0

Wydaje mi się, że nie za bardzo. On jest odpowiedzialny za zupełnie inne rzeczy, do przodu gra bardzo mało. Jego głównym zadaniem w ofensywie jest raczej przetrzymanie piłki i dostarczenie do rozgrywających. Przynajmniej takie mam spostrzeżenia po latach oglądania go :) Kiedyś nawet tu się śmiano z niego, że tylko do Xaviego podaje.

1

O grupę to nikt się na pewno nie martwi, problemem jest to, że mając Suareza czy Rakitica, którzy mają młotek w nodze, przy takiej grze rywala nie ma strzałów. Leo i Ney też potrafią ładnie uderzyć spoza szestnastki... Może jestem ślepy ale ja tego dziś nie widzialłem... Jak nie dało się wejść do bramki to mogliby spróbować stworzyć przestrzeń do strzału z dystansu.

0

Nie patrz na fioletową i co tam robią...mogą sobie nawet pisać, że Benitez schudł 5kg i to że sobie świętują to ich sprawa(swoją drogą tu przy potknięciach Realu jest pewnie nie lepiej :) ). Problem w tym, że zamurowała się Roma i nikt nie umiał uderzyć porządnie z dystansu... Tylko klepanie i klepanie. Wyniki wynikami... W tej grupie nikt nie zagrozi Barcelonie, ale właśnie problem był i nie ma co go ukrywać :)

0

bardzo możliwe nie pamiętam. Chodzi mi bardziej o to, że tamto wejście wyglądało groźniej niż to, a efekty są jakie są. Bale nie pauzował, a Shaw odpocznie z rok od kopania piłki. Kwestia szczęścia.

0

Dokładnie jak np atak na Bale w zeszłym sezonie, już nawet nie pamiętam z kim grał Real, ale dosyć głośno o tym było w internecie, bo obrońca chyba także albo nie został ukarany, lub otrzymał jednie żółtko( tu mi się wydaje, że było więcej brutalności w ataku na Walijczyka). Mimo wszystko byłem zaskoczony, że taki szklany piłkarz jak Bale wyszedł z tego cało, bo wyglądało o paskudnie. Jak dobrze pamiętam obrońca władował się mu rozpędzony na prostych nogach w nogę postawną i "troszkę" się mu wygieła. Może ktoś tu lepiej to przytoczy :)
Wszystko zależ od tego jakie atakujący ma szczęście, bo jakby ta krzywda stała się Bale'owi a nie piłkarzowi United to wydaje mi się, że presja jaką odczuwałby "napastnik" ze strony społeczeństwa byłaby większa ;) O Moreno zapomni się w ciągu tygodnia, dwóch... w sytuacji tamtej akcji gość by był napiętnowany myślę dłuższy okres... a nie mówiąc już o tym jakby jedno z wejść w Leo, Neya czy Ronaldo skończyło się w ten sposób.

0

nie wiem czy kursy 1,2 są w ogóle warte gry... bardziej boli jak nie wpadnie ;) A pamiętaj jednak, że to BPL i w tym sezonie po pięciu meczach mają cztery punkty w lidze... nigdy nie wiadomo, ta liga rządzi się własnymi prawami na arenie europejskiej .

0

mi akurat Juve weszło, ale zaryzykowałem i postawiłem na UTD.... jak od 2 lat tego nie robiłem.. Przez te 2 lata stawiając na Chelsea, Arsenal i City nie nauczyłem się, że w Europie nie stawia się na brytoli... Ale kurna jak nawet grają z jakimiś ogórkami i kurs jest 1,5 to też mi niszczą kupon ;p więc nigdy więcej na BPL w LM nie postawię. Nawet jak mają grać z Astaną...sorry ale przegrać z PSV?? Żenada.

