juanito1234
Dołączył/a: marzec 2013
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Nie!!!. To Guardiola stworzyl filozofie Barcelony. To on nadał im nowy,efektowny i efektywny styl.Do czasu.
Nie wiem czy to plotka to co powiedzial swoim graczą.,a powiedzmy sobie szczerze.Bayern aktualnie. jest lepszy od Barcy. Napewno ma lepszą obrone i bramkarza.A pomo ci atak chyba tez niezla skoro wbila barcy siedem bramek co nie?
0
Bale zostanie w Totenhamie na ten seozn napewno podobnie jak Suarez.Nikt nie da ponad 100 mln.
A za rok odejdzie ten ktorego klubn nie zakwalifikuje sie do LM.
0
Jako kibic Barcelony chciałbym transferu bale'a do Realu.
Dlaczego?
pomimo ze to świetny pilkarz moze zaklucic stabilizacje w Madrycie. Za duzop tam gwiazd kupionych za wielkie pieniądze .Zje ich presja podobnie jak Manchesteze City. Blancos potrzebowali przed startem sezonu snejpera z prawdziwego zdarzenia jak Suarez,Cavani czy Rooney. Nikogo takiego nie kupili. Tylko jeden trener na swiecie i druzyna potrafi grac bez typowego snajpera.To Barca i Guardiola.
0
Nie rozumiem calego tego zamieszania.Wszyscy juz wrożą totalne niepowodzenie Guardioli i Thiago w Bayerni eMonachium po jednym slabym meczu z Borussią,natomiast jest juz zachwyt nad Barceloną ktora gromi rywali ...ale jakich rywali? amatorow?
Nie wazne jak sie zaczyna,ale jak sie konczy.Guardiola gdy przejąl porozbijana Barcelone zacza fatalnie,przegrana remis,wygrana,przegrana.nie dalo sie patrzec na gre,wszyscy wiescili szybkie zwolnienie.No ktoz sie spodziewal ze bedzi eto najbardzie utytulowany szkoleniowiec w histpri tego klubu.Teraz odszedl do rownie wielkiego klubu i juz sie ukazali zazdrosni,a moze nawet zdrajcy ktorzy zamiast docenic jego kunszt,krytykuja jak tylko mozna. Podobnie Thiago. Co tu rozwazac.Mial klauzule,niemcy ja zaplacili,odszedl bo nie dostawal szans na gre.Koniec kropka. A tu qrwa same obelgi.
A Rosselek i jego wspaniali ni ekupili do tej pory obronce z prawdziwego zdarzenia, i nie zdzwiwcie sie jak znowu w 1/4 czy 1/2 trafimy na Bayern i sie po nas przejada tym swoim bawarskim walcem.Bo w przeciwienstwie do nas,bayern ma sklad kompletny,muszą tylko zrozumiec filozofie pepa i sie do niej dopasowac.A Barca pozbyla sie sie abidala,nie pamietam zeby kiedys popelnial wielkie bledy,puyol za stary.Alves gra przecietnie,nie mamy stopera al nawet dwoch bo pique nie szaleje.Valdes juz nie broni jak za guardioli., ni emamy silnego snajpera, Neymar bedzi esi eodbijal jak ping pong od obroncow.To nie messi ktory jest maly ale krepy i silny a odebranie pilki czesto posuwa si edopiero do faulu.
0
Ja powtarzałem od roku że Barca powinna kupic Jana Vertongena,no ale to powinni zrobic w czerwcu albo w lipcu,a nie teraz w sierpniu gdzie za tydzien rusza liga nagielska a Totenham chce wywalczyc awans do LM. Te plotki o Bale do Realu byl z typu [ierdu pierdu,bo Levy to twardy gosc i moze by go sprzedal za ponad 100 mln wtedy by nakupil 3 dobrych graczy.A Vertongen to jest najlepszy obronca nie tylko Totenhamu ale i tez jest w 5 obroncow w Angli.Wiec niech Rossel przestani esie wdawac w dyskusje z Guardiolą,bo chociaz Pep kupil Thiago,Gotzego i Kirchoffa,czyli graczy ktorych chcial a my mamy tylko Neymara,ktory narazie ma problemy miesiowe i nie wiadomo co bedzi ejak stani vs Pepe,Ramos,Godin.Messi,iniesta moze za wielcy nie sa ale nie przewracaja si etak łatwo,a brazylijczyk byle wiaterek a juz lezy.
