4

zgadzam sie z toba. to tak samo jak jeszcze niedawno marca czy tam as przyznawali ZP ramosowi wlasciwie za sam final LM gdzie dal realowi nadzieje. rekordy messiego - choc spektakularne - nie sa wynikiem ciezkiej pracy w jednym roku a w calej karierze. gdyby ist istniala nagroda za caloksztal to napewno by ja teraz zgarnal. na ZP jednak w tym roku nie za bardzo zasluzyl.

7

ciekaw jestem jakby wygladala twoja kostka gdybys dostal po niej korkami tak samo jak reus ;> podejrzewam ze stopy szukalbys u sasiada ;)

0

a no bagsik dobrze wymienil dwojke z atletico. byc moze po ktoregos z tej dwojki trzeba bylo sie zglosic. atleti na szczycie ale smiem twierdzic ze tylko chwilowo. tak jak z borussia. mimo ze stali sie w pewnym momencie wielcy to i tak bayern regularnie podbiera im najlepszych pilkarzy. marka robi swoje. trzeba tylko umiec dobrze wykorzystac tego asa...

0

bo barcelona nie szuka obroncow. oni szukaja pomocnikow ktorzy zagraja na pozycji obroncy. boczni obroncy z kolei maja byc super napastnikami.

0

no strzal messiego przypomnial mi starego dobrego juninho

1

kazdy jego strzal jest na sile, bez przekonania.

0

jestem w stanie uwierzyc we wszystko ^^ taki to juz ufny jestem

@Madridista90
ten pierwszy karny wedlug mnie niepotrzebny. nie widzialem wszystkich powtorek ale wydawalo sie ze reka zaslaniala twarz a nie wystawala powyzej reszty ciala. juz bardziej bym gwizdnal karniaka po faulu na benzemie. wtedy zdziwilem sie ze sedzia nie gwizdnal.

2

pretensje do bartomeu ze nie dal w lape komu trzeba zeby messi mial wiecej karnych ;

1

trzeba miec maly, podgnity mozg zeby komus zyczyc ciezkiej kontuzji czy w ogole jakiejkolwiek kontuzji...

1

ja bym raczej tego nie gwizdal. pilka odbita lokciem ale reka zastawiala glowe. gdyby nie to to po tym strzale obronca musialby byc znoszony z boiska na noszach.

2

nie ma co stawiac na mlodszych skoro po prostu musicie wygrac. jak dla mnie sklad macie dobry. z ta obrona nie traciliscie w ogole goli, czy bardziej czy mniej szczesliwie to nie wazne. wazne sa statystyki. rakitic i xavi zapewnia wam pewnosc w srodku pola. wy nie macie naciskac ostro na seville bo ona was zje z kontry. ten mecz musicie rozegrac madrze. xavi czy stary i czy w formie czy nie ale ten spokoj i madrosc w srodku pola wam zapewni.

0

jesli stworzyles ta strone to naprawde gratuluje. strona pierwsza klasa. system komentowania jest wybitny.

jednak jesli nie stworzyles jej ani nie administrujesz tutaj to bredzisz glupoty bo nie jestes u siebie kolego ;) czy zmieniam temat?? nie nie zmieniam. wydaje mi sie oczywistym ze skoro strona fcbarca.ocm jest dostepna w internecie a nie w sieci lokalnej kibicow barcelony, do tego nie ma tutaj zadnych certyfikatow czy dany uzytkownik jest kibicem barcelony to mam prawo tutaj przebywac tak samo jak ty :) jesli do ciebie to nie dociera to jest mi przykro i koncze ten temat bo nie bede wiecej rzucal grochem o sciane.

1

ogolnie sedzia jest stronniczy. przy pierwszej bramce juz sam nie wiem co mowili komentatorzy - spalony czy pilka za linia. ale przy tej bramce potorki nie wyjasnily mi czy pilka byla po za boiskiem. wydaje mi sie ze byla na styku i sedzia prawidlowo uznal gola. w takich momentach to wlasnie obroncy glownie sa winowajcami.

