1

@TheGoldenEleven Utalentowany Arthur jest szklanką i potrzeba w kadrze kogoś kto zajmie jego miejsce gdy ten akurat świętuje urodziny Neymara. Poza tym gdzie te fatalne statystyki? Bo ma 0,1 wślizgu mniej? Bez przesady.

0

Zastanawia mnie jeden fakt. Skoro Todibo według wielu jest tak świetny, że powinien już grać zamiast Pique to dlaczego w kontekście jego przyszłości wymienia się "jedynie" Schalke i Everton? Oba zespoły są poniżej poziomu nawet Ligi Europy. Dlaczego o jego podpis nie bije się Bayern, Manchester City czy nawet United i Arsenal? Nawet Monchi nie wydaje się być szczególnie zainteresowany. A finansowo Francuz jest w zasięgu Sevilli.

Naprawdę, żaden z was nie wpadł na to, że może Francuz rzeczywiście nie jest tak dobry i wbrew pozorom w Barcelonie nie pracują aż tacy idioci jak wam się wydaje?

Zapraszam do dyskusji ;)

1

@TheGoldenEleven zadziwiające? A jak Arthur miał rozegrać więcej minut skoro miał w tym sezonie aż 6 przerw w treningach i opuścił z tego względu 13 spotkań.

3

@T_TG grubo ponad połowy z wymienionych piłkarzy za dwa lata nie będzie w Barcelonie i Realu.

2

@Bagsik88 może ja jestem staroświecki ale rozgrywający kojarzy mi się nieco inaczej niż piłkarz który ma najmniej podań z całej pomocy a dominuje głównie pod względem pojedynków. Pogbe z reprezentacji Francji jeszcze można nazwać jakimś tam rozgrywającym. Ale to piłkarz tak chimeryczny i przereklamowany, że aż dziw, że ktoś o nim pisze w kontekście Barcelony. To opcja jeszcze gorsza niż Coutinho.

I nie, nie opieram opinii jedynie na liczbach. Żeby nie było.

2

@Mns21 lepiej postawić na kogoś kto nie ma ogromnych braków w defensywie.

1

@Chwytliwy bo to kierunek większości podań Arthura.

1

@Bagsik88 to, że gra głębiej nie oznacza, że jest rozgrywającym. Do tego miana mu bardzo daleko. Z pomocników o których wspomniałeś jedynie Thiago można tak nazwać.

0

@Bagsik88 Van de Beek i rozgrywający w jednym zdaniu?

0

@Mns21 bo jeśli zostanie to trzeba mu dać nowy kontrakt, podwyżkę na którą nie zasługuje a po drodze zapłacić kolejne zmienne za jego transfer.

0

@kamzar przepraszam bardzo ale jak w obecnej sytuacji chciałbyś zorganizowane wybory? Ludzie, czy wy czasem myślicie?

Nie wiem czy wiesz ale wybory są w trakcie dnia meczowego. A na mecz z otwartym stadionem sobie jeszcze poczekasz.

0

@adaskooow nie pamiętasz jaki był płacz gdy oddawaliśmy jednego i drugiego? Naprawdę?

@Greenalley ciężko rokować gorzej. A co do gry w defensywie... Choćby w kwestii ustawiania się czy podejmowania decyzji jest naprawdę średnio. Wystarczy umiejętnie oglądać co wyczyniał w Schalke.

@Tatazolwinia jest.

2

@Sznejk "nie bez powodu tyle klubów tak bardzo o niego zabiega"

Dziwnym trafem zabiegają o niego zespoły z poziomu poniżej Ligi Europy a klub z najwyższego poziomu chce go sprzedać. Może nie bez powodu? ;)

0

@Kubsoleon bo Araujo jest o wiele lepszy w defensywie oraz jest fenomenalny w powietrzu? Jedyną zaletą Todibo jest technika. Czytanie gry, podejmowanie decyzji czy takie podstawy jak ustawienie u niego kompletnie leżą.

5

Dla wszystkich którzy płaczą o tego Todibo. Gdzie obecnie jest Marlon i Yerry Mina których oddania też mieliśmy tak bardzo żałować? Na Todibo można wypracować spory zysk który zasili klub w trudnym momencie a przy okazji można skupić się na obrońcy który umie bronić.

10

Jak często piłkarze Barcelony posyłali w tym sezonie kluczowe podanie w rozgrywkach La Liga?

1. L. Messi - co 34 min
2. O. Dembele - co 45 min
3. A. Fati - co 57 min
4. L. Suarez - co 67 min
5. A. Vidal - co 71 min
6. J. Alba - co 72 min
7. A. Griezmann - co 82 min
8. F. de Jong - co 83 min
9. S. Busquets - co 90 min
10. A. Melo - co 91 min
11. J. Firpo - co 101 min
12. S. Roberto - co 102 min
13. I. Rakitic - co 121 min
14. M. Braithwaite - co 127 min
15. N. Semedo - co 231 min
16. C. Lenglet - co 338 min
17. G. Pique - co 555 min
18. M. ter Stegen - co 1170 min
19. S. Umtiti - brak

0

@barteq czy aby nie tak grał Rakitic u Enrique? To on ciągle łatał prawą stronę boiska.

