0

Tomq10: ja mam spokojną głowę co o jego umiejętności bo ostatnie 2 sezony grał bardzo bardzo dobrze w Arsenalu, a nie ma co ukrywać, że grał tam ze słabszymi graczami niż miałoby to miejsce w Barcelonie. Ponadto dzisiaj w meczu Arsenalu właśnie to brak Alexa i Van Persiego sprawił że wynik był jaki był.

Co do jego gry ofensywnej powiem tylko tyle, że dziś oglądając wyżej wspomniany mecz, jak ogladalem Santi Cazorle to bardzo mi przypominało to pomysł na grę Songa, z tą różnicą że Alex potrafił zaangażowanie walczyć w obronie.

0

kaska7931:

a Twoim zdaniem Busquets czy któryś z obroncow da radę zapier... przez cały sezon na najwyższych obrotach?
Piłkarze potrzebują też odpoczynku gdy grają co 3 dni. A jeżeli Alex będzie się spisywał ponad oczekiwania, to dlaczego ma nie grać w 1 składzie? Tito będzie zapewne zmieniał cały czas ich obydwu ale i sądzę że będzie chciał zrobić z Songa przedewszystkim obronce, takie jest moje zdanie.

0

Gaspar:

Ja nie pisałem nic o Sevilli. Moim zdaniem najlepszym klubem dla niego byłby taki, w którym Dos Santos musiałby coś wnieść od siebie a nie liczyć na kolegów z zespołu. Taki klub, w którym byłby zmuszony do zwiększonego wysiłku i wkładu a nie do takiego żeby koledzy biegali za niego gdyby mial gorszy dzien. Najlepszymi zespołami byłyby te ze środka stawki (Levante, Malaga, Betis). W tych klubach mógłby się rozwinąć, ponieważ wiedziałby że wszyscy na niego liczą. takie jest moje zdanie, ale jak wiadomo, nie wszystko musi tak być jak się wydaje.

0

Domino_W99: Powiem Ci to co usłyszałem dziś od komentatora w meczu Arsenal - Sunderland

.. Modrić wyleciał w samolocie do Madrytu kilka dni temu i do dziś ma smutną minę bo jego samolot nie możę wylądować "

Coś mi się zdaje, że niekoiecznie Luka musi przejść do Królewskich.

0

cules_since95:

środek obrony, i w sumie wszystkie pozycje pomocy. Najczęściej był defensywnym pomocnikiem lecz w meczu Arsen Wenger często go wysuwał ŚPO. Na boku pomocy grywał rzadko, ale grywał, raz lepiej, raz gorzej. Ma warunki fizyczne umożliwiające mu grę w powietrzu jak i odbiór piłki. Moim zdaniem to jeden z najbardziej wszechstronnych defensywnych pomocników w PL.

0

neo2114: no nie dokońca skład jest kompletny. Brakuje w tej układance już tylko 1 elementu. Środkowego napastnika - gracza technicznego, o ofensywnej wizji gry, ktory potrafi kreować akcje ofensywne i potrafi wniesc cos swoimi nietuzinkowymi zagraniami w ataku. Jezeli Barca znalazła by kogos takiego - Dream Team Tito uważałbym za złożony w całość.

0

Gaspar:

Moim zdaniem wypożyczenie byłoby lepszą opcją z takiego oto względu, że Dos santos ma potencjał, tylko wg mnie jest zagubiony i za mało ograny w pierwszym zespole. Gdyby został sprzedany, to nie uniknione jest że w innym zespole byłby jednym z najlepszych zawodnikow a wtedy pluli byśmy sobie w twarz. Ja chce zobaczyc ile on jest wart grajac na najwyzszym poziomie przez pryzmat nie jednego spotkania presezonowego tylko przez pryzmat całego sezonu. A jezeli Barcelona mu tego nie umozliwia, i wcale sie nie dziwie bo maja juz obsadzone pozycje wraz z zamiennikami, to niech wypozycza na sezon tego mlodzienca, najlepiej do druzyny z primiera division, zeby byl w klimacie tej ligi i wiedzial czego ma sie spodziewac grajac w pierwszym zespole

0

Piotrek1996:

chyba Ci się pozycje oraz zadania boiskowe pomyliły.
Song ma odpowiadać za wspieranie defensywy przy jednoczesnym zachowaniu równowagi w ofensywie. Xavi pracuje głównie w ofensywie i stwarzaniu sytuacji takim piłkarzom jak Messi czy Alexis.

