konrad_1098
Dołączył/a: listopad 2014
Warszawa
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
I tu niestety nasza wymiana zdan musi sie skonczyc. Musisz zaczac czytac ze zrozumieniem i moze wtedy pojmiesz o co mi chodzi, bo nie zamierzam ci tego tlumaczyc po raz trzeci.
P.S. ty tak serio z tym City? Wlasnie mi udowodniles ze guzik wiesz o pilce noznej xD
Skoro druzyna grajaca tak efektywny futbol, dominujac przy tym cala lige pod kazdym aspektem i pobijajac przy tym prawie wszystkie rekordy w ostatnim sezonie, jest dla ciebie lipa to ja ci proponuje powaznie sie zastanowic czy ty wiesz o co w pilce chodzi..
0
Zeby ci wychowankowie grali w tej 11 to musza nabrac doswiadczenia i dostac czas gry w pierwszym skladzie. Dostaja go?
"cudowny przypadek ze w jednym czasie na kazdej pozycji mileismy kandydata do zlotej pilki." - Ze niby kiedy tak bylo :D? Jezeli masz na mysli ere Guardioli to powiem ci tak; trener wydobyl z pilkarzy co najlepsze i zorganizowal zespol niesamowicie przez co wszyscy pilkarze wydawali sie lepsi niz tak naprawde byli. Oczywiscie nic nie ujmuje tym zawodnikom bo mielismy super kadre, ale sama super kadra nie wygrasz trofeow.
Reprezentacja Hiszpanii nie gra tak dobrze bo polegali na filozofii barcy za bardzo co, badz co badz dalo im niesamowite rezultaty. Pozatym na mistrzostwach swiata w 2014 mieli super kadre z takim samym trzonem druzyny co w 2010 roku, czy 2012. Mysle ze pilkarze juz nie mieli az tak wielkich ambicji, bo zdominowali futbol przez dobre 6 lat i wygrali wszystko co mozna wygrac z druzyna narodowa. Po tym Del Bosque probowal zmienic taktyke i zmienic troche kadre, ale to juz nie bylo to samo.
0
2. Oczywiscie zgadzam sie z toba co do tych % wygranych spotkan, bo to samo nie wygra nam trofeow. Jednakze popatrzmy na aktualny sezon jako przyklad:
Barca jest pierwsza z 65% okolo wygranych meczow. Mamy przewage 3 pkt nad Atleitco i 5 nad Sevilla. Wyobraz sobie gdybysmy na ten moment mieli 2 wygrane wiecej, co daloby nam okolo czynnik 75% i 4-6 pktow wiecej. Runda wiosenna nie jest az tak intensywna i powinnismy wycisnac jak najwiecej punktow teraz, zeby miec jakis margines bledu na wiosne gdzie to sie napewno przyda. Nawet jezeli sie nie przyda i bedziemy mieli odpowiednia przewage to bedzie mozliwosc dania czasu gry na najwyzszym ligowym poziomie mlodym graczom!! Sam wspomniales ze wygra najbardziej reguralna druzyna, czyli badz co badz druzyna z najwieksza liczba zwyciestw :D
3. Nie zrozumiales mnie dokladnie. Powiedzialem ze nasi wychowankowie powinni dostawac wiecej minut w drugich polowach meczow gdzie wynik juz raczej nie jest zagrozny,a niestety nasz trenjro pokazuje kompletny brak jaj i zawsze swiete krowy zostaja na boisku albo zostaja zmieniani przez innych starszych graczy. Przykladem moze byc niedawny mecz z Levante gdzie na lawce siedzial Miranda i Alena (5:0 dla nas, 3:0 w pierwszej polowie). Powiedz mi na jaka cholere Coutinho wszedl na ostatnie 15 minut??? Dlaczego Denis wszedl na ostatnie 5-10 minut?? To byla idealna szansa zeby dac troche pograc mlodym i EV pokazal, ze on ma ich w dupie i woli wystawic starszych pilkarzy. To jest typ trenera na 2-3 max sezony zeby cos moze wygrac grajac 15 zawodnikami pierwszego zespolu i odejsc. Xavi przykladowo zagral ponad 2000 minut w sezonie 98/99 i gral tyle lub wiecej w kazdym sezonie. On nie byl zadnym crackiem poki tak naprawde Guardiola zostal trenerem. Baa ile kibicow nie chcialo go w klubie bo twierdzili ze jest za slaby w tym czasie i zobacz jaka kariere zrobil. Dla przyklad nasza najwieksza nadzieja w pomocy, Carles Alena, zagral 50 MINUT W LIDZE W TYM SEZONIE!!!
