@Yosemite A idź Pan w ch... Dałem Mendy'ego na bramkę i nie zagrał, a Neuer 7 pkt zdobył i ich nie dostałem. Edit: okazało się, że automatyczne zmiany mi się akurat wyłączył. No trudno :)
Ale teraz jad na Holandię wypuszcza TVP dezInfo. Przed chwilą pewien ekspert stwierdził, że Holendrzy zawsze byli germanofilami i zrobią wszystko co Berlin im powie. Poza tym czepiają się ich niskich podatków twierdząc, że Holandia to raj podatkowy i zabiera pieniądze całej UE...
@NeroTFP I się nie dziwię, bo przez całą edukację nudziłem się na religii. Jak nie jakieś drętwe katolickie filmy to czytanie jakichś głupot z podręcznika, czy kartkówki z tajemnic różańcowych...
@Yanek Czerń może być gorsza, ale przeciętny Kowalski raczej jej nie odróżni. HDR może być tutaj kluczową różnicą. MiniLED z mnóstwem stref wygaszania też może byś super, ale cena też pójdzie w górę. Zobaczymy co TCL pokaże, bo oni są potentatem w MiniLED-ach.
Na początku 2021 roku Samsung wprowadzi do sprzedaż swój pierwszy, konsumencki tv MicroLED. Będzie miał 110" i rozdzielczość 4k. Czerń ma być taka jak w OLED tv, ale szczytowa jasność HDR będzie wyższa, bo dobije do 2000 nitów, a sama matryca będzie o wiele bardziej odporna na wypalenia, gdyż MicroLED wykorzystuje diody nieorganiczne. Ma mieć również audio 5.1 i bardzo dobre odwzorowanie kolorów gdyż pokrycie przestrzeni barw DCI-P3 i Adobe RGB wyniesie 100%. Cena pewnie będzie wysoka, ale Koreańczycy podobno opracowali tańszy proces produkcji i nie długo do sprzedaży mają wejść mniejsze i bardziej przystępne cenowo modele. https://hdtvpolska.com/samsung-oglasza-pierwszy-konsumencki-telewizor-microled-pojawi-sie-na-rynku-juz-na-poczatku-2021-roku-oto-wszystko-co-o-nim-wiemy/
@Kgorecki2500 Racja. Poza tym moglibyśmy nawiązać z nimi współpracę dot. Grippenów i marynarki wojennej, bo nasza jest w d..., a szwedzka jest super nowoczesna.
Komisje obrony oraz spraw zagranicznych szwedzkiego parlamentu opowiedziały się w środę za wpisaniem do strategii bezpieczeństwa możliwość wstąpienia Szwecji do NATO. Szwecja przygotowuje się do szybkiego dołączenia się do NATO w razie narastającego niebezpieczeństwa. Nieźle.
Sergio Perez z Racing Point jest pierwszym od 50 lat Meksykaninem, który wygrał GP. W 1970 r. Pedro Rodriguez odniósł zwycięstwo w GP Belgii startując w zespole British Racing Motors. Rok później legendarny Meksykanin zginął w tragicznych okolicznościach. Startując w innej serii wyścigowej na torze w RFN, bolid Pedro został zahaczony przez dublowanego kierowcę, zderzył się ze ścianą i jego samochód stanął w płomieniach.
0
@Katalonbar Alfons niezłą zdobycz dorwał :)
2
@MesQueUnClub_87 Nie mam jeszcze CP, ale z reguły biorę najwyższy lub prawie najwyższy poziom :)
1
@Yosemite A idź Pan w ch... Dałem Mendy'ego na bramkę i nie zagrał, a Neuer 7 pkt zdobył i ich nie dostałem.
Edit: okazało się, że automatyczne zmiany mi się akurat wyłączył. No trudno :)
2
Ale teraz jad na Holandię wypuszcza TVP dezInfo. Przed chwilą pewien ekspert stwierdził, że Holendrzy zawsze byli germanofilami i zrobią wszystko co Berlin im powie. Poza tym czepiają się ich niskich podatków twierdząc, że Holandia to raj podatkowy i zabiera pieniądze całej UE...
4
@NeroTFP I się nie dziwię, bo przez całą edukację nudziłem się na religii. Jak nie jakieś drętwe katolickie filmy to czytanie jakichś głupot z podręcznika, czy kartkówki z tajemnic różańcowych...
