escarabajo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Warszawa
28 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@KrwawiaceoczyVEB i to zbliżenie na początku na 120 letniego Evera Banege.
1
@Emhyr Ronaldinho, a resztę może każdy wrzucić kogo chce:) wszyscy czyszczą buty Ronniemu:)
0
@Emhyr dorastanie pamiętam i śmiało mogę napisać „kiedyś to było”, jednak to ile urosłem w konkretnym wieku nie pamiętam nic:)
3
Fajnie, że Undav powołany:)
1
@peetwithbarca razem tak :D
0
@MesQueUnClub_87 to w ogóle doszło do skutku? Pamiętam jego przygotowania i reklamowanie właśnie na którymś z tych kanałów, że on będzie chciał to zrobić.
0
@peetwithbarca Nie wiem czy Felix i Raph to odpowiedni ludzie na, jakby nie patrzeć, wahadła.
0
@Emhyr Nie pamiętam, to było bardzo dawno temu:)
Nie będę się sprzeczał. Zobaczymy co będzie za kilka lat i może wspomnimy się wzajemnie:)
9
@Kidd patrząc na te ujęcie to Ederson mógł nawet nie wiedzieć co się stało. "Ja schodzę? Czemu? Nic mi nie jestem!" - powiedział po odzyskaniu przytomności, nieświadomy, że ją stracił (dopowiedział autor).
1
@NeroTFP1 to prawda:) Pamiętam jeszcze jakiś rajd, chyba bez gola, w City. Odbijali się od niego jak pachołki:)
1
@Arden niżej wstawił o Pepie i ewolucji jego taktyki https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-14424795#comment-14424795
I jest o pomocnikach, o środku pola, o Busim, Rodrim, Lahmie.
I teraz pytanie do Was - Yaya, mimo tego, że surowszy od nich technicznie (chociaż jak na swoje warunki to i tak technikę miał bajeczną), to czy nie powinno się o nim mówić jako o kapitalnym pomocniku?
Przecież Yaya był potworem najpierw w defensywie w Barcelonie a potem w ofensywie w City.
0
Te nazwiska w pomocy to jest jakiś nieśmieszny żart.
Widziałbym dzisiaj i Felixa i Rokiego od pierwszej minuty. Jeśli Roki ma coś udowadniać to na kogo jak nie na ostatnią drużynę w lidze?
0
@Emhyr Wyczytałem właśnie, że chłopcy rosną do 21 roku życia. Czy to prawda? Nie wiem. Czytam, że ma 173 cm, jakby faktycznie miał rosnąć do 21 roku życia, to ma jeszcze kilka ładnych lat na 7 centymetrów.
No nie wiem Emhyr, myślę, że dzisiaj to wróżenie z fusów.
1
@Emhyr powiem Ci, że nigdy nie spotkałem się z argumentem "niebezpiecznie duże nogi":D Dziękuję:)
Z drugiej strony on dopiero za kilka miesięcy ma 18 lat, czy nie jest tak, że to się jeszcze może "wyrównać"?
2
Dobra wiadomość:)
0
Endrick minionej nocy został zniesiony na noszach.
Śmierdzi groźną kontuzją, zobaczymy co po badaniach.
1
@mekston jak kiedyś dla Realu, dla Arsenalu czy City:) zdarza się.
1
@mekston myślę, że >100 punktów na koniec sezonu to i tak będzie rekord na wiele lat:)
0
@FCBparasiempre klasyka:) Na jakimś meczu, nie sądzę by na wszystkich tak mówił, ale ten cytat zostanie w pamięci jeszcze na wiele lat:)
1
@FCBparasiempre oczywiście:)
1
@mekston Na szybko znalazłem "W ten sposób Crvena Zvezda Belgrad nie tylko pobiła rekord swojej ligi, ale całej Europy, który dotąd należał do Celticu Glasgow. Szkoci w swoim najlepszym sezonie zdobyli 106 punktów, a Serbowie wywalczyli o dwa punkty więcej - 108. Warto dodać, że w pięciu najlepszych ligach europejskich ten rekord wynosi 102 punkty i należy do włoskiego Juventusu."
1
@FCBparasiempre jak to mówiła nasza legenda komentatorstwa Ronald DeBur i Frank DeBer:)
1
@mekston jak widać. Zobaczymy jak się skończy:)
4
Brazylia:
Palmeiras - Athletico-PR 0:2. U gospodarzy Endrick w składzie, a u gości 39 letni Fernandinho (były kapitan City). Athletico sobie bardzo dobrze radzi na początku sezonu. Były klub naszego Roque po 6 kolejkach zajmuje pierwsze miejsce w lidze.
