1

@bstryyy Juve jest tak żenujące że wcale się nie zdziwię. Niech ucieka.
@Mitch_Atleta tak by było właśnie.

4

Emre Mor.

Pamiętacie przyszłą gwiazdę tureckiej, europejskiej i światowej piłki? Którą miał się stać Mor przechodząc do BVB prawie dekadę temu?
Dzisiaj 27 latek tuła się na wypożyczeniach z Fenerbahce. Obecnie gra u Ardy Turana w beniaminku tureckiej ligi - Eyupsporze.
Strzelił przed godziną gola w pucharze Turcji. To pierwsza bramka od bardzo dawna i dopiero drugi występ od lipca.

0

@mordini123 Zobaczym. Przeglądałem niedawno liste strzelczyń we Francji np i jest tam kilka Polek. Może powalczą.

0

@mordini123 będzie ciężko choćbym punkt.

1

@mordini123 mega ciężka grupa.

6

Nie wiem czy wiecie, ale 21 letni Paragwajczyk z Interu Miami - Diego Gomez zostanie zawodnikiem Brighton.

0

@lithotripter w NBA tak, tam to dopiero jest pompa. Ale o tym się mówi o lat:)
A tutaj przechodzi raczej bez echa.

2

Ciekawostka liga turecka.

Alex Oxlade-Chamberlain.
Pamiętają państwo? Arsenal, Liverpool a dziś, w zasadzie już od jakiegoś czasu w Besiktasie, ale ciągle jakieś urazu.
W zeszłej kolejce zdobył jedynego gola w meczu z przeciwko Fenerbahce, a dzisiaj wyszedł pierwszy raz w podstawie od 26 maja kiedy to zagrał w ostatniej kolejce zeszłego sezonu.

Od tamtej pory był tylko 2 razy na boisku, dzisiaj trzeci.
Panie Alexie strzelaj gole pod nieobecność Ciro Immobile:)

1

@Danny Gaucho no właśnie. Inter zaproszony do KMŚ, stadion Interu na otwarcie. Pieniądz goni pieniądz.

0

@Danny Gaucho ta, widzę teraz. Nigdy wcześniej nie widziałem, żeby o tym było tak hucznie, jak co roku o mvp Donovana. Widac, ze ma „znaczenie” ta nagroda:)

A, dwa wpisy. No właśnie wiem ze nie ma bo szukałem tego i sprawdzałem wcześniejsze nagrody i kupa.

0

@Danny Gaucho nie wiem. Przyznam szczerze, że pierwsze słyszę. Myślałem że nagroda Donovana - czyli te główne (tak mi się wydawało) MVP jest za cały sezon.
Nigdy wcześniej nie spotkałem się, żeby amerykance świętowali dwa razy mvp, a chwilkę już śledzę MLS.

0

@Danny Gaucho Są dwa MVP?
Nagroda Londona Donovana nie jest ogólna nagrodą?

0

@AmigoBlancos raptem jedną bramka. Jakbyś zostawili to pewnie by się nie pomylili;)

5

MLS.

Tak, wiem że już jakiś czas temu zakończona liga, ale odczuwam taką potrzebę napisania takiego małego podsumowania, jak zrobiłem to w przypadku brazylijskiej Serie A - https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-15086598#comment-15086598

Pozwolę więc sobie napisać kilka zdań o zakończonym niedawno sezonie. Nie wygrali ci, którzy chciałbym żeby wygrali, ale nie wygrali też ci którzy nie chciałbym, żeby wygrali. Wiadomo, że Miami bo Leo (w sumie tylko on bo ani za Suarezem ani za Albą nie przepadam, a Busi jest mi w zasadzie obojętny), no ale też liczyłem jednak, że nasz Polak rodak Bogusz po świetnym sezonie zaprowadzi FC LA do tytułu, tym bardziej, że do klubu trafil przepiękny Żiru. To jednak jak tak śledziłem poczynania chyba nie było najlepsze rozwiązanie, jak się okazało. Z Żiru w składzie, ekipa grała coraz gorzej.

