gęgi
Dołączył/a: listopad 2010
Bogatynia
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Do tej pory byłem za Laportą. Oczywiście byłem i będę zadeklarowanym przeciwnikiem Bartomeu i jego szajki. Aczkolwiek w przypadku Laporty coraz ciężej mi dostrzec jakieś konkrety w jego wypowiedziach, podobnie jak Barto w kółko gada o tym samym. Po tej debacie skłaniam się chyba w stronę Freixy. Podoba mi się, że potrafi głośno powiedzieć co było nie tak w poprzednim zarządzie mimo iż sam był jego członkiem. A wymiana zdań na lini Bartomeu - Laporta (jakkolwiek jestem zwolennikiem tego drugiego) coraz bardziej zaczyna mi przypominać tę naszą śmieszną wojnę PO kontra PiS.
0
Jak to się stało, że w 2009 udało się jedno i drugie - sukces i wychowanie. Również jestem kibicem romantycznym i identyfikuję się z poglądami autora ale nie chcę by Barca była klubem pokroju Arsenalu. Sukces jest ważny pytanie czy najważniejszy?
3
Artykuł fajny, dobrze się czyta i ogólnie przyznaję rację autorowi w kwestii prezentowanych poglądów Męczy mnie tylko jedna myśl. Argentyna przegrała i wszyscy nagle szukają winnych i obcinają głowy. Ale przegrała po karnych, po loterii która - los chciał - dała zwycięstwo chilijczykom. Jednak równie dobrze mogła ten finał wygrać. Mecz nie miał wyraźnego faworyta, a gdyby Lavezzi w ostatnich sekundach dogrywki zdecydował się na strzał lub posłał dokładniejsze podanie do Higuaina wszyscy dzisiaj pękaliby z zachwytu nad albicelestes i najlepszym piłkarzem świata. Mecz potoczył się jak się potoczył ale Argentynie znowu zabrakło zaledwie kilku centymetrów i odrobiny szczęścia by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Takie życie. Osobiście jest mi bardzo przykro z powodu przegranych jednak nie widzę w tym niczyjej winy - równie dobrze mogli teraz grzać się w blasku chwały. Zdecydował los, przypadek i trochę szczęścia.
0
A w jaki sposób twoim zdaniem, prezydent Narcís de Carreras walczył o odłączenie sie Katalonii od Hiszpanii? "Mes que un club" to przede wszystkim, motto mające podkreślić związek klubu z Katalonią, jej odrębność i niezależność. Ale zawiera w sobie również coś więcej: Mówi nam o tym że FC Barcelona to nie jest klub nastawiony wyłącznie na osiąganie wyników sportowych, to klub w ktorym liczą się wartości (jak honor, pomaganie, oddanie, wierność), tradycje ( również te związane z "katalońskością klubu np. uczestnictwo w świętach, rocznicach, upamiętnianie bohaterów, popieranie "sprawy katalońskiej") ale przede wszystkim liczy się człowiek. I to wszystko przebija ze słów Laporty.
0
Po raz pierwszy zdanie el Barça es más que un club wypowiedział w 1968 roku ówczesny prezydent klubu, Narcís de Carreras, który chciał podkreślić po meczu z odwiecznym rywalem, Realem Madryt, że klub był od dziesięcioleci reprezentantem Katalonii.
Ale co to ma do rzeczy?
0
coś w tym jest ostatni dobrzy piłkarze jacy wyszli z Barcy B to pokolenie Thiago, Bartry, Tello chyba
1
We wszystkich kandydatach oprócz Laporty brakuje mi jednej rzeczy. Wszyscy mówią o obszarach ekonomicznym, sportowym, szkoleniowym, społecznym ale nikt oprócz Laporty nie kieruje uwagi na wartości i tradycje FC Barcelony, jej filozofię. Hasło "Mes que un club" stało się w naszych czasach pustym sloganem.
Bardzo spodobały mi się słowa Joana: "zachowuję swoje zasady. Dla mnie Barça jest więcej niż klubem. Więcej niż klub – to deklaracja od samego początku. To model oparty na Cruyffie, La Masíi, Katalonii, Unicefie."