0

chyba nie rozumiesz sensu slowa merytoryczny. dziwne ze w XXI wieku gdzie wiekszosc gownarstwa, zreszta nie tylko gownoarstwa, korzysta z facebookow, aukcji internetowych i ogolnie internetu i zadaje pytanie "czemu wypowiadasz sie na tej stronie skoro jestes kibicem realu a to strona kibicow barcelony". po prostu nie rozumiem tego pytania... jestem tu bo moge, bo czuje potrzebe przebywania tutaj i smiem twierdzic ze w normalnej rozmowie jestem w stanie przekazac wiecej faktow dotyczacych barcelony niz ty :) i nie mowie tylko o "historii najblizszej" barcelony. w tej kwestii to raczej ty nie powinienes tutaj przebywac

0

"koles". to ty chyba nie rozumiesz. to wy kochani kibice barcelony w wiekszosci wypadkow tworzycie watki komentarzy o realu. to wy prowokujecie do dolaczania sie do tych watkow "rozmow". i ty dziwisz sie ze potem wielu kibicow realu tutaj przesiaduje??

2+2 ale nie napisales wyniku. widac nie takie proste ;>

czego tutaj szukam?? aprobaty ze strony kogokolwiek bo czuje sie niekochany. was denerwuje sama moja obecnoscia tutaj - czy pisze madrze czy nie - i mi to wystarczy. cieszy mnie niezmiernie ze jakis ciucmok ktory nie ma nic ciekawszego do roboty tylko zadawanie glupich pytan (czemu ktos sie wypowiada w internecie - bo to kurcze internet i mam prawo pisac gdzie chce, kiedy chce i co chce. ot i cala filozofia) a ja mam sie z czego smiac i odpisac rownie glupio. to cel mojej nic nieznaczacej egzystencji.

czy zapokoilem twoja ciekawosc?? jesli tak to sie ciesze. moze wyciagniesz wnioski czemu kibice realu tutaj pisza. jesli nie to juz cie nie zaszczyce lepsza argumentcja bo to co przetoczylem zrozumieli by nasi przodkowie rysujacy malunki w jaskiniach...

0

bede niechcianym gosciem gdy administracja tej strony (bo oni sa tutaj gospodarzami a nie ty) stwierdzi ze nie wolno sie tutaj wypowiadac kibicom realu. czemu pisze o realu?? bo sie nim interesuje. moge pisac wiele pierdol na temat barcelony ale po co skoro nie mam tak obszernej wiedzy jak w kwestii realu madryt... gdy cos wiem to podlaczam sie do tematu o barcelonie, gdy nie mam pojecia to albo siedze cicho albo pytam ocb.

co do realu tak samo. sam watkow o realu nie zaczyna, co ciekawe wiekszosc watkow rozmow o realu zaczynaja kibice barcelony wiec lepiej sprostuj swoje rozumowanie w tym temacie ;)

4

ciebie nie obchodzi to czy tamto. nas takze nie obchodzi twoja opinia na ten temat :)

pozdrawiam ;>

edit. to ty kolego nie rozumiesz ze real i barcelona to rywale na boisku. to media i kibice tworza podzialy po za nim. przez te nagonki i same kluby nie raz swiruja. a wszystko przez takich jak ty ;)

1

nie jestem hipokryta bo gdy ribery nie dostal tej nagrody to bylem zbulwersowany. wedlug mnie w 2010 roku ZP powinna powedrowac do sneijdera a w 2013 do riberego. w tym roku bez dwoch zdan ronaldo. jeszcze szkoda mi pirlo ze mimo nominacji nie udalo mu sie bodajze 2 lata temu wygrac tej nagrody - chociaz tutaj nie byla by to nagroda za 1 rok a raczej za caloksztalt.

3

idac tym tokiem rozumowaniaw 2010 roku zlota pilke powinien dostac sneijder bo byl przodujaca postacia interu ktory wygral wlasciwie wszystko, do tego zostal wicemistrzem swiata. co jednak sie wtedy stalo?? ZP dostal messi bo nastrzelal duzo bramek...

ale ogolnie z twoim zalozeniem tez sie zgadzam. to co napisalemmpowyzej to jednak jasny fakt ktory pokazuje czemu di maria nie mial szans na wygranie ZP.

inna historia ze ta nagroda to syf i komercha w najczystszej postaci.

