0

ale w tym momencie probujesz w sumie porownac pereza do co najmniej putina, wzglednie franco. do dzisiaj sie smieje gdy widze komentarze ze real wszystko wygrywal za franco wlasnie dzieki niemu. a pytanie odnosnie wygranych pucharow europy w tym okresie gdzie franco tak duzo do powiedzenia nie mial?? odpowiedz zwykle jest taka: "eeeee, yyyyy, ooooo, to franco" po czym temat jest ucinany.

faktycznie perez ma spora wladze, potrafi upychac sie do roznych organizacji etc. w wielu miejscach jego zdanie sie liczy. ale szczerze mowiac watpie zeby mial taka wladze w europie czy wrecz na swiecie (bo to zlota pilka FIFA) zeby w pojedynke wymusic na tylu komisjach jakis tam werdykt. i tutaj tez wychodza mozliwosci klubow. wasze "mes que un club" nie pozwala zatrudnic czy wlasciwie zaglosowac na prezesa z jajami ktory wezmie ten burdel na kolkach i zrobi z nim porzadek. bo jest strach przez dmianami stylu, wydawaniem wielkeij kasy etc. nie macie zarzadcy ktory nie jest cieniasem. bo klub sam w sobie wcale mniejszego znaczenia od realu nie ma.

0

no dobrze, ale kilka lat wczesniej mowilo sie ze messi nic nie gra w reeprezentacji. ronaldo bodajze szlo o wiele lepiej. teraz sie to odwrocilo. takie jest zycie. messi poszedl bardziej w rozgrywanie a ronaldo juz calkowicie w wykonczenie i wzglednie ostatnie podania. wszystkich nawykow nie zmienisz. predyspozycji swoich tez. jesli zaczynasz jak skrzydlowy i tylko skrzydlowy to jasnym jest ze ne pocagniesz druzyny rozgrywajac pilke. i to widac u ronaldo. on nie potrafi rozgrywac. on jest od innych zadan na boisku. messiemu o wiele latwiej jest grac rozgrywajkacego wysoko ustawionego bo ma do tego po prostu talent. sztuka polega na tym zeby korzystac ze srodkow ktore sie ma i w sumie dobrze je wykorzystywac. ronaldo wykancza akcje i nic wiecej nie robi?? spoko. strzela na pusta?? spoko. wielu innych zawodnikow na pusta nie trafia. ronaldo wykorzystuje idealnie to co potrafi, mimo tego ze potrzebuje do dobrej formy wysokiej formy calej druzyny. dlatego wygral ta nagrode w tym roku.

co do calej kariery to juz inna historia bo sam uwazam ze messi raczej jest wyzej od ronaldo. ale w tym roku?? nie bylo szans na inny werdykt czy przedluzanie glosowan. pobicie zary nic by nie dalo bo to rekord w odniesieniu do calej kariery a nie jednego sezonu/roku.

0

barcelona ma przebicie tylko z niego nie korzysta. nie wiem czy z powodu proby ratowania resztek "mes que un club" czy z powodu wlasnej glupoty ale tego nie robi. jak sie ma srodki to sie z nich korzysta. nikt nie mowil nigdy ze swiat jest sprawiedliwy.


ostatecznie zapamietuje sie wygranych a nie tych co mowili "my moglismy ale tego nie zrobilismy bo jestesmy zbyt fajni". bo szczerze mowiac. czy przejmujecie sie komentarzami ze ookradliscie chelsea z finalu LM?? nie bo tamta edycje wygraliscie. to samo jest ze ZP dla ronaldo w tamtym roku (sam uwazam ze zdobyl ja nieslusznie). zdobyl ja i to wiele innych osob ma (dzisiaj czesto uzywany zwrot) "bol dupy" ale nie kibice realu. bo zawodnik realu ta nagrode wygral.


takze gdy mozesz to korzystasz z wladzy, jesli tego nie robisz to grasz glupka w slniacej zbroji i nikogo innego.

4

a mi tam jego dziwactwa nie przeszkadzaja. chce sie tak ubierac? prosze bardzo. na galach hollywood'zkich ubieraja sie jeszcze bardzo ekstrawagancko.

problemem messiego nie jest stroj tylko cudowny tatus liczacy pieniazki. do tego spadek formy calej druzyny. koledzy nie pomagaja messiemu i juz wyglada to gorzej. dlatego ciagle powtarzalem ze najlepsi zawodnicy graja w najlepszych druzynach. messi dalej ciagnie gre barcelony ale bez pomocy kolegow sam nic nie ugra, przez co pozornie jego forma wydaje sie o wiele gorsza niz w ostatnich latach.

0

aha, no to dobrze wiedziec. ale tym bardziej nie do konca ogarniam zasad dodawania punktow skoro wagi istnieja dla zespolow lig a roznice sa jakie sa. badz co badz najlepsi w ligach europejskich musza wygrywac wlasciwie kazdy kolejny mecz. z tego co widze na wikipedii iffhs jest liczony na podstawie ostatnich 12 miesiecy wiec takie city powinno byc wysoko

0

z jednej strony ten ranking wydaje sie bzdurny. bo rzeczywiscie mistrz anglii jest daleko, z przodu sa druzyny o ktorych malo kto slyszal.

ale z kolei z drugiej strony druzyny z innych kontynentow nie mialy by szans biorac pod uwage nie raz indywidualne statystyki swoich zawodnikow, budzety etc. moze wiec dobrze ze taki ranking istnieje?? tyulko sam do konca nie znam zasad prrzyznawania punktow. byc moze jednak warto by nadac ligom wagi tak jak przy przyznawaniu zlotego buta?

0

przeciez od takich rzeczy jest agent. gdyby np ojciec messiego uzyl mozgu i tez wprowadzil pozytywna kamapanie swojego syna to walka o ZP by byla o wiele bardziej zaciekla. on jednak woli wprowadzac syna na manowce, byle tylko wypelnic wlasna kieszen.

ale faktycznie w tym roku nie moglo byc innego wyboru jesli chodzi o ZP. ronaldo za duzo wygral indywidualnie i druzynowo. miesiac mundialu nie mogl tego po prostu zmienic. zmienilby gdyby messi dal jakies trofeum barcelonie na przestrzeni ostatniego sezonu.

0

podejrzewam ze nie zdazy sie wykazac transferowo ;> zaraz po wyborach wymienia go na lepszy model razem z calym zarzadem barcelony

0

trener moze i by poczekal. ale czy poczeka opinia publiczna i zarzad jesli trener, z wzglednie duza pensja i renoma, w pol roku nie poprawi za bardzo gry??

0

w zimie jak w zimie. waszym problemem moze byc glownie to ze nowy potencjalny nowy trener bedzie dobrze wiedzial ze dostanie druzyne lekko podtrzepana, z mniejsza motywacja, byc moze z jakimis zgrzytami w szatni I NIE BEDZIE MOGL ZROBIC ZADNYCH ZMIAN PERSONALNYCH. jaki trener na takie cos pojdzie?? zwykle przy negocjacjach z trenerem w takim wielkim klubie od razu ustala sie transfery. tutaj tego nie bedzie.

1

pewnie ze nie odejdzie. bedziemy go miziac po brzuszku i karmic czym bedzie chcial xD

4

nie oddamy go ;

0

mi po drodze z kazdym, byle tylko mowil z sensem ^^

0

wlasnie tez mi sie wydaje to smiechowe troche. o ile mi wiadomo pep nie robil dobrych transferow - nie mowie o wszystkich. potrafil za to wyciagnac mlodych ze szkolki. z kolei za styl mourinho socios barcelony by dostali zawalu.

0

co do thiago i innych zawodnikow bardzo doibrych ktorych oddaliscie a nie powinniscie tego robic. tak sie niestety dzieje gdy dopasowuje sie zawodnikow do jednej taktyki a nie taktyke do zawodnikow. skoro gracie 4-3-3 to jasne jest ze z takiej plejady pomocnikow ktos siadzie na lawie a ktos bedzie gral nie na tej pozycji na ktorej lubi. tak jest juz dluzszy czas. wasza ewolucja powinna polegac na modernizacji taktyki i W KONCU zmianie sposobu myslenia. do zawodnikom ma lezec taktyka a nie odwrotnie. trener powinien byc osoba inteligentna ktora potrafi takie cos wprowadzac. za to mu sie w koncu placi zeby wymyslal nowe zagrania i podejscia do roznych druzyn. pep byl tego przykladem. poki co zmiany personalne nic wam nie daja i jest coraz gorzej. sciagacie rakiticia ktory musi sie dopasowac w 100% do barcelonskiej taktyki. efekt?? gole i asysty widac golym okiem. zamiast wniesc cos od siebie, jakas swiezosc, to jego gra wyglada jak xavi w wersji zramolalej. suarez?? tur ktory potrafi sie przepchnac w polu karnym, opitolic obroncow i strzelic gola. jak to wyglada?? sami piszecie ze jest wystraszony i za bardzo probuje skomponowac sie w taktyke barcelony,.

tak niestety bedzie dopoki w swojej bucie zarzad, trenerzy etc beda mowic ta sama mantre. "nasza filozofia i styl sa niezmienne i sa najlepsiejsze i tego nie zmienimy". podobnie wygladal real za pierwszej kadencji pereza. tyle ze wtedy "filozofia" bym marketing. efekt?? olany morientes wywala wlasciwie w pojedynke, grahjac w monaco, real okraszony samymi gwiazdami z ligi mistrzow, a przykladow znajdzie sie jeszcze kilka. teraz takim morientesem dla barcelony moze okazac sie alexis ktory w arsenalu miazdzy system. perez rozumu sie nauczyl, pora na wasz zarzad.

0

bo pewnie enrique mial przygotowana taktyke i sklad na dlugo przed przegrana realu i specjalnie nie bedzie zmienial zawodnikow bo real jakos przegral. inna historia ze glupota, wedlug mnie, bylo sciagniecie i neymara i messiego jednoczesnie. powinien grac albo jeden albo drugi zawsze.

a co do montoyi. gra tak czesto ze na prawde ma prawo kilka baboli walnac. nie zagral prawie w zadnym meczu w tym sezonie i juz jest tutaj skreslany... gdzie ten wasz zajebisty szacunek do wlasnych wychowankow, hmm?

0

nie masakracja tylko masakrancja - to subtelne "n" nalezy tam wcisnac zeby cale slowo "wyczesiowac"

0

jeszcze nic nie macie ;P

0

ale wyprzedzil tam ramosa O.o

1

tez racja. no to nie bedzie jednak pomocy ze strony realu xD

1

przeciez szukacie okazji do gry dla montoyi to zle wam to nie wyjdzie ^^

0

lepiej zeby jednak valencia drugiego nie strzelila ^^

0

ale isco przeciez kartke dostal

0

no dlatego mowie ze wiecej bylo by dla realu. ale po za tym uwazam ze po za ta jedna sytuacja z druga zolta dla ramosa to reszta wlasciwie prawidlowa.

0

no tam byla chyba tylko sytuacja z ramosem zeby wiecej real mial. po za tym valencia gra agresywniej i stad taka ilosc kartek. a ta dla parejo to jego czysta glupota. podobnie ta chwile wczesniej gdzie pepe zostal wykoszony

0

na tej samej zasadzie moge powiedziec:

to nie sprawiedliwe ze wy tak malo bramek tracicie. real tez powinien tak malo ich tracic. cos tu nie halo. to na prewno wina bartomeu....


a tak serio to karne sa to sa. tyle w temacie. zdarzayly sie karniaki z dupala ale odolnie znaczna ich wiekszosc byla prawidlowa. czy to po fuksiarskim nabiciu przyciwniku czy ewidentnym przewinieniu ale prawidlowa...

0

oj watpie w to mocno. trener napewno valencie uteperuje bo maja juz za duzo kartek. bedzie chcial jednak skonczyc mecz w komplecie. real z kolei zacznie probowac bardziej trzymac pilke i grac bezpiecznie bo widza ze ciezko idzie

1

z ta gra?? spokojnie. miejscami graja o wiele lepiej od realu.

1

sluszny, w sumie powinien byc drugi za to samo ale sedzia sie chyba ulitowal.

0

dobra. to bylo smieszne xD

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?