Flamengo - Corinthians 2:0. Jedno z goli strzelił Pedro (Brazylia), a przy drugiej asystował Gerson (OM). Co ciekawe w 46 minucie na boisko wszedł Gabriel Barbosa. Jeszcze niedawno został zawieszony za doping i pauzował już wiele kolejek, ale odwołał się i póki co do wyjaśnienia, może on grać. U gości połówkę zagrał nasz Paulinho.
Vasco - Vitoria 2:1. Dwie asysty zanotował w tym meczu Dmitri Payet - co szczególnie powinno ucieszyć OJCA 5 dzieci:)
Meksyk:
Monterrey - Tigres 1:1 - w dwumeczu 3:2. Awans Monterrey z Sergio Canalesem w składzie. Gola dla gości strzelił Andre-Pierre Gignac.
W półfinałach zagrają Guadalajara (Chicharito) z Club America (Jonathan dos Santos)
i Monterrey (Canales) z Cruz Azul.
Chile:
A. Italiano - Colo Colo 1:4. U gości niespełna 75 minut zagrał Arturo Vidal.
Katar - puchar ćwierćfinały:
Al-Duhail - Al Arabi 3:2. Były mistrz Francji z Lille i były trener PSG Christophe Galtier awansował do półfinału pucharu Kataru ze swoim Al Duhail. W ćwierćfinale pokonali 3:2 zespół Al Arabi. Jedną z bramek dla zwycięzców strzelił Coutinho, zaś w ekipie pokonanych zagrali Marco Veratti i nasz Rafinha - brat Thiago.
Al-Wakra - Al-Sadd 0:1. Jedyną (mało coś) bramkę strzelił Algierczyk Baghdad Bounedjah po asyście Gonzalo Platy (Valladolid, Sporting). W składzie Smutnych (Sad - smutny - z cyklu angielski z escarabajo) zagrał też Mateus Uribe (Porto).
Umm-Salal - Al-Gharafa 2:4. Yacine Brahimi u gości dublet goli i asyst. Przy jednej z bramek asystował mu... Fabricio Diaz. Młody Urugwajski defensywny pomocnik był obserwowany w rodziny kraju ponoć przez Barcelonę, jednak wybrał Katar:D
Qatar SC - Al-Rayyan 4:4. Po karnych awansował Qatar Airways - taka linia lotnicza.
Javi Martinez (Bayern) z golem samobójczym i z golem w serii jedenastek dla Qataru, a u gości z golami w meczu Rodrigo (Valencia, Leeds) czy Sofiane Boufal (Celta, Southampton).
ZEA:
Emirates Club - Al-Ahli Dubai 2:3. Po stronie gospodarzy z golem nasz Paco Alcacer, a w składzie też Biała Twarz - Andres Iniesta. U gości z kolei Munas Dabbur(Hoffenheim) z bramką i asystą, Federico Cartabia (pamięta ktoś jeszcze człowieka? Valencia, La Coruna) z asystą, a w składzie też były zawodnik Crystal Palace - Luka Milivojevic.
6
Piłkarskie ciekawostki:
MLS:
Los Angeles FC - Vancouver Whitecaps 3:0. Mateusz Bogusz z kolejnym golem, za to koncert zagrał Denis Bouanga (St. Etienne) notując 3 asysty. W ich ekipie również Hugo Lloris czy nasz Sergi Palencia. Przypominam, że po ME do drużyny dołączy piękny Giroud.
Sporting Kansas City - Houston Dynamo 1:2. U gospodarzy nasz Andreu Fontas, u gości zaś Sebastian Kowalczyk (Pogoń) czy Hector Herrera (Porto, Atletico). Meksykanin strzelił bramkę w tym meczu.
Atlanta Utd - DC United 2:3. Polski mecz w Ameryce. W Atlancie Bartosz Slisz, argentyńska perła - Thiago Almada (z golem), Georgios Giakoumakis (Górnik, Celtic) czy Brad Guzan (Aston Villa). U gości z asystą Mati Klich, a z hattrickiem Christian Benteke.
- Los Angeles Galaxy - Real Salt Lake 2:2. Rysio Puć z dwiema asystami dla Galaxy.
- FC Dallas - Austin FC 2:1. Petar Musa (Benfica) z golem i asystą dla Dallas, w jego drużynie również była gwiazda Sociedad - Asier Illarramendi.
- CF Montreal - Inter Miami 2:3. Suarez z golem, a Leo i Busi w składzie Miami.
- New York Red Bulls - New England Revolution 4:2. Dla NY jedną z bramek (znowu z karnego) strzelił były zawodnik Lipska - Emil Forsberg.