0

I kurde będe musiał kupić Fife 13 yhhh ... Myślałem że nic ciekawego na rynku nie będzie i sobie pogram w 12 nastepny rok ale widze ze nie wysiedze bo bede sobie pluć w brode jak bede gral ze swiadomoscia że nie mam na lewej obronie Alby i w srodku Songa ;]

0

Dokładnie bula, zauważyłem to samo :D

A propo Dos Santosa bo ktoś wspomniał. Ostatnio jak go oglądam to mam nieodparte wrażenie, że on przygasł. Pamiętam go jeszcze z przed roku, był dynamiczny, dokładny, kreatywny, a teraz? Teraz jest jakiś ospały, spóźniony o jeden krok, trzeba dać mu grać na najwyższym poziomie, żeby nabrał doświadczenia i jeżeli nie jest to możliwe w Barcelonie to niech zostanie wypożyczony do jakiegoś średniaka pokroju Levante (chociaż nie, tam jest nasza gwiazda Dudka :D ) czy też Malagi. Z tego będzie więcej pożytku niż ma albo grzać ławę albo grać w rezerwach.

0

Stelios: każdy mecz jest najważniejszy i nie można o tym zapominać. Twoim zdaniem opuszczenie meczu po kilku dnaich przerwy od "meczyków" w presezonie jest lepsze niż zagranie chociażby 45min? Żaden trening nie jest taki jak nawet 20min na boisku w meczu o stawkę, niech Xavi i Puyol zagrają chociaż 45min ale niech juz poczukją meczową atmosferę

0

No i ekstra :) Nie wiem dlaczego piszecie, że będzie tylko rezerwowym. Chyba nie oglądacie Premier League. On jest świetny technicznie i ma wizję gry. Będzie fantastycznym wzmocniem Barcelony. Może wnieść tylko pozytywy do zespołu, będzie z Busquetsem starał się grać jak najlepiej, żeby udowodnić swoją wartość i będą rywalizować o miejsce w składzie. Nie zapominajmy również że z powodzeniem może grać na środku obrony. On mimo że jest Kameruńczykiem to w jego grze płynie Hiszpańska krew piłkarza.

0

Moim zdaniem Song jest jak najbardziej dobry na granie w pierwszym składzie. Moim zdaniem jest on bardziej kreatywny w ataku od Busiego ale wszystko bedzie zalezalo od tego jakie zadania komu wyznaczy Tito. Jeżeli będzie potrzeba wprowadzenia na boisko kogoś ofensywnego ale z zabezpieczeniem tyłów to Song będzie świetnym rozwiązaniem.

0


Komentatorzy cały czas mówią że transfer już jest dopięty

0

juliancarax: Cuenca jest jednym z bardziej utalentowanych i przyszłościowych graczy Barcy, tylko musi nabrać doświadczenia boiskowego na najwyższym poziomie.

0

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=oOH1k3pYt9k

co ogladam ten film to aż mi się łezka w oku kręci :)

0

Xavi, z Guardiolą w jednym zespole :) coś pięknego. Mam nadzieję, że jak nadejdą lata Xaviego, to spotkamy ich jeszcze raz razem, ale na ławce trenerskiej.

0

powie mi ktos czy na cyfrze + / polsacie leci ten mecz? -.-

0

na jakim kanale w tv leci? ...

0

leci na cyfrze+ albo cyfrowym polsacie bo nie moge znalezc?...

0

Przybyli:

- Ronaldo Luiz Nazario de Lima, z PSV Eindhoven, za 2550 milionów



Chyba błąd macie w liczbie.

0

Nie wszyscy mają wystarczająco dobry internet żeby obejrzeć mecz live przez neta. Czyli na platformie cyfrowej C+ ani Cyfrowy polsat nigdzie nie będzie nadawany mecz?