0
@catluck A gdzie kupowałeś?
0
@Yanek https://iv.pl/image/Gt9MJ1S
https://iv.pl/image/Gt9M8fd
https://iv.pl/image/Gt9MB6y
Znalazłem takie infografiki od TCL
1
@Yanek Im większa konkurencja tym lepiej. Może kiedyś się doczekam świetnego 80" w rozsądnych pieniądzach :)
0
@Yanek Czerń może być gorsza, ale przeciętny Kowalski raczej jej nie odróżni. HDR może być tutaj kluczową różnicą. MiniLED z mnóstwem stref wygaszania też może byś super, ale cena też pójdzie w górę. Zobaczymy co TCL pokaże, bo oni są potentatem w MiniLED-ach.
3
Na początku 2021 roku Samsung wprowadzi do sprzedaż swój pierwszy, konsumencki tv MicroLED. Będzie miał 110" i rozdzielczość 4k. Czerń ma być taka jak w OLED tv, ale szczytowa jasność HDR będzie wyższa, bo dobije do 2000 nitów, a sama matryca będzie o wiele bardziej odporna na wypalenia, gdyż MicroLED wykorzystuje diody nieorganiczne.
Ma mieć również audio 5.1 i bardzo dobre odwzorowanie kolorów gdyż pokrycie przestrzeni barw DCI-P3 i Adobe RGB wyniesie 100%. Cena pewnie będzie wysoka, ale Koreańczycy podobno opracowali tańszy proces produkcji i nie długo do sprzedaży mają wejść mniejsze i bardziej przystępne cenowo modele.
https://hdtvpolska.com/samsung-oglasza-pierwszy-konsumencki-telewizor-microled-pojawi-sie-na-rynku-juz-na-poczatku-2021-roku-oto-wszystko-co-o-nim-wiemy/
1
https://fb.watch/2hIh5gKv5B/
RB Lipsk po wywaleniu Man UTD z LM i awansie do 1/8 ;-)
3
No wciśnij coś Borussio!
0
@barcelona97 yyy okaaaazzja!
3
@Triv44 Real pokonuje Bayern 1:0 po samobóju Lewego w ostatnich sekundach :)
2
@Oskar00 Haaland zgniótł by obronę Barcy także BVB też byłaby problemem.
1
@Kgorecki2500 Racja. Poza tym moglibyśmy nawiązać z nimi współpracę dot. Grippenów i marynarki wojennej, bo nasza jest w d..., a szwedzka jest super nowoczesna.
4
Komisje obrony oraz spraw zagranicznych szwedzkiego parlamentu opowiedziały się w środę za wpisaniem do strategii bezpieczeństwa możliwość wstąpienia Szwecji do NATO. Szwecja przygotowuje się do szybkiego dołączenia się do NATO w razie narastającego niebezpieczeństwa. Nieźle.
1
@MarioVeB! @jcdenton
0
To co? Marek Thuram rozwali Real?
1
Need for Speed w realu :) P.S. Fajne to srebrne Subaru.
0
@Rewolucja123 Taa, w szczególności przy obecnych cenach RAM i dostępności nowych GPU.
1
@MesQueUnClub96 To słabo. Może Ferrari albo RB Racing go wezmą?
0
@inFamous A czemu nie ma miejsca? Racing Point upadło?
0
@zadafcb To już wiem czego na pewno nie włączę w Sylwestra :)
2
Sergio Perez z Racing Point jest pierwszym od 50 lat Meksykaninem, który wygrał GP. W 1970 r. Pedro Rodriguez odniósł zwycięstwo w GP Belgii startując w zespole British Racing Motors. Rok później legendarny Meksykanin zginął w tragicznych okolicznościach. Startując w innej serii wyścigowej na torze w RFN, bolid Pedro został zahaczony przez dublowanego kierowcę, zderzył się ze ścianą i jego samochód stanął w płomieniach.
0
Neuer był powołany na dzisiejszy mecz?
1
@Cvzx 10:0 tym razem? :)
0
@Kwasiak98 Weź już nie przypominaj tego przegrywa, który dostał w d... od śmiesznej Romy i schrzanił z Liverpoolem.
1
@Ramaj77 Nie ma za co. Mam mam nadzieję, że również będziesz miał pozytywne wrażenia przy goleniu się tą golarką :)
1
@DaPi A u mnie za chwilę wjedzie rosołek :)