Cały czas sprowadzasz wszystko do sztywnych liczb a formacja to rzecz płynna. Tak samo jak różni się zazwyczaj w ataku i obronie.

0

@barteq przecież Balague to komplety bajkopisarz.

2

@Veb1233 dodatkowo weźmy pod uwagę, że Setien znacznie mniej stawia na młodzież... Oddanie bez żalu Pereza, naciski na transfer Braithwaite. Unikanie wprowadzenia młodego piłkarza przy ograniczonej kadrze.

No i fantastyczne decyzje w postaci Arturo Vidala na skrzydle. Miód na serce i oczy!

0

@barteq przecież mówię o mezalli? Przy Messim zawsze będzie dziura na boku. No chyba, że chcesz by za jego plecami było jedynie dwóch pomocników co okresliles jako problem.

0

@TheGoldenEleven myślę, że banki nie będą miały nic przeciwko odpowiednim kredytom i koniec końców wielkie transfery wciąż będą miały miejsce. Choć w kontekście Barcelony mam nadzieję, że tych transferów do klubu nie będzie. No chyba, że Ferran Torres. Klub powinien skupić się na sprzedaży zbędnych piłkarzy a resztą niech zajmie się nowy zarząd.

6

@daniel32778 swoją drogą, swego czasu były doniesienia, że Laporta był przed wyborami dogadany z Mendesem w sprawie transferu Andre Gomesa za kwotę o wiele większą niż trafił do Barcelony rok później. A biorąc pod uwagę, że Laporta chciał też Pogbe... Ależ to byłby tercet w pomocy!
No ale warto pamiętać, że Laporta w 2003 roku chciał pozyskać Beckhama zamiast Ronaldinho.

@Pablit a ilu jest tych kandydatów? Rousaud to żart, o Laporcie już napisałem więc chyba jasne, że zostaje jedynie Victor Font. Ma u siebie Xaviego, potrafi dyskutować na poziomie i przede wszystkim mówi co trzeba zrobić zamiast jeździć po obecnym zarządzie. Sprawia wrażenie poważnej i inteligentnej osoby która stawia na klub, nie na politykę.

1

@barteq 4-2-3-1 to tylko cyfry. Chodzi o to by przesunąć Griezmanna do środka pola. Potrafi grać kombinacyjnie, ma świetny przegląd pola a w defensywie potrafi pracować nie gorzej niż Arturo Vidal. I to można wykorzystać w dowolny sposób. Zwłaszcza mając na uwadze jak grał w Atleti czy reprezentacji Francji.

3

@Pablit pomysł Laporty? A jaki to ma pomysł? Bo w ostatnich wyborach jego pomysłem był Abidal jako dyrektor sportowy (skoro Francuz mając kilka lat więcej na naukę jest taką porażką, to kim byłby w 2015 roku...? ), sprowadzenie Pogby i obrażanie zarządu.

0

@barteq wszystko da się ogarnąć. Griezmann może grać jako lewy mezalla by móc atakować z głębi i nie wchodzić w drogę Messiego. Albo wręcz przeciwnie, po prawej stronie mógłby wtedy zajmować przestrzenie opuszczone przez Messiego.

0

@Bagsik88 no właśnie nie do końca. Choćby sprawa Emersona. Czy obecnie Betis odda go taniej? No wątpię. Czy warto płacić teraz duże pieniądze jeśli za rok będziemy go mieć za darmo? Taka wymiana pozwala zaoszczędzić koło 20M i daje możliwość sprzedania Cancelo po roku za wyższą kwotę niż Semedo teraz.

0

@Bagsik88 obawiam się, że w czasie pandemii nikt się nie zbliży z ofertą nawet bliską 50M.

0

@Hiacynk z tym, że skrzydło to jego pozycja to się akurat nie zgodzę. W Lyonie też przed kontuzją grywał jako środkowy/cofnięty napastnik i wyglądał tam lepiej niż na boku. I to wcale nie jest tak, że tam grał z konieczności.

0

@Hiacynk i ten Depay tam wyglądał naprawdę świetnie. Powiedziałbym, że sporo lepiej niż na skrzydle. No ale tak jak wspominałem, w Europie jedynie Francja i Anglia mają jakiś większy wybór na wysokim poziomie. Reszta reprezentacji też cierpi na problem braku napastników i muszą szukać innych opcji. Stąd Holendrzy naprawdę mają ogromny potencjał na końcowy sukces.

0

@Hiacynk z tymi napastnikami też nie jest tak źle. Malen i Boadu niesamowicie się rozwijają, ten Weghorst również w Bundeslidze ma całkiem niezłe liczby. Tymi napastnikami wcale nie ustępują reprezentacji Hiszpanii. Poziom Europejskich "9" również nie powala. Jest Francja i Anglia, później... Polska, Włochy i Belgia. W reprezentacji Niemiec na środku grywa głównie Gnabry, dlatego ich nie liczę.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?