15

@kacper96 Stwierdzenie, że przez Messiego nie ma druzyny, jest delikatnie mówiąc idiotyczne! Jakoś do 2015 roku był Messi i była drużyna. po co pisać takie kocopoły?

1

@GeneralXavi korwin mówi mądre rzeczy? On sobie mówi co chce, a dzieciaki go lubią, bo ma mimiczne osobowość, to tajemnica Korwina

1

@GeneralXavi poziom wyborców jest zróżnicowany, za to poziom komentujących tu, żenująco niski..

0

@sopa10pl w reprezentacji nie ma tyle czasu na prace z taktyka. Trener reprezentacji, Yo przede wszystkim „selekcjoner”

0

@Plama problem tylko w tym, ze średnia wzrostu w ataku, będzie 160cm… ale w sumie, w Barcelonie, z główki i tak tylko obrońcy strzelają ;)

1

@prosto. Nie świat stanął na głowie, tylko ty nie potrafisz się dopasaowac

9

@JimMorrisonFCB a czemu niby? Z perspektywy czasu i indywidualnych upodobań, Guardiola mógł tak powiedzieć i nie skłamał!

0

@robimen12345 jakie jaja? Porównaj sobie zarobki trenerów innych klubów do Barcy, a później do płac w reprezentacjach! Akurat to był idealny moment do przejęcia drużyny, bo i tak nic nie było do stracenia, a żeby było gorzej, No to naprawdę... żeby była jasność, do Koemana nic nie mam, ale nie gloryfikował bym go tak bardzo!

0

@tomekjd Polacy nie maja monopolu na głupotę ;)

5

No i super! Dwa sezony to w sam raz, żeby odbudować drużynę na tyle, żeby znów siała postrach w Europie i walczyła o wszystko! W zasadzie czasem wystarczy pol sezonu i zmiana trenera (Np. Bayern, Chealse, etc.)

0

@rumilas w reprezentacji, nigdy by tyle nie zarobił! Zrobił ten sam manewr co Loppategi z Hiszpania (czy jak mu tam)... jak wyszedł naczyń ten drugi - wiadomo!

0

@Gaudi79 mistrzostwo przegraliśmy z Realem i Atletiko, nie wygrywając z nimi żadnego meczu!

0

@greymid poza tym, jak chcesz się wyzywać od kretynow, to proponuje z mama, albo z tata, ja w tym udziału nie będę brał!

0

@greymid ile meczy Atletiko w tym sezonie widziałeś? Bo we wszystkich które ja oglądałem, Suarez machał żałośnie łapami i podawał do przeciwników... amen!

1

Bramki tuszują jego słabiutką grę w tym sezonie.. gdyby nie on, inna 9 strzeliła by 20 goli dla Atletiko, ten zespół grał dobrze w tym sezonie i tyle! W historii Barcelony się zapisał, powodzenia byku!

0

@LatajacyHolender gdybys był agentem Vidala, to pewnie byś nie pisał takich głupot ;)

0

@LatajacyHolender ale może, Suarez nie chciał i co mu mieli zrobić?!

0

@jacek905 No No, właśnie wymieniłeś jednego z najdroższych! XD

1

@Harnas2 jak Messi odejdzie, to będzie to projekt bez fundamentów, niezależnie od reszty wydarzen

1

@noface No i chyba Grizzman, nie????

3

@LatajacyHolender akurat to co pisze prasa nie ma żadnego wpływu na transfery, bo te przygotowują specjaliści na podstawie charakterystyk gracza, a nie newsow z gazet! To, ze pisali, ze Ajax chciał dać 20 baniek, jest tak samo prawdopodobne, jak to, ze Wisła Kraków proponowała za niego 40mln. Abstrahując, dobrze, ze odszedł za frytki, bo jego forma w tym sezonie to dramat, który pudrują bramki, strzelone z dwóch metrów... akurat dzieki takim działaniom klubu, Suarez mógł dostać godziwa pensyjkę w Atletiko, co pewnie nie byłoby możliwe, gdyby musieli zapłacić za transfer! Ukłon ze strony klubu, dla Suareza, bardzo na miejscu, wg mnie!

1

@jacek905 no tak, czyli znowu kupić najdroższych graczy na rynku, jak to było do tej pory?

0

@kamiVeB Iniesta w jego wieku chyba nawet nie zadebiutował w pierwszej drużynie... oby nie był nowym Iniesta, oby był lepszym Pedrim!