Podsumowujac,ani,Hummeks, Kompany,ani Silva,Marquinhos,Agger,Vertongen do nas nie przyjdą. To bedzie dla nas lipny sezon bo nie ma obroncy z prawdziwego zdarzenia a pique do forme stracil odką zaczął sie bawic z Shakirą.
0
Wiec niech lepiej Pique odejdzie z futbolu i zajmie sie Shakirą a nie tu troche tu troche.
0
Barcelona szuka partnera na obrone dla Gerarda Pique....hmm swoja drogą ciekawe jest jaką dyspozycje bedzie mial piquenbaer w tym seoznie bo qrwa cale wakacje gdzies se lata z Shakirą zamiast zając si elepiej przygotowaniem do powrotu do swojego poziomu.Jak byl Guardiola to mial na obrpne Abidala,Mascherano,Puyola,czasem Busquetsa,a w pierwszym sezonie Marqueza i Toure.Wiec byla rywalizacja i sie Gerard musial starac bo jak ni eto ławeczka.A teraz co,gra sobuie jak chce bo i tak ma pewną miejscowke bo jakich ma konkurentow? Bartra-mlody i po za tym nic...puyol?-stary i kontuzjowany,macherano i Adriano po 1,74 wzrostu? zadan konkurencja.
0
Wkoncu Pedro powiedział coś mądrego.Zgadzam si ez nim .Tylko Messi jest wart 100 mln oraz Ronaldo.Dla mnie na trzecim miejscu jest Andres Iniesta i a pozniej dwojka Ribery i Robben. Bale oraz nasz Neymar są troche przereklamowani.Obaj jeszcze nic wielkiego w pilce ni eosiagneli. Byc moze Neymar jest pilkarzem komercyjnym i przyniesie zyski,ale juz widac jego problemy z przygotowaniewm fizycznym,jest poprostu za slaby, zbyt lekki,bedzi esi eodbijal od obroncow.A co do Bale,w lidze angielskiej jest najlepszy wraz z Suarezem,ale i tak Urugwajczyk bardziej pasuje do Hiszpani.Waliujczyk musi miec duzo wolnego miejsca,a w hiszpanim jest zawsze duzy pressing.
Ale osobiscie podzielam zdanie,nie moja kasą,to niech wydają.
Ta liga staje sie strasznie nudna u uboga.Grają tylko Real i Barca.Ni ema zadnej rywalizacji.Moze cos powalczy Sevilla i Atletico ale to tylko o 3 miejsce.
0
Ciekawe po co u nas zostaje???
Fabregas,Xavi,iniesta,Roberto,Song,Busquets mascherano?
jak lubi siedziec to inna sprawda.
0
my tu gadu gadu a środkowego obroncy jak nie było,tak nie ma. Śmiem wątpic ze nikt znany do nas nie trafi.
0
Ja pamiętam jak Guardiola przejąl Barcelone.Wszyscy na początku śmiali sie z tego wyboru i krytykowali Laporte.Pierwsze mecze Barcy były słabe i nudne.W dwoch pierwszych w lidze ugrali tylko punkt,i to jeszcze ze słaba Numancią.W eliminacjach do LM wygrali z wisłą 4:0 a w rewanzu przegrali 1:0 po golu Clebera,Krakowianie byli lepsi.WSzyscy glosili krotką przygode tego trenera.Zawodnicy go ni erozumieli,nie rozumieli taktyki.
Wszyscy wiedza co bylo pozniej...
Nie ważne jak sie zaczyna,ważne jak si ekończy. Pewnie Bayern Guardioli jeszcze przez dwa miesiace bedzie gral szarpaną piłke dopoko go nie zrozumieją. tak naprawde top Thiago ma grac pierwsze skrzypce.Wczoraj w ofensywie dobry,w defensywie slabszy ale to wroci Bastian,Javi czy Gustavo wiec po problemie.Narazie rozumie si e tylko z Robbenem i Lagmem.