4. Real jest gdzie jest bo Zidane odszedl i nie dali Lopetaguiemu czasu zeby wprowadzil swoj system gry. Osobiscie wynilbym Pereza za to co sie tam dzieje. I jezeli chodzi o multum kasy to znowu zle mnie zrozumiales. Ja, jak i reszta kibicow, po takiej kasie na transfery jaka dostal EV, oczekujemy naprawde dobrej i solidnej druzyny. Czy spelnil nasze oczekiwania? No nie bardzo. Wyobraz sobie gdyby Guardiola zamiast EV przyszedl do nas na poczatku 1.5 roku temu i dostal taki sklad i tyle kasy na transfer. Rozumiesz o co mi chodzi?
Kto mialby byc nowym trenerem?? Szczerze na ten moment sam nie wiem kogo chcialbym widziec na naszej lawce trenereskiej, ale na ten moment napewno nie jest to EV.
5
Patrzac tak z perspektywy to zatrudnienie bylego pilkarza barcelony(Xavi na przyklad), ktory ma to DNA barcy w sobie a nie zagral sezon czy dwa w klubie, jako trenera jest czyms co mogloby wkoncu poprawic gre Barcy.Zrozumienie stylu gry, poruszania sie, robienie tych niesamowitych trojkatow wszedzie, szybka wymiana podan, nieziemski pressing, ale przedewszystkim wprowadzanie graczy z DNA barcy do pierwszego zespolu...
Bo umowmy sie EV dostal dobry sklad i od cholery pieniedzy na transfery, a bez geniuszu poszczegolnych pilkarzy gramy gowno. Tak tak, zaraz ktos mi powie ze wcale tak nie jest i gramy porzadna pilke, a Valverde wykonuje dobra prace. Wyobrazcie sobie gre Barcelony bez takich graczy jak Pique(31), Alba(29), Busi(30) I Messi(31), czyli trzonu druyny jezeli chodzi o nasz styl gry, ktory za 5 lat bedzie historia..
Kto z aktualnej kadry jaka mamy jest na odpowiednim poziomie i ma to DNA w sobie?
Wyliczmy to sobie:
- Arthur: oczywiscie jest mlody i dopiero nabywa doswiadczenia w pierwszej druzynie. Ma potencjal na zostanie naprawde dobrym pomocnikiem z DNA barcy, ale jest jeszcze troszke za wczesnie, zeby mowic ze to nasza niekwestionowana przyszlosc w srodku pola.
- Alena: Mlody, bardzo utalentowany ale kompletnie nieograny. Jak juz gdzies pisalem, to sie nie zmieni jezeli bedzie zbieral 50 minut na 17 spotkan ligowych.. Skonczy sie tak jak z innym wielkimi talentami z Barcy, ktorzy niewystrzelili tak jak ludzie im wrozyli.
- Rafinha: zbyt nieregularny, ogolnie za slaby i do tego zrobiony z porcelany.
- Denis: Za slaby
- Sergi Roberto: Jezeli mialby grac na tym srodku pomocy to w wieku 26 lat juz by tam gral. Jest za slaby,zeby grac na tej pozycji i pomimo tego ze go naprawde lubie, to jest to pilkarz do zapchania dziury niz ktory moglby sie bardziej liczyc w naszej druzynie.
