0

@Rust_Cohle
Lubię jak jesteś taki twardy.
Mimo, że wciąż piszesz głupoty.
Trzymaj się słoiku.

1

@Rust_Cohle oddychaj, jeszcze raz. przeczytałeś co napisałem?
Nie umniejszam Modricowi.
Ty się minąłeś we wszystkim o Iniescie.

1

@GigiAmoroso Bayer kuleje w napadzie, Alonso namieszał, zobaczymy któremu z nich się to bardziej opłaci:)

0

@tbas a ktoś wierzył w 6 czy 7 porażek City?:) daj szansę Atalancie się wykazać:)

2

@Rust_Cohle nawet bym się z Tobą zgodził gdyby to nie były brednie które napisałeś:)
A) Iniesta wiedział kiedy ze sceny zejść i poszedł sobie robić interes z winami przy okazji grając w piłkę.
Iniesta, Leo, CR zeszli w odpowiednim momencie ze sceny. Poszli grać do lig, w których jeszcze mieli coś znaczyć.
B) Iniesta większość meczów w Japonii grał po 90 minut albo zaczynał w wyjściowym składzie. Pomijając ostatni sezon, w którym więcej go nie było niż był w drużynie.
C) po Japonii poszedł do Emiratów Arabskich i tam również grał po 90 minut albo zaczynał w podstawie.

Jestem daleki od wyśmiewania Modrica, żeby nie było. Wskazuje po prostu że pomyliłeś się Ty, w moim mniemaniu we wszystkim.

1

@blakkudium Rodrygo to nie ma w sumie niż wspólnego z duetem Mbappe Vini. Zgadzam się z @Roobo
@AmigoBlancos napisał o strzale w kolano, dla mnie takim strzałem w kolano jest marnowanie potencjału jednego czy drugiego. Jest dwóch potężnych zawodników na jedno miejsce na boisku. Chyba, że trafi się ktoś kto odkryje jak Flick Raphinhii nowe miejsce w ustawieniu. I nie będzie to pozycja wysuniętego napastnika, bo ta jak widać, nie służy żadnemu z nich.

0

Żartowałem przecież:)

0

@Kinginiesta oczywiście że miał momenty, ale nie takie było pytanie:)
@Who_you_mam w mojej bardzo prywatnej opinii Ney może sznurówki wiązać Ronniemu.
@wojopancer może są nieco młodsi. Ja nikogo do swojego zdania nie namawiam:)

1

@wojopancer Ronnie - czarował
Ney / pajacował.

Chyba oczywiste?:)

0

Ale zaraz hicior dla koneserów. Szesnaste Hetafe podejmie siedemnasty Espaniol.
Gospodarze w 15 spotkaniach strzelili całe 10 goli!! Goście natomiast w 14 meczach załadowali tych goli 15.

Wiem co pomyślicie. Zero goli, nudny mecz, ale czy ktoś wczoraj przewidział 7 goli w meczu Atletico - Sevilla? No właśnie.

Nie ma przypadków… są tylko znaki.

9 minuta - 1:0.
Escarabajo? Wizjoner:)

5

@tomek8756 może się okazać jak z obiadem u teściowej. Przychodzisz do roboty 5 minut po czasie, a tam już roboty nie ma.

1

@zazaraza on już przestał czarować po odejściu z Anfield. A szkoda..

1

@zazaraza no tak wyszło:) Też więcej grał bo jednak Cou wymieniali się z Payetem. Przeważnie jeden zmieniał drugiego w każdym meczu.

4

Brazylijska Serie A.

Pozwolę sobie napisać kilka zdań o zakończonym wczoraj sezonie. Jak już pisałem minionej nocy, tytuł zdobyło Botafogo. Czyli kilka dni po tryumfie w Copa Libertadores sięgają po ligowy tytuł. Całe szczęście, że dowieźli, bo w zeszłym sezonie roztrwonili 3737383 punktową przewagą i pozwolili się wyprzedzić Palmeiras, które w tym sezonie dzielnie walczyło, ale ostatecznie drużyna ta zajęła drugą lokatę.
Mistrzowie sięgnęli trzeci raz po tytuł, a ostatni zdobyli w 1995 roku.

