0

za 70mln to może przyjść Ribery i Villa, i to 9 mln by prawie wystarczyło na ich opłacenie. Ale mam nadzieje, że Pep widzi, że on do Barcy nie pasuje.

BUJDA

0

najgorsze: nie wiem

tragiczne: skuteczność Eto

najlepsze:zwycięstwo bez Iniesty, Titiego oraz Abidala

0

Barca B nie dostała się do baraży, pomimo tego że wygrała sant andreu także wygrało swój mecz i dostało się do baraży z przewagą 1 pkt.

Od czasu kiedy wrócił Gai Barca b wygrywała chyba wszystko jednak chyba za późno o 1 mecz wrócił

0

ranilFC

po pierwsze się nie podniecam

po drugie nie ja to pisałem

po trzecie drużyny te mają piłkarzy którzy w wielkiej formie potrafią rywalizować z największymi. (tylko problem z tą wielką formą ;))

0

oczywiście trochę przesadzony ten wątek za Manu i tekst za bardzo pod Barcę ale trochę w tym prawdy jest

0

mam nadzieję, że nie dostanę bana za skopiowanie czyjejś wypowiedzi z innej strony, ale warto to przeczytać, przynajmniej takie jest moje zdanie

Ten tekst dedykuję wiernym kibicom Chelsea i kibicom PremierLeague

W pierwszym meczu na Camp Nou sędziami byli Niemcy, Barca wygrała z Bayernem Monachium 4:0 i to jest powód dla którego główny sędzia gwizdał pod Chelsea. Dla mnie to było oczywiste już przed meczem, że sędziowie nie będą obiektywni. A więc zaczynamy.

Eto wychodzi sam na sam z Cechem a Niemiec sygnalizuje spalonego (końcówka pierwszej połowy), Henry jest faulowany w polu karnym Chelsea, Niemiec nie gwizda. Był jeszcze jeden spalony, którego nie było, gdzie zawodnicy blaugrany wychodzili na czystą pozycję. Może padłyby wówczas bramki, kto to wie? Spalonych nie było!

Jak wytłumaczyć fakt, że piłkarze Chelsea, którzy popełnili 18 fauli otrzymali tylko 2 żółte kartki (tyle co gracze Barcy, którzy popełnili ich 7), dlaczego Alex za uderzenie łokciem w powietrzu Henrego nie otrzymał czerwonej kartki (miał już żółtą). Francuz po tym faulu stracił przytomność. Dlaczego Ballack nie dostał 2 żółtej kartki za faul na Iniescie (wyleciałby z boiska). Dlaczego gracze Chelsea dostali tylko 2 żółte kartki za tak brutalną grę? Co z tymi 2 spalonymi i jedenastką po faulu na Henrym?

Chelsea miała prawo do notorycznego faulowania, co było częścią ich taktyki, ale sędziowie są od tego, aby takie zachowania `kartkować'. Gdyby zamiast tendencyjnych Niemców sędziowali ten mecz obiektywni rozjemcy, gwiazdy Chelsea wracałby do Londynu z dużym bagażem kartek i ze świadomością, że jeżeli zagrają tak jak w Barcelonie na Stamford Bridge, to w ewentualnym finale nie mieliby kim grać. Podsumowując, wynik pierwszego spotkania został bardzo mocno wypaczony na korzyść Chelsea.

Jestem kibicem Barcelony od ok. 20 lat. Barca pokonała najmocniejszą fizycznie drużynę świata, grając w osłabieniu przez pół godziny, potrafiła przy tym posiadać inicjatywę i grała na wyjeździe! Dodatkowo należy podkreślić, że Barcelona była mocno osłabiona w spotkaniu na Stamford Bridge i musiała atakować, aby odrobić straty. Na forach internetowych często czytałem, że gwiazdy Barcy to mięczaki, że są słabi i wywracają się przy każdej okazji, że nie mają szans z potwornie mocnymi piłkarzami z Premirship. Barca pokazała w tym meczu charakter, ducha walki, charyzmę. Jeżeli chodzi o sędziowanie, to należy je rozpatrywać w kontekście dwóch spotkań i wówczas dojdziemy do wniosku, że w pierwszym z nich skrzywdzono Barcę w drugim Chelsea, mamy tu więc remis. Pamiętajcie kibice Chelsea pierwszy mecz na Camp Nou?