Reszty wychowankow nie bede wymienial, ale potencjal jakis jeszcze w paru innych graczach jest.
Jednakze zaden z nich bez minut w pierwszej druzynie nie wypali! Jak mozemy oczekiwac po tych pilkarzach zeby sie przebili do tej pierwszej druzyny, skoro dostana szanse jednego meczu w sezonie i tyle. Wyobrazcie sobie stres jaki sie z tym wiaze kiedy wiesz ze nastepnej szansy mozesz juz nie dostac. Zaraz ktos mi powie,ze pilkarze powinni radzic sobie ze stresem, co jest prawda w pewnym sensie. ALe jezeli pilkarz jest mlodziutki to glowa nie jest jeszcze taka mocna jak u wieloletniego zawodnika na najwyzszym poziomie.
Chcialbym rowniez podwazyc milosnikow EV, ktorzy mowia ze chronia go wyniki.
W 2018 roku wygralismy 67.25% spotkan. Ogolnie od poczatku jego trenerki w barcy jest to w granicach 68%. Nie ujmuje mu wygrania 3 trofeow w tym roku co oczywiscie jest bardzo dobrym wynikiem. Jednakze jezeli spojrzymy na to:
# MANAGER CLUB GAMES WIN % PTS / GAME
1 Luis Enrique Barcelona 165* 76.36 2.42
2 Tito Vilanova Barcelona 45 75.56 2.40
3 Manuel Pellegrini Real Madrid 48 75.00 2.35
4 Carlo Ancelotti Real Madrid 119 74.79 2.36
5 Pep Guardiola Barcelona 247 72.47 2.36
6 Zinedine Zidane Real Madrid 68* 72.06 2.37
7 Jose Mourinho Real Madrid 178 71.91 2.28
8 Helenio Herrera Barcelona 85 70.59 2.24
9 Manuel Fleitas Real Madrid 33 69.7 2.21
10 Luis Carniglia Real Madrid 81 69.13 2.22
Reference: https://www.sportskeeda.com/football/luis-enrique-all-time-best-record-barcelona-real-madrid-managers-stats
Podsumowujac tracimy powoli nasz styl gry, nie mamy zadnych mlodych, solidnych pilkarzy z Barcy DNA w pierwszym skladzie, wydajemy od cholery kasy na transfery , tracimy duzo bramek, nie gramy dobrej pilki, nie wygrywamy tak duzo meczy i lista sie ciagnie...
W lidze to chyba jakis cud ze nadal jestesmy na pierwszym miejscu majac 37 punktow na 51 mozliwych w 17 meczach.
Jezeli ktos mysli inaczej chetnie uslysze jakies kontr argumenty.
0
Fajnie byloby zobaczyc opcje z Messim za Suareza jako 9. Wtedy LS Coutinho i PS Dembele na skrzydlach, ale mysle ze z tym wariantem musielibysmy miec w skladzie np. Arthura, ktory umie sie utrzymac przy pilce, odwrocic i podac. Coutinho moglby pomagac z rozgrywaniem, a Messi moglby wkoncu przesunac sie wyzej i zajac sie ladowaniem goli. Jezeli teraz grajac jako rozgrywajacy on robi takie liczby to przesuwajac go wyzej byloby tylko lepiej.
10
"Coutinho jako boczny pomocnik: Rozważam taką opcję, ale mamy wiele wariantów z Arthurem, Arturo Vidalem i Aleñą. Sezon jest jednak długi." - Z Aleñą? W tym sezonie zagral 50 minut w lidze xD Ja nie wiem kiedy te warianty zostana urzeczywistnione..
17
Ronaldinho z 2005 roku bylby pewnie z 300+ warty teraz
0
Dokladnie, zamiast kupowac sredniakow i trzymac ich w klubie powinnismy sprzedac dwoch/trzech i kupic jednego porzadnego na pierwszy sklad. Do tego dolaczyc do skladu jakiegos zdolnego mlodzika z barcy B na slabsze mecze zeby sie ogrywal i po problemie. A tak to ani pomoc dobrze nie wyglada, ani nie ma miejsca w skladzie dla mlodych wychowankow
0
Pomimo tego,ze naprawde lubie Rafinhe to jezeli ktos zaoferowalby 50mln oddalbym go z usmiechem na twarzy.
