eryk140
Dołączył/a: kwiecień 2011
Wyszków
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Zastanówmy się teraz ile będziemy mieć +/- budżetu na sprowadzenie bramkarza i obrońcy.
Co sezon mamy około 50mln budżetu na transfery. Zakładając, że Neymar przeszedł za 35 zostaje nam 15mln + pieniądze za sprzedanych zawodników.
Kto odejdzie z Barcy? Zapewne Villa (14mln) dos Santos (3mln) Fontas ( 2,5mln) Valdes ( 11mln). Daje to nam 15mln + 30,5mln = 45,5mln.
Podobno Ter Stegen ma nas kosztować w granicach 15mln więc na środkowego obrońce zostaje nam jakieś +/- 30mln euro.
Spokojnie za te pieniądze można kupić doświadczonego profesora obrony pokroju Hummelsa czy Kompanego i zostawić w klubie takich graczy jak Thiago, Tello, Sergi Roberto czy Cuence. Ale wiadomo, łatwiej sie mówi niż robi. Wierzę jednak, że wszystko się dobrze i mądrze rozstrzygnie, jednak wg mnie można by było wymienić na kogoś innego Pedro, bo chłopak już drugi sezon nie może się wpełni odnaleźć
0
a co ma do tego czy dali 28 czy 50? o.O Santos zaakceptował dwie oferty a to gdzie bedzie grał Neymar zalezy od niego. Dla samego zawodnika różnicą jest tylko pensja a nie to za ile go kupili bo on z tego kasy i tak nie dostaje...
0
Powiem tak. Jeszcze w tamtym sezonie uważałem że Neymar bedzie nam zbędny ale gdy zobaczyłem że wiecznie szukający formy Pedro, bardzo nieustabilizowana forma Alexisa i stary Villa nie radzą sobie ze spełnianiem oczekiwań zarówno trenera jak i kibiców, myśłę że za 28mln warto postawić na Neymara. W reprezentacji jest najlepszym napastnikiem i gra bardzo równo. Może wnieść coś, czego nie zdołał wnieść Alexis, mimo że od niego tego oczekiwano. Ale napastkin to jedno. Teraz trzeba się zastanowić nad sprowadzeniem doświadczonego stopera i dobrego bramkarza.
0
Vales,
Montoya, Pique, Mashe, Alba
Cesc, Song, Thiago
Delofeu, Alexis, Tello
0
2014r
0
Tello był najlepszym zawodnikiem do momentu aż nie opuścił boiska i tylko marne 7? Śmieszne
0
Valdes: Montoya, Pique, Bartra, Abidal, Song, Xavi, Thiago, Villa, Cesc, Alexis
0
Valdes
Montoya, Song, Bartra, Pique, Thiago, Dos santos, Cesc, Tello, Villa, Delofeu
0
z jakiej paki Sergio ma zagrać w obronie? Po co ściągnięty został Song? Właśnie po to żeby być zmiennikiem Busiego a w razie potrzeby (jaka zaistniała teraz) grać jako stoper, więc skoro Busquts jest nie zastąpiony jako defensywny pomocnik to z jakiej parafii miałby grać w obronie a za niego Song?
0
Dlaczego Sergio ma zagrać w obronie? Po co ściągnięty został Song? Właśnie po to żeby być zmiennikiem Busiego a w razie potrzeby (jaka zaistniała teraz) grać jako stoper, więc skoro Busquts jest nie zastąpiony jako defensywny pomocnik to z jakiej parafii miałby grać w obronie a za niego Song? :)
0
natall11: Ja sądzę, że on już się nie przyda drużynie. Jakiej metamorfozy może się nabawić w tym wieku? Żadnej. Cuenca jest od niego tyle lat młodszy a nie wiele gorszy w każdym aspekcie. Czy więc nie lepiej postawić na gracza, który jest porównywalny do Affelata a ma przed sobą długie lata gry?
0
Panie i Panowie. Nie mam zamiaru usprawiedliwiać sztabu szkoleniowego bo nie podoba mi się ich tok rozumowania ale z jednej strony staram się zrozumieć ich koncepcję.
Mianowicie, chcą stawiać na młodszych zawodników (tj. Pedro, Sanchez) gdyż cały czas są przekonani, że Ci zawodnicy odzyskają formę i się rozwiną, ale niestety nie widzą tego, że jak narazie to nie zdaje egzaminu, a do zwycięstwa potrzebne są gole. Messi nie będzie w KAŻDYM meczu nieomylny i co jeżeli będzie miał gorszy mecz? Kto będzie strzelał bramki? Co prawda David ma już 30 lat, ale widać, że pomimo tego wieku nie odstaje motoryką od innych zawodników, a co więcej, ma ogromne doświadczenie, kto wie czy nie jest w lepszej kondycji psychicznej niż na Euro 2008? Więc po cholere stawiać na Pedro i Sancheza caly czas skoro zawodzą? Niech pokażą, że jeżeli się nie poprawią to będzie grał ktoś inny - Villa.
Teraz transfery.
Postanowiłem sobie sporządzić mój OSOBISTY ranking bramkarzy, których widzę w Barsie:
Bramka: Asenjo - to co wyczynia w tym sezonie jest aż niemożliwe. Wielokrotnie ratował Atletico przed utratą punktów. Ma 23 lata (czyli inwestycja na przyszłość), ma jak na swój wiek spore doświadczenie, jest ograny w lidze, dobra gra nogami. Czego chcieć więcej?