Barca męczyła się z Chelsea niemiłosiernie na Stanford Bridge. Są dwa powody, po pierwsze dlatego, że Chelsea, to jedna z najlepszych drużyn świata, ale śmiem twierdzić, że istotniejsze były absencje Henry'ego, Puyola , Marqueza i Milito, które zupełnie zaburzyły grę Barcy.

Barca grająca fenomenalny futbol, to Xavi i Iniesta jako rozgrywający i genialny Yaya Toure, który ubezpiecza tą parę. To właśnie przez nieobecność w środku pola Iniesty (grał jako napastnik zamiast Henrego) i Toure, który musiał zastąpić Puyola w obronie, ten motor napędowy Barcy nie funkcjonował na Stamford Bridge w ogóle. Yaya Toure to jeden z najlepszych defensywny pomocników świata, gracz pokroju Fernando Redondo, Claude Makelele z czasów wielkiego Realu Madryt. Te wszystkie roszady w składzie spowodowane były zwłaszcza nieobecnością Henry'ego i Puyola. Barca z Busquetsem i Keitą i Xavim w środku to jakieś 60 % potencjału tej drużyny, właśnie dlatego gwiazdy z Chelsea mogły nawiązać walkę z tak osłabioną Barceloną. Barcelona to synonim ofensywy, w związku tym kluczowymi postaciami tej drużyny są pomocnicy i napastnicy. Skoro środek pola i ofensywa została tak znacząco osłabione, to to musiało wpłynąć na na postawę całej drużyny. Zresztą w `Przeglądzie Sportowym' napisano krótko o eksperymentalnym ustawieniu Barcy: `nieudane roszady'.

ManU dostanie surową lekcję futbolu w Rzymie od Barcelony. W tym spotkaniu Xavi i Iniesta będą na swoich optymalnych pozycjach ubezpieczani w tyle przez Yaya Toure. Ta linia pomocy będzie obsługiwała najskuteczniejszych napastników świata: Messi, Henry i Eto. W Bramce Victor Valdes, obrona Puyol, Pique, Silvinho i Caceres.

Rok temu ManU wygrała z pogrążoną w kryzysie drużyną Franka Rijkarda, która grała bez Ronaldinho i Deco. W Rzymie ManU zagra tym razem z Barcą, która będzie grała w najsilniejszym zestawieniu środka pola i ataku i osłabioną obroną (brak Abidala, Alvesa, Milito i Marqueza - najbardziej żal wojownika Alvesa). Słabsza obrona Barcy nie będzie miała już takiego znaczenia bo w środku pola ManU nie będzie raczej istniał, to będzie stałe oblężenie bramki Van der Sara, które zakończy się bardzo ciężkim nokautem ManU, czy jak kto woli `batami'.

Kibice ManU piszą, że z taką grą jak z Chelsea Barca nie ma szans z ManU, ale tu jest błąd. Nie będzie takiej gry jak z Chelsea, Henry już wróci, a to czyni różnicę, to pozwoli powrócić drużynie Guardioli do optymalnego dla tej drużyny ustawienia. To pozwoli powrócić do stanu równowagi, którego ta drużyna nie miała na Stamford Bridge. Sami wiecie, że nikt w ManU nie jest wstanie zastąpić CR7 czy Ferdinanda, prawda? Każdej drużynie przytrafiają się te gorsze mecze, te kryzysowe, Barca miała taki na Stamford Bridge. ManU miał na przykład taki mecz z Liverpoolem na Old Traford (1:4).