On juz nie jest mlodzikiem,ktory dopiero co sie przebija do pierwszego skladu. 24 lata na karku juz sa i moim zdaniem jego gra znacznie sie juz nie poprawi,a poziom ktory prezentuje teraz jest niewystarczajacy dla pierwszej jedynastki/zespolu.
0
Jezeli kupimy Dybale/Griezmana to na co nam Dembele? Przeciez przy MSN i jednemu z dwojki wymienionych on nie bedzie wogole gral lub same koncowki.
Coutinho pomimo,ze bardzo go lubie to raczej tez nie jest za dobry pomysl bo on podobnie do Turana gra efektywnie na skrzydle.
Co do pozycji stopera to jezeli Rudy i Masche zostana to mysle,ze narazie nie bedziemy musieli zakupywac nowego. Zawsze mamy Albe i Busquetsa,ktorzy moga zagrac na tej pozycji.
0
1.Nie porownuj skladu Man U do Barcelony...
2. Oprocz Guardiolii reszta trenrow wygrywala trofea dzieki swietnej druzynie,a nie taktyce xD
2. Nie wiem czy nie zauwazyles,ale od 2014/2015 sezonu MSN wygrywa nam mecze
3. Pomoc nie istnieje od 2013 moze 2014 roku juz. Busquets od czasow Guardiolii znizyl loty i jest coraz coraz nizej. Inesta swoje najlepsze lata ma juz za soba i tez od 2013 nie gra najlepiej. Rakitic pomimo,ze uwilbiam jego zawzietosc i walke to jednak nie pasuje do Barcelony. Reszty pomocnikow i transferow na ta pozycje nie bede kometnowac bo szkoda slow. I co Lucho zrobil w zwiazku z tym? NIC.
4. Powiedz mi teraz ktory z tych super trenrow barcy oprocz Guardiolii cos osiagnal w dalszej karierze trenerskiej?
Rijkaard - nic
Tata - nic
Lucho - no zobaczymy, ale nie wroze mu pieknej przyszlosci, pomimo ze go lubie.
0
Jezeli Messi rzeczywiscie zagra w pomocy to bedzie musial tez grac w obronie, w co powatpiewam. W takim przypadku Neymar i Dembele musieliby wracac sie do obrony, bo inaczej nie za bardzo to widze. Ustawienie byloby ciut za ofensywne
1
Potrzebujemy trenera, ktory nie tylko zapanuje nad szatnia, ale i bedzie wstanie powiedziec nie do zarzadu. Taki no-name w swiecie trenerki bedzie bardzo latwy do sterowania przez zarzad, a wszyscy dobrze wiemy ze o pilce noznej to oni nie maja zielonego pojecia.
Proponuje kogos z jajami i doswiadczeniem, bo mysle ze takiego trenera nam trzeba.
Najwyzszy czas zeby zaczac eksperymentowac, bo jezeli zobaczymy na poprzednich trenerow barcy to nikt tutaj nie przychodzil z wielkim doswiadczeniem:
Lucho - Nigdy nie trenowal wielkiego klubu (AS-Roma nie jest potega)
Tata - tu sie nawet nie bede wypowiadal
Tito - zastepca Guardiolii
Guardiola - trener barcy B
Rijkaard - niby byl trenerem Holandii, ale i tak byl niedoswiadczonym trenerem.
W ostatnich 15 latach nie mielismy nikogo wielkiego przychodzacego na pozycje trenera i najwyzszy czas to zmienic. POtrzebujemy kogos kto juz siegnal po jakies trofea bedac trenerem!!!
0
Mimo wszystko to nadal wielki talent i miejmy nadzieje,ze wroci do La liga i sie rozwinie na tyle dobrze,zeby wrocic niedlugo do Barcy.
