liczba podań i asyst.
Jasne, można dyskutować na temat ceny czy doświadczenia. Choć z drugiej strony... Tu też nie ma pola do dyskusji, sprawa jest jasna.
Z jednej strony na ten transfer być może faktycznie jest zbyt wcześnie. Problem jednak w tym, że to równocześnie ostatni moment na jego transfer. Jeśli go nie kupimy teraz to zapewne przedłuży kontrakt a wtedy automatycznie stanie się dla Barcelony nieosiągalny finansowo.
Sytuacja jest o tyle głupia, że nie wiadomo czy możemy sobie pozwolić by czekać na kogoś innego. A z drugiej strony mamy wątpliwą sytuację finansową Barcelony i problemy na innych pozycjach. Przecież środkowego pomocnika i kogoś na lewe skrzydło potrzebujemy równie mocno (bardziej?). Niestety teraz odbijają się nam te nieudane transfery. W rezultacie mamy ruiny zamiast fundamentów.
5
@koziar byli piłkarze, trenerzy, eksperci, scouci - wszyscy są zgodni, Lautaro to świetny piłkarz i ogromny talent. Wszyscy? Nie! Jedna, jedyna osada, zamieszkała przez nieugiętych ekspertów z La Rambli, wciąż stawia opór i twierdzi, że Lautaro jest słabym piłkarzem.
6
@kamiVeB 29 lat, nie jest środkowym napastnikiem. No to nie brzmi jak następca Suareza.
2
@T_TG a co to ma do obecnych umiejętności?
4
@DaPi myślę, że warto mieć rywala/następcę dla 33 letniego piłkarza po poważnej kontuzji. Zwłaszcza, że to kolano u Suareza to nic nowego.
0
@MarceliBarca Ansu, Dembele, Griezmann, Suarez, Braithwaite, Messi, Trincao.
Gdzie miejsce dla Pedro? Gdyby udało się oddać Dembele i Braithwaite a Trincao wypożyczyć to spoko. Ale bez tego nie ma sensu.
1
@*Ronaldinho_88* to nie tylko kwestia zaoszczędzenia pensji. Coutinho brakuje tylko kilkunastu spotkań by klub musiał zapłacić kolejne 20M w postaci zmiennych.
1
@MarioVeB! No to kogo mam dalej podać? Firpo który na ten moment nie dojeżdża? Umtitiego który nie jest w stanie zagrać dwóch spotkań w tygodniu? Roberto który jest starszy od Semedo? Braithwaite który w najlepszym wypadku powinien być napastnikiem numer 5/6? Dodajmy do tego jeszcze Dembele i mamy wszystkich piłkarzy poniżej 30.
2
@MarioVeB! 28 - 31, 25, 33, 27 - 32, 23, 24 - 29, 33, 33
Tak wygląda wiek piłkarzy wyjściowego składu. Z czego warto zauważyć, że z piłkarzy poniżej 30 aż dwóch zdecydowanie spełnia oczekiwania.
0
@VenoM oh super, miał kilka lepszych spotkań przez dwa lata. To wszystko zmienia.
0
@Katalonbar Dembele i tak w La Liga nie będzie mógł zagrać. Ale na sierpień w lidze Mistrzów powinien być gotowy.
2
Umtiti przez ostatnie dwa lata praktycznie nie gra, cały czas ma problemy z kontuzjami i nie jest w stanie zagrać dwóch meczów w tygodniu. Do tego jego forma pozostawia wiele do życzenia. Ostatni raz dobrze prezentował się w marcu 2018. A jeśli weźmiemy jeszcze pod uwagę jego wysoką pensję to dlaczego niby miałby być sporo warty?
0
@Arkon skoro wyniki są wyznacznikiem to dlaczego United wciąż jest uważane za wielki klub mimo tego, że Sevilla w ostatnich latach osiągnęła znacznie więcej?
@Khajio zawodnik robiący 17 bramek w 22 meczach za słaby na Bayern? Przecież tam nikomu nie chodziło o to, że Gnabry jest za słaby. Problem był w tym, że wszyscy pozostali skrzydłowi Bayernu mieli problemy ze zdrowiem i potrzeba było więcej piłkarzy. Wystarczy zauważyć, że do tej pory na skrzydle Bayernu często musiał grać Mueller. A reszty nawet nie skomentuje.
1
@monsterrize no i dobrze, niech się przypomina na boisku! Jeden filmik nic nie zmieni.
0
@Arkon od kiedy wyniki są wyznacznikiem czegokolwiek? Na "rozmiar" klubu wpływa milion innych czynników. Pod tym względem United akurat również jest wielkim klubem. A jeśli spojrzysz na wyniki to powinni być daleko za taką Sevilla.
Nieudana kopia Neymara? Ymmm, okej.
1
@monsterrize Dembele właśnie zrobił najlepsze co mógł zrobić. Gdyby był aktywny to tym bardziej byłby hejt, że udziela się w social mediach zamiast pracować.
0
@Arkon
A) zespoły grające w LE lub walczące o udział w LM
B) największy klub na świecie z największymi wypłatami i genialnym miejscem do życia
No obawiam się, że mimo wszystko w ewentualnej walce o jego podpis możemy przegrać jedynie sami ze sobą.
W Anglii jedynymi klubami które są na poziomie Sancho jest Liverpool który właściwie w tej chwili go nie potrzebuje i City z którego odszedł skonfliktowany.
0
@Khajio Salah i Mane mieli być za słabi? Że co?
Mane przychodził po sezonie gdy zrobił 15 bramek i 9 asyst, sezon wcześniej 13+9 i najszybszy hat trick w historii Premier League. Chciała go cała liga. Salah dla odmiany zrobił 19+15 i to on był liderem wicemistrza Włoch.
Gnabry dla odmiany został sprowadzony za 8M i wylądował od razu na wypożyczeniu. Pomijam, że Bayern już odpowiadał za jego transfer do Werderu.
Nie wiem co to za absurdalne porównania w drugim akapicie.
0
@Arkon Sane nie biorę pod uwagę ze względu na kontuzje, cenę, na to którą nogą lepiej operuje i jaki ma charakter.
Mało mamy lewonoznych napastników?
@Coutinho007 sprawa jest prosta, jeśli ktoś nie ma umiejętności i charakteru by się sprawdzić na wypożyczeniu to tym bardziej nie ma czego szukać w Barcelonie. Jasne, są skrajne przypadki jak Miranda ale u reszty czegoś zwyczajnie brakowało. Skoro Real wysyła Hakimiego do Realu i ma później gwiazdę to my możemy wysłać Ansu. Zwłaszcza jeśli Setien ma zostać na ławce... Ansu warto nawet oddać "na stałe" do BVB w ramach transferu Sancho i zapewnić sobie klauzulę
1
@Chwytliwy na wysokim poziomie jest tylko Sancho i Neymar, do rozważenia ewentualnie Werner (jako skrzydłowy, nie "9"). W dalszej kolejności są piłkarze którzy coś tam potrafią, jednak teoretycznie bliżej im do zamienników niż piłkarzy pierwszego składu jak choćby ten Boga. No chyba, że bawimy się w dzieciaki do budowania - wtedy najlepiej zapowiada się Ferran.
1
@Arkon cena Sane to 80-100M. No nie wydaje mi się by to było wiele taniej. Zwłaszcza biorąc pod uwagę cały sezon stracony przez poważny uraz i wysoką pensję.
Diaby to zdecydowanie nie ten poziom.