1

i klania sie czytanie ze zrozumieniem...

0

ronaldo z kazdym kolejnym rokiem w realu byl coraz ciezszy a brzuszek rosl i rosl. i tak byl najszybszym zawodnikiem w druzynie z najlepszym startem do pilki.

tak jak pisze cule80. to nie waga a psychika. gdy widzi szanse na sprint to psychika troche go blokuje. bo i on nie ma pewnosci siebie w kwestii sytuacji sam na sam (ostatnie sety tylko to pokazuja) i ma zaprogramowane w pamieci ze gdzies tam bedzie wbiegal messi.

i ot cala prawda

2

bez ronaldo jest bardziej nieprzewidywalny. i zawodnicy nie szukaja go na sile i przeciwnik musi kazdemu zawodnikowi poswiecac tyle samo uwagi.

1

wyluzuj kolego i przestan spamic... co ci to daje??

0

no tak. wy gracie bez napastnika. wiec sorryyyyyyyyyyy. nawet z najlepszej w tamtym roku "9" robicie asystenta ^^

1

oj chcielibyscie takiego grubaska z francji ktory potrafilby zrobic messiemu troche wiecej miejsca w polu karnym :)

0

no tak. jaki wplyw ma to czy tamto. w ostatecznym rozrachunku ronaldo wygral lige mistrzow i puchar krola. do tego "nic nie znaczacymi" bramkami wygral zlotego buta. jakiej ode mnie oczekujesz odpowiedzi. przeciez jasno stwierdzilem ze w ogolnym rozrachunku wole messiego. szukasz argumentu dlaczego czemu messi mial dostac ZP w ostatnim roku czy jak??

twoim argumentem pozostaje wicemistrzostwo swiata (w ogolnym rozrachunku nic nie daje bo w klubie nie wygral nic, i mvp mundialu gdzie wielu twierdzi ze dostal ja niesprawiedliwie. za ronaldo mowia 2 trofea klubowe i zloty but.

a co do wplywu na dana akcje. czemu "kowalski" z fc zadupie male nie dostal Zp skoro mial wiele podan kluczowych. jaki wplyw mial na to ze koledzy ich nie wykorzystali.... ot takie i tlumaczenie.

a co do przydatnosci na mundialu. zazucacie ze ronaldo budzi sie na chwile i wykancza akcje. messi na mundialu w grupie przypominal o sobie w okolicach 80 minuty meczu. potem gral w taki sposob ze nie raz znikal ale zrobil super akcje. di maria ciagnal weraz z marscherano cala reprezentacje. podobnie jak w realu pomoc ciagnie gre a ronaldo budzi sie w kilku momentach.

1

znajdz moj komentarz gdzie pisalem ze messi sie wypalil to ci przyklasne :) w innym wypadku sam sie nie odzywaj bo twoj "argument" nie jest zadnym argumentem

a tak nawiasem mowiac. zawsze mnie bawilo to, w jaki sposob kibice jednego klubu traktowali kibicow drugiego (mowie o kibicach realu i barcelony i ich stosunkach w obie strony). jedni drugimi tak gardza, tak sie brzydza a jednak robia dokladnie to samo. co wiecej wypominajac ze ci drudzy kiedys tam tez tak robili.to ja sie kurcze pytam. tak nisko upadacie i odnosicie sie do kibicow realu (bo sami twierdzicie ze sa tacy zalosni i mimo to rownacie do nich idealnie) ? bo ja juz tego nie rozumiem. chyba rowna sie do tych lepszych a nie w odwrotna strone kolego ;) w zyciu liczy sie progres. jak dorosniesz to zrozumiesz...

1

bardziej wartosciowy jest ten ktory pomoze druzynie zdobyc trofea. jesli takich trofeow nie ma to moze iwykonywac 1000 podan kluczowych w sezonie. tylko wtedy rownie dobrze moze robic tow okregowce polskiej. efekt tych podan byl by ten sam. zaden...

juz ktos sie mnie pytal o to kogo wole. w ogolnym rozrachunku wole messiego. wiekszosc by tak samo twierdzila. ale za ostatni rok, no przykro mi, ale ZP (bo podejrzewam ze tego ciagnie ta rozmowa) ronaldo zdobyl jak najbardziej prawidlowo.

1

przeciez to napisalem..... czytaj ze zrozumieniem...

3

dobrze mowi. dopiero przyszedl do realu, 16 lat na karku a marca juz wymusza na nim kilka rekordow... przeciez dopiero kilka razy trenowal z druzyna

0

czemu zart???? gdy jest ronaldo to kazdy inny gra ponizej swoich oczekiwan bo zmuszony jest grac na portugalczyka. przez to byc moze i nie skupiaja sie w 100% na meczu bo przeciez ktos inny jest odpowiedzialny za dobry wynik. w tamtym sezonie bale tez gral tak sobie ale gdy nie bylo kryski to gral o wiele lepiej. moze presja na niego dziala bardzo pozytywnie.

dopoki nie zobaczymy to sie nie przekonamy

0

kazdy korzysta z tego co ma. takie zycie. dlatego miedzy innymi neuer byl nominowany do ZP. przeciez on nie bierze ciezaru gry bayernu czy reprezentacji niemiec na siebie. dlatego nie rozumiem tego typu porownan.

kazdy kibic pilkarski, nawet ci glupi, wiedza ze ronaldo nie nadaje sie w najmniejszym stopniu do rozgrywania. gdy w kontrze ma zagrac komus pilke, gdy ma miejsce, to nie ma problemu. jednak gdy atak jest pozycyjny to niech lepiej siedzi w polu karnym i czeka na wbicie pily do bramki jak kiedys van nistelrooy ktorego wielu podziwialo wlasnie za taki zmysl strzelecki.

dzisiaj o dziwo taki zmysl to "sepienie", "fuksy" etc. no takie zycie...

1

no, no, no. niezle spostrzezenie. mija wlasnie pierwszy miesiac jego gorszej gry i juz ronaldo jest wypalony ^^

0

komentarz bedzie taki jak ma byc. posadzic go na kilka meczow zeby ogarnal zycie osobiste i niech wroci ze swiezym umyslem. co jak co ale az tak forma spasc nie moze tylko z przyczyn sportowych. za duzo sie wokol niego widac dzialo. a co do kontuzji?? jedyny normalny komentarz na te "nowinki" to "pfffffffff"

0

a no chyba ze tak ^^ to lacze sie z toba w bolu. to samo zwykle mam. ale jakies ferie, jak kiedys, by sie przydaly ;>

0

wole moja wlochata malpeczke ^^ najlepszy technik w druzynie realu (no niestety wyprzedzony przez isco)

0

ferie?? kurcze idz ulepic balwana ^^ akurat sniegu wszedzie pelno

0

a no kara na ogarniecie mozgu sie przyda. a i jestem ciekaw jak real pociagnie gre bez niego. o ile ronaldo sam nie wplywa na styl gry realu o tyle wszyscy na boisku szukaja go i na sile graja do niego pilki. teraz POWINNO sie to rozlozyc na cala druzyne, a i bale moze chwyci lepsza forme i nabierze jakiejs wiekszej pewnosci siebie?

0

no ladna taktyke obronno-"w dupie mam wszystko" przyjales ;) znam to bardzo dobrze. sam kiedys to stosowalem ;) nie wie sie co powiedziec to szyderczo od niechcenia rzuci sie "tak, tak, masz racje" ;)

edit. a co do waszych mozgow nie mam zamiaru sie wypowiadac bo nie jestem chirurgiem...

1

teraz odwracasz kota ogonem kolego ;) bronisz mario ale jakos tak niemrawo. zmieniles temat i wedlug ciebie jest git. jesli nie potraficie powiedziec czemu kibic realu nie moze sie tutaj wypowiadac to po prostu przestancie pitolic te glupoty.

strona jest ogolnie dostepna w internecie wiec moze sie tutaj wypowiedziec nawet pan kowalski nie majacy zielonego pojecia o pilce noznej.

2

to nie argument dla tezy ze kibic realu nie moze sie tu wypowiedziec.

1

podaj 1 argument dlaczego kibice realu nie moga sie tutaj komentowac?? tylko jeden dobry argument, a nie dobry w twoim mniemaniu...

0

messi istnial w koncowkach meczow w grupie mistrzostw swiata. potem zagral nieziemskie 2 tygodnie w claym roku kalendarzowym. po za tym w jedynym klubowym finale w jakim gral nie pokazal nic a przez chwile ratowal was jedynie gol obroncy ktory regularnie przesiaduje na lawce rezerwowych.

od i messi w 2014 roku. prawie clay rok ponizej swoich mozliwosci, 2 tygodnie ostrej gry w wakacje + 3 mecze przetruchtane w grupie. o i tyle tego bylo.

a trofea?? troszke wymuszone mvp mundialu i to by bylo na tyle. to sa te twoje argumenty?

0

ja juz w wiekszosci nie czytam artykulow ani tutaj ani tam. jedyne co przegladam to przeglad prasy i wzglednie kilka pierwszych zdan newsa zeby wiedziec o co chodzi. ale wszystkie szczegoly wypowiedzi, jesli czuje taka potrzebe, czytam na innych, nie zwiazanych z madrytem i barcelona, mediach.

przykro mi alezbyt wiele wypowiedzi jest stronniczych. media to glowny powod niesnasek miedzy tymi klubami. szkoda tylko ze do tego dochodzi tez zboczenie naszych pol amatorskich redakcji ktore zgodnie z tendencja hiszpanskich mediow po malu durnieja.

1

wiesz co. po 2 pierwszych zdaniach przeczytalem czytac co pitolisz. messi to mogl sobie byc lepszy w obu lataxch nawet w lidze podworkowej. i co top znaczylo skoro nic nie wygral?? tz jesli chodzi o 2013 to wygral swoje i powinien zajac miejsce to ktore zajal. przykro mi ale ribery wygral co bylo do wygrania i on powinien zgarnac zlota pilke.

w tym jednak roku trzeba bylo miec guza na mozgu zeby pisac ze messi zasluzyl na ta nagrode bardziej niz ronaldo.

1

100% racji. propaganda i tyle. co prawda nie czytalem tego wywiadu po angielsku ale jego fragmenty byly wrzucone na strone realu. a jak tam cala sprawa byla przedstawiona?? a no w taki sposob ze neymar nie chcial sie wypowiadac o tej karze z szacunku do kolegi po fachu. a co do samego zachowania to nawet troche tlumaczyl ronaldo ze nikt nie jest w stanie wytrzymac wszystkich naporow na siebie.

jakie z tego wnioski?? jesli na stronie realu jest to przedstawione w sposob pozytywny, do tego byoy tam wrzucone jedynie fragmenty wypowiedzi neymara (a wiadomo jak latwo informacje interpretowac gdy ma sie ich tylko fragmenty) no to tak po prostu musi byc.

ps. no udal wam sie zawodnik. i na boisku i po za nim. jesli tutaj zostanie to raczej jemu bedzie sie nalezala za kilka lat opaska kapitana. pora skonczyc z umyslami typu xavi bo szczerze mowiac MIEDZY INNYMI przez jego wypowiedzi istnialy duze zgrzyty na linii madryt-barcelona

0

dzisiaj juz to sprawdzalem. nie czytasz watku od poczatku. pewnie ze pisze duzo gazet bo o czyms musza. tutaj na stronie nie ma lepszego zrodla to zostal wklejony artykul z jakiejs innej strony kibicow barcelony. w madryckich gazetach chyba nie ma takich informacji (nie sprawdzalem) wiec pewnie jest ich pelno w katalonskich gazetach. a gazety brytyjskie?? przeciez jasno i klarownie napisalem ze one wszedzie podaja zrodla jako "glosy z hiszpanii", nigdzie nie ma w zrodlach ani nazwy gazety, ani dokumentu ani czegokolwiek. po prostu zrodlem sa "glosy z hiszpanii".

tyle o wiarygodnosci tej informacji. z kolei ten, wedlug ciebie, "bezdomny ziomek" wie co pisze bo bodajze madryckie gazety pisaly o torpedowaniu transferu odegaarda do realu przez barcelone. ostatecznie i tak wyjdzie ze i katalonskie i madryckie gazety go**o wiedza a inni tylko powtarzaja po nich. natomiast do ciebie sie przyczepilem bo nie spodobalo mi sie okreslenie "blaznie"

0

kara mu sie nalezy bez dwoch zdan. do tego ma dostac reprymende od pereza i ancelottiego za swoje zachowanie. ale w sumie ta kara powinna wyjsc mu na dobre. moze odswiezy mu troche mozg i wroci mu forma

1

jesli uwazasz ze isco grzeje lawe w realu czesto to ostatnie mecze zawodnikow z madrytu ogladales w polowie poprzedniego sezonu

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?