0

@Chaoss, przecież to, że człowiek ingeruje w pogodę wiadome jest już od wielu lat ;)
Ostatnio podczas nawałnicy w Dubaju w dzień spadło więcej deszczu niż średnio pada tam w rok.

Operacja Popeye, realizowana w latach 1967-1972, polegała na rozsiewaniu jodku srebra w chmurach w celu wywołania sztucznego deszczu. Proces ten nazywa się "zasiewaniem chmur" i miał na celu zwiększenie opadów atmosferycznych. W szczególności, operacja miała na celu wydłużenie pory deszczowej nad Szlakiem Ho Chi Minha, który był kluczową trasą zaopatrzeniową dla sił Wietkongu i Północnego Wietnamu.

Operacja Popeye była częścią większej strategii wojny psychologicznej i środowiskowej, mającej na celu osłabienie sił przeciwnika. Jednakże, jej skuteczność i etyczne aspekty stosowania takiej technologii były przedmiotem kontrowersji zarówno wówczas, jak i obecnie. Po ujawnieniu szczegółów operacji, w 1978 roku, Stany Zjednoczone i inne kraje podpisały Konwencję o zakazie stosowania technik modyfikacji środowiska do celów wojskowych lub jakichkolwiek innych wrogich celów (ENMOD Convention).

To było około 50 lat temu. Wyobraź sobie jak technologia poszła do przodu.

6

0

@takisobiektos, i mental królem strzelców do tego, a jest na to spora szansa...

19



Na rybki jedź, mówili. Będzie spoko mówili.

0

@Arys, proponuję zrezygnować ze stałego związku w takim razie jeśli skaczesz z kwiatka na kwiatek. Nie każdemu pisane jest łączenie się w pary, a Ty tylko ranisz swoje drugie połówki zdradzając je. Pozostań najlepiej przy związkach typu "freinds with benefits" i nie marnuj innym życia.

4

@Aragorn33, jedna z podstaw bezpiecznego życia w obecnym społeczeństwie to rozglądanie się podczas przechodzenia przez jezdnie, ba, nawet jeśli jest zielone to i tak patrzcie bo różni wariaci jeżdżą po drogach.

0

Czy ktoś tu z obecnych miał robione badania biorezonansem i może się wypowiedzieć co sądzi o tej metodzie?

0

@MesQueUnClub22, https://www.youtube.com/@ORB_NEWS
Nie do końca o co prosisz, ale spoko kanał.

3

@Kgorecki2500, gość też się nie popisał. Chyba jest Rejkiavik, a nie Rejkavik.

6

Polacy potrafią w sztafety 4x100 zdecydowanie.

2

@Kapitan hawk, łyknął to 5.82 jak młody pelikan.

0

Weźcie mi doradźcie jak oglądać TVP Sport za granicą bo nawet express vpn nie daje rady i po 5-10 min za każdym razem wywala transmisję...

0

@MesQueUnClub96, obstawiam, że Michelle Obama go zastąpi.

2

@J4no, w sedno.

3

Jak dla mnie tylko Buksa za Lewego. Potrafi bardzo dobrze utrzymać się przy piłce w przeciwieństwie do Pio.

0

@escarabajo, Arczi się wyrobił. Na początku Jego ekspertowania nie mogłem go słuchać, a teraz zazwyczaj mówi z sensem.

1

@Emhyr, pisałem o tym wczoraj, ale nikt nie zwrócił uwagi :D

0

@Janas11224, moja mama kiedyś zamówiła maszynę do szycia, a dostała ray-bany :D

1

@Faro, iksde ^^

17

@Faro, od razu po tej sytuacji było wiadome, że to będzie krążyć :D

0

@VegetaPolska, ja pitolę, chłopie... Metafora, przenośnia mówi Ci to coś?

13

@VegetaPolska, co złego w tej wypowiedzi?

0

Tymczasem nasza Ewcia zaraz odbierze srebro za bieg na 100m. Gratsy jeszcze raz!

1

Chłopiec od podawania piłek z asystą drugiego stopnia przy zwycięskiej bramce.

0

Kacper błyszczy na boisku i w wywiadach. Pozytywna pewność siebie jak zawsze.

37

@macio_944, czyli dalej zielony ład i zabijanie Europejskiej gospodarki?

1

@4drian0, mam cały czas na liście do obejrzenia. Spoko, że sezon 2 nadchodzi bo ocena 8.4 to sztos.

2

Te reklamy na potencje to złoto jest. "A Ty ile razy możesz kukuryku?"

8

Pompowanie balonika za 3...2...1...

1

Uwaga bo Bednarek przy mikrofonie. Czasem dzieją się rzeczy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?