1

@MOLESTA Zastanawiałem się czy odpisywać, ale muszę. Co ty człowieku piszesz?
Poczytaj sobie o tym.
Na rm.pl jest wszystko opisane.

,, Plan Florentino Péreza jest taki, by na stadionie Królewskich odbywały się koncerty, targi, konferencje, mecze koszykówki, tenisa czy futbolu amerykańskiego.



Do tak ogromnego przedsięwzięcia Los Blancos jednak nie mają jeszcze odpowiednich narzędzi i sam klub na co dzień nie jest w stanie się tym zajmować. Dlatego też Real Madryt zawarł niedawno umowę z Sixth Street oraz Legends, czyli spółką, w której Sixth Street ma większościowy udział. Obie te spółki będą przez następne 20 lat organizować między innymi powyżej wymienione wydarzenia na Santiago Bernabéu i w zamian będą otrzymywać 30% zysków, a dodatkowo jeszcze zapłacą Królewskim jednorazowo 360 milionów euro, które klub może przeznaczyć na jakiekolwiek ze swoich działań, jak czytamy w oficjalnym komunikacie.



Ta umowa już bardziej przypomina rodzaj dźwigni finansowej zawartej przez Barcelonę, ale też nie całkowicie. To od Sixth Street zależy, ile zarobi. Jeśli Amerykanie zorganizują na Santiago Bernabéu na przykład koncert Coldplay, który przyniesie 10 milionów zysku, Sixth Street zarobi 3 miliony, a Real Madryt – 7 milionów. Jednocześnie Królewscy dzięki temu zyskują know-how odnośnie organizacji tak dużych wydarzeń i założenie klubu jest takie, że w przyszłości już nie będzie potrzebował pomocy ze strony firm inwestycyjnych. Różnica względem dźwigni finansowych Barcelony polega właśnie na tym, że nikt nie byłby w stanie powiedzieć, czy i jak wiele Real Madryt byłby w stanie zarobić bez pomocy odpowiednich ludzi, podczas gdy prawa telewizyjne i ich wzrost w czasie są dość pewnym aktywem."

Real nie ma problemów finansowych, że musi się ratować gdzie popadnie. We wrzesniu Real ogłosił, że w poprzednim sezonie zanotował 13 mln zysku. Patrząc na to, że klub buduje stadion, to sytuacja finansowa Realu jest bardzo dobra.

1

@ViscaelBarca2007 Też nie rozumiem pisania, że Tchouameni to najgorszy transfer.
Przecież do mundialu grał bardzo dobrze. Na mundialu też. Po prostu przyszedł zjazd fizyczny(zmęczenie) po mistrzostwach świata i trochę to trwa za nim znowu będzie dobrze grał. Po drugie to też pomocnik defensywny, więc też trudniej mu się wyróżnić, ale w życiu bym nie powiedział, że jest flopem w tym sezonie.

1

@ptrx Też trafiłem Xaviego Simonsa. Co ciekawe gram na dwóch kontach(Na jednym koncie zacząłem grać 2 tygodnie temu) i trafiłem go dzisiaj na dwóch różnych kontach w przeciągu 30 minut. Na jednym koncie z paczki z Holendrami, a na drugim z gwarantowanego totsa eredivisie. Zagrałem nim jeden mecz i już wiem skąd taka cena. Kozacki jest.

2

@Kidd Zerują się, ale jak otrzymasz kartkę w drugim meczu ćwierćfinałowym(Jest to trzecia żółta kartka), to i tak jesteś zawieszony.

1

@AmigoBlancos Akanji tylko.

1

@Pawlak1992 Real - Milan ;)
Wiadomo, że chcę Real w finale, bo jestem kibicem Realu, ale chciałbym też Milan w finale.
W sumie Real - Milan to byłby taki symboliczny finał. Spotkały by się dwie najbardziej utytułowane drużyny w Lidze Mistrzów/Pucharze Europy.

0

@Deviler Czemu?
Dobry pomysł. Sezon zacznie się pod koniec października i najpierw skakanie na igelicie, a pewnie pod koniec listopada już na śniegu. Za to będzie skrócone LGP.

2

@Kgorecki2500 Według raportu ,,Sponsoring Monitor ARC Rynek i Opinia" z tego roku to:
1. Piłka Nożna
2. Skoki Narciarskie
3. Siatkówka

Tak jest niezmiennie od lat i dalej to się utrzymuje.

Co ciekawe oni też przygotowali raport najpopularniejszych polskich sportowców
1. Lewandowski
2. Stoch
3. Świątek

Najbardziej mnie cieszy w tym zestawieniu Stoch. Mimo ostatnio braku sukcesów, to ludzie dalej sympatyzują z nim.

źródło:
https://sport.tvp.pl/66113796/najpopularniejsi-sportowcy-w-polsce-najpopularniejsze-sporty-w-polsce


1

@sokot Czemu nie ma Militao i Rudigera?
Militao ma normalnie zagrać, a Rudiger na ławce.

0

@pero1983 Nie pauzuje. Kartki kasują się na półfinały.

0

@FcPortoFan1999 jury meeting jest o 16:30, więc wtedy jest podejmowana decyzja, ale w teorii przełożony na 17:00

0

@FcPortoFan1999 Konkurs przełożyli na 17:00

0

@Kondziubarca
Tutaj statystyka pomiędzy Realem a Liverpoolem.
Liverpool ostatni raz z Realem wygrał w 2009 roku. Po tym czasie było 6 meczów między tymi drużynami , dwa mecze w 2014 roku, finał LM w 2018, dwa mecze 1/4 Lm w 2021 i finał lm 2022:
5 wygranych Realu i jeden remis
Bilans bramkowy: 11:2

Real stosunkowo umie radzić sobie z Liverpoolem. Można powiedzieć, że dla Liverpoolu Real jest koszmarem.

