0

To jak Alexis jest niedoceniany na tej przekracza wszelkie granice. Chłopak w ataku robił najwięcej szumu, to że miał kilka setek to tak naprawdę jego zasługa, bo albo zapieprzał przez 70 metrów od własnego pola karnego do bramki przeciwnika, albo urywał się dwóm obrońcom, czy też sam wkręcił w murawę obrońcę Cordoby i bramkarza.

Czy redaktorzy mogliby raz zagrać w deszcz na Orliku w halówkach? Zobaczycie jak się czuł Alexis podczas tego meczu. W trampkarzach grałem na szpicy, kupiłem sobie (a właściwie ja je tylko wybrałem, zapłacili za nie rodzice) korki Adidasa F50, takie fioletowe. Zagrałem w nich 2 treningi i 1 mecz, ponieważ graliśmy wtedy w deszcz i nie byłem w stanie skleić piłki do nogi, do tego te korki miały takie dziwne spody, że na małej nierówności mogłem się poślizgnąć i zaliczyć `orła`. Korki zostały rzucone do kąta, a ja dalej grałem w moich starych skórzanych Tiemposach.

Morał z tego taki, że w obecnym futbolu buty mają znaczenia, wiedzą to Ci którzy przesiedli się z Victorów Deichmana na T90 za 420 zł. Przykładem jest Alexis, który kompletnie nie miał przyczepności do murawy, ślizgał się nawet kiedy nie był przy piłce (kolizja w Villą).

Patrząc na oceny, moją dla Alexisa byłaby 7. Strzelił dwa gole, harował jak wół od początku spotkania, wychodził na pozycję, sam sobie stwarzał sytuację i grał z ogromnym zaangażowaniem. Tello otrzymał taką ocenę chyba za samą obecność na murawie, Villa także nie wpakował jednej setki po podaniu z linii rzutu rożnego. Do tego patrząc na ambicję Villi, który dreptał po tym boisku, walka Alexisa powinna dać jeszcze więcej uznania dla Chilijczyka. Wychodziły mu dryblingi, wreszcie nie był aż taki altruistą.

Brawo dla Thiago, to już nie jest następca Xaviego czy Iniesty, on właśnie buduje swoją legendę, będzie fenomenem.

0

Mecz na spokojnie rozegrany. Widać że powoli się szykuje generacyjna zmiana w FCB. Thiago zagrał pierwsze skrzypce w środku pola, wspaniale spisywał się w rozgrywaniu, do tego perfekcyjne strzały. Cieszy bardzo dobra forma Villi, strzelił przepiękne bramki, no i przełamanie Alexisa, bo powiedzmy sobie szczerze - chłopak miał pecha, ewidentnie laczki miał niedopasowane bo ślizgał się nie tylko jak był przy piłce, a jako stary piłkarski wyga mówię Wam że to bardzo przeszkadza na zroszonej wodą trawce.

Niesamowicie podobał mi się Montoya, jest piekielnie szybki i ma ogromny potencjał. Bartra mnie przestraszył tym kiwaniem się na ostatniego, na szczęście nic wielkiego się nie stało.

Song i Tello bez fajerwerków, pierwszy stracił piłkę w środku pola i naraził nasz zespół na kontrę, drugi przez 20 minut był niewidoczny.

No i Fabregas, który wygląda tak, jakby w ogóle nie miał kontuzji - genialny zawodnik.

Tak naprawdę mogły być 3 hat tricki - Alexisa, Villi i Thiago, szkoda że się nie udało ale naprawdę nie ma na co narzekać.

JdS powoli szykuje się do opuszczenia zespołu z Camp Nou, Sergi Roberto bije go na głowę.

0

nie tyle szacunku co pokory. Leo musi ciężko zapracować na następną złotą piłkę. Trzymam kciuki za niego. :)

0

Barca bez Puyola jest jak człowiek bez głowy. Najlepszy obrońca świata.

0

Ja tam cieszę się że Porto go nie puściło. Najbardziej żałuje że Caceres nie zaimponował umiejętnościami i zaangażowaniem Guardioli, bardzo podoba mi się jego gra i styl w jakim odbiera piłkę.

0

@TheBlues

Tylko że Abramowicz zmienia trenera średnio co pół roku , nie daje mu wdrożyć własnej koncepcji na zespół. Tak było z AVB, z Ancelltottim, z Grantem, Di Matteo i Hiddinkiem. Guardiola w lidze rozpoczął od remisu i porażki. Już wtedy Roman patrzyłby na niego z mniejszym szacunkiem. Do tego Pep odmówił przejścia do Chelsea w zimie, wg bliskiego otoczenia jest poirytowany postawą Abramowicza i nękaniem jego persony kiedy ma urlop. To już lepszym klubem jest Manchester City, gdzie Mancini mimo kompromitacji nie jest skreślany, otrzymuje kwantyliardy petrodolarów na transfery i wdraża swoją taktykę, która oczywiście, jak to miało miejsce w Mediolanie, nie sprawdza się pod każdym względem.