3

@kamiVeB jak na gościa który zadebiutował w wieku 17 lat? Nie wiem czego byś się spodziewał?! Patrząc przez pryzmat wieku i tego, ze to jego pierwszy sezon w Barcelonie, spokojnie można użyć określenia z nagłówka...

0

@VandaI w ogóle mnie to nie emocjonuje, za stary jestem na to. Wybacz, ze zmyliła cię moja forma literacka! :)

0

@equwesta ale jednak to Guardiola a nie Messi zadecydował o sprzedaży Szweda! Masz jakieś ale do Messiego, twój problem! Na szczęście socios maja w znakomitej większości inne zdanie, co mnie niezwykle cieszy i utwierdza w tym, ze to jednak ja mam racje. Pozdro!

0

@pienaar ja uważam, ze rozsądnym rozwiązaniem było by sprzedanie paru zawodników typu Pjanic, Firpo, Roberto (a jednak), Puig, Alenia... ale na pewno nie wypychał bym na sile Pique czy Busquetsa, który zagrał na prawdę dobra druga cześć sezonu. Nie mówię, ze ci gracze powinni grać w pierwszym składzie, ale byli by pewnym wzmocnieniem z ławki, a w meczach gdzie przeciwnik nie wymaga tak szybkiej wymiany pozycji , Bussi dalej daje bardzo wiele (z reszta, kolejny trener to widzi, abja jednak ufam specjalistom, staram się nie ulegac pokusom powierzchownego oceniania). Poziom, a i owszem, czasem jest taki sobie, choć w tym sezonie większość meczy (nawet przegranych) była niezła, albo bardzo dobra. Problem ten dotyczy tak samo Bayernu, ManCity, PSG itp... nie jest to tylko domena Barcelony! Pamiętasz jak żałośnie prezentował się Real Madryt, który przegrywał z nami kolejne klasyki, ligę, Puchar Króla i jednocześnie sięgał po Ligę Mistrzów?! To jest sport, tu nie ma reguły na ostateczny sukces! Ale wiadomo, ze niezbędnym elementem jest praca i wydaje mi sie, ze obecna drużyna naprawdę ostro pracowała, skoro na koniec sezonu zabrakło mocy! Czegoś jeszcze brakuje, może jednego, może dwóch nowych zawodników, może prawdziwego presezonu, może ogrania młodzieży, która przebojem weszła do pierwszej drużyny, może trochę szczęścia z kontuzjami... nie wiem tego, ale jestem przekonany, ze proponowane co sezon, przez tutejszych kibiców zmiany 80% składu i trenera, do niczego dobrego nie doprowadza!

0

@equwesta 1. Źródło!?
2. Jak bym miał w pracy, w moim zespole, gościa o cechach charakteru Szweda, tez bym poszedł do szefa i zasugerował, ze się złe czuje w takim zestawieniu i proszę o jakieś rozwiązania.
Wiem, widze, ze dla większości z was piłka nożna to przypisane do nazwiska umiejętności i psychika, a prawda jest taka, ze te się zmieniają w zależności od otoczenia, w którym się znajdujesz ( świetnym przykładem jest Coutinho).
Wiec podsumowując, zakładając, ze „szantaż” Messiego miał faktycznie miejsce to:
1.czas pokazał, ze wyszło to na korzyść dla klubu
2. Skoro Messi czuł się zle z tym gościem, miał prawo zapytać zarząd kogo woli w drużynie, choćby dlatego, ze już wtedy był niekwestionowanym nr1 na świecie i nie dziwie mu się, ze zależało mu na komforcie psychicznym.
3.... jednak z tego co opowiadal Ibra w swojej książce, to on chyba miał większe problemy, z ubóstwianym tu Guardiola, niż z Messim i to on, a nie Messi odsuwał go ze składu w ważnych meczach, choćby z Interem! A może Messi tez Guardiole szantażował, kto wie, kto wie!

0

@VandaI a znałeś któregoś z tych nowych graczy? Ile im zajęła adaptacja w klubie? Chcesz przenieść to 1:1, to nie wyszukuj tylko tego co pasuje do twojego poglądu, spróbuj spojrzeć na sprawę szerzej! Gdzie jest Bayern w tym sezonie? Oo chyba odpali z ta sama drużyna, z która przegrała Barcelona... No popatrz!

0

@VandaI finansowej owszem!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?