escarabajo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Warszawa
28 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Adran360 a niech mu idzie na zdrowie:)
1
@Adran360 no w tym roku tytuł raczej dla nich. Można lubić Bayern czy nie, ale Kejnucha, jak ładnie ująłeś, szanować trzeba. Należy się chłopu. Tyle równych sezonów. Dziesiątki goli. Już nawet w setkach goli i żadnego ligowego tytułu.
1
@Adran360 to prawda. Szkoda że to „tylko” MLS.
17
Koniec!!! Galaxy z tytułem!!! Piękna historia. Tyle lat Reusa w BVB, powiedzieli komentatorzy, że to piłkarz który najczęściej w historii zajmował drugie miejsce w Bundeslidze.
Teraz mu tego nikt nie zabierze, ja wiem że to MLS, ale tytuł jest. Gratulujemy:)
Później dłuższy wysryw na temat MLS:)
1
@Adran360 ta. Tak było słupek za słupek.
2
@Fake69 i właśnie takie lubię:)
Dojebalem tyle sera ze „fit sos” by tego nie zakatwił:) naprawdę zrobiłem sobie dokładnie taką na jaką miałem ochotę:) „suchą, przejedzoną i standardową”.
1
@Adran360 sytuację miał w pierwszym kontakcie.
1
Wchodzi Marek Rojs!! Jazda Niemiec po tytuł. Należy Ci się.
Ale się mecz zrobił!! Aż miło popatrzeć. Akcja za akcje.
5
Ciekawostka liga portugalska.
Samu Omorodion miał kilka meczów przerwy po swojej świetnej passie z kolejnymi meczami, w których strzela bramki, ale wygląda że wrócił na niedawną ścieżkę. Drugi kolejny mecz z golem…
Edit, dołożył drugą. Także ma dzisiaj dublet.
Dziesiąty mecz ligowy w barwach Porto i 11 bramek. Ładnie.
Edit jednak cofka. 10 meczów i 10 goli póki co.
3
@Lionel_Messi10 dziękuję:) to tylko zapiekanka, ale miałem chęć.
@mkord bylem w lidlu i właśnie wpadła mi w oko, wolałem sam zrobić:)
Co do składu i wątpliwości odnośnie pieczywa to generalnie wszystko kupiłem, nie tylko pieczywo:)
@LambiPL podpiekłem najpierw, ale bardzo delikatnie i potem dodałem ser. Ja generalnie lubię ser na wierzchu jak jest wręcz chrupiący. Dzisiaj za wcześnie wyjąłem.
@Blantozaur otóż to. To tylko zapiekanka:)
8
Normalnie wszyscy zaczynają od „kucharze…” no ale kaman, to zwykła zapiekanka.
Tak więc miłośnicy gastronomii łączcie się:)
Mamy farsz pieczarkowo-cebulowy, oczywiście podsmażone wszystko. Położne wszystko https://zapodaj.net/plik-ZUurZR7qjL
Później rozkładamy to w bułce (w sumie to ciabatta). Oczywiście środek wydrążony.
I robimy klasyczną z serem no i jedną z salami, gdyż lubię, a co:)
https://zapodaj.net/plik-9XnPkgwR1s
No i finał wygląda następująco:) idealnie na finał MLS, tym bardziej że Galaxy już prowadzi:)
https://zapodaj.net/plik-WiYbojutCd
@Krzysztof1987 @pioz123 @IronSanHybrid @AssisMoreira @Kluivert_P @MesQueUnClub_87 @JimMorrisonFCB @Lionel_Messi10
3
Ciekawostka liga holenderska.
Waalwijk przegrywa u siebie 2:3 z Feyenoordem. Niestety gospodarze są ostatni w tabeli, a szkoda bo kolejnego gola strzelił Polak Oskar Zawada. Był to drugi ligowy gol Zawady, jak dodamy jeszcze jedną bramkę w pucharze to Polak uzbierał już 3 gole. To już więcej niż w pierwszej holenderskiej przygodzie, w której prawie dekadę temu reprezentował barwy Twente. Wtedy nie strzelił żadnego gola.
7
MLS!!
Już za około godzinę ostatni mecz sezonu. Mecz, który zdecyduje o tytule mistrzowskim w MLS. LA Galaxy zmierzy się, trzeba przyznać niespodziewanie, z Czerwonymi Bykami z Nowego Jorku.
Faworytem jest ekipa z Miasta Aniołów, jednak tutaj na pewno ogromną stratą jest brak kontuzjowanego Ryśka Pucia. Jednak nie tylko on dzielił i rządził w drużynie, czego potwierdzeniem niech będzie fakt, że czterech z pięciu najlepiej punktujących zawodników w play off to właśnie piłkarze z LA. Poza Ryśkiem z powodu urazu nie zagra również inny nasz były gracz - Martin Caceres. Z kolei Marco Reus mecz zacznie na ławce. Ale wspomniałem o punktujących, więc dodam że poza Puciem cała reszta w wyjściowym składzie: Pec, Paintsil czy Jovelijc.
Co u drugiej drużyny? No tam gwiazdą z największym nazwiskiem to niewątpliwie Emil Forsberg z Lipska, który pare goli już zdążył strzelić, jednak większość to z 11 metra. Do tego atakujący - Vanzeir. Belg jest w formie jak za czasów gry w Belgii w Royale Union i na pewno będzie groźny.
Tak jak napisał @Adran360 tutaj - https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-15082424#comment-15082424
Mecz można obejrzeć na stronie Apple.tv po zalogowaniu się, za friko.