0
Moim skromnym zdani eBarca nie gra żle bo Bayernowi miesza sie styl i taktyka Guardioli i heynkesa.I bedzie sie mieszal jeszcze ze dwa miesiące.Widac dobre zrozumienie Robbena,alaby i Riberego oraz Lahma.kroos nie gral w tamtym sezonie duzo przez kontuzje.Teraz wprowadza Thiago.Ale Pep to kiedys ułoży i bedzie mial jedną ze wspanialych druzyn w historii.Moze obronic LM.
Bardziej martwi mnie sytuacja Barcy.Nie zgadzam sie z wami ktorzy krytykują Dos Santosa i Sergi Roberto.Moim zdaniem grają naprawde dobrze. a przede wszytskim ambitnie.Najgorsze jest to ze przyjdzie nowy sezon i ich sznse na gre sie zmniejszą. bo powiedzmy sobie szczerze nasz sklad bedzi etaki
valdes-alves,X,Pique,alba,Busquets,xavi,iniesta,Neymar,messi,Sanchez
Kto bedzi enajczesciej wchodzil na zmiane? otoz -puyol,mascherano,adriano/,song,fabregas,tello,i pedro
Za mało sznas dostaną wychowankowi ei ebdzi elipa.
0
Ja pamietam go gdy trenował Paragwaj na MŚ 2010. jego druzyna zaprezentowal si ebardzo dobrze,doszli do ćwierćfinalu gdzi eprzegrali 1:0,ale w gdzies okolo 70 minuty meczu Cardozo mial karnego i przestrzelil.
Chcialbym zeby wprowadzil sotrą dyscypline w naszej szatni,no ale musialby si epostawic xaviemu czy messiemu. Argentynczyk sam go zachwal wiec to jest malo prawdopodobne.Osobiscie chcialbym zeby dal pograc w jednej lini Bosquetsowi jak i Songowi.
A niestety coraz sceptycznie patrze na ściągniecie nie klasowego ale wogole jakiegos dobrego obroncy.Bo tu nie chodzi zeby sciagnć gosci ana 20-40 mln.Tu moze byc taki drugi Rafael Varane ktory przyszedl do Realu za mniej niz 5 mln czy Dante do Bayernu za 8 mln.Niestety nasz skauting od odejscia Guardioli streasznie ucierpiał.
0
Teraz choroba Tito.To wielki dramat tego czlowieka ktory juz wiele wycierpial.Ale byc moze powinien wczesniej skupic sie na calkowitym powrocie do zdrowia i zminimalizawaniu powrotu choroby.Trzeba zyczyc Tito zdrowia,i sily w walce z chorobą i szybkim powrocie do jego pasjii.
0
Po pierwsze,nie wiemy co wydarzylo si emiedzy Guardiolą a zarządem. Prawda jest taka że odszedł z barcelony przez obecnych sternikow.
Autor pisze ze Guardiola doprowadza do podzialu i klutni w Barcelonie oraz do zatrzymania rozwoju mlodych zawodnikow.Ale farmazony!!!!! odkad oposcil nasz klub,w sumie dopiero rok w szkolce nie wykreowal sie zaden zawodnik ktoryu moglby w przyszlosci stanowic o naszej siel jak np,busquets,messi,pedro-teraz jest slaby,pique-tez slaby ale grali z apepa b.dobrze.To w tym roku widac spadek formu u poszczegolnych talentow i Wielki STOP w ich rozwoju z powodu braku gry.np.Thiago,Cuenha,Montoya, mascherano gra slabiej,xavi ,fabregas. Rossel i zarzad podpisali umowy z Quatart Airways czy Fundation,tym samym UNICEF umiescili z tylu koszulek umniejszajac wartosc i morale.Pozbawili honorowego tytuła Johana Cruyfa,czlwoieka ktory stworzyl fotbol barcelonski,unikalny i niepowtarzalny,to od niego sie zaczeła.Nie przedluzyli kontraktu z Abidalem,pomimo tego ze obiecali gdy tylko wyzdrowieje. Zakupili Neymara za blisko 60 mln,co juz nie jest kwestią sportowa tylko biznesem.Gdzie tu wartosci klubu? W klubie widac brak dyscypliny i arogancje poszczegolnych graczy, klutnie messiego nz z Villa, sprawa oszustw podatkowych messiego 10 mln euro.To jest skandal.Napewno messi,jak i klub powaznie na tym ucierpią.Przede wszystkim odejdą fani w hiszpanii gdzi ejest wielki kryzys i bezrobocie okolo 28% a ci zyją w dostatku i nawet podatku ni eplaca.
