0

Na pewno nie zaszkodziłyby przyspieszone wyboru nowego zarządu. To też nowe wyzwania. Jezeli chodzi o kadrę, to jeżeli bedzie, to możliwe to pozbyć się przecietnych zawodników.

1

Mimo, że prowadzi taki mały klub jak Rayo Vallecano, to szanuję jego, że tak poukładał drużynę. Przypomnę, że mimo przeciętnej klasy piłkarze świetnie utrzymują się przy piłce i potrafią przeważać ze zdecydowaną większością drużyn La Liga (nas w procentach posiadania piłki ścigneli w bezpośrenim meczu) :) Kto ich oglądał, to wie o czym piszę i o czym jest artykuł.

0

Zgadzam się z Tobą, lecz proszę pamiętać, że my też jesteśmy wielkim klubem i u nas taki piłkarz rozwinie się bardziej niż np. w City. I jeszcze jedno, Neymar przyszedł do nas bez większych sukcesów i potrafiliśmy i zapłacić za niego krocie i tyle samo dać mu w kontrakcie :)
Pozdrawiam

3

2/3 to akurat nie byłoby źle :)

11

Niesamowity jest Adama i Munir! Ale dlaczego Ci dwaj świetni młodzi zawodnicy siedzą na ławce rezerwowych? Choć dzisiaj, to akurat byli czarnymi końmi :)
Niesamowicie budująca jest młodzież Barcy!

0

Bentii nie widziałem ale statystyki ma jak cała Roma świetne. Widziałem za to w Lidze Europy 23 letniego Mangalę z FC Porto i tu z całą pewnością mogę powiedzieć, że jest świetny, choć rzadko używam tego typu oceny. Gość jest kapitanem mimo młodego wieku. Do tego gra bardzo dobrze głową i z głową. Jest opanowanym defensorem, który potrafi wyjść z piłką w drugą linię. Jest co bardzo istotne dla całej Barcy bardzo silnym fizycznie stoperem do tego mega ambitnym. Dla mnie to numer jeden do ściągnięcia! Trzeba pamiętać jeszcze o Aymericku Laporte z Bilbao...

1

Doceniaj to co zrobił dla Nas Dani Alves.

2

Kolejny, który nie przeczyta artykułu i komentuje. Twój "Busi" jest zawieszony za nadmiar kartek.

3

Jednak jak dla Ciebie nie taki oczywisty :) A gdzie masz Kluiverta i Roberto Bonano? ;)

0

Dodajmy do tego bardzo eksploatowanego Mascherano, ktory od kilku tygodni gra co trzy dni. Miejmy nadzieję, że Argentyńczyk wytrzyma fizycznie do końca sezonu. Jestem za tym, żeby dawać w końcu szanse młodym z Barcelona B. Po coś są chyba trzymani w Barcelonie!

0

Lubie i szanuję Pinto za to jakim jest człowiekiem i za to jaką prezentuje formę, mimo, że 3/4 sezonu przesiedział na ławce oraz jego podeszły już wiek. Ale jedno jest pewne, musimy koniecznie odświeżyć szatnię, bo będziemy nadal pogrążeni w takim marazmie, mimo, że szkielet drużyny jest wybitny. Zubizarreta pieprzy, że nie potrzebujemy zmian a tak nie jest, i on jest od tego, żeby tym się zająć. Jeżeli ściągną z nas sankcje, to wakacje będą dla niego sprawdzianem czy potrafi skutecznie działać na rynku.
Barca zawsze będzie wielka poprzez La Masię czy się to komuś podoba czy nie!

0

Chyba nie masz powodu, żeby bronić zarządu klubu.

0

Nie wiem czy my w ogóle zasługujemy, żeby być mistrzem Hiszpanii. Najbardziej, to Atletico i jest dużo rzeczy, żeby wymieniać powody. My przegrywamy z tzw. ogórkami z Pampeluny, Valladolid czy Granady i to dwa pierwsze mecze dosłownie bez stylu. Dzisiaj widać było dużo chęci, lecz katastrofalnie wyglądała nasza skuteczność. Musimy być przede wszystkim efektywni, bo z klepania rywala nie potrafimy zdobyć bramki przeciwko takiej Granadzie, Osasunie, Valladolid czy Athletic Bilbao. Rywal jak do przerwy ma korzystny wynik, to przechodzi na grę 5 obrońcami a reszta drużyny gra bardzo defensywnie i to zazwyczaj przy naszej kiepskiej bądź przeciętnej postawie jak dzisiaj wystarczy. Bardzo szkoda patrzeć jak jesteśmy nieporadni na boisku, coś strasznego dla kibica klubu, którego słynnym stylem jest gra efektywna i efektowna.

0

To już jest wielki sukces La Masia! Co za chłopacy!

0

Ależ mamy eksperymentalny skład. Nie ma co, musimy nastawić się na ofensywną grę i nie dawać Granadzie możliwości na atakowania. Atak przynajmniej na papierze mocny, co innego defensywa. Stawiam 0:2!

0

Nie zgadzam sie z pilkarzem, ktorego tak bardzo cenie.

0

Zastanawia mnie po co podaje się takie statystyki, skoro to w głównej mierze zależy raczej od szczęścia? Przed meczem z Espanyolem pisano, że Messi nigdy nie strzelił bramki na ich nowym obiekcie ;)

1

Raczej lepszy od choćby kiedyś dobrego Mallenco.