0
Troche niezrozumiala decyzja trenera jezeli chodzi o PO. Przeciez Sergio w tym sezonie gra praktycznie wszystkie mecze... Zamiast dac mu odpoczac ze slabym zespolem i wprowadzic do gry Vidala, ktoremu tych minut brakuje to Lucho dziwakuje. Szkoda Vidala tylko, bo pewnie po ostatnim jego meczu liczyl na sznase :/
0
"FIFA nie wyklucza, że mistrzostwa mogą odbywać się w kilku różnych państwach na tym samym kontynencie" wow...
1
Ludzie lepiej nie ogladajcie meczu na canal+ bo was krew zaleje. Dwoch debili jeszcze kwestionuje karnego na Neymarze...
0
Zasluzona wygrana Realu i nie ma nad czym dyskutowac. Prawde mowiac mecz byl slaby,ale napewno trzeba podkreslic znakomita gre Isco,a z Atletico Suboticia ktory strzelil az dwa gole.
6
Rafinha zagral caly mecz przeciez w sobote,wiec teraz ma wolne. Trener poprostu rotuje skladem bardzo dobrze,zeby zawodnicy byli wypoczeci.
1
To co ludziska sprzedajemy go juz,bo za slaby :D??
1
Trudno sie niezgodzic. Teraz przynajmniej juz wiemy,ze lysy i rudy nie moga grac razem,bo to cos im nie wychodzi. O Aleixu szkoda slow...
0
Moze i tak,ale dostaje kase i trenuje z najlepszymi pilkarzami na swiecie chociaz niegranie w meczach napewno nie jest przyjemne.
0
On sie powinien tego juz dawno domyslec tak czy siak. Przeciez wgl nie gra
6
"Wedlug Marki"... Informacja z dupy wzieta jak wszystkie pozostale te ich newsy.
0
no ja nie moge. Sedzia niezle do kieszeni przed meczem dostal...
1
Na co oni sie dzis oszczedzaja? Na astepny sezon? Nosz do cholery, final pucharu krola, ostatni mecz a im sie biegac nie chce. Messi okey rozumiem, ze nie musi duzo biegac i ja to rozumiem jak jestesmy w srodku sezon, no ale do cholery mieli dluga przerwe i to ostatni mecz to niech zapierdziela tez. Koles pare metrow od nich prowadzi pilke a ten sie na niego patrzy i sie przechada.
GRAMY PADAKE DZIS
1
trzech prawych obroncow na lawce :D
0
Mial byc hold dla Cryuffa,a wyszlo zupelnie odwrotnie...
0
Sedzia wczesniej powinien dac czerwona Iniescie,ktory nabil Gabi w atletico polu karnym, wiec nie ma sensu zwalac wine na sedziego...
0
Na stojaco sie meczow nie wygrywa. Wyraznie bylo widac,ze obroncy nie maja komu podac,bo zawodnicy nie wychodzili na pozycje. MSN myslami chyba sa juz na wakcjach,bo tak slabo jeszcze z nimi nie bylo. 3 gole w ostatnich 5 meczach tylko to potwierdza. Busquetsa w takiej formie dlugo nie widzialem. Moze sie obrazil,ze mu jeszcze pensji nie podwyzszyli. Jak dla mnie ten pan powinien posiedziec znowu troche na lawce,zeby sie wkoncu ogarnal. Dzis jedynie Iniesta, Roberto i Arda zaprezentowali jakis poziom, reszta do dupy. LE kompletnie olal utworzenie taktyki na ten mecze. Chyba myslal,ze jak wypusci najlepsza jedenastke to wszystko bedzie cacy. Prawda jest,ze barcelona zrobila sie zbyt pewna siebie i teraz mamy tego kosekwencje. Kiedys to sie musialo skonczyc. Zimny prysznic miejmy nadzieje,ze pomoze i gwiazdeczki zaczna wkoncu grac w pilke jak za dawnych czasow.