0

@Pedritodejong Ramos nie przynosi klubowi choćby 10% tego co daje Barcelonie Messi... choćby ze względów marketingowych! Poza tym, o czym ty piszesz? Messi co sezon strzela przynajmniej 30 bramek i tak dzieje się od ponad 10lat! Od tylu samo jest liderem asyst, a było by to jeszcze bardziej widoczne, gdyby nie „skuteczność” jego kolegów z ataku, którzy potrafili na pusta pudłować (już nawet nie o tym sezonie mówię)... jak się zagłębiać w temat, to okaże się, ze ma tez najwiecej asyst drugiego stopnia... Ramosa można porównać do Puyola, na tle którego (choćby za same fair play) i tak wypada blado. Owszem jest legendą Realu, ale to wszystko! Takich jak on było wielu w historii, Messiego drugiego nie znajdziesz!

0

@pienaar No wiadomo, wtedy Barca stawała się potęga, zespoły długo pracowały i kombinowaly, żeby przeciwstawić się tamtej drużynie. Mourinho sprzedał patent, który podchwyciły inni i doprowadziły go do perfekcji! Chyba nie pamiętasz meczów za czasów Villanovy, Martino, czy Enrique. Wtedy w drużynie oprócz dream teamu Guardioli, był jeszcze Neymar i Suarez, a tutejsi kibice, pisali podobne komentarze jak dzisiaj, dodając piłkarzom określenia, np „Trawa była za sucha Xavi”... zbyt długo kolego kibicuje tej drużynie, żeby się gorączkować, jak chłopaki powyżej! Raz się wygrywa, raz przegrywa, a kibicuje i wspiera swój zespół zawsze! Irytują mnie ciagle ataki, na moich ulubionych piłkarzy (prawie wszyscy z Barcelony), tylko dlatego, ze nie grają, jak prawdopodobnie najlepszy w historii team Guardioli i nie wygrywają co roku trypletu! Jest to bardzo słabe, wiec pisze o tym. Ale bez obaw, jestem za stary, żeby emocjonować się atakami na moja osobę, czynionymi przez obecną tu młodzież. Pewnie cześć z nich, kiedyś podzieli moje obecne opinie, wypierając się postawy, którą obecnie prezentują...

0

@Jon_Snow No bo do tej grupy zaliczacie również Roberto. Nie wiem czy konkretnie ty, ale ty się podpisujesz pod takim stwierdzeniem, albo mało dokładnie prześledziłes dyskusje i popełniłeś błąd...

0

@Laza np? Głupota wg ciebie, jest obrona obecnej drużyny, w której ponad połowa zawodników pierwszego składu jest max od dwóch sezonów (a większość od tego), a ich średnia wieku to +-20lat. Głupota jest obrona weteranów, których doświadczenie jest potrzebne, co widać po drużynach, które wygrywały LM w ostatnich latach? Głupota, jest obrona trenera, który pracuje w klubie niepełny sezon (liczac przygotowanie do niego)? Może ty się przewietrz i napisz jeszcze raz, co wg ciebie jest głupota w moich oomentarzach!

0

@Laza po prostu nie trawie głupoty!

0

@Jon_Snow Roberto ma 29...

0

@pienaar takie mecze były również za czasów Guardioli, który podobnie jak dzisiaj, bił głowa w 11 osobowy mur!

0

@Pedritodejong No i wszyscy widzimy, gdzie jest Real Madryt! Barcelona przynajmniej Puchar Króla wygrała, z którego Madryt odpadł w dość żałosnych okolicznościach!

0

@Cobra303 a Muller to niby taki super piłkarz?! Mąka zgrana pakę, połączenie doświadczenia z młodością! Barcelona w tym sezonie osiągnęła słabe wyniki, głównie przez obronę, której średnia wieku w 70% meczów, wynosiła 20 lat! Może trzeba by poczekać trochę, niech spokojnie zrobią prezeson, przygotują się do nowych rozgrywek w 100% i wtedy zobaczymy na co stać tych chlopakow

0

@Pedritodejong ale pieprzenie! Gdzie jest Bayern w tym sezonie? A ok, mistrz Niemiec :)

0

@Pedritodejong to zes pojechał XD

0

@Laza kogo ty do Messiego porównujesz?