Byc moze Guardiola nie zachowal si edo konca elegancko w stoosunku do tito, ocz odwiedzil do podobno tylko raz.No ale go odwiedzil,jak ich relacje si epogorszyly nie wiadomo czemu to i tak dobrze ze si ewidzieli.
Tak czy siak jak mialbym winic kogos o burzenie barcelony to jest nim Rossel i jego zarząd.Wszustko zaczyna sie sypac po odejsciu Pepa.
0
Ale czy ktos powiedzial ze bedzi emial operacje.Przeciez nikt nie mowi ze jest umierający,.Jest ciężko chory,nastąpila reemisja i musi udac sie na nowe leczenie,prawdopodobnie silniejszą chemioterapie. Kazdy mu wspołczuje i życzy z calego serca powrotu do zdrowia.
0
odkąd Vilanova wrocil z Nowego Jorku na konferencjach czy na treningach moim zdaniem nie wyglądal najlepiej.Byl zmienionu na twarzy,oczy podkrążone.Taki wydawal sie oslabiony..Byc moze praca w Barcy dodawala mu sil w walce z corobą,jednak uwazam ze powinie juz wczesniej skupic sie na swoim zdrowiu.Trenowanie to bardzo wymagające,wyczerpujace i stresujace zadanie w Barcelonie.A jemu potrzebny byl spokoj,odpoczynek,unikanie nerwow.Byc moze na wczorajsze odejscie miala konferencja prasowa janpierw Guardioli,potem Rossela i jego.Moze rzeczywiscie miedzye zarzadem i Guardiolą cos si edzialo niedobrego i jak powiedzial pep ci uzywali przeciw niemu chorobe Tito.Nie wiem...
Ale uwazam ze tito juz wczesniej powinien zawiesic kareire trenerską i poczekac z rok dwa jak wyzdrowieje i bedzie minimalne zagrozenie nawrotuy choroby.Nie wiadomo co mu tak naprawde jest,niekt ni emowi o przerzutach,o znacznych pogorszeniu stanu zdrowia,tylko reemisji i o nowej terapi leczenia co nie mozna pogodzic z trenowaniem.Trzeba byc optymistami ze wszystko dobrze sie skonczy i tito ponownie zasiądzie na ławce treenerskiej.
Duzo zdrowia Tito.
A jak juz mają wybierac nowego trenera to niech wezmą AVB albo Landrupa.Ale wole Boasa.Moze wziąłby ze sobą Vertongena i Llorisa.
Choc pewnie ten jabardziej by chcial Bale
0
Bo Rossel powinien wczoraj czy dzis wyjsc na konferencje i powiedziec ze z calego serca przeprasza polske i wszystkich kibicow za odwolanie meczu z przyczyn znanych,z dramatu chorobowego Tito. powinin przekazac ze wszyscy są zsoszowani tym co sie wczoraj dowiedzieli,ze pilkarze ni ebyliby wstanie dzisiaj wyjsc na murawe.A kibicim i wszystkich sympatykom pilki noznej w Polsce zostanie do zrekompensowane.Wtedy nikt by sie w Polsce nie złoscil.Kazdy by zrozumial powage sytuacji.Kazdy wspolczuje Tito w Polsce,wszyscy zyczą mu zdrowia,no ale zarząd nie zachowal si eprofesjonalnie.Oglosili ze mecz sie ni eodbedzi ei tyle.bo pogadali z zawodnikami ze nie są w stani egrac.Tito chory jest od 1,5 roku.Jak byl nagly nawrot choroby nie w styczniu nie odwolywali meczow tylko wyszli na drugi dzien z napisami wsparcia na koszulkach.Tu tez tak mogli zrobic,przyjsc i wyjsc z koszulkami z napisem np Bądz silny Tito,Duzo zdrowia,napewno kibice jak i piolkarze Lechi rowniez przyłączyliby si edo akcji.Ale nie przyjechali,no trudno,mozna to zrozumiec,ale z tej sytuacji wyszli nieprofesjonalnie,bo powinni oficjalnie przeprosic,Smiem twierdzic e jakby to byl Bayern to mecz moglby sie odbyc.