Nie wiem czy Laporta byłby najlepszy dla Barcelony pod względem ekonomicznym, być może nie ale zasady jakimi się kieruje wyróżniają go na tle innych kandydatów.
0
http://realvsbarca.pl/img/5606/kiedys-za-50mln-moglo-sie-miec-najlepszych-a-teraz/
10
Szczerze to jedna lepszych analiz taktycznych jake pojawiały się na tej stronie
2
mASCHERANO ŁADNIE ZDARTE GARDŁO
0
na tym zdjęciu przypomina trochę Arka Milika xD
2
Świetny, świetny, świetny artykuł. Oby tak dalej.
0
Te stroje byłyby idealne, gdyby jeszcze tylko te pasy były jednak pionowe,
byłoby miodzio...
2
Nie oglądam Bayernu na co dzień. Jednak sądząc po moich obserwacjach Bayern nie postawi autobusu - to nie wchodzi w grę, ale też nie będzie to otwarty, szybki, wertykalny futbol, raczej gra wszerz boiska i milion podań z nadzieją na jedną udaną akcję. Tak będzie chciał moim zdaniem grać Bayern ale z drugiej strony liczę na to, że Barcelona im na to nie pozwoli, że to nie będzie mecz jak ten z Realem na CN ale raczej, że Barca zdominuje rywala i wygra w swoim stylu.
0
Wybór akurat tych piłkarzy (proponowanych przez gazetę) nie jest niemożliwy. Wydaje mi się jednak, że Guardiola zdecydowałby się raczej na wariant 4-4-2 z tzw. rombem w środku pola, tzn. w obronie Bernat, Benatia, Boateng, Rafinha, na pivocie Lahm w środku Alonso z Schweinsteigerem, ofensywny pomocnik Thiago i dwójka Muller, Lewy w ataku.
Wadą tej formacji jest brak skrzydeł, jednak ich rolę mogliby przejmować boczni obrońcy (z jednoczesnym cofnięciem się pivota do obrony) lub napastnicy.
0
A mi się podoba to co napisał, bo to sfera marzeń, czy się spełnią? zobaczymy
1
Mi się marzy dwumecz z Realem taki jak 4 lata temu i rewanż na Bayernie w finale
0
Cóż ja wystawiłbym Bartrę za Montoyę na PO, Mathieu za Mascherano i Xaviego za Iniestę ale miejmy nadzieję że Enrique ma lepszego nosa niż ja. VAMOS BARCA! :)
0
Ja też; co to się porobiło...
zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany, dobrze że w końcu na lepsze :D
3
Mi podczas tego filmiku przypomniała się chyba już trochę zapomniana i nieaktualna niestety znakomita chemia między Danim a Leo, to jak współpracowali na boisku w latach 2008-12 jest nie do podrobienia, szkoda że dziś już tego tak nie widać
0
Fakt, że każdy prawdziwy kibic Barcelony powinien być wdzięczny za to co Barca osiągnęła dzięki Alvesowi ale jego czas powoli dobiega końca, Klub powinien go niedługo pożegnać lecz jeśli się tak stanie mam wielką nadzieję, że odejdzie z należnymi mu honorami i szacunkiem, nie tak jak to było w wypadku np. Abidala
1
nie ma opcji, serwery mogłyby nie wytrzymać
:D
0
Dobra transakcja, tylko skorzystać, korzystna dla wszystkich stron
0
*rzetelność to po pierwsze, a po drugie czytanie ze zrozumieniem - redakcja podaje tylko doniesienia różnych mediów (najczęściej dzienników sportowych), które zazwyczaj sobie zaprzeczają
0
Sorry ale tytuł powinien być "trzy rażące błędy..."
Karny z dupy, przecież to była parodia, Messi ledwie go musnął
0
G jak Główka
1
Bartra w miejsce Masche, ten na DM, a wyżej, zamiast Rakitića Busi i byłoby idealnie
0
Dużo kurtuazji w jego wypowiedziach...
0
zdecydowanie bardziej podoba mi się skład sportu
0
5:0 z Atletico, już to widzę :)