13

filmy, gry komputerowe w ktorych trzeba czytac opisy. wystarczy. wiecej wiedzy wyciagnalem z tego niz z kursow angielskiego.

0

a jesli chodzi o barcelone to jako inny klub - podobny stylem wprowadzania mlodych zawodnikow - podam arsenal. cudowna angielska marka ktora za wengera (przeciez to trener bardzo dobry) wprowadza od lat ciagle na sile mlode wilki. przeciez to same diamenty ktore kurcze ciagle nic nie moga wygrac. roznica miedzy nimi a wami jest taka ze barcelonie trafila sie genialna generacja zawodnikow, arsenalowi widac nie.

co do reklam na koszulkach. od dluzszego czasu czytuje na tej stronie ze na koszulkach nie powinno byc w ogole reklam wiec trzymam sie tej tezy. a skoro ma nie byc tych reklam to budzet klubu - 30+ baniek co rok. ciekawi mnie tylko ze messi zgodzi sie na obnizenie zarobkow albo zwiekszenie przychodow klubu z praw reklamowych do jego nazwiska (o ile taka klauzula jest w jego umowie).
chcecie wracac do korzeni?? mi w to graj. bedzie latwiej madrytowi na zwyciezanie. trzeba byc naprawde glupim, aroganckim i zadufanym w sobie kmiotem zeby uwazac ze zlote generacje zawodnikow beda sie mnozyc i mnozyc w nieskonczonosc. z waszym podejsciem - wedlug mnie - po malu beda wracac lata posuchy barcelony tak jak to bylo przed rijkaardem gdy barcelona 3x z rzedu byla po za pierwsza trojka LaLiga

0

twoim rozumowaniem wszyscy polacy sa durniami bo krytykuja aktualna wladze. a podejrzewam ze ci wszyscy placy wiedza o rzadzeniu panstwem o wiele mniej -wlacznie kolego z toba - od partii rzadzacych czy calej reszty politykokow. czy nie wiem czy on nie ma pojecia o zarzadzaniu panstwa?? gdyby mial wieksze pojecie i potrafil je ludziom przekazac to mial by wiecej niz 4% poparcia. taki palikot zakladajac partie z miejsca dostal wiecej poparcia. bo mial pomysl. jak wyszlo z tym pomyslem kazdy widzi. ale potrafil swoimi zalozeniami przyciagnac ludzi.

smiem tez twierdzic ze to te 4% ludzi jest idiotami ktorzy chca chwytac sie brzywty - bo wedlug mnie korwin jest niczym innym jak brzytwa. o ile takze wiem to w demokracji wiekszosc ma racje. skoro przez tyle lat stawiano na PO i PIS - w tym stawia na nia wielu inteligentnych i wyksztalconych polakow - nie tylko studenci ktorzy uwazaja ze pozjadali wszystkie rozumy" (tez dopiero jestem po studiach ale chociaz zdaje sobie z tego sprawe) - to znaczy ze te partie sa lepsze od korwina.

podejscie korwina wydaje sie w uproszczeniu takie: zapomniec calkowicie o przeszlosci, dyplomacji itp itd, usunac biurokracje (no niby dobrze bo bedzie latwiej ludziom - tyle ze te masy biurokratow na korwina nie za glosuja z jasnych powodow, zreszta to podejscie tylko zwiekszy bezrobocie w kraju), oddac wladze w rodzinie calkowicie w rece rodzicow ( a co, zniszczmy niektorym dzieciom jakakolwiek szanse bo cytuje: "Przywrócimy rodzicom pełnię możliwości wychowywania dzieci i decydowania o ich edukacji – dzieci należą do rodziców, a nie do państwa! To głowa rodziny powinna mieć skuteczne środki na walkę z narkomanią swoich dzieci; państwo w tej roli się nie sprawdza." - a przeciez z tych gorszych rodzin nie raz rodzice swoimi pociechami sie nie interesuja. no wiec juz na starcie zabierzmy im szanse na lepsza przyszlosc).