- Philadelphia Union - Orlando City 2:3. Luis Muriel (Atalanta) jak już zaczął strzelać to z przytupem. Dublet Kolumbijczyka zapewnia 3 punkty gościom.
- St. Louis City - Chicago Fire 3:1. Roman Burki (BVB) w bramce City, a w Fire Hugo Cuypers (Gent) z bramką, a Xherdan Shaqiri z żółtą kartką.
- Toronto FC - New York City 2:3. Federico Bernardeschi z golem dla Toronto.
Turcja:
Fenerbahce - Kayserispor 3:0. Michy Batshuayi i Caglar Soyuncu (Leicester) z golami. Sebastian Szymański i Dusan Tadic z asystami, w składzie też Leonardo Bonucci czy Cengiz Under.
Karagumruk - Galatasaray 2:3. Dries Mertens z golem i asystą u gości. Zagrali też Mauro Icardi, Hakim Ziyech, Davinson Sanchez, Wilfried Zaha i Serge Aurier.
Trabzonspor - Istanbulspor 3:0. Paul Onuachu (Genk) z dubletem, a trzeciego gola dorzucił Thomas Meunier. To pierwszy gol Belga w Turcji (w lidze), do tego ma 4 asysty (12 meczów).
Piątek i Kałuziński grali, a Buksa pauzował za kartki.
Do końca sezonu zostały 2 kolejki, w tym mecz pomiędzy Galatą i Fenerbahce:
Tabela:
1. Galata 99
2. Fenerbahce 93
3. Trabzonspor 61
4. Basaksehir (Piątek) 58
5. Besiktas 55
Strzelcy:
1. Icardi 23/8
2. Dzeko 20/3
3. (nasz) Manaj 18/2
5. Buksa 15/2
7. Piątek 14/1
18. Mertens 9/15 (37 lat na karku. Ładnie sobie radzi Belg)
20. Szymański 9/11
Brazylia, Meksyk, Chile, Katar, ZEA w komentarzu
@Colon @kryhaa @JimMorrisonFCB @lukasbarca86 @AllBundy @mekston @Ojciec5tkidzieci (dla Ciebie jest coś w komentarzu) @Klaudiaa8 @Ricardinio14 @P33ck
49
@Luciano99 akapit o @Comentateiro wyborny:)
1
@Misiaczek09 Napisałeś, że w Brazylii wyglądał równie słabo, więc dopytam, czy dobrze rozumiem. W Brazylii:
- był delikatnie mówiąc surowy technicznie
- nie potrafił się ustawiać
- odcinało mu prąd
- był fatalny w rozegraniu
tak? Bo rozumiem, że oglądałeś jego grę w Athletico Parapapapapense?
@Amidamaru Barbosa się zawinął, nie pamiętam dlaczego. W sensie rozumiem, że nie pokazywał się tak, jak od niego oczekiwano, ale czy gdyby został dłużej, to czy nie zrozumiałby bardziej gry w Europie? Nie nauczyłby się? Nie wiem.
Endrick gra w zdecydowaniej bardziej ułożonej i mocniejszej kadrowo drużynie. Zobaczymy co pokaże, jak już trafi do Europy. Nie widziałem nigdy opinii, że Endrick jest nowym Pele.
2
@Misiaczek09 wyglądał zdecydowanie lepiej:)
@Amidamaru ten kto oczekuje od Roque, żeby był jak Ney/Vini, to chyba nie do końca ogarnia futbol:)
0
@FCB_dimiC a fakt, dzisiaj Manu jeszcze gra i goniące ich Brighton (z Chelsea). Myślę, że temat jest już pozamiatany:)
1
@FCB_dimiC Sytuacja moim skromnym analitycznym zdaniem wygląda następująco:)
Pozwolę sobie na mały wysryw:)
Kilka lat temu (nie wiem jak jest dzisiaj) nawet 12 miejsce w tabeli angielskiej ligi na koniec sezonu dawało więcej kasy niż zwycięstwo w LM. Co za tym idzie, West Ham grający z City, będzie grało na maksa, żeby być jak najwyżej w tabeli ... czy to wystarczy na grające na maksa City? Nie wiem, ale się domyślam:)
Z kolei Everton, z którym zmierzy się Arsenal, nie gra właściwie o nic. 15 miejsce 40 punktów, zwycięstwo im nic nie da, bo 14 miejsce ma punktów 44. Za Evertonem jest Brentford też już pewny utrzymania z 39 punktami. Im z kolei zwycięstwo w ostatniej kolejce nad Newcastle (walczyącym o puchary) da tylko to, że przeskoczą Everton.
Reasumując:) Na moje West Ham bardzo chce, City i Arsenal chcą najbardziej, a Everton na wakacjach:)
Dziękuję pozdrawiam:)