Kiedy Barca deklasowała Bayern, Lyon czy Real Madryt grała właśnie w takim ustawieniu jakie opisałem wyżej, tylko ignoranci i dzieci nie wiedzą, że pewnych graczy w zespole nie da się zastąpić, ale jeszcze raz powtarzam w meczu z Manchesterm United formacja pomocy i ataku będzie już w optymalnym zestawieniu. To będzie całkowity demontaż drużyny Fergusona.

Pozdrawiam wszystkich prawdziwych kibiców Barcelony.

0

no to teraz Barca musi wygrać finał bo jak nie wygrają to wszyscy będą mówili, że powinni już dawno przegrać, że liga hiszpańska to dno i że Barcelona potrafi grać tylko ze słabymi przeciwnikami. A jeśli przegrają to, mam nadzieję, że będą toczyli wyrównaną grę do końca.

0

''Mogę powiedzieć, że jest to najsilniejszy zespół na świecie pod względem fizycznym'' a my mamy Yaya Toure od którego się wszyscy odbijali ;)

0

Caceres nie umie sobie radzić z presją i nie jest ograny, a poza tym gdy rywal gra pressingiem to popełnia głupie błędy.

Jeśli Henry nie zagra to jak dla mnie Pep powinien wystawić taki skład.

Valdes

Alves,Pique,Abidal,Sylwek

Keita, Yaya, Xavi

Messi, Iniesta

Eto

Chelsea może zagrać tak jak na Camp Nou żeby osiągnąć karne. Jednak na tą okazję i my mamy alternatywę. Jest nią PINTO ;)

0

pawel5181

poziomek ma częściowo rację. To są wliczane chyba wszystkie rozegrane spotkania łącznie z międzynarodowymi (dlatego dynamo lepiej niż real). Za wygraną dostajesz daną ilość pkt i za remis również. Tylko trzeba się liczyć z tym że ligi mają swoje przeliczniki tak jak w klasyfikacji o złotego buta, w lepszej lidze dostajesz więcej pkt.

0

najlepszy moment meczu

Guardiola pokazuje ściśniętą pięść i śmieje się do któregoś z piłkarzy Barcy. To było ostatnie 10 minut meczu

0

A tam, i tak dzisiaj będzie remis lub wygrana, a real przegra i już mają po mistrzostwie, bo czeka ich jeszcze przegrana z Valencią.

Myślę że na taki real Pep mógłby dać troszkę eksperymentalny skład, np: Pinto-Sylwek, Pique, Botia, i Caceres na prawej - Busquets, Keita, Gudi - Gai, Bojan i Hleb.

A tak na poważnie to mógłby trochę Alves odpocząć i któryś z dwójki naszych rozgrywających.

0

http://www.youtube.com/w atch?v=3QJ6AlakKAI&feature=fvsr

to chyba najlepszy filmik z Pepe w roli głównej. Pokazuje że tam było kilka fauli i tym samym real spada na 16 lokatę ;) .

Oglądnijcie cały.

0

mecz z Valencią będzie pojedynkiem Villi i Eto. Eto musi się postarać bo Villa coraz bardziej się zbliża.

0

fajnybartus scala81

to jest wzór dostosowany specjalnie do Bracelony i to dlatego taki wynik wyszedł. A jak obliczać prawdopodobieństwo to się jeszcze nie uczyliśmy w liceum. Co do matmy to nie narzekam, 4 na półrocze.

0

zapomniałem dodać, że to 0,1% to zawsze jakaś szansa ;)

0

o Eto nic nie mówię bo tak naprawdę nie można określić kto jest najlepszym napastnikiem, no a takie coś się czasami przytrafia.

co do rekordu bramek strzelonych w lidze to jeszcze tylko 15 goli do wyrównania. Czyli 2,5 na mecz. Z Osasuną wpada 5 i już tylko 10 goli na 5 meczy ;) .

na 6 meczy Barca musi przegrać 2, co jest mało prawdopodobne. Real musi wygrać wszystkie co również jest mało prawdopodobne. Na dodatek Real musi z Barcą wygrać 3 bramkami, co przy równej ilości pkt da im zwycięstwo. Jednak to jest wręcz niemożliwe (prawie niemożliwe). Podsumowując, Real ma szansę 0,1% na zwycięstwo w lidze.