0

na takiej zasadzie ze mascherano wejdzie do pomocy i messi na dobre tam zostanie to zgadzam sie z toba. jesli jednak bedzie inaczej to musowo potrzebne jest wam wielkie nazwisko na ktorym z miejsca bedzie mozna oprzec gre srodka pola.

0

na ten moment masz racje. ale co bedzie za rok (jesli barcelona odzyska mozliwosc transferow) jesli xavi juz w ogole nie bedzie domagal a iniesta ciagle w zniszkowej formie?? w pomocy zadnych wielkich nazwisk juz nie ma. chyba ze messi na stale stanie sie rozgrywajacym. wielkie nazwiska macie w ataku i w pomocy (nazwiska po malu gasnace). na obronie macie tylko albe, mascherano (juz tez po 30 roku zycia) i pique (jesli wroci do wysokiej formy). bramkarze sa pierwszy rok wiec nie bede ich ocenial.
tych wielkich nazwisk tak naprawde wiele nie ma, a za rok i niektorych z nich moze nie byc. i co wtedy?? dalej bedziesz uwazal ze zadnego wielkiego transferu na srodek pola nie trzeba zrobic?

wlasnie na sile probuje tego dociec bo mam duzo doswiadczenia jako kibic realu. a u was zaczyna sie dziac to co wczesniej w madrycie. wygasanie starych gwiazd, niepewnosc w polityce transferowej itp itd. wbrew pozorom nie takie proste do rozwiazania.fcb

0

jeszcze jesli moge dodac cos odnosnie przemyslanych transferow. np u was rakitic. rzeczywiscie bardzo dobry zawodnik, ciagnacy seville w tamtym sezonie. ale w barcelonie coraz czesciej krytykowany. obok niego powinien grac ktos wielki zeby wdrozyc go do tej druzyny. barcelona w tym momencie zawalila sobie sprawe bo umierajaca smiercia naturalna pomoc barcelony sciagneli jego - bardzo dobrego, w dobrym wieku ale niepewnego psychicznie zawodnika na ktorym mieli bazowac gre nowej barcelony. no i efekty w tym momencie widac. enrique mimo wszystko nie znalazl w nim zawodnika ktory moze zagrac na bernabeu, w wielu meczach gra zachowawczo, nie potrafi sprzebic swoich zagran

0

masz racje. stare galactikos to pokazalo idealnie. ale druzyna taka jak barcelona bazujaca na zawodnikach niepewnych, mlodych itp itd to jak eksperyment realu po pierwszej kadencji pereza. skupowanie holendrow, bazowanie druzyny na zawodnikach solidnych ale nie genialnych - efekt?? szkoda gadac... lepiej zapomniec.

co do wychowankow to juz napisalem co o tym sadze. za czesto wymienacie w tym momencie kolejnych zawodnikow ze szkolki. szukacie na sile nowych messich, xavich, iniest itp itd. jak maja sie tacy zawodnicy odnalesc to zrobia to naturalnie a nie na sile bo sie tylko dobrze zapowiada. tutaj halilovic gra w barcelonie dopiero chwile a juz chcecie go do pierwszego skladu. niech do 20 roku zycia gra w barcelonie b. 18-latek ktory ma zbawic barcelone bedaca w kryzysie?? na jego miejscu czulbym sie niczym atlas tachajacy swiat na plecach.

zawodnicy ze szkolki maja byc dodatkiem do pierwszej druzyny a nie kim kto ma ta druzyne zbawic. szkielet takich wielkich ekip powinien skladac sie z nazwisk wielkich, ogranych w najwiekszej pilce po to aby wytrzymali psychicznie kazdy mecz.

0

co do wyliczen to dokopie sie do czegos takiego - chociaz nie teraz. zaloze sie jednak ze nie ma tam nieprzewidzianych wydatkow jakie zreszta co roku wystepuja. ogolne zalozenia nowej prawicy znam i wydaja mi sie durne (w kontekscie finansow! jesli chodzi o administracje i polityke zagraniczna to poniekad zgadzam sie z nimi).