0

Ale przecież nie piszemy o tym jaką Ajax ma historie, bo to jest dogmat. Mi chodzi tylko i wyłacznie o teraźniejszość, co Barcelona wydaje ze szkółki, ilu wychowanków jest w drużynie, która co roku zdobywa trofea. Ja sobię zdaję sprawę, że byli wybitni ale to jednak sie skończyło, teraz inne kluby rozdają karty, bo jak Ci pisałem metodyka personalna się zmieniła. Zauważ, że Barca co roku jest w cwierćfinale, a to drużyna oparta na chłopakach, którzy nauczyli się filozofi futbolu w słynnej La Masia. Pozdrawiam i w ogóle nie wi po co mam Ci udowadniać rację, skoro wyniki osiagane to robią :)

0

Jeszcze dodam, że to iż Valladolid był od nas Bezdyskusyjnie lepszy (bo był) w ostatnim meczu, to znaczy, że jest od nas lepszy? Więc Ajax jest od nas lepszy, bo wygrał z nami w Amsterdamie? Piszesz totalne głupoty, człowieku :) Nie tak się ocenia futbol.

0

Skoro podajesz przyklady i przypuszczenia, to ja podaje przyklad mlodego Deulofeu, Rafini czy Thiago Alcantary i czy wiesz co to będa za grajki? Tak sobie myślę i wydaje mi się, że Ty przede wszystkim nie chcesz mnie zrozumieć i upierasz się przy swoim, bądź z logiką masz problem. Napisz mi jakie Ajax zdobyl trofea na arenie międzynarodowej w przestrzeni kilkunastu ostatnich lat? Kiedyś drużyna z Amsterdamu walczyla o Puchar Europy a teraz co jest powodem, że nie ma ich w gronie najlepszych nawet 16 drużyn europy. Drużyna wciąż generuje niezłch zawodników ale oni już nie są gwarancją takich sukcesów jak ich starsi koledzy, czyż nie? :) Zobacz jakie Barca ma zaplecze, gdzie i ilu ma swoich wychowankó i jakie mają wyniki i gdzie jest druga drużyna Barcy? Zastanów się zanim coś napiszesz.

1

Miał, drogi kibicu kilka lat temu. Metodyka na nasze szczęście się zmienia. Przykład ku temu miałeś a raczej masz w Młodzieżowej Lidze Mistrzów, gdzie oba zespoły rywalizowały w grupie :)

1

Ej, obrażasz obecny zarząd na maksa. Masz nick "WiernyCules FCB" ale napisałaś takie głupoty, które kibicowi choć trochę znającemu historię Barcy nie mieści się w głowie. Nie wiem czy czytałeś bądź słyszałeś o byłym już prezydencie Nunes'u, który to dowodził Barcą przez ponad 20 lat i doprowadził nasz klub to niewiarygodnego zadłużenia. Do tej pory mamy problem z regularnością spłaty długu, którego spłata jednak przyspieszyła po dowodzeniu przez Rosella! Dodam, że także nie pałam miłością do obecnego zarządu, ale ciągle liczę, że zmienię zdanie.
Pozdrawiam.

1

a napiszesz to samo jak Dani zagra świetny mecz? Zrozum, że on postawił sobie wysoko poprzeczkę i niewielu obrońców na świecie gra tak ofensywnie i ryzykownie jak Dani Alves. Może Danilo dorównuje koledze z kadry ale to się jeszcze okaże, bo jest młodym graczem ale bardzo dobrym ofensywnym obrońcą. Jeżeli ktoś ma zastąpić Daniego to tylko jego kolega z FC Porto! I jeszcze jedno ciekawe czy byś żałował gdyby nie było takiego Alvesa w Barcelonie...

5

Brawo Marc Bartra! Szacunek dla młodego gracza, którego wielu kibiców już skreśliła, a Marc gra dopiero sezon :)

0

dodam, że Arsenal Londyn podkupuje naszych młodych zawodników i roki to od lat. Trudno jak nie ma się pomysłu na własną szkółkę to trzeba ściągać lepszych bądź uczyć się struktur Barcy.

0

tak, wenger jest najmądrzejszy na świecie. To, że ciągle ściąga przeciętnych Francuzów do Londynu to tez dobrze i to, że Arsenal odpala z wielką formą juz chyba 6 czy 7 rok, to też dobrze.

0

Rzeczywiście bałagan w Barcelonie! Aż nie mogę w to uwierzyć. To tak jakby ktoś celowo włożył kij w mrowisko. A FC Barcelona musi działać płynnie i być w 100% czysta! To jest dogmat!

0

Rzadko używam niecenzurowanych określeń ale w przypadku Portugalczyka Pepe, napiszę bo już dawno stwierdziłem, że to idiota boiskowy. Bardzo często prowokuje, często symuluje i jest chamski na boisku.
Odnośnie meczu Porto - Sevilla, który właśnie oglądam stwierdzam, że Mangala jest świetny! To jest piłkarz numer 1 do pozyskania.

0

Albo Faus ma rację albo próbuje przerzucić winę obecnego zarządu na FIFA. Nigdy nie mieliśmy z tym problemu a teraz dosłownie nagle ściąganie młodych zawodników jest pogwałceniem przepisów dotyczących dbania o edukację i rozwój psychiczny nastolatków? Naprawdę albo zarząd ryzykuje ściągając nielegalnie młodych zawodników (przypomnę jeszcze trwającą sprawę dot. transferu Neymara) albo sprawa dotyczy jedynie wyjaśnienia. Jeżeli jednak nie mamy racji, to ktoś kto odpowiada za ten ewentualny bałagan powinien natychmiast opuścić Katalonię. Musimy być ciągle klubem o nienagannej opinii dbającej o wszystkie aspekty nam przypisane.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?