kurtis_w
Dołączył/a: marzec 2026
10 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
dobrze ze w statystykach zostanie zapamietane tylko te 60 goli xD
0
no tak to juz jest ^^ na czas meczu pompuje miesnie helem ^^
2
podejrzewam ze na brzuchu pod koszulka ;<
0
przeciez jasno napisalem ze ronaldo symulowal. nie umiesz czytac?? a to ze obronca go tam lekko mizial po plecach to wina ronaldo?? ronaldo bezczelnie wykorzystal okazje a sedzia dal sie nazwac. ale bezmozgiem okazal sie tutaj obronca ktory biegl za ronaldo i go smyral po plecach. chyba nie musze dodawac ze to smyranie nic by mu nie dalo pozytywnego...
0
a przeginacie. ronaldo jak najbardziej dal baaaaardzo duzo od siebie. ale tak jak juz kilka osob tutaj pisalo. po co obronca trzymal lapy tam gdzie nie trzeba?? sam dal powod ronaldo do symulki i to sie stalo. akcja ronaldo swoja droga ale brak mozgu u obroncy to drugie
1
nie ma za co bo ja sam jestem nie raz trollem i pisze glupoty. ale jak mi ktos poda dobry argument to potrafie zmienic zdanie a nie pisac ciagle pierdoly bez jakichs wiarygodnych argumentow
2
juz ci napisalem. jeden przyklad to nie regula. doucz sie w koncu. zreszta ten wasz wielki zawodnik (bo takim jest i trzeba byc glupim zeby twierdzic inaczej) nie raz powtarzal ze uczyl sie od innego wielkiego zawodnika jakim jest ronaldinho. podejrzewam ze od ronaldinho nauczyl sie wiecej niz od trenerow ze szkolki ;)
2
w realu bylo kilku takich dobrych wychowankow w ostatnich latach. wiekszosc radzi sobie jako tako w sredniakach hiszpanskich, ci lepsi - negredo, mata, soldado etc. nie moga sobie znalesc miejsca na dluzej w jakiejs druzynie. wielka proba wprowadzenia moraty nie powiodla sie. dopiero jese wszedl wlasciwie z miejsca do pierwszej druzyny iu od razu pokazywal wysoka kulture gry. dlatego uwazam ze gwiazdy nie rodza sie jak grzyby po deszczu. pewnie ze przez polityke realu real mogl stracic jakies mlode diamenty, ale bylo ich ze 2-3 moze. wasza druzyna zreszta to bardzo dobrze pokazuje. w ostatnich latach (po guardioli) ilu wychowankow weszlo do druzyny i nie bylo przez wielu kibicow barcelony wykopywanych na zbity pysk?? to tylko pokazuje ze szukanie gwiazd na sile nie wychodzi na dobre. jesli jakis mlodzik ma sie wypromowac to i tak to zrobi jak messi czy ronaldo. czy to bardziej czy mniej slynna szkolka...
4
nie. tyo ty powielasz messiego jako jeden wielki wytwor la massi i od poczatku istnienia klubow promujesz go n-razy jako odpowiedz na kazdy transfer realu.
ale koncze ta rozmowe bo jestes nikim wiecej jak fanatykiem, a podejrzewam ze avatar z kibolem barcelony posiadajacym jakis dziwny wytrzeszcz zamiast czola pasuje do ciebie idealnie...
pozdrawiam bo ta rozmowa nie znajdzie zadnego rozwiazania.
1
przeciez napisalem ze sam za dobry z historii klubow nie jestem. a znasz zasade ze wine trzeba udowodnic?? skoro kolega "wpwelement" pisze o calej historii to podejrzewam ze wie o czym mowi i potrafi swoja teze poprzec argumentami z calej historii anie tylko tej najnowszej. la masia jako taka powstala byc moze rzeczywiscie w 1979 roku. natomiast wczesniej kluby tez jakos szkolily swoich zawodnikow, prawda?? pojecie la masia a szkolka barcelony to dwie rozne rzeczy...
1
ale ja nie mowie nic zlego na barcelone. przeciez kazdy normalny wielki klub tak funkcjonuje. sprowadza wielkich zaawodnikow do ktorych dolacza zawodnikow ze szkolki (rzeczywiscie za pereza w realu sie to zagubilo). stwierdzenie ze la masia nie kreuje samych perel chyba nie ejst obraza a czystym faktem popartym zreszta obserwacjami. kazdy to przeciez widzi...