0

Wiadomo, że nie rozgrywa jak Messi ale w asystach Leo jakoś specjalnie mu chyba nie uciekł w zeszłym roku z tego co mi się wydaje bo nie pamiętam dokładnie jak ich liczby wyglądały pod tym względem, ale chyba szli łeb w łeb. Szczerze ja go nawet lubię, jest jaki jest ale takich piłkarzy trzeba... no właśnie może nie lubić, ale doceniać. Asystuje, strzela, kreuje ( TAK KREUJE) no i wykorzystuje karne ;P A jeżeli argumentem za tym, że jest fe i be jest to że wali na pustą to Pedro, Sanchez czy nawet wczoraj Benzema pokazali, że na tą pustą trzeba umieć trafić ;)

0

ja staram się nie patrzeć na komentarze przy stremach w trakcie meczu... oczy bolą jak tylko się spojrzy ;p

1

Ciekawe czy jakby Benzema strzelał te karne też by było takie ujadanie :) bo nie wiem czy tu chodzi bardziej o to że Ronaldo strzela gole, czy że Real :P

1

Ja się dziwie zawsze, czemu ludzie boją się wymienić w takim zestawieniu Marcelo:P bo co, bo obrońca ? Można kibicować komu się chce, ale ten człowiek jest pod tym względem jednym z najlepszych na świecie. Można się z tego śmiać... ale przyjrzyjcie się czasem podczas meczu, czy nawet głupie filmki na YT. Sam nie wiem czy wolałbym Albę czy jego.. a obu mieć nie można ;) Argument o grze obronnej u obu jest mierny, a w ofensywie każdy daje co innego ;)

Kolejny niedoceniany obrońca pod względem techniki to Alaba

3

jak już tak porównujesz to co powiesz o Neymarze, Marcelo, Suarezie, Modricu, Isco, Hazardzie, Silvie i tak dalej i dalej kończąc na Ronaldo i Messim. W czym oni ustępują technicznie Zlatanowi ? Nie czepiam się, jestem tylko ciekaw co miałeś na myśli. Wszyscy piłkarze jakich wymieniłem mają "klej" w nodze.

0

Tak na prawdę ten sezon pokaże ile jest wart. Tevez i Vidal dawali mu sporo swobody, a teraz gra jest skupiona na nim. Jeżeli nie uda się mu poprowadzić Juve do mistrzostwa i nie ugrają nic w LM, to jego cena może spaść pewnie nawet dwa razy. A wydaje mi się, że za 40-60 mln każdy by go chciał.Osobiście skład Juve mimo, że taki niby wzmocniony robi mniejsze wrażenie niż rok temu.. zastąpili dwóch świetnych graczy kilkoma dobrymi. Różnicę to może zrobić w lidze gdzie rotacja może ich wyciągnie z dołka( nie oszukujmy się mimo wszystko rywala tam nie mają). Natomiast śmiem twierdzić, że brak tej dwójki w Lidze Mistrzów, Juve może odczuć już w grupie, gdzie zagrają z Sevilla i City. I tu jest rola Pogby w tym żeby nie doszło do kompromtacji, jako tego 80-milionowego gracza.

0

Nie mam pewności czy nie mówił tego Vasquez - wychowanek Realu. Ale mówienie takich rzeczy raczej nie pomaga.. Ustawki to na bank nie ma... Ale kurde, żeby przespac pierwsze 20 min.. Mieli ze 3 nawet nienajgorsze okazje...

