9

Dzień dobry:)

3 kolejka Ligi Mistrzów za nami, a w niej:

- padło 51 bramek, to o 7 mniej niż w zeszłej kolejce.
- najwięcej goli padło w meczu Real - BVB - 7. Dalej 6 bramek w meczu Monaco - Crvena (5:1) oraz po 5 w naszym meczu i City - Sparta (5:0).
- tylko w jednym meczu nie padła bramka - Atalanta - Celtic, zaś w czterech padł tylko jeden gol: Lipsk - Liverpool, Young Boys - Inter, Arsenal - Szachtar i Juventus - Stuttgart.
- poza bezbramkowym meczem Atalanty i Celticu bramek w tej kolejce nie strzeliły: Sparta, Lipsk, Salzburg, Young Boys, Szachtar, Bologna, Slovan, Juventus i Sturm.
- podyktowano 7 rzutów karnych, ale aż 4 nie wykorzystano - Millot (Stuttgart), Trossard (Arsenal), Stuani (Girona) i Arnautovic (Inter).
- pokazano trzy czerwone kartki: bramkarz Salzburga Alexander Schlager, Danilo z Juventusu oraz Raphael Onyedika z Brugge.

Z Polaków zagrali:
- pan piłkarz Robert Lewandowski 85 minut i bramka z Bayernem
- Kamil Piątkowski 90 minut i żółtka kartka, Salzburg przegrywa 0:2 z Dinamem Zagrzeb
- Piotr Zieliński wszedł na pół godziny, Inter wymęczył 1:0 z Młodymi Chłopcami.
- Łukasz Skorupski 90 minut i porażka 0:2 z Aston Villą.
- Radosław Majecki 90 minut i wygrana Monaco 5:1 z Crveną.
- Kacper Urbański niespełna 70 minut i porażka 0:2 z Aston Villą.
- Łukasz Łakomy niespełna 80 minut w starciu z Interem.
- Michał Skóraś wszedł na 20 minut i zarobił żółtą kartkę. Brugge - Milan 1:3.
- nie zagrali, ale byli na ławkach swoich zespołów: Maik Nawrocki (Celtic), Matty Cash (Aston Villa), Jakub Kiwior (Arsenal), Marcel Lotka (BVB).

Po 3 kolejkach:
- Aston Villa i Liverpool z kompletem punktów.
- bez punktów Lipsk, Crvena, Sturm Graz, Salzburg, Young Boys i Slovan Bratysława.
- najwięcej strzelonych goli ma BVB - 12, dalej Barcelona i Bayern po 10.
- najwięcej goli - 11 - straciły Slovan, Crvena i Dinamo Zagrzeb.
- bez goli wciąż pozostają: Salzburg, Young Boys, Bologna i Szachtar.
- z kolei żadnej bramki nie straciły jeszcze Aston Villa, City, Inter, Atalanta i Arsenal.
- z punktami, ale bez żadnego zwycięstwa są: Szachtar (1 remis), Bologna (1 remis) i PSV (2 remisy).
- Harry Kane ma najwięcej bramek - 5, na drugą pozycje z 4 golami wskoczył nasz piękny Brazol.
- co do asyst, to liderów z ostatnimi podaniami jest trzech - Kimmich, Frimpong i Paixao (Feyenoord).
- w klasyfikacji kanadyjskiej Kane z 5 golami i Raphinha z 4 bramkami i asystą.

2

@Adran360 I to w jednej połowie. Fajnie chodzi Botafogo, może dociągną też mistrza w lidze. W zeszłym sezonie dali ciała po całości.
Almadzie się dziwiliśmy czemu wybrał Brazylię, a nie Europe, a on zaraz może mieć mistrza krajowego i kontynentalnego.

1

@Adran360 ale napisz poprawnie - Salah strzelił Nunezem;)

1

@smokaty wiadomo.

0

Ale Nunez faja, zabrał gola Salahowi. Prawie jak kiedyś Nani CRowi.