1
czy ja pisze ze szkolka rzadzi?? czytaj ze zrozumieniem... kazda druzyna opiera sie o transfery a gdyby nie ronaldo to ja jestem pewny ze real by gowno osiagnal. tylko ze ja nie jestem slepo zaslepiony " w swoich" bo wiem ze gwiazdy wychodza ze szkolek bardzo rzadko a najlepsze druzyny bazuja na zawodnikach z zewnatrz. tutaj rzeczywiscie ostatnia barcelona jest ewenementem ktory - dalej to twierdze - powstal dzieki magikowi ronaldinho. kolejny zawodnik z zewnatrz ktory zapoczatkowal nowa epoke waszego klubu.
3
mowisz o calej historii wiec ja w dalszym ciagu czekam na argumenty a nie slodkie slowka. cala historia to troche wiecej niz cruyff ktory wcale nie byl od was wiec jak najbardziej moje "50 lat" ma sens. bo wasza druzyna powstala na filozofii holendra ze szkolki ajaxu a nie barcelony ;)
messi i messi i messi... kiedys mowili ze nie bedzie lepszego od tego czy tamtego. dzisiaj mowia to o messim a ja jestem pewny ze za 15 lat messi bedzie bylym najlepszym zawodnikiem swiata. jaki wtedy bylby twoj argument?? messi to ostatnie powiedzmy 8-9 lat (ma 28 a gra od 19 roku zycia w pierwszej druzynie). a co z reszta historii?? pytam sie. czy messi rok w rok bazuje wychodzi z "genialnej la massi" bijac na leb kolejne transfery realu. 1 przyklad to nie regula kolego. naucz sie tego...
4
ja nie twierdze ze nie ma racji. sam na historii klubow sie jakos wybitnie nie znam. ale jesli zaczyna mi temat o historii to ja wymagam zeby podal mi aergumenty. jesli nie to po prostu saczy jad bez pokrycia jak kaczynski o lepszej polsce za jego rzadow.
o barcelonie przed cruyffem za wiele nie wiem. ale o ile sie nie myle to cruyff wprowadzil ten system szkolenia itp itd. nie wprowadzil tego "swoj czlowiek" tylko ktos z innego kraju wczesniej nie zwiazany z ta druzyna. dlatego uwazam ze szkolka sama w sobie ssie i nie daje nic. bo jesli sie nie myle to kazde pokolenie barcelony oparte bylo o ludzi z zewnatrz.
5
tak robi barcelona. racja. ale w dalszym ciagu bazujesz swoje wypowiedzi na historii najnowszej. czekam dalej na argumenty z historii wczesniejszej. piszesz o historii to w koncu cos mi o niej powiedz. w innym wypadku pie****sz cos o czym nie masz pojecia...
5
i ja dalej mowie ze gdyby nie jeden wielki transfer nie bylo by tego "najwiekszego"w historii. o czym to swiadczy??
zyjesz tylko i wylacznie historia wspolczesna tylko kurcze 50 lat temu messi nie dawal trofeow barcelonie. a co do twojego rozumowania. zeby byla jakas gwiazda to chyba logiczne ze ktos musial ja najpierw wyszkolic i poprowadzic przez pierwsze lata kariery. smiem twierdzic ze wasza szkolka miala wiecej szczescia niz rozumu przy wypromowaniu tego zawodnika. tacy ludzie tak czy owak sie wybija czy to ze szkolki barcelony czy sportingu lizbona. szkopol w tym zeby ciagle takich wycghowywac a tutaj poki co mizernie u was. po "zlotym pokoleniu" macie jedynie "szrot" nie nadajacy sie do pierwszej druzyny a kazdych kolejnych juniorow wprowadzonych do pierwszej druzyny (gdy wczesniej sliniliscie sie do nich gdy ci blyszczeli w drugiej druzynie) wywalacie na zbityu pysk...
albo za duze mniemanie o swojej szkolce, albo fanatyczne zaufanie albo sam nie wiem juz co. szkolka sama w sobie ssie, wypromoj 10 dobrych zawodnikow a i tak gowno osiagna bo nie ma ich kto poprowadzic do zwyciestwa...