0
wczoraj rano to jeszcze czytałem że nie wiadomo czy osobiscie pojawi sie na na łąwce trenerskiej w meczu z Lechią.Miał tylko ustawic skład,a na ławce mieli zasiąść jego asystenci.
tak czytałęm,to si esa wiadomosci wyssane z palca.Wiec juz wczoraj rano były jakies wątpliwosci.Tym bardziej jest to dla mnie wszytsko dziwne.Wogole same ostatnio dziwne rzeczy sie dzieją.Najpierw konferencja Guardioli ktory zarzucil zarządowi ze wykorzystywali chorobe przeciwko nie mu.Po tem na konferencji odpowiedzial mu zarząd Barcelony,potem Vilanova.Duzo sie dzialo. Zaskakująca decyzja o rezygnacji z powodu nawrotu choroby bo chyba badania rutynowe kazdu chory wykonuje co miesiac lub dwa.
W kazdym bądz razie Duzo zdrowia Tito i wracaj do swojej pasjii,futbolu jak najszybciej
0
Ale Vilanova i tak podobno miał do Gdańska nie przyjechac nawet jak mecz mial sie odbyć.
0
Ja uważam że Tito powinien skupic sie na swoim zdrowiu juz duzo wczesniej,.Ciezko jest rozdzielac prace od zycia.Tym bardziej ze trenowanie barcelony to bardzo duzy wysilek i presja,a Vilanova ktory jest ciezko chory powinien odpoczywac,unikac sytuacji stresowych,niepotrzebnych nerowow.No ale moze w barcelonie czul si ejak w domu,dzieki niej walczyl z chorobą.
W kazdym bądz razie Dużo zdrowia Tito.
0
Ale ty jestes mądry i inteligentny. Pamietasz transfery Ibrahimovica,Henry.Chygrynskiego,Keirrsona,..itp tez byli albo swietni,albo perspektywicznymi graczami no ale kariery nie zrobili.No ale trzab troche miec inteligencji o piłce zby wiedziec ze nie kazdy dobry pilkarz sie u nas dobrze zaadoptuje.
0
Wy sie śmiejcie że nie ma na rynku stopera.Bedziecie płakac w nasteonym sezonie. Cos slyszalem że Luiz Gustavo moze odejsc z Bayernu bo nie widnieje w planach Guardioli.No to wtedy bawarczycy szykują nastepcy.Coż,zarzad odpowiedzial Guardioli w dosc ostry sposob.Bedzie kolejna zemsta? w barcy jest jeszcze jeden ulubieniec Pepa,a mianowicie ,mascherano.Teraz obnizyl loty,a jak przyjdzie stoper to bedzi emniej gral.Zobaczycie ze Guardiola z przyjemnoscią wziąlby go do siebie zeby gral w lini z Bastianem.Martinez naobrone.Oczywiscie jak Gustavo odejdzie.
Ale z tym obroncą to są jaja. powiedzcie mi ,kogo to oni teraz kupią? bo Silva,Luiz,Kompany,Hummels,Marquinhos napewno do nas nie przyjdą.A tak naprawde bez obroncy to qrwa zaden transfer ofensywny korzysci ani sukcesow nam ni eprzyniesie.
0
Marquinhos w PSG
32 mln.
/to chyba barca zaszaleje i kupi Aggera albo Vermalena ktory ma kontuzje na 3 miesiace.
na miejsce Thiago kupią Valbuene i bedziemy rywakizowac ale chyba z samymi beniaminkami
0
Marquinhos w PSG. Podobno za 34mln
to ciekawi mnie jakiego asa barca kupi na obrone.E tam...
0
Jeszcze 3 miesiace temu po porażce ,bardzo dotkliwej z Bayernem mowilo sie o koniecznoci zakupie klasowego środkowego obroncy.Wymienialo sie Thiago Silve,Luiza,Kompanego,Hummelsa,Subotica. To byli murowani faworyci.Teraz okazuje sie że napewno żaden z nich do nas nie trafi.
Malo tego ,nasz klub naajpierw opiscil abifal oi Villa.Potem Munieso.Guardiola zabral ze sobą łowcow talentow,gosci od przygotowaniu fizycznego no w skrocie tych co miual przy sobie jak on tu trenowal,kilka dni temu Barcelone oposcil Thiago Alcantara,chyba najwiekszy nasz talent w srod mlodych zawodniwk i nastepca xaviego. Mozna powiedziec ze Barca przed sezonem 2013/14 zbroi sie po skórw....