Co przewiduje? Galaxy kupę strzela, z kolei Red Bulls ostatnio mała tracą, ale taka moc z przodu, że Galaxy to bierze. Tym bardziej bym chciał, żeby Reus zdobył sobie w końcu tytuł krajowy.
6
Ciekawostka Bundesliga.
20 letni Anglik w BVB Jamie Gittens z czwartym kolejnym meczem okraszonym bramką. 5 goli i 3 asysty w lidze oraz już 4 bramki w LM. Czyżby Sancho numer 2??
1
@Adran360 no zdziwiłbym się gdyby którakolwiek z tych ekipa dzisiaj przegrała. Jednak długo rywale walczyli.
@mekston oj nie wiem:)
0
@PatrychoO tam jest taki ścisk, że niech sobie dziewczyna na spokojnie dochodzi do pełni sprawności i formy.
6
Al Hilal zapłaciło za wygraną i wygrali. Doliczone 10 minut, ale strzelają na 3:2 w 15 doliczonej. Benzema i spółka nie mogą mieć za łatwo:)
3
@Joe_Barbaro jeśli bierzemy topowe nazwiska to zdecydowanie Arabia.
0
@Viscael11Barca on już na emeryturze był w Chinach:) teraz czas na powrót do domu, z tego co czytałem.
2
@mekston Patrząc jak się wydłużył wiek to nie tylko mógł gotować dużo dłużej, ale wciąż:)
0
@Rust_Cohle jak rozliczysz derby? Zostają typy z tego weekendu czy zrobisz oddzielne?
1. Everton - Liverpool 2/+2,5
2. Aston Villa - Southampton 1/+2,5
3. Brentford - Newcastle 1/+2,5
4. Crystal Palace - Manchester City 2/+2,5
5. Manchester United - Nottingham 1/+2,5
6. Fulham - Arsenal 2/+2,5
7. Ipswich - Bournemouth 2/+2,5
8. Leicester - Brighton 1/+2,5
9. Tottenham - Chelsea 2/+2,5
10. West Ham - Wolves X/+2,5
0
@Rust_Cohle raczej nie zrobił nic by go nie lubić. Jedynym „skandalem” to chyba rezygnacja z gry w Europie.
13
Masz 20 lat, wyjeżdżasz z Brazylii do Chelsea. Tam strzelasz gole, asystujesz, jesteś jednym z liderów klubu z Londynu. Powołują Cię do mocnej wtedy kadry Brazylii, w której kreujesz grę, strzelasz bramki i asystujesz. Jesteś chłopakiem przed którym wielka kariera. Kolejny sezon w Chelsea bardzo dobry, następny jeszcze lepszy.
Ty nagle postanawiasz rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszcz… do Chin, za niebywałymi pieniędzmi. Do Chin są ściągane kolejne nazwiska: Hulk, Carrasco, Paulinho, Arnautovic, Fellaini i wiele wiele innych. Oni dziś są, a za chwilę ich nie ma, a Ty… Ty cały czas jesteś, grasz i czarujesz. Nieważne czy liga czy azjatycka liga mistrzów, prawie sezon w sezon double double. Lata mijają, Ty kosisz siano, ale nie odcinasz kuponów, robisz na boisku to za co Ci płacą.
Dziś masz 33 lata i kończysz swoją przygodę w Chinach. Prawie 250 spotkań, niespełna 80 goli i 140 asyst.
Nazywasz się Oscar i prawdopodobnie wracasz do swojej ojczyzny.
A tu luźny rok 2024 w liczbach:
1
Ciekawostka liga australijska.
Pamiętacie takiego japońskiego obrońcę jak Hiroki Sakai? Dekada w kadrze Japonii, kilka dobrych sezonach w Olympique Marsylia, a dziś? Dziś 34 latek (po kilku sezonach w Urawie Macieja Skorży) gra w beniaminku* ligi australijskiej, w zespole Auckland. W przed chwilą zakończonym meczu Sakai popisał się asystą, a jego drużyna wygrała 3:1 z Wellington Phoenix i chyba śmiało możemy powiedzieć, że wygrała w derbach Nowej Zelandii, gdyż obie drużyny mają swoje siedziby nieopodal Australii. Auckland jest, ku memu zaskoczeniu, liderem ligi po 6 kolejkach.
*to nie jest beniaminek, który awansował. To nowo powstały klub, który od razu gra w najwyższej lidze.
0
@Pedri16Future ten mierny troll istnieje tylko dzięki takim jak Ty.
9
Liga holenderska.
PSV idzie jak walec. 15 meczów i 42 na 45 zdobytych punktów. Parę dni temu trzeci Utrecht baty 5:2 a dzisiaj piąte Twente 6:1 na dziurę. I kolejny świetny mecz zagrał Marokańczyk Ismael Saibari.
2 gole i asysta kilka dni temu a dziś po dwa gole i dwie asysty. 5 goli i 7 asyst w 11 meczach to naprawdę zacny wynik. W LM na 5 występów gol i dwie asysty, a i w mocnej reprezentacji Maroko strzela bramki.
Czy ktoś ogląda PSV? Na jakiej on dokładnie pozycji gra i do kogo z gry mógłby być podobny?
2
Aspasito z kolejnym golem @NeroTFP1
0
@GigiAmoroso to prawda, jednak w tym póki co ma gola albo asystę na mecz.
0
@Rust_Cohle elegancko
2
Człowiek spojrzenie też ma świetny sezon w Atalancie.