0
zwroc uwage ze za czasow mourinho w realu ronaldo nauczyl sie chociaz czasami wracac na swoja polowe bronic wlasnej bramki ^^ jesli mourinho zmienil chociaz troche ronaldo to tym bardziej dal rade z ceskiem ;>
4
nikt nie mowi ze gorsze. ale nie pierdziel glupot ze to podejscie najlerpsze. macie super pokolenie a potem lata posuchy. podobnie jak z wielkimi transferami, szkolka tez nie zawsze wypala.
ale widze ze jestes kolejna osoba slepo zapatrzona w polityke "szkolki" ktora nota bene bazuje na transferach.
tak jak mowie. bez ronaldinho moglo by nie byc wielkiego xaviego, iniesty, messiego. byli by bardzo dobrzy ale byc moze nie az tak prestizowi. to transfer zapoczatkowal wam genialna druzyne i taka jest prawda :)
a co do mlodych jak illaramendi i ogolnie jeszcze mlodych. to nie real naciska na sztab zeby wprowadzali juniorow do druzyny. kibice barcelony, tacy jak ty, zyja w przeswiadczeniu ze kazdy kolejny gracz ze szkolki wprowadzi cos fajnego do druzyny. co jest smieszne?? ze zwykle potem ci sami kibice wyzywaja swoich juniorow od szrotow bo nic nie graja, sa slabi na czele z trenerem itp itd. to jest dopiero patologia ;
6
powiedziales ze w historii,. czekam na historytczne argumenty.
ps. gdyby nie wielki transfer ronaldinho messi moglby byc nikim dzisiaj. transfery wplywaja na szkolke czy tego chcesz czy nie. a co do ZP?? wczoraj sama wasza redakcja podwazyla sens jej przyznawania ;) cos o czym pisze juz dluzszy czas i za co zostawalem besztany.
0
w CdR szykuja sie 4 kolejne hitowe mecze ;> 2x real-atleti i potem 2x barca - atleti/real
0
mourinho nie popuszcza nikomu ^^
4
co do wczesniejszych transferow realu - chociazby za pierwszej kadencji pereza - zgadzam sie z toba. slabizna. ale ogolnie podaj mi jakis argument ze la masia > wszystkie transfery realu. albo daj argument albo skoncz z glupim mysleniem ;
0
a nawet nie zdziwilbym sie jesli tak zrobia. ale tak jak pisze whatis. po zakonczeniu kariery
0
bo to logiczne ze messi jest lepszy i od neuera i od robbena. tylko my mowimy o aktualnej formie. a fakty o ktorych ty mowisz sa takie ze messi w tym roku swoim druzynom nie dawal trofeow, robben i neuer je dawali.
0
a skad ta informacja??
co do ewentualnego transferu reusa i odejscia kogos z realu. perez predzej puscilby bale'a niz benzeme. karim to jego pupilek. mimo wielu gorszych chwil za kazdym razem wygryzal innych napastnikow ze skladu. pod protekcja florentino jest tutaj nietykalny. przez to tez real nie sciagal typowych, genialnych napastnikow na jego miejsce. dlatego przyszxedl chicharito a nie fralcao. gdyby real chcial napadziora to dalby monaco tyle ile trzeba. w realu jednak potrzeba zmiennika dla benzemy. z kolei do pomocy przyszedl james ktory mial konkuurowac wlasnie z isco i bale'm o miejsce w skladzie.
1
a no to w takim razie pewnie bedzie.
@fcbfan1993
widac musialem cie kiedys zbesztac za jakas durnote, zreszta nie raz bo kojarze twoj avatar. w koncu mozesz popyskowac i pochwalic sie ze cos tam wiesz :)
0
raczej napewno nie. ja sam szukalem mec zow realu w CdR na zagranicznych stronach. chociaz futbolhd.pl daje transmisje zwykle z zagranicznych stacji i to w niezlej jakosci. na weebie transmisje beda dopiero gdty CdR bedzie w polskiej telewizji a zaczyna sie to dopiero od cwiercfinalow albo polfinalu
2
a zawodnikom i sztabowi swieta sie nie naleza ;> dla nas zle ze kluby nie graja ale sami chcemy urlopy zeby spedzic czas w domu z rodzina a nie zapitalac.
0
0
hipokryzja bo co?? bo ty tak napisales?? powiedz mi jedna rzecz. gdzie widzisz u mnie hipokryzje ze real gra a ja tutaj komentuje, nota bene nie o realu :)
a co do wypisywania o smutnym zyciu itp itd. zawsze bawily mnie tego typu komentarze gdy ktos cos pisze, druga osoba mu odpisuje o smutnym zyciu, bolu dupy itp itd podczas gdy o tym ostatnim w danym momencie mozna powiedziec to samo ;> marnujesz czas na zmarnowanego, wedlug ciebie, czlowieka. to dopiero dziwne ;
ps. nie mam czegos takiego jak ukochanego klubu. real to klub ktoremu kibicuje i czuje sie z nim jakos emocjononalnie zwiazany (w luzny sposob), natomiast kocham swoja kobiete i rodzine ;)