kremowka2137
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: lipiec 2021
4 obserwujących
2 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@kremowka2137 Z 15 września, nie sierpnia. Tylko poprawiam, pierwsze zdanie, ale reszta nie zmienia sensu, video twierdzi 15 september i 15 september to nów księżyca, według strony. Po prostu przetłumaczyłem z rozpędu september jako sierpień.
0
@FanBarcy123 10-15
0
@LuisSalvano Zamiast budować poduszkę finansową, bo kryzys może trwać, będzie przejadanie udziałów La Liga, żeby to się fatalnie nie skończyło.
6
@Peszko07 Łukaszenka nazywający innych szalonymi politykami: https://i.redd.it/bekphnqftcb41.jpg
0
@Gaz Możliwe, że nikt też go nie chce kupić, skoro nie sprawdził się, to wolą wypożyczyć i potestować. To nie jest tak, ze Barca chce sprzedać, tzn. ze ktoś musi kupić. W przypadku gracza, który się "nie sprawdził" to bardziej klub sprowadzający jest w pozycji do dyktowania warunków.
1
@Gaz "Ktoś jeszcze w ogóle wierzy w te wypożyczenia w Barcelonie? Jak dla mnie to nie mają sensu gdy na miejsce wypożyczonego znajduje się od razu nowego następcę."
Ale to jak? Powiniśmy wypożyczyć i zostawić dziurę na pozycji na 2 sezony, bo może wróci jako koks? xD
2
@NaFazieHitman A już widzę. Zrobiłem reserch, wygląda, że orginał tego fake'a jest z 15 sierpnia 2012
Tutaj widać, że te kropki pojawiają się już z przodu, a nie z "ciemniej strony". Ale co lepsze mam takie pytanie, bo według https://mooncalendar.astro-seek.com/moon-phase-day-15-september-2012 księżyc był praktycznie w nowiu. Jak go oświetlili z ziemi w równomierny sposób? To już samo w sobie poddaje w wątpliwość "orginal raw footage". Poza tym te obiekty musiałyby być naprawde duże, bo widocznośc obiektów na odległość nie spada liniowo.
0
@FC1899Barca Dobrze, to nie baza tylko flota. Załóżmy, że przylecieli bez rozbijania bazy... bardzo duża różnica.
A tak na serio w której sekundzie filmu to widać, bo nie ogarniam?
7
@FC1899Barca Takim samym, żeby wierzyć w bazę obcych na księzycu xD
0
@Abominacja Nie no ja wiem, stąd buźka na końcu, ale patrząc po pojawiających się komentarzach na głównej LR tłuszcza domaga się przejedzenia sprzedaży udziałów ;)
5
@Survier Powinieneś przeczytać artykuł. Chodzi o to, że nie mogą w pełni wyrazić siebie przez homofobiczne otoczenie stąd wewnętrzna walka, która odciąga ich uwagę na 100% od sportu. Zgadzam się z tym.
0
@mkord Biorąc pod uwagę jak ulotna jest pamięć, to narracja będzie szła w kierunku: "Widzicie oni nic nie robią i nic się u nich nie dzieje, a u nas?"
3
@Chakalaka Styknie na Harnasia.
0
@masq Ale tak szczerze? Najpierw mówią, że nie ma pieniędzy, obniżamy wynagrodzenia, a potem wpływa pokźny hajs. Trochę to przypomina Januszex, gdzie nie ma na wyrównanie pracownikowi podwyżki inflacyjnej, ale prezes smiga nowym mercem ;)
0
@gg156 Rzecz w tym, że kryzys nie jest tłumaczeniem na poziomie dziecka. Jest nim za to fakt nie zrozumienia, że on wpływa na gospodarkę i trzeba plany wtedy zrewidować.
Dla mnie Tusk to świetny polityk, który świetnie prowadził nasz kraj przez kryzys. Dodatkowo to za co go cenię to fakt, że umie podjąć decyzję, która w dłuższej perspektywie jest korzystna, a za którą wie, że spotka go hejt maluczkich. Przykłady można mnożyć, jak podniesienie wieku emerytalnego, czy OFE, które w długiej perspektywie są słuszne. Dzisiejsi rządzący są bezjajeczni i patrzą czy aby za dużo hejtu nie poleci, a trzeba podejmować decyzję za ludzi, bo oni często nie rozumieją pewnych mechanizmów.
0
@DonMatteo901 Jedno trzeba przyznać, bo raz tam byłem, że to faktycznie miejsca gromadzące lokalnych szurów i pseudo patriotów "wymachujących szabelką".
1
@AllBundy Namówił.
5
@Comentateiro Dawno nie było wymierania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
5
Mam jedno ważne, ale to bardzo ważne pytanie, jaki jest powód, że prokuratura w osobie prokuratora generalnego zajmuje się ściganiem instytucji kościelnych i prześladowaniem LGBT, zamiast wnosić oskarżenia wobec przestępców, którzy stanowią realne zagrożenie?
9
@BombowiecKrawczyk Tu Nasa, szybko usuń to...
0
@michal26 Aby napewno mit Bosaka?