Wg mojej opinii Pep wybierze Arsenal lub ManCity, jeśli bierzemy pod uwagę Ligę Angielską i możliwości danego klubu. Nie tylko finansowe, ale też dotyczące szanowania trenera, nie ingerowanie w rozwijanie projektu piłkarskiego i uzgadnianie kontraktów wg woli menadżera.

0

Txikiemu można być wdzięcznym też za politykę transferową klubu, dzięki której do Barcelony przyszły takie gwizdy jak Ronaldinho, Deco, Zambrotta, Thuram, Sylvinho, Giuly, Eto`o, Henry, Van Bommel, Davids, Albertini, Abidal i inne, nie do końca udane transfery. Do tego miał swój wkład w wygranie LM w 1992 roku także to jest może nie ikona, ale ważna osoba wśród barcelonismo. ;-)

0

Prawda jest taka że Tito świetnie realizuje swoją politykę rotacji w zespole, jest mniej ekspresywny niż Pep, bardziej wyważony w emocjach, na chłodno analizuje każdą sytuację i dlatego obecna Barcelona wygrywa w lidze z miażdżącą przewagą. Widać że jest to nie tylko maszyna, ale i grupa przyjaciół.

0

Messi jest najlepszym piłkarzem w historii futbolu, ale to Iniesta za swoją grację, idealne podania, kreatywność i styl jakim gra, oraz grze w reprezentacji zasługuje na złotą piłkę.

0

mądre słowa byłego portero. tak naprawdę przed nami ponad 30 spotkań do końca sezonu i aby uchronić naszych zawodników przed przemęczeniem i nadmiernym wysiłkiem meczowym niezbędna jest rotacja. w październiku czytaliśmy że pierwsze mecze w wyjściowym zespole David ma rozegrać w okolicach grudnia/stycznia. David na początku wchodził na końcówki, w meczu z Benficą, Corodobą grał od pierwszych minut, dziś dostał 30 minut gry. założę się że w pucharze króla wybiegnie w pierwszej jedenastce i pokaże, że jest napastnikiem światowej klasy i stuprocentowym profesjonalistą

0

Dokładnie, nie bądźmy `białym` portalem, nie narzekajmy na pracę sędziów. Raz dają, raz zabierają - taki jest futbol, tak wygląda sędziowanie.

0

Tylko nie narzekajcie na sędziów, to nie strona rm.pl :)

Bardzo dobry mecz, trener dał pograć Villi i Thiago, wydaję mi się że w pucharze Króla zobaczymy El Guaje od pierwszej minuty.

Vamos.

0

2 Pedrito, Messi i Xavi. Znakomita gra Fabregasa, świetna asysta Busquetsa - taką Barcelonę aż chce się oglądać :)

0

Spokojnie, jeszcze wszystko się może zdarzyć.

0

A Bojan w Milanie strzela

0

Świetny filmik, daje moc.

0

Cristiano w wieku 27 lat marzy o Złotej Piłce :)

0

Puyol to mój idiol od ponad 10 lat, nie wyobrażam sobie Barcelony bez Niego.

0

Do Ikera dzieli go przepaść

0

Sorry Messi, 10 to nr Ronaldinho :)

0

Capdevila to znakomity zawodnik, Alba fantastycznie zastąpił go w reprezentacji

0

wracaj Bojan

0

I bardzo dobrze, sztab ufa Alexisowi, ten świetnie czuje się w zespole. Wszystko na swoim miejscu, do tego sprecyzowana wypowiedź na temat plotek transferowych.

0

Gdzie jest Busquets ?!

0

Dobrze że Barca ma dwóch wielkich piłkarz na lewej stronie boiska, do tego Alexis z powodzeniem daje radę na prawej stronie. Świetni piłkarze, olbrzymie możliwości. Obecnie Blaugrana ma fenomenalny skład.

0

Wracaj Bojan, tęsknimy.

0

Klasa sama w sobie.

0

Pamiętajcie że po nowym roku to my zagramy z Malagą ,która dzisiaj nie ustrzegła się błędów, ale grała bardzo ofensywny, miły dla oka porywający futbol. Joaquin i Santa Cruz graczami meczu, natomiast Isco to talent czystej wody.

0

JAAAAAAA

1-1 ;/

0

Demichelis fantastycznie !

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?