0

@pienaar Kiedy brakowało sytuacji? Skuteczności, to się zgodzę!

0

@equwesta a kogo Messi zniszczył? Tu nie chodzi o poglądy, a szersza perspektywę! Nie ma klubu, który po grubych latach nie przechodzi kryzysu! W przypadku Barcelony i tak ten kryzys nie jest drastyczny.Trzeba poczekać aż nowi zawodnicy nabiorą doświadczenia, albo znów zainwestować miliony w gwiazdy, które jak się okazuje, sukcesu nie zapewniają... ja jednak wole poczekać!

0

@VandaI Bayern żegna weteranów? No tak Muller, Lewandowski, Alaba i jeszcze paru, to niezle młodzieniaszki XD

0

@equwesta czy ty rozumiesz, ze pensja piłkarza to jedno, a przychody związane z jego komercyjna wartością to co innego? Barca nue ma monopolu na zwycięstwa, inne drużyny tez trenują, tez wydają potężne pieniądze, wiec czemu to Barca ma wygrywać! Mieli swoje 5 min w latach 90, 10min w nowym stuleciu... teraz w pierwszym składzie potrafi grać 4-5 piłkarzy, którzy nie maja 20 lat, czego ty od nich wymagasz? Każda drużyna ma okres przejściowy, a Barca mimo to poziom trzyma cały czas i głównie dzieki Messiemu!

0

@POLAK12345 Puig wczoraj cała polowe zagrał, podobało się?!

0

@pienaar tylko, ze ty wymieniłeś ofensywnych piłkarzy, a akurat Barca ma najwiecej goli w lidze. Problemem jest obrona, gdzie gra 3 mlodych, niedoświadczonych, czasem z przypadku zawodników.

6

@Besta5041 ale farmazony

0

@equwesta a Barcelona nie jest w czołówce od X lat? Przeanalizuj sobie ostatnich 20, 30, 50 lat i porównaj, a się zdziwisz!

3

@Ernesto82 co do ostatniego zdania? Chyba jesteś niepoważny! Przecież Messi to jest 70% obecnego kapitału komercyjnego Barcelony! Poza tym gość jest najlepszy na świecie i pewnie będzie, dopóki będzie grał!

0

@Bulos11 zobacz na statystyki Pedriego i ilość odbiorow, a później pisz glupoty

1

@martin86 czy ty tym komentarzem zarzucasz coś piłkarzowi, który co roku strzela 30 bramek w lidze? Jakiś mało poważny jesteś!

0

@Litman a ile tych pseudo gwiazd jest? 3?

0

@sevs jest Piqe! Łatwo być mobilizatorem, kiedy zespół zdaje sobie sprawę ze swojej wyższości, a tak było za czasów Xaviego i Puyola...

0

@dezerter ponarzekać zawsze dobrze...

1

@ferdas_rawa No ludzie są niestety bezrefleksyjni... nie był może najlepszym prezydentem, ale ilość zdobytych pucharów za jego kadencji, jednak o czym świadczy! Szacunek należy się każdemu, komu nie udowodnione defraudacji albo przekrętów!

3

Taki pomysł dla twórców artykułów... można by dodawać linki do skrótów wspomnianych zagrań, albo goli. Wydaje mi się, ze byłoby to ciekawe...

1

@bartulek98 pod względem klubu, jego pozostanie będzie najlepszym co się może stać, bez względu na wysokość kontraktu!

2

@Ewelinax piszą wszystko co się sprzeda! Proponuje, wg zaleceń zainteresowanych, poczekać do końca sezonu...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?