0

Dajcie Linka proszę

3

@ViscaBarca123 zapraszamy!

0

@_RL9 Może Vięcej Padnie (goli)? Nie chce:)

2

@M3ssWithTheBest ja lubię @wpwelement czytać - zawsze krótko, merytorycznie, a i zdarza się też z pogardą:)

2

@Yoshi94 synem Lebrona będzie zawsze, topowym graczem może nie być nigdy. No ale ma czas, jednak jak widziałem jakieś jego "gry" to jest w NBA za nazwisko.

2

@Hary87 tu chyba nie ma emotek.

1

@Hary87 nie każdy oprogramowanie ma takie same emotki. (Chyba).

0

@norbi77 ja o tym mówiłem:)


0

@norbi77 nie, Krzynówek graj w Bayerze wtedy. Chyba LM z Realem.

1

Icardi, Osimhen, Mertens na Elfsborg. Czuje pogrom przez Galatę. O 16:30 dwa mecze Ligi Europy:)

0

@norbi77 ale kiedyś Jacek Krzynówek Realowi (chyba) strzelił takiego gola. Piękne to było:)
Co do obwiniania to zależy, jeśli ta piłka odbija się po "krótkim" słupku, to wina jednak bramkarza, w innej sytuacji nie ma co go winić. (gola nie wiedziałem).

0

@PatrykBarca tylko 3 drużyny mają mniej straconych goli od Legii, zaś 14 kolejnych ma straconych więcej goli. Proszę przeprosić:)

1

@Jakchcesz wiem, zapomniałem oznaczyć. Wybacz:)

13

Odczuwam taką wewnętrzną potrzebę pospamowania Was Afryką dziką, dawno przez Zbyszka Wodeckiego odkrytą. Bo przecież grała Azja - check, grała Ameryka Południowa - check, a o Afryce nic.

Tak więc specjalnie dla Was, nieodpłatnie, wybrane mecze z kwalifikacji (dwie niedawne kolejki, tak się składa że to mecze pomiędzy tymi samymi ekipami - u siebie i rewanż na wyjeździe) PNA:

Maroko w dwumeczu na luzie leje Republikanośrodkowoafrykańczyków 9:0. Eliesse Ben Seghir (Monaco), Abde Ezzalzouli i niedoszła gwiazda Azzedine Ounahi z dubletami, Youssef En Nesyri, Achraf Hakimi z golami. Do tego zagrali Amine Adli (Bayer), Sofyan Amrabat, Ayoub El Kaabi (Olympiakos).

Senegal - Malawi 5:0. Najpierw u siebie 4:0, a potem obrzydliwe 1:0 wymęczone i strzelone w 96 minucie przez Mane. W pierwszym meczu również strzelił Mane, do tego Majkel Dżekson z Chelsea, Boulaye Dia (Lazio) czy Pape Gueye (Villareal). W obu meczach zagrała czołówka. Poza strzelcami byli też Pape Sarr (Tottenham), Kalidou Koulibaly, Ismaila Sarr (Crystal Palace).

Ghana - Sudan 0:0 u siebie i 0:2 na wyjeździe. Wstyd. Jordan Ayew, Mohammed Kudus (West Ham), Ernest Nuamah (Lyon), Antoine Semenyo (Bournemouth) czy Inaki Williams i oni nie potrafią gola strzelił Sudańczykaninom. Żart chyba.

Następne "orły" i nie chodzi o ich przydomek, a o paździerz jaki zagrali. Ci akurat tylko jeden mecze rozegrali - Nigeria - Libia 1:0. Ademola Lookman, Victor Boniface, Alex Iwobi, Moses Simon, Taiwo Awoniyii i Samuel Chukwueze, a te miernoty tylko jednego gola strzelają...

Algieria - Togo 6:1. 5:1 u siebie i 1:0 na wyjeździe. Said Benrahma (Lyon) z dubletem, Houssem Aouar, Amine Gouiri (Rennes), Mohamed Amoura (Wolfsburg), Ramy Bensebaini (BVB) z golami, a zagrali też Mahrez, Baghdad Bounedjah.