0

@Kondziubarca To widzę, że mamy odmienne zdanie. Uważam, że przeliczniki za wiatr i belkę to najlepsze co wprowadzili w skokach. Mogli by tylko bardziej dopracować te przeliczniki, ale dobrze, że są.

@Emhyr
No i dobrze, że dążą do sprawiedliwości. Wolę, żeby wygrał ktoś kto jest najlepszy, a nie ktoś kto trafił na lepsze warunki i odleciał. Nie wyobrażam sobie już skoków bez przeliczników za wiatr.

1

@bartas97 Chciałbym Kloppa, albo Tuchela, ale w ostateczności Raul też może byc.
Chociaż najlepszy byłby Klopp.

1

@Kgorecki2500 Miałem mikroekonomie w pierwszym semestrze studiów i nie było większych problemów z zaliczeniem tego przedmiotu, aczkolwiek taki sobie ten przedmiot. Teraz sobie nie mogę przypomnieć co było trudniejsze: mikroekonomia czy makroekonomia.

1

@Criss18Barca Dodam, że na cztery skoki treningowe licząc te dwa dni, to Kacper Tomasiak był trzy razy lepszy od Janka Habdasa. Pamiętajmy, że Tomasiak to 2007 r, wielki talent. On już się pokazuje dobrze od dwóch lat, jak w Lotos Cup miażdżył rówieśników. W końcu mamy mocnych zawodników na MŚJ od wielu, wielu lat. Oprócz tej dwójki, to dobrze skakał też Klemens Joniak. Marcin Wróbel też miał pojedyncze skoki dobre. A jest jeszcze Szozda, który skakał solidnie, aczkolwiek słabiej od tej czwórki.

0

@FCB24 Tylko, że TVP nie ma prawo do skoków nie dlatego, że ich nie stać, tylko dlatego, że grupa discovery nie chciała im odsprzedać sublicencji do pokazywania skoków. Dodam, że DISCOVERY ma prawa do skoków już od 2015 roku i odsprzedawała je w ramach sublicencji TVP, ale wiadomo, że po tym zamieszaniu politycznym w 2021 r, to już nie chcieli odsprzedać TVP.

4

@Gosciuu Oni mają po prostu te same numery startowe co w kwalifikacjach, które sie niedawno zakończyły. Nie ma czasu, aby skoczkowie zmienili numery startowe.

1

@Xxxbarca4ever 0,5 metra bliżej i nie dostałby dodatkowych punktów. Szkoda, że nie skoczył te 0,5 metra bliżej.

2

@Crystal37 Jak dobrze myślę, to sędzia sygnalizuje gre pasywną podnoszac prawa ręke

3

@Deviler Jestem kibicem Górnika i uważam, że go niesłusznie zwolnili. Nie dali mu czasu więcej popracować, a nie było tak źle, to wcale nie jest zły trener. Ale czy nadaje się na reprezentację? To tego nie wiem.

0

@michal26 Dopiero w Zakopanem.

1

@Janiama Trzeba też powiedziec, że Kamil Stoch i Zyla też dobrze skakali, szczególnie Kamil. 9,13,7 miejsca na treningach. Wszystkie skoki poza 130 m. Jest stabilnie.
Dobrze też Zniszczoł skakał. Ogólnie wygląda to lepiej niż w Ruce.

1

@Janiama Nie rozumiem bronienia Michniewicza. Mecze przed mundialem też słabo wyglądały. Nie można mówić, że tylko na mundialu tak graliśmy.
Reprezentacja młodzieżowa, którą kiedyś CM trenował, też grała przeciętnie. Tam jedynie jedno udane euro, gdzie i tak dostaliśmy 5-0 od Hiszpanii. Legia Warszawa za Michniewicza na dłuższą metę grała fatalnie, że była groźba spadku nawet z ekstraklasy.

Teraz jest idealny czas, żeby zatrudnić jakiegoś trenera z wizją. Są eliminacje Euro 24 i potem Euro, jest dużo czasu, żeby pracować z reprezentacją. Nie widzę w tej roli Michniewicza, to tylko byłoby marnowanie zawodników.

0

@SuperPatsonFCB No i tylko będzie marnowanie tej drużyny. Jest dużo czasu, aby nowy trener mógł grać ofensywnie. Michniewicz nigdy nie zmieni stylu.

4

@Bobo25 No i co z tego, że wyszedł z grupy?
Gdyby nie forma Szczęsnego, to byśmy odpadli.
Ludzie przejrzyjcie w końcu na oczy.
Dalej chcecie oglądać taką grę jak w poprzednich meczach?
Piłkarze sami się wypowiadają, że nie chcą grać defensywnie, to jest ewidentny pstryczek w trenera. Zaraz ktoś napisze , że trener nie gra, owszem. Tylko, że on ustala taktykę na mecz.

0

@MesQueUnClub96 Też się kiedyś nad tym zastanawiałem.
Chciałbym doświadczyć tego, że Polska wygrywa Mistrzostwo Świata.
A może to ten rok? Nie gramy super w pilke, ale póki co gramy skutecznie. Zawsze co mistrzostwa są jakieś niespodzianki. Może to Polska sprawi niespodziankę?
Bądźmy Grecja z Euro 2004. Oczywiście mało prawdopodobne, ale to jest sport.

1

@VegetaPolska Bramki

0

@Rewolucja123 Miałem win Holandii i +1,5 gola na kuponie. Trochę fart, ale Holandia uratowała kupon.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?