0

ja bym chciał taki

Valdes-Alves, Marquez, Puyol, Sylwek- Yaya, Iniesta(Hleb), Xavi, - Henry, Eto, Pedro. Później wchodzi Hleb za Titiego, Keita za Inieste oraz Bojan lub Gudi za Pedro. Ale Pedro pewnie nie zagra ponieważ są 3 ostatnie mecze Barcy B, która jak do tej pory jest na miejscu dającym grę w barażach.

0

fajnie nie zagra z Barcą Pepe.

0

i tak się kończą tak strzelane karne. A tym czasem live-arsenal 4-4

0



4 Barcelona B 35 45:35 53

5 Sant Andreu 35 37:30 53

6 Badalona 35 43:37 53

7 Ontinyent 35 43:33 52

8 UE Lleida 35 40:33 52

5 drużyn walczy o jedno miejsce (4 miejsce) dające udział w barażach. Pozostały jeszcze 3 kolejki do końca, a Barcelone czekają jeszcze teoretycznie 2 trudne mecze z broniącym się przed spadkiem Benidorm, i 3 w tabeli Sabadell, oraz jeden łatwiejszy z 10 w tabeli orihuelą, która traci bardzo dużo bramek. Ostatnio Barça B nie błyszczy, bo zremisowali 4 kolejne mecze i strzelili tylko 3 bramki.

Czekam na artykuł, o tym jak zagrali.

0

w sumie by się przydał w Barcelonie jak by Barca B awansowała do 2 ligi

0

Nikt mu nie broni, w Espanyolu myślę że by się sprawdził.

0

nie na temat

4 Barcelona B 35 45:35 53

5 Badalona 34 42:34 53

6 Sant Andreu 35 37:30 53

7 Ontinyent 35 43:33 52

4 drużyny walczące o jedno miejsce (4) dające udział w barażach. Pozostały jeszcze 3 kolejki do końca, (badalona ma 4) a Barcelone czekają jeszcze teoretycznie trudne mecze z broniącym się przed spadkiem Benidorm, i 3 w tabeli Sabadell, oraz jeden łatwiejszy z 10 w tabeli orihuelą, która traci bardzo dużo bramek. Jednak ostatnio Barca B nie błyszczy, bo zremisowali 4 kolejne mecze i strzelili tylko 3 bramki.

0

Chciałbym żeby do nas trafił, a na lewą obronę znany dobrze wszystkim Zhirkov, na drugim miejscu Taiwo z Marsylii, lub w ostateczności młody Cissokho z Porto, który po sezonie w roli rezerwowego mógłby zastąpić Abidala. Jeśli chodzi o środek obrony to przez wakacje się rozstrzygnie dla którego z 3 (Caceres, Milito, Henrique) nie będzie miejsca na Camp Nou. Na bramkę młody Asenjo i git. 3 wzmocnienia i obrona potrójnej korony zapewniona ;)

0

Gudiego i Hleba żegnamy, a na przyszły sezon Ribery i Gai do 1 drużyny.

0

jak dla mnie to silva może francuzowi buty czyścić. Na przyszły rok ofensywę powinni wzmocnić Ribery i Gai Assulin

0

mały10

jak dla mnie to Sylwo ma najlepszy strzał z dystansu i w porównaniu do Toure często z niego korzysta.

0

themusli racja, w ogóle to żeby barca nie strzeliła żadnej bramki jest praktycznie niemożliwe. Co do prawdziwego upokorzenia Bayernu to jak by barca chciała to zrobić to by im jeszcze kilka bramek strzelili, ale po co się męczyć

0

jestem za wypożyczeniem na 1-2 sezony. Jeśli jeszcze barca ściągnie kogoś to nie będzie miał szans na grę, i byłoby miejsce na powoływanie Gaia

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?