Wybrzeże Kości Słoniowej - Sierra Leone 4:1 u siebie i 0:1 ̶n̶a̶ ̶w̶y̶j̶e̶b̶c̶e̶ znaczy na wyjeździe. Franck Kessie z dubletem (i nietrafionym karnym), Nicolas Pepe z golem, a Fofana z asystą.

Egipt - Mauretania 3:0. 2:0 u siebie i 1:0 na wyjeździe. U siebie na galowo - Salah i Trezeguet z golami, a w składzie też Omar Marmoush - supersnajper Eintrachtu.

Gwinea - Etiopia 7:1. 4:1 i 3:0. Tutaj śmiało można napisać Serhou Guirassy - Etiopia. Gwinejski napastnik BVB załadował 5 goli w dwumeczu Etiopikańczykom.

Po 4 (Nigeria 3) kolejkach z kompletem punktów i pewnie awansu jest Maroko, Egipt, Algieria, Angola, DR Kongo, do tego nie z kompletem, ale też już z awansem Kamerun, Senegal, Burkina Faso.

Jeszcze mały akapicik o Ghanie. Ghana mając, tak jak wyżej napisałem, w składzie takich ludzi jak: Jordan Ayew, Mohammed Kudus (West Ham), Ernest Nuamah (Lyon), Antoine Semenyo (Bournemouth) czy Inaki Williams po 4 kolejkach ma 2 (!!!!) punkty. W grupie takie tuzy jak Niger, Sudan i Angola. Dwie porażki, dwa remisy i 1 - słownie JEDEN strzelony gol.

Strzelcy (wybrani):
1. Guirassy 5 goli
2. Gouiri, Mane, Trezegeut 3
3. Aboubakar, Auba, Aouar, Ezzalzouli, Brahim Diaz, Kessie, Lookman, Ziyech, Salah po 2 gole.

2

@noface to jaką przewidujecie czy jaką byście chcieli?:)

2

@MesQueUnClub_87 5 dych prawie?! Wow, nie dałbym:)

0

@Zoker nic się nie doszukuje, po prostu widzę pewną "nieścisłość":)

1

@jacobFCB wystarczy 45 minut na taką diametralną zmianę zdania?:)

5

@Faro sprawdź swoje konto, bo wczoraj chyba ktoś Ci się włamał ewidentnie.
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-14941181#comment-14941181

a po godzinie to - https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-14941819#comment-14941819

Ja już się pogubiłem:( to przereklamowany piłkarzyk za 200mln czy jednak gra kosmos?:)

1

@Adran360 Argentyńskie kluby to miernoty w porównaniu z Brazylią. W zeszłym sezonie Boca doszła do finału prawie nie strzelając bramek. Fuksiarze.

1

@Adran360 wiem wiem. Dodane do śledzenia;)

3

Zapowiedź Copa Libertadores.

Ej nocne marki, za chwilę - 2:30 pierwszy półfinał turnieju. Atletico naszego Gabiego Milito podejmie argentyńskie River Plate z legendarnym Marcelo Gallardo na ławce.

Milito wystawia wszystkie swoje działa z Hulkiem, Paulinho (Bayer) czy Deyversonem. Zaś jego vis a vis wystawia mistrzów świata - Germana Pezzelle czy Marcosa Acunie.

Byłbym zapomniał:) mecz na Polsacie sport.

3

Wizjoner:(
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-14941253#comment-14941253

A do tego widzę, że Arteta w LM bierze przykład z takich tuz jak Xavi czy Allegri. 3 mecze, 3 gole.

2

Za Bena White’a wchodzi Mikel Merino, za Kalafiora jakiś 18 latek.
Czy to koniec Kiwiora u Artety?

0

Nie oszukujmy się. Piszczek w BVB do grudnia.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?