0

swoją drogą lepiej, że nie wydali kasy na kogoś lepszego np Leno. Wtedy to byłby zonk... a tak rezerwowy w Monaco przejdzie na ławkę do MU ;P

0

Co do wywiadów Pique masz rację zawsze coś ciekawego się znajdzie, ale wydaje mi się że Alves umie dopiec i gada mądrzej od Gerarda. Druga sprawa to to że Czytam Twoje komentarze od bardzo dawna i wydaje mi się, że nie powinieneś wypowiadać się o frustratach. Prawie każda wypowiedź z Twojej stronyjest uszczypliwa względem któregoś z użytkowników lub jak najczęściej bywa mająca (chyba) na celu upokorzyć Real i wszystkich jego zawodników. Rozumiem nie trzeba ich jako kibic Barcy kochać, ba nawet nie trzeba lubić i szanować, ale to co czasem widywałem z Twojej strony było zabawne. Co lepsze wiele osób Ci przytaknie, ok ich wola, taki mamy klimat. Powiedz mi czerpiesz radość z tego? Cieszy Cie to, że nawtykasz komuś w internecie, czy zrównasz z gnojem piłkarza rywala? Widywałem też posty w których wypowiadasz się normalnie i na temat, ale wystarczy marna prowokacja i już się zaczyna...

1

chodzi chyba bardziej o moment wykonania tej sztuczki ( coś w stylu Ronaldo z Atleti , gdzie zagrał plecami w doliczonym czasie). Ronaldinho takie sztuczki prezentował w trakcie meczu a nie przy pewnym wyniku gdzie przeciwnik jak jest napisane wyżej najchętniej opuściłby już plac. Ona pokazuje coś w stylu "patrz jaki jestem fajny" Zapewne jakby Ney wykonał to w przypuśćmy 10 minucie nie byłoby rabanu o to :) co najwyżej , że tak słabo i bezmyślnie to wykonał :)

0

skromny ? Pogba ? Prosty przykład czy jego fryzura i sposób gry wyglądają na to aby on był skromny ;) ? nie wydaje mi się , dla niego często ważniejsze jest żeby upokorzyć rywala niż go przejść. Takie zachowania młodych gwiazdek. Piłkarz może być super , ale najpierw to trzeba ustawić głowę. Boniek coś kiedyś mówił , że gość z takim pióropuszem nie będzie nigdy gwiazdą na miarę tych największych.

1

Czy wy to czytacie ? Napisane jest przecież , że nie chce trafić na Barcę, bo chce ich ograć w finale a dwumecz uważa że by wygrał. Nigdzie nie ma nic napisane o strachu przed Barcą tylko o strachu przed Messim ;p

0

oczywiście nie chodzi mi tu o wybielenie kogokolwiek czy hejt na kogoś :) chcę tylko aby po prostu patrzeć na pewne sprawy szerzej a nie tylko w kategoriach białe i czarne. Nasz świat działa tak , że my odbiorcy czy to sportu czy czegokolwiek o czym myslimy jesteśmy robieni w konia :) pewne sprawy wychodzą dopiero dużo później jak chociażby afery dopingowe czy seksoholizmowe ostatnim czasy;) Wydaję mi się , że co do wizerunków tych graczy jasne jest to , że wszyscy trzej są wykreowani aby produkt sprzedawał się jeszcze lepiej ;)

0

Wizerunek medialny i nic więcej , jakim kto jest człowiekiem nie pokaże nam wywiad , zachowanie na boisku czy śledzenie doniesień prasowych obecnie trzech piłkarzy jest tak medilanych , że tworzy im się wizerunki . Są to Leo CR i Ibra.
Ibra i CR mimo , że mają podobny wizerunek to zachowania jednego są odbierane chociażby tutaj jako super , extra ,cool , natomiast tego drugiego jako fe , be i źle.
Messi ma wizerunek bóstwa , złotego biednego chłopaczka, który z biednej dzielnicy mimo wielu problemów wyszedł na geniusza ( o dziwo CR i Ibra mimo podobnej historii są rzadziej wspominani w tym względzie ) . Nikt z nas nie zna osobiście Leo , CR ani Ibry. Te wszystkie oświadczenia twitterowe , fb czy wydawane do mediów to robota ludzi odpowiedzialnych za to a nie tych gwiazdorów :) wywiady są pewnie prowadzone na zasadzie - mów tak , tak i tak , teraz jak spytają Cię o to