0

masz racje. nie sciagac zawodnikow za wielka kase. ale to jest podejscie bardzo, w tych czasach, naiwne. czemu?? rzeczywiscie real, city itp itd zawyzaja w wielu wypadkach wartosc zawodnikow przez co to te kluby beda dostawaly najlepsze kaski. nie miej zludzen, do barcelony nie idzie sie tylko dlatego ze kocha sie ten klub. jesli nie sypniesz gotowka to zawodnik wypnie sie na nia. przyklad analogicznego zachowania?? isco - zagozaly antyfan realu. nagle twierdzi ze jest w stanie ten herb ucalowac gdy nadejdzie odpowiednia pora.

kolejna sprawa. ciagle uwazacie ze skzolka barcelony tworzy same diamenty gotowe do gry w pierwszym skladzie. pewnie ze macie jedna z najlepszych szkolek na swiecie. tyle ze generacje takich pilkarzy jak mieliscie ostatnio nie rodza sie z dnia na dzien. trafiliscie "6" w totka i tyle. teraz na sile wciskacie kolejnych to wychowankow do skladu wywalajac "stary szrot" na zbity pysk. zapominacie jednoczesnie ze rok czy 2 lata wczesniej o tym dzisiejszym szrocie mowiliscie jak o genialnych nieoszlifowanych diamentach.

szukanie potencjalnych gwiazd w szkolce to iu was najwiekszy blad. tak pewnie mysli sobie zubi na ktorego zreszta ciagle nazekacie. co sie stalo z tello, sergi roberto jeszcze chyba rok temu namaszczony na zastopienie xaviego (no bo po co nam fabregas - na sile go nie trzymajmy) nagle stal sie posmiewiskiem wszystkich kibicow barcelony. teraz chcecie halilovicia, adame itp itd. tylko ze jak oni przyjda to gdzie gwarancja ze wypala.

podsumowanie: kasa jest wam potrzebna jak ch*****. tym bardziej teraz gdy co chwile ktos sie do was przysrywa. sciaganie reklam z koszulek to durnota totalna ktora jeszcze was dobije. takie o moje zdanie

1

szczerze to czytalem postulaty korwina i jego nowej prawicy. on wszystko chce obnizyc. pytanie mam tylko jedno. skad wezmie kase na to zeby zalataz dziury budzetowe po jego akcjach wyzwolenia ludu od podatkow... w tym momencie ju ludzie nazekaja na to ze wszystko jest prywatyzowane. za korwina ostatecznie wszystko zostanie rozsprzedane i na tym skonczy sie cala historia. facet pierdzi na okolo jakimis bzdetami natchniony zachodnimi ekonomistami i filozofami. tylko jest jedno ale. my to nie zachod i stany zjednoczone nafaszerowane zlozami surowcow. my to dziurawa polska ktora nie moze sobie pozwolic na start od zera.

korwin przy wielu swoich postulatach ma racje, uproszczenie biurokracji, polityka zagraniczna itp itd. ale jesli chodzi o pieniadze?? jest durniem ktory nie ma pojecia jak zadzialac. fajnie gdyby w koncu powiedzial co zrobic zeby przy jednoczesnym zniesieniu NIEKTORYCH podatkow nie zadluzac dalej panstwa.

to wlasnie jego durne pitolenie o finansach przekresla jego jakiekolwiek szanse na wygrana. i szczerze mowiac ludzie ktorzy na niego glosuja w wielkszosci wypadkow sluchaja jego durnot wygadywanych w telewizji. nie staraja sie zrozumiec co niesie za co niektory wazniejszy jego postulat.

amen...

1

te ugrupowania chcace brac udzial w wyborach sa niczym nasz korwin-mikke.

wszystko zniesiemy. po co nam reklamy itp itd.

pytanie jest jednak jedno. skad wtedy wziasc kase na jakis dodatkowy transfer, na podwyzke dla swojej gwiazdy (suarez/neymar/messi). wiele mowionych pierdol bez pokrycia. wszyscy wszystko obiecuja a nie maja planu jak zalatac ewentualna dziure w budzecie. wypisz, wymaluj korwin. gdy nie wie co odpowiedziec to zaczyna kontrowersyjne wywody bo wiadomo ze na drugi dzien w prasie beda pisac o tym jak korwin traktuje kobiety a nie jak ma zamiar znalesc pieniadze...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?