0
@Sortello
"haha, czyli prowadzisz JDG, od kilkunastu lat i uważasz, że podatki u nas w kraju to bajka? xD"
Uważam, że z mojego punktu widzenia istotne jest ich obniżenie, a nie uproszczenie. Nie będę wypowiadał się za Wszystkich, jak robisz to Ty. Koniec końców rozmowa była o tym, że podatki trzeba uprościć, żeby móc je obniżyć, co pokazałem, że nie jest prawdą tylko bzdurkami Konfederacji.
"Chłopie, będąc na JDG, z Ciebie jest taki biznesmen, jak... z wrony sokół."
Napisałem, że jestem biznesmenem? Dopowiadaj sobie dalej.
Do reszty odniosę się zbiorczo, bo nie chce mi się już kopiować. Wypowiadać za siebie się będę i nic z tym nie zrobisz, więc daruj sobie mówienie o nie wypowiadaniu się. Kontrrozmówca też nic nie zadał. Zapytał ile lat "dealuję" z podatkami, więc też odpisałem. Z mojego punktu widzenia jak i ogromu osób nie ma problemu, być może problem mają jacyś nieliczni, ja wypowiadam się za siebie. Problemem jest wysokość, a tego Konfederacja nie rozwiąże, bo sobie tylko gadają i taki jest finał. Masz coś do dodania w temacie?
1
@MrCental Amber Gold to jest hit, kiedy ten argument pada z ust osoby, która wyznaje równolegle filozofię JKM - czyli chcącemu nie dzieje się krzywda.
0
@koksik2700 Bardzo dobry transfer, dużo hajsu, tylko źle rozdysponowany.
1
@CuttingHead Nie mówię, że na to liczę, bo w każdej formacji zdarzają się patologie, po prostu z grupy PiS, PO, Konfederacja moim zdaniem PO jest najmniejszym złem. Głównie dlatego, że nie będzie forsować prawicowego światopoglądu tylko bliżej centrum oraz napewno lepsze stosunki z zachodem.
1
@michal26 Klub sportowy bardziej przypomina firmę, niż aparat Państwowy, stąd mechanizmy skuteczne dla firm, działają dla klubu, niekoniecznie dla Państwa.
Bottom line jest dla mnie taki, bo nie chce mi się pisać w tym temacie, może bym uwierzył, gdyby plany Konfederacji były realne i zamiast pisać jakieś frazesy, których koszt na podstawie raportów MF udostępnianych są astronomiczne głosili by coś realnego jak 5% zmniejszenie urzędników w ciągu 5-10 lat itp, a nie wyskakują z samymi kosztami, bo o tym fajnie się mówi, jak to będą niskie podatki.
Jednak ja ich jako populistów rozumiem. Ich jednym z dużych elektoratów są narodowcy, czyli skrajność ich szansa na rządzenie jest taka jak moja na wygranie Złotej Piłki, więc mogą sobie bezkarnie mówić co chcą i co to by oni nie zrobili, tylko źli ludzie ich nie wybierają - po prostu mogą mówić, bo to jest w ich przypadku nieweryfikowalne.
1
@VenoM Mi usunięto fragment pasty o wędkarzu bez.
1
@R-Dinho Naiwnym jest sądzić, że Konfederacja by nie zadłużała Polaków. Albo wprowadzili by swoje plany, które trzeba pokryć kredytem, albo byłyby gęste tłumaczenia, że to nie tak, że to po porzednikach są zaległości itp. itd. i finalnie byłoby utrzymywanie tego, co jest byleby się wózek nie wykoleił, a żeby jeść z koryta.
4
@iniesta44 Aha.
2
@michal26
"Jeśli prawdą jest to, że kilkanaście lat prowadzisz działalność, to aż w szoku jestem, ze ktoś taki może stwierdzić, że mamy proste podatki xD"
Stwierdziłem, że nie są bardzo skomplikowane i ogarniam po tym czasie już wszystko, ale wypowiadam się z perspektywy JDG. Zawsze coś mozna uprościć, w mysl zasady, że zawsze coś można poprawić lub ulepszyć.
"Mamy jedne z bardziej zawiłych systemów podatkowych w Europie"
Czyli mamy też bardziej skomplikowany od Państw, gdzie podatki są wyższe lub stopa życia jest niższa? Czyli jak rozumiem jego skomplikowanie (ew. uproszczenie) nie koniecznie wtedy musiałoby korelować z dobrobytem, a o to chyba chodzi?
"Co to znaczy znaleźć 100 mld? Na co te 100 mld, bo tego nie rozumiem."
W programie Konfederacji są takie bzdurki jak dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, czyli w praktyce nikt go nie bedzie płacił, PIT 0%, gdyby mogli to i VAT na 0%, ale chyba 15% wymaga Unia, obniżenie akcyzy, czy kwota wolna od podatku do 12-krotności minimalnej. Połączmy to jeszcze z tendencjami opuszczenia Unii oraz kredyt to zło i Państwo nie moze się zapożyczać i mamy ciekawy obrazek.
Te dane można znaleźć w necie i ich koszt można zgrubnie oszacować na ponad 100 mld złotych (może kiedyś zrobie wyliczenia, ale nie chce mi się w tym momencie orać Konfederacji). Natomiast w programach Konfy po stronie tego jak to sfinansować jest okrągłe zero lub czasem redukcja urzedników xD
Umówmy się Konfederacja to populiści dla quasi-inteligentnych.