Gratulujemy Galaxy i cieszymy się z pierwszego krajowego tytułu Marco Reusa. Co ciekawe Niemiec wystąpił tylko w 11 meczach, ale niewiele osób pamięta na pewno o ciekawym przypadku ̶B̶e̶n̶j̶a̶m̶i̶n̶a̶ ̶B̶u̶t̶t̶o̶n̶a̶ naszego Cristiana Tello. Otóż Hiszpan w 2022 roku byl członkiem drużyny LA FC dosłownie chwilkę, wystąpił w 5 spotkaniach i tytuł krajowy zgarnął:) To był ten sezon, w ktorym też Gareth Bale zagrał w 13 spotkaniach i zdobył tytuł.

coś od siebie:
Wiem, że Inter Miami zdobył tytuł sezonu zasadniczego, ale co z tego skoro odpadli od razu w swojej pierwszej rundzie play off z przeciętną Atlantą? Do czego dążę - uważam, że przyznanie tytułu najlepszego gracza za sezon zasadniczy jest trochę nie fair. Takie nagrody powinny być po wyłonieniu mistrza. Czemu?
suche liczby/statystki - sezon zasadniczy, play off, łącznie:
- Leo 20G-16A/1-1/21-17
- Gabriel Pec 16-14/3-2/19-16
- Dejan Joveljic 15-6/6-2/21-8
- Riqui Puig 13-15/4-3/17-18
Chłopaki jakoś mocno gorsi nie są, a tytuł mają.
Czy to, że najlepszy piłkarz świata gra w tej lidze miało wpływ na większe zainteresowanie kibiców? Tak!
Czy Inter Miami został zaproszony do KMŚ tylko dlatego, że jest Messi w składzie? Jasne! Kto by nie chciał na swoim turnieju takiego zawodnika.
Czy zawodnik z drużyny, która nie potrafi przejść choćby jednej rundy play off powinien być uznany najlepszy graczem ligi? Ja odpowiedziałem:)

coś o "gwiazdach":
- Christian Benteke szybciutko pokazał jak sie strzela gole. Co sezon to lepiej, a w tym były zawodnik Crystal Palace w sezonie zasadniczym zdobył 23 gole.
- Suarez swoje, mimo wieku, czy to urugwajski Nacional, czy brazylijskie Gremio, czy amerykański Inter, chłop wchodzi i strzela - 20 goli i 9 asyst.
- Mateusz Bogusz 16G/9A
- Olivier Giroud 3A
- Hugo Lloris 1A (tak, Lloris z asystą:)
- Federico Bernardeschi 8G/8A
- Lorenzo Insigne 4G/7A
- Alba 5G/15A
- Busi 1G/7A
- Emil Forsberg (Lipsk) 10G/6A
- Luis Muriel (Atalanta) 5G/7A
- Mateusz Klich 2G/13A
- Świderski 6G/2A
- Bartosz Slisz 2G/1A
- Asier Illaramendi (Sociedad) 2G/6A
- Dominik Marczuk (Jaga) 1G/1A (raptem 10 spotkań, późno dołączył do zespołu)

Nikt nie pytał, tyle ode mnie, pozdrawiam:)

0

@Ojciec5tkidzieci pomyliłeś kolego chyba odwagę z odważnikiem.
@vangoor większość siebie warta.

0

@GigiAmoroso tak widziałem, no nie poszło mu w Turcji, miałem nadzieję, że się odbuduje w Besiktasie, ale niestety,

15

Już dajta spokój z tymi kontuzjami, substrkryssjujcie mój kanał:)

Grali Polacy (to cykl, w którym biorę pod uwagę zawodników z ostatniego meczu kadry).

- Łukasz Skorupski - 180 minut. 0:0 w LM z Benficą i w lidze 1:0 z Fiorentiną.

- Jakub Kiwior 90 minut w LM i wygrana 3:0 z Monaco a w lidze na ławce. 0:0 z Evertonem.
- Sebastian Walukiewicz 75 minut, jego Torino wygrywa 1:0 z Empoli.
- Kamil Piątkowski kontuzja. Jego Salzburg 0:3 w LM z PSG i 3:0 w lidze z Klagenfurtem.

- Jakub Kamiński ławka. Wilki przegrały 2:3 z Freiburgiem.
- Sebastian Szymański 60 minut i porażka 0:2 z Bilbao w LE, a wczoraj Fenerbahce wygrywa 3:1 z Basaksehir i Sebek notuje asystę. Zagrał 90 minut.
- Jakub Moder ławka. Brighton 1:3 z Crystal Palace.
- Piotr Zieliński 90 minut w LM i porażka 0:1 z Bayerem. Mecz ligowy dzisiaj.
- Nicola Zalewski 90 minut i asysta z Bragą w LE. Roma wygrywa 3:0, a w lidze Nicola na ławce - Roma przegrywa 0:2 z Como sava (taka piosenka).