0

arturekker: a dlaczego ma nie zagrać? Puyol swoimi czasem grywał, to i Gerard może ;) A szczerze mówiąc nie widzę innego kandydata na LO, chyba ze zagramy 3-4-3.

0

Xavi: coś mi się nie wydaje żeby to była prawda, Agger ma moim zdaniem słabą technikę, a jego głównym atutem to dobra gra w powietrzu mimo niewysokiego wzrostu

0

wico: gdyby przyszedł, wtedy w klubie byłoby coś, czego długo nie było - RYWALIZACJA w linii ataku. Piłkarze by byli bardziej zmotywowani do gry i dawaliby jeszce więcej z siebie żeby udowodnić że to oni są lepsi i na nich warto stawiać. Mówię oczywiście o tej dobrej rywalizacji, bo na tą złą w klubie nie ma miejsca ;) pozatym zawsze ktoś może złapać kontuzje nieoczekiwanie jak Villa ;/ wtedy przydałby się ten dodatkowy grajek.

0

Nie dość że praktycznie dzień po dniu to jeszcze mecze tak późno ...

0

.. Messi ma tiki takę w malym palcu "

To jest styl gry a nie objęta taktyka, więc jak może ją miec w małym palcu ?:) Przecież nawet Messiemu zdarzają się proste straty, ale to też człowiek. lechu55: tak wiem, dzięki za poprawkę :)

A tak wogóle to chciałem tylko powiedzieć, że forma Davida jest teraz pod wielkim znakiem zapytania. Może wrócić jeszcez silniejszy a może zupełnie być bez formy. Przypominam, że nie grał (bodajże?) ponad pół roku! To jest szmat czasu. Pozatym ma już swoje lata, nie ukrywajmy, 30 lat to sporo, jak na napastnika. Z wiekiem wszystkie atrybuty motoryczne spadają (szybkość, zwrotność, zwinność).

0

tim: Myślisz że Tiki taki się w miesiąc można nauczyć? Świetnie wyszkolony technicznie piłkarz potrzebowałby sezonu-dwa na zgranie się z zespołem, popatrz na ?Alexisa, dopiero teraz po roku gry już zaczyna coś się z niego wyłaniać. Wiesz ile było strzałów w meczu z chelsea? Bodajrze 22 jak się nie mylę. I wiesz dlaczego strzelilismy tylko 2 gole na 24 próby? Bo tu chodziło o SKUTECZNOŚĆ której nam brakowało, a nie o to w którym miejscu klepaliśmy piłkę. 10% lepsza skuteczność i gralibyśmy finał na Wembley. A to że mielibyśmy Cracka w zespole mogłoby tylko sprawiać problem w tej klepce, bo złe odegranie, i już sunie kontra.

0

niewazne: wiesz co to jest sparing i co ma na celu?
Jeżeli nie, to Ci powiem.
Jest to mecz bez stawki, a jego głównym celem, jest obserwowanie zespołu i wykonywanie nowych założeń taktycznych w praktyce. Jest to również szansa dla młodych graczy na pokazanie się trenerowi.

0

wiciu97:
1. Tak, cavani i falcao to naprawdę olbrzymy ;) prawie po 185cm wzrostu maja.
2. W takich klubach gdzie są mniemane "olbrzymy" system taktyczny jest ustawiany pod nich. A w Barsie już system jest opracowany i nie ma potrzeby go zmieniać.
Nie napisałem, że Neymar jest nie potzebyn, bo dlaczego nie? Niech przyjdzie, jego styl poruszania się po boisku przypomina mi trochę Pedrito naszego. Jest szybki i dobry technicznie więc ogółem przydałby się taki zawodnik. Ale moim zdaniem większym priorytetem na chwilę obecną jest ściągnięcie dorbego środkowego obrońcy, bo z sezonu na sezon mam coraz większe obawy o grę z tyłu ogladajac poczynania naszych stoperów i skrzydłowych, nieraz to wygląda fatalnie, nie ukrywajmy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?