Caly czas slysze tylko słowa krytyki na temat Guardioli,ze zdrajca,ze nie zachowal si ejak trzeba...itp.Moment,nie powinnismy winic tych co steryją tym klubem ze zrobili balagan,zamet ,ze ludzie ktorzy stanowili o sile sztabu szkoleniowego odchadzą do Pepa,ze Thiago odszedl,ze Abidal i Vila juz ni ema???
0
Coz.Wydaje mi sie że relacje Guardioli pogorszyły sie w tym momencie gdy pep odchodzil z klubu.Chcial zeby razem z nim odszedl Tito,ale ten powiedzial ze dostal propozycje objecia jego stanowiska i sie chyba zgodzi wiec co mial robic Guardiola.Tylko mu pogratulowac i samemu zachecac.Guardiola nienawidzil sie z zarzadem a Tito zostal,czyli tak jakby przystal na Rossela.Wtedy juz przyjaciele si eod siebie oddalili.Co si ewydarzylo dalej..? To ich sprawa.Fakt ze raz Guardiola odwiedzil Tito podczas choroby w nowym jorku.No coz mogl go czesciej odwiedzac to prawda,ale skoro ich reacje sie ochlodzilu to i tak dobrze ze si echociaz raz spodkali. Tak czy siak wszystkiemu najbardziej winne są Głupie Gazety ktore tylko dolewaja oliwy do ognia oraz sam /rossel bo cos musial po cichu powiedziec ze tak rozloscil Guardiole ze ten go zaatakowal.
0
Hohoho,zaczynacie zgadzac sie z Mourinho.Ale wy jestescie hipokryci. Dopoki Guardila byl w Barcy byl najlepszy,podobnie mowiliscie o Thiago jako nasza przyszlosc.Gdy obaj odeszli,w sumie Thiago poszedl za Pepem dajesz do zrozumienia że Guardiola jest,,dwulicowym czlowiekiem;; o znamionach falszywosci. Cholerny egoisto zapotrzony na klub ktory dokonuje rzeczy sprzecznych z wartosciami jakie do tej pory reprezentowal.Niżaden kibic z ciebi eobiektywny tylko fanatyk jak jakies araby. To Guardiola stworzyl wielką Barcelone,to Guardiola przyczynil sie do sukcose i miana najlepszej druzyny ostatnich 5 lat ktora zapisala sie w kartach histori.To Guardiola wyszkolil i wypromowal wielkie talenty,gdyby ni eon ni ebyloby busquetsa,piquego,mascherano,pedro(teraz slaba forma),to on pomogl Messi stac sie najlepszym.to dzieki niemu w klubie pozostali Xavi i iniesta. Nie wiadomo co si ewydarzylo na lini Guardiola-Rossel.Fakt jest taki ze Pep postąpil honorowo,odszedl bez zadnej afery i skandalu.Teraz powiedzial cos poniewa byla nagonka ze si epoklocil z Tito i nie spodkal sie z nim w Nowym Yorku. Teraz jest trenerem Bayernu i to jest dl aniego najwazniejszy klub.Sentymenty na bok. Ze wziął Thiago to zdrada?jak zdrada? alcantara malo gral a Pep widzi w nim perspektywicznego gracza ktory odegra kluczową role w jego zespole.
a bronis zMou? nie pamietasz jak wlozyl palec do oko Tito,ni epamietasz jak sklocil pilkarzy barcy i realu,co przelozylo si ena brutalne faule w grand derbi.,poklocil sie z Casillaem,Ramosem ni ewiadomo o co ale nie nasza sprawda.To jest jeden z 5 najlepszych trenerow,ma swoje zagrywki,w hiszpani mu ni eposzlo.
0
Ślub Xaviego- ,,zarząd nie został zaproszony''
hmm... na ślubie iniesty byli przedstawiciele Barcy na czele z Rosselem.Czyżby Generalowi tez sie ni epodoba co robi jego sternik,zubi i reszta.Wyczuwam konflikt...
0
zagmatwana strasznie na wypowiedź.