- Karol Świderski bez gry MLS.
- Adam Buksa 90 minut w LE a jego Midtjylland przegrywa 0:2 z Porto.

Ponadto zagrali:
- Robert Lewandowski 70 minut w LM z BVB (3:2) oraz 66 minut z Leganes (0:1).
- pan piłkarz Pio Pio Pio Pio Krzysztof Piątek. 86 minut w LKE - bramka i asysta, a Basaksehir wygrywa 3:1 z Heidenheim. W lidze z kolei 90 minut i bramka, ale też porażka 1:3 z Fenerbahce. Krzychu w 5 ostatnich meczach strzelił 6 goli i zanotował 2 asysty. Jest również liderem klasyfikacji strzelców w Turcji.
- Kacper Urbański 73 minut z Benficą w LM i remis 0:0, a w lidze ławka. Bolognese wygrywa 1:0 z Fiorentiną.
- Marcin Bułka 180 minut. 90 w LE i porażka 1:2 z Royale Union i 90 w lidze i 2:2 z Mątpelie.
- Bartosz Kapustka 90 minut, a Legia przegrywa w LKE swój pierwszy mecz 1:2 z Lugano.
@Colon @kryhaa @kolomen2 @Symson @mekston @Ricardinio14 @Klaudiaa8 @Joe_Barbaro @michaleu @Losiex

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

12

@vangoor „tani atencjusz” piszesz, a kim jest większość tych klaunów w prime? Z tym łysym kiepem na czele? To są „drodzy atencjusze”?

0

@Azazel_Pazuzu Jak grałem w futbol menadżera jakieś 20 lat temu do doktor Pruna już był:) (o ile mnie pamięć nie myli)

7

Urus Maxi Gomez, który kilka lat temu ładował gola za golem dla Celty, dzisiaj ma 28 lat i jest bez klubu.
Człopo Moting i nasz Rafinha również nie mają klubu.
Tak tylko mówię.

1

@Jakchcesz zastanów się. A czy gdyby nie był zajechany to nie biegałby szybciej, czego skutkiem byłoby ucieknięcie temu bandycie z Leganes i uniknięcie faulu?
No właśnie.

3

@Ojciec5tkidzieci a powinien być wzorem!

7

A ten grał z kontuzją, a tamten bez. Ci nasi piłkarze to takie miękkie faje.
Potężny zawodnik, maszyna wręcz! Rysiek Puć zerwane więzadła około 60 minuty, a ten gra cały mecz, a do tego przed końcem asystuje na wagę zwycięstwa i tym samym wejście do finału ligi MLS.
A wy macie pretensje o byle zwichnięcie kostki. Otwórzcie oczy, zacznijcie myśleć, wyjdźcie z domu, ludzie!

8

@misterio pełna zgoda, dlatego od zawsze powtarzam, że liga jest trudniejsza do zdobycia bo wymaga się w niej systematyczności na przestrzeni całego roku. Mówię o ligach gdzie jest rywalizacja oczywiście.
W pucharach masz słabszy mecz i Cię nie ma i mówi się trudno. Nic na to nie poradzisz.

1

@Joe_Barbaro cieszę się że się rozumiemy:)

2

@Gronek w wielu aspektach mi pasowało.
- brak korków w tych godzinach
- wysypiasz się
- przed pracą na spokojnie śniadanie, zakupy, a jak wstajesz wcześniej to i obiad
- jakaś sprawa na mieście typu urząd? Załatwiasz przed.

Jeśli chodzi o tę porę roku idealnie. Gorzej na wiosnę/lato.

1

@Danny Gaucho tak. Możliwe. Kończy oficjalnie karierę po następnym meczu.
W ten weekend „zakończył” karierę „w domu”. Słuszna uwaga.

9

Jesus Navas.

Och, umknęło mi, że Jesus zagrał swój ostatni domowy mecz dla Sevilli w minionej kolejce.
Najbliższy mecz z Realem na wyjeździe będzie jego ostatnim dla Sevilli.

Legenda.
Debiut w 2003 roku, od tamtej pory, z przerwą na 4 sezony w City, cała kariera w Sevilli.
- mistrz świata
- dwukrotny mistrz Europy
- czterokrotny mistrz Pucharu UEFA / Ligi Europy
- mistrz Anglii
- dwukrotny zdobywca pucharu Anglii
- dwukrotny zdobywca pucharu Hiszpanii
- zdobywca superpucharu Hiszpanii

/photo/1

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?