Obrona: Tutaj potrzeba doświadczonego obrońcy, bo przecież młodych i zdolnych mamy (Fontas, Bartra), myślę, że ktoś pokroju Aggera/Sakho czy Davida Luiza by się świetnie nadał.
Atak: Trzeba się zastanowić, co Alexis zrobił przez te 1,5 roku? Czy był na tyle dobry ile po nim oczekiwano? Myślę, że się zagubił i zgasł. Zamiast czekać w nieskończoność aż znów zacznie świecić, lepszym rozwiązaniem byłoby go sprzedać a za te pieniądze kupić jakiegoś innego Cracka. Neymar nie jest złą opcją lecz czy poradzi sobie w Europie? Nie dowiemy się póki się nie przekonamy. Gdyby City chciało sprzedać Aguero ... Ah, co to byłby za atak!
0
Chyba najlepszy artykułł jaki kiedykolwiek czytałem! Czułem te emocje, które towarzyszyły Tobie drogi Redaktorze. Liczę na więcej takich pism bo naprawdę świetnie się to czyta!
0
Nic Ci o nich nie powiem bo się kompletnie koszykówką nie interesuję ;)
0
pmd i Niegodziwa: Jeszcze rok temu ciężko było znaleźć jaki kolwiek artukuł o koszykówce a teraz jest już prawie więcej informacji o koszykarzach niż o piłkarzach :) To co będzie za rok? Aż strach pomyśleć :) I nie, nie jest to forum o Barcelonie, bo zostało żałożone z myślą o footbalu ale z czasem to się chyba zmienia.
0
Zaczynam sie powoli zastanawiać czy to jest forum o piłce nożnej czy o koszykówce...
0
"Zwycięskiego gola Girona strzeliła w doliczonym czasie gry." chyba błąd droga redakcjo?
0
ZaZa: Skąd znasz Mou? Też mnie irytuje swoim zachowaniem, ale to co robi jest niesamowite i zasługuje na szacunek. Odmienił grę Realu o 180 stopni. Teraz im nie idzie co nie znaczy że nie są groźni.
0
10mln ? śmieszna ta klauzula, bowiem gdy będzie prezentował tkai poziom jak dotychczas to w czerwcu co drugi klub będzie mógł z nim rozmawiać i robić mu wodę z mózgu...
0
"11" według eryk140:
Valdes
Alves Pique Bartra Alba
Song
Cesc Iniesta
Pedro Messi Tello
0
Moim osobiste zdanie jest takie:
Kasa jest potrzebna, jeżeli chce sie myslec o tytulach taka smutna prawda.
Ale ja osobiscie nie popieram takich akcji. Szkoda że UNICEF przerwało piękną i oryginalną tradycję, że na koszulkach Barcy nie widniało żadne logo.
0
Valdes
Alves Song Adriano Alba
Cesc Busi Iniesta
Tello Messi Pedro
stawiam na takie cos, Tito lubi zaskakiwac
0
10 na końcu nicku LeoMessiPro oznacza chyba jego wiek ;]
0
Powinien złapać kartkę, nie zagrałby ze słabym Rayo i miałby czyste konto...
0
Valdes
Montoya Masche Song Alba
Xavi Busi Iniesta
Pedro Cesc Villa
0
barca22: chyba nie wiesz o czym mówisz.
lata 05-08 były jednymi z najgorszych w historii klubu. Dużo kłutni, słabe morale w zespole, bardzo mało trofeów ...
0
Niesamowite statystyki.
Swoją drogą, wyrobił się Leo nieźle, pamiętam go jak zaczynał, był takim malutkim szczurkiem a teraz niczego sobie mężczyzna :) Szacunek Leo!!!
0
Mówicie że nic nie gra. Już nie pamiętacie jak się nim zachwycaliście pół roku temu jak grał dobrze a nieraz rzekł bym bardzo dobrze. Albo gdy strzelił Realowi gola, tego też nie pamietacie? Nie pamietacie ze go wtedy wychwalaliście pod niebiosa?
Widzicie tylko to co jest teraz. Jak nic nie gra to cienias, jak zaczyna grać to wasz ulubiony piłkarz.
Moim osobistym zdaniej jest to zawodnik nie pasujący do nas ponieważ nie ma tego czegoś. Tego DNA Barcy. Pozatym to, że OBECNIE nie ma formy on sam obrazuje swoimi teatralnymi upadkami. I powiem szczerze, że jeżeli on tego się nie oduczy to stracę sympatie do niego, bo o ile jedno, dwa upadki można zrozumieć, o tyle trzecie, czwarte, piąte i dziesiąte już mnie doprowadza do zażenowania.
Jest to tylko obraz tego jak Alexis czuje się słaby.
To jest oczywiście tylko moje osobiste zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać
0
zastanawiam się ile jeszcze nic nie znaczących artykułów o tym kto jest lepszy będzie ukazanych do 7 stycznia? Tego się juz czytać nie chce. Kto jest lepszy okaże się 7 stycznia!
0
TheOnlyOne: wyjdź stąd. To nie miejsce dla Ciebie.