W poprzenim sezonie brylował były zawodnik Porto - Tiquinho Soares mając 17 bramek, ale w tym goli znacznie mniej, a i chyba trzeba przyznać, że trenerowi bardziej do koncepcji pasował reprezentant Brazylii Igor Jesus. Jesus skończył sezon tylko z 5 golami i 3 asystami (tyle samo miał wcześniej wspomniany Soares) i to i tak wystarczyło, żeby obaj byli trzecimi strzelcami drużyny w minionym sezonie.
Dużo lepsze liczby zaliczyli skrzydłowi, reprezentanci kolejno: Brazylii - Luiz Henrique (7G/3A) i Wenezueli - Jefferson Savarino (8G/7A).

Co dalej?
- Jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało, zeszłoroczny mistrza Copa Libertadores - Fluminense - uniknął spadku (!!!) do drugiej ligi wygrywając 1:0 na wyjeździe z Palemiras.
- nikt nie zanotował takiej końcówki jak Corinthians. 9 ostatnich meczów to zwycięstwa. Czy możemy powiedzieć, że drużynę odmienił transfer Depaya? Tak! Holender zagrał w 11 meczach, zdobył 7 goli i zanotowal asystę.

Strzelcy/asystenci:
- trzeba przyznać, że poza Depayem również Yuri Alberto w Corinthians wystrzelił z formą i to on został królem strzelców z mizernymi, ale zawsze, piętnastoma bramkami. Do tego dorzucił 5 asyst i o jedną wyprzedził jakiegoś Alerrandro z Vitorii.
- strzecim strzelcem ten młokos Estevao. Finalnie 13 goli i 9 asyst.

To w sumie tyle, wszystko można sobie sprawdzić, a ja dopisze jeszcze o gwiazdach tejże ligi. Bo trzeba przyznać, że spora grupa "gwiazd", które tu trafiły, z miejsca zrobiły robotę:
- Lucas Moura (Tottenham) - 28 meczow / 10 goli / 6 asyst
- Martin Braithwaite - 18M/8G/2A
- Luiz Henrique (Betis) 35M/7G/3A
- Memphis Depay 11M/7G/1A
- Yannick Bolasie (Crystal Palace, Everton) 34M/8G/4A

Nie wszystkim jednak poszło tak dobrze:
- Diego Costa (Atletico) - 14M/1G/2A
- Philippe Coutinho - 15M/2G/1A
- Dimitri Payet - 23M/3G/3A
- Enner Valencia - 24M/3G/1A

No i mamy też starych wyjadaczy, którzy kolejny sezon spędzili w Brazylii:
- Hulk - 24M/10G/5A
- Paulinho (Bayer) - 26M/8G/1A
- a nawet legenda Chelsea, środowy obrońca - David Luiz - z trzema golami.
- no i trzeba wspomnieć o kolejnym zawodniku ze środka obrony Chelsea czy PSG, mianowicie o Thiago Silvie. 40 latek trafił do Fluminense w wakacje. Do momentu debiutu (18 kolejka) Fluminense wygrało tylko 2(!!!!!) razy. Później już było zdecydowanie lepiej.

Dziękuje, pozdrawiam:)

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@Symson jesteś w dziesiątce szczęśliwców, nie mogło Cię zabraknąć w oznaczeniach:)
Postaram się wrócić z cyklami. Ostatnio czasu kapkę mniej.

12

Grali Polacy (to cykl, w którym biorę pod uwagę zawodników z ostatniego meczu kadry).

(ps. postaram się wrócić ze wszystkim na bieżąco.)

- Łukasz Skorupski w pucharze na ławce a Bologna zbiła Monzę 4:0, a w lidze 90 minut i 2:2 z Juve.

- Jakub Kiwior drugi kolejny mecz od 1 minut. Arsenal remisuje 1:1 z Fulham.
- Sebastian Walukiewicz 90 minut. Jego Torino remisuje 0:0 z Genoą.
- Kamil Piątkowski z urazem, a Salzburg remisuje 2:2 z Rapidem.

- Jakub Kamiński grywa albo wcale albo ogony. W tygodniu w pucharze dostał 4 minuty, a Wilki wygrały 3:0 z Hoffenheim, a w lidze 10 minut i wygrana 4:3 z Mainz.
- Nicola Zalewski podobnie co Kamiński ostatnio. 9 minut tydzień temu i 0:2 z Atalantą oraz 10 minut i 4:1 z Leczo.
- Piotr Zieliński dwa ostatnie mecze na ławce. Inter 0:0 z Fiorentiną i 3:1 z Parmą.
- Jakub Moder nie gra. Brighton kilka dni temu 1:3 z Fulham i wczoraj 2:2 z Leicester.
- Sebastian Szymański 2 razy około 25 minut. Fenerbahce raz wygrało 3:1 z Gaziantepem i raz przegrało 0:1 z Besiktasem.

- Adam Buksa 2 X 90 minut. W LE porażka 1:2 jego Midtjylland z Eintrachtem, a w lidze wygrana 3:0 z Velje. W tym drugim meczu Buksa zobaczył żółtą kartkę.
- Karol Świderski od ostatniego meczu kadry (18 listopada) nie grał w piłkę.

ponadto zagrali:
- Robert Lewandowski 74 minuty i bramka, Barcelona remisuje 2:2 z Betisem.
- Bartosz Kapustka 85 minut i bramka, Legia wygrywa z Zagłębiem 3:0.
- pan piłkarz Krzysztof Piątek. 3 ostatnie spotkania to 4 bramki i asysta.
- Antoni Kozubal 84 minuty i porażka Lecha z Górnikiem.
- Michał Gurgul 90 minut i jak wyżej.
- Marcin Bułka 90 minut, a Nicea wygrywa 2:1 z Le Havre.
@Colon @kryhaa @kolomen2 @Symson @mekston @Ricardinio14 @Klaudiaa8 @Joe_Barbaro @michaleu @Losiex

0

@Ricardinio14 a to prawda. Dobra seria.

5

Za 7 goli w meczu AM - Sevilla płacili milion.

0

@JordiAlbion oczywiście:)
To była paka:)

1

@AmigoBlancos Chelsea miało na odrobienie 80 minut, Atletico kwadrans prawdę mówiąc. Jak dla mnie Sevilla.

1

Kiedyś jak był Rakieta to była mentalność zwycięzców, a teraz brak Chorwata i brak charakteru. Frajerska mentalność.

0

@tbas pewnie, zepsuj zabawę:(
Ps. Wspomnisz o Rakiecie ale nie oznaczysz @VamosRakieta , a ten i tak czuwa czujny:)

4

Sevilla wygrywa nam mistrza!!! Może Rakiety już nie ma, ale mentalność zwycięzcy została!

A we Włoszech Napoli nie może się zrewanżować Lazio po klęsce w pucharze. Rzymianie strzelają na 1:0.

0

@Salchent tak wchodzę sobie na terminarz srodowy po Twoim wyciu… (nie ukrywam że pomyślałem to samo jak przeczytałem że Juve), no ale błagam Cię. TVP nie puszcza Juventusu tylko City. I pokaż mi lepszy mecz ze środy poza BVB-Barca. Może jeszcze bym się zastanowił nad Arsenalem z Monaco, ale zastanawiałbym się tylko chwilkę.

0

@FcPortoFan1999 w tej chwili najmocniejszy AEK a i jeszcze jest Aris, który też ma znanych z hiszpańskich boisk Lorena Morona, Martina Montoyę, Rubena Prado, Hugo Mallo czy Pione Sisto.

3

@Rust_Cohle już ich nie ma:) Alba i Suarez:)

2

@Adran360 w takiej formie Botafogo i z takim spadkiem formy Pachuci, to zwycięzca już znamy:)

5

Oficjalnie Botafogo z podwójną koroną!!

/photo/1

3

Memphis Depay na 3:0 dla Corinthians. Nasza legenda:)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?