kurtis_w
Dołączył/a: marzec 2026
10 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
tez nie masz zadnej wladzy a masz ten wasz ulubiony "bol dupy" odnosnie mojego "bolu dupy".
kazdy ma swoja opinie. moja jest taka ze od kad zlota pilke przechwycila fifa to ta nagroda jest niczym innym jak smieciem.
3
tak. w 2010 ZP tez zostala wyzebrana bo powinien ja dostac sneijder, kreator i wiodaca postac najlepszej, wtedy, europejskiej druzyny oraz reprezentacji ktora zdobyla wicemistrzostwo swiata.
0
osiagniecia indywidualne sa gowno warte jesli nie daja korzysci druzynie. a real wtedy praktycznie g**** wygral. rownie dobrze mozemy przyznac zlota pilke jakiemus grajkowi z 2-3 polskiej ligi bo strzela i strzela.
raz slysze ze statystyki nie sa wazne a sama gra. innym razem odwrotnie. ty preferujesz druga teorie. a twoja teorie na temat samych osiagniec indywidualnych moge podwazyc zlotymi pilkami cannavaro czy nedveda, tylko ze wtedy zlota pilka nie nalezala do FIFY ktora z tej nagrody zrobila cyrk na "kwadratowych kolach"
a ja ci powiem kolego inaczej. rozszerz wiedze w swoim "mozgu" o definicje ze najlepsi zawodnicy graja w najlepszych klubach. skoro bayern wygral wtedy wszystko to byl najlepsza druzyna, ergo mial najlepszych zawodnikow. za same statystyki sa inne nagrody. ronaldo dostal swojego zlotego buta. takie trudne do pojecia?
(ps. kolejny przyklad ze kazdy ma swoj punkt widzenia na sprawe zlotej pilki).
1
bo rok temu ribery zostal okradziony z tej nagrody...
3
na dobra sprawe ma racje. podobnie uwazam. ta nagroda jest beznadziejna o tyle ze nie ma jasno zdefiniowanych warunkow jej przyznania. bo co to niby znaczy "byc najlpszym". bycie najlepszym w czyms dla kazdego moze wygladac inaczej. stwierdzenie "jasno pokazuje" odnosi sie do suchych statystyk. do wlasnej opinii ma sie jednak ni jak.
0
nie hejt. po prostu mam zwykle pytanie. co paliles ze widziales gdzies dobitke ;>
idealne podanie od benzemy gdzie ronaldo strzelal z bliska na pusta bramke to tak. ale nie rozumiem gdzie tam byla dobitka. chyba ze rozumiem inna definicje dobitki niz ty.
0
durne rozumujesz w tym momencie. ale tematu nie bede ciagnal bo nie mam dzisiaj weny :)
0
w dupie mam polecenia. po co to komu... a zauwaz ze jak ja bronie realu to nie przy statystykach gdzie tez nie raz sa za realem a w momentach ewidentnych wjazdow na moja ulubiona druzyne. przede wszystkim wjazdow ktore maja niewiele wspolnego z prawda.
tutaj od tak rzucone jedno zdanie z jakas statystyka i ty zaczynasz jak gowniarz wymieniac po kolei co to nie osiagnal messi. trzeba bylo jeszcze dopisac ze blatter ma go za milego chlopca... kazdy glupi wie co messi osiagnal wiec po co n-ty raz to wypisywac to ja nie wiem...
0
co wolno wojewodzie... itp ^^
0
po co to wyliczasz... tamto to bylo tylko ciekawostka. zauwaz ze ramos jest obronca a messi wlasciwie napastnikiem wiec ciekawostka z dodatkowym smaczkiem.
1
akurat pepe prezentuje w realu stabilniejsza forme niz ramos i marcelo razem wzieci. wedlug mnie zasluzenie znajduje sie w tym zestawieniu
0
a albe moze dlatego wzialem ze bardzo mi sie podoba jego szybkosc i wychodzenie do atakow oskrzydlajacych.
2
kompany to w tym roku wcale jakos wybitnie nie gra. co do zabalety tez mam problem z ocena bo i carvalaja notuje wyzej i Lahma.
alba i godin znalezli sie tez w moim zestawieniu ;>
0
poki co to city jest chyba na ostatnim miejscu w grupie z 2 punktami ;>
0
to swoja droga. ale oni nie mysla i gdy im cos nie pasuje to rzucaja racami po calym stadionie albo nawet w zawodnikow...
1
tez wyznaje zasade zeby sobie te race odpalili w dupach wlasnych. bydlo i tyle ;> chowaja w majtasy co sie da a potem odpalaja. malo im zakazow stadionowych.
1
canal+ family 2 i multiliga ;> wiecej w polsckiej tv raczej nie ma.
0
nie bluznij ;< to moj ulubiony wloski pilkarz. ma swoje humorki ale ogolnie rzadko kiedy zdarza sie zeby pilkarz przez cala kariere byl tak dobry.
2
nie moga o tej godzinie pokazywac bo jest jeszcze przed 22. no ewentualnie jesli kanal jest odpowiednio kodowany i oznaczony jako dla doroslych
0
z arsenalem za 4-5 lat bedzie to samo co teraz bo wenger taka polityke stosuje juz od bardzo dawna. dpiero w tym momencie zaczal sciagac bardziej doswiadczonych zawodnikow ale w dalszym ciagu i tak druzyna opiera sie o mlokosow.
1
niby tak. tylko ile arsenal wygrywa trofeow bazujac ciagle kadre na malolatach?? w wielkich druzynach potrzebni sa wielcy zawodnicy. chcecie miec mlodych?? pewnie ze to dobre podejscie. ale obok mlodego musi stanac ktos starszy, doswiadczony z wyrobiona marka na danej pozycji. wasza polityka dzialala gdy na obronie mlokosow ustawial puyol a na pomocy xavi (ktory grywa coraz mniej).
w tym momencie nalezalo kupic znowu 2 weteranow (nie mowie o zawodnikach powyzej 30 roku zycia ale 27-28) obok ktorych mozna postawic mlodszych. a kilku mlodych grajkow macie obiecujacych. tylko z kogo maja brac przyklad?? z pique ktorego wielu ma za celebryte?? z busquesta ktory dopiero co zagral pierwszy dobry mecz w tym sezonie?
21
pewnie ze nigdy nie bedzie drugiego takiego jak on... ci najlepsi maja swoj niepowtarzalny styl. ci ktorzy nasladuja najlepszych koncza maksymalnie w drugiej lidze lub ekstraklasie slabej federacji. strasznie nie lubie gdy ktos pisze cos o "nowym messim, zidanem, ronaldo". jest to po prostu durne.
0
no ostatnio byl chyba nawet na pierwszym miejscu wsrod talentow w europie. juz zagral w doroslej reprezentacji norwegii, regularnie grywa w szwedzkiej ekstraklasie (kurcze szwedzkiej czy norweskiej, juz nie pamietam). a w wieku 15-16 lat to naprawde wyczyn. ale od razu do pierwszej druzyny takiego teamu jak real czy barcelona??
zreszta nie ma co ogolnie sie napalac ze do hiszpanii przyjdzie bo jest fanem liverpoolu, sam mowil ze to nie ma wplywu na jego wybor (bo chce trafic do jak najlepszej druzyny a nie tej ktorej kibicuje) ale ostatnio byl podobno u anglikow na testach.
1
eee tam. punkt 6 calkiem niezly ;> kto wie jakie oni maja diety, a moze i ronaldo ma nadmiar gazow po jakiejs kapuscianej diecie ;>
1
widzialem juz jego probki. przymierzany jest do realu. tylko podobno real chce go do castilli do ogrania a on chce grac w pierwszej lidze. jak na bodajze 15-16-latka to wielkie mniemanie ma o sobie ;>
0
dalej analizuj gre "doglebnie" :) juz barcelona pokazala co znaczy "wypracowanie sytuacji" bez jej wykorzystania. pokazala to na tyle dobitnie ze zamiast dobic real na bernabeu i zwiekszyc roznice punktowa w lidze to wyladowala po kolejnym meczu za plecami zawodnikow z madrytu.
mozna wypracowac akcje i gowno z tego miec a mozna tego nie robic i wygrac mecz chociazby po samoboju czy jakims rykoszecie przeciwnika. sam sobie wybierz co wolisz. akurat zidane jest moim drugim ulubionym zawodnikiem w historii wiec kolego nie trafiles ;) mimo ze jeden z moich ulubionych ale nie jestem fanatycznie nastawiony zeby mowic ze przez cala kariere rok w rok zaslugiwal na zlota pilke. no tak niestety nie bylo ;)
amatorem mowisz. jesli grales chociaz troche w pilke na wyzszym poziomie niz podworko to mozesz ze mna prowadzic rozmowe, jesli nie to nie kontynuuj bo watpie zebys byl nowym mourinho ktory bez zawodowstwa ogarnal temat pilki noznej (chociaz w sumie i tak gral bodajze w 3 lidze portgalskiej?)
10
serio?? do konca tamtego sezonu wy tez byliscie. nagle zmienilscie podejscie bo messi juz nie strzela a kreuje. bije od ciebie hipokryzja jak smrod od kupy.
a co do postawy jamesa na mundialu. nie pokazal napewno mniej niz messi. messi w fazie grupowej o ile pamietam w dwoch meczach budzil sie na 10 min przed koncwym gwizdkiem gdzie rozstrzygal spotkanie super zagraniem. james budzil sie tez momentami i wygrywal kolumbii mecze swoimi golami. ogolnie gol > asysta, wypracowanie sytuacji kolegom. wnioski wyciag sobie kolego sam.
4
szczerze mowiac pitolisz. jak to sie mowi. punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. nazekaliscie na kibicow realu jak to probuja manipulowac statystykami i zasadami zeby to ronaldo dostawal ZP. teraz robicie to samo z messim. (a ty z neuerem)
zapomniales tylko dodac ze messi jest milym chlopcem i dlatego powinien dostac ta nagrode. jedyne z czym sie w twoim poscie zgadzam to podwanzenie wiarygodnosci przyznawania ZP w ostatnich latach. ale tutaj moge pokazac ograbienie sneijdera i riberego przez messiego i ronaldo. tutaj nic nie wspomnisz?? mowisz ze to messi byl gwiazda na mundialu. a ja ci powiem ze gowno prawda, messi mial kilka momentow na mundialu. okazal sie decydujacy dla reprezentacji argentyny ale napewno nie bardziej niz chociazby james dla kolumbii. z ta roznica ze james strzelil wiecej goli od messiego. na takiej zasadzie juz bardziej jamessowi nalezy sie ta nagroda biorac pod uwage sam mundial. podejrzewam ze nie nazekales za ZP messiego w 2010 roku. a przeciez sneijder tez byl decydujacym zawodnikiemw interze przy kazdym zdobytym trofeum. do tego dorzucil wicemistrzostwo swiata. prwnie ze samych statystyk nie mial jakichs wybitnych ale przeciez sam wlasnie podwazasz statystyki wiec to nie powinien byc dla ciebie problem. a wtedy sneijder wygral o wiele wiecej od messiego. wiec czemu teraz to messi ma wygrac ZP a nie zawodnik ktory mial po prostu lepsze statystyki indywidualne dorzucajac do tego trofea druzynowe?
0
zawsze mowie o tym ze WEDLUG MNIE glownym wyznacznikiem do zdobycia tej nagrody powinny byc wyniki calej druzyny. jaki sens jest dostac ta nagrode jesli druzyna na tym nie skorzystala?? tlumaczenie ze najlepszy zawodnik nie musi byc w jednej z najlepszych druzyn jest glupie bo najlepsi graja u najlepszych. taka prawda. ale mniejsza
nagrody w ostatnich latach pokazaly ze to co napisalem wyzej wcale nie jest wyznacznikiem w kwestii nominacji. ale zaloze sie ze ma on chociaz drugorzedny wplyw na ostateczna decyzje. o ile messi nie odskoczyl bardzo ronaldo ze statystykami o tyle ronaldo mimo wszystko w 1 sezonie pobil rekord goli LM, zdobyl ta LM i zdobyl puchar krola. a co messi zdobyl?? gral w finale mundialu i to by bylo na tyle. gdyby chociaz ten final wygral to moglibysmy mowic o walce o ZP w tym roku. w tym momencie jednak nie ma tematu walki. jedynym faworytem jest ronaldo i koniec kropka (wzglednie neuer ale nie wierze ze tak sie stanie. bramkarz jako zdobywca ZP nie ma prawa bytu).
0
jesli jeszcze raz bede musial wspomniec ze w tamtym roku bylem za riberym jako zdobywca ZP to sie zdenerwuje..
zreszta chyba nie zrozumiales bo rekord ligi mistrzow odnosi sie do ilosci goli strzelonych w 1 sezonie czy tam roku kalendarzowym a nie w przeciagu calej kariery...
jak juz napisalem. za caloksztalt messiemu nalezy sie nagroda i nie ma tutaj co dyskutowac. jesli chodzi o ZP za ten rok to trzeba byc zapalczywym fanatykiem zeby przyznawac mu te nagrode w tym roku (gdzie nie raz wy sami krytykowaliscie go ostro za brak zaangazowania itp itd). teraz zrobiliscie boom bo pobil rekord zarry. a jedyny argument to i tak MVP mundialu (gdzie wielu dalej twierdzi ze dostal te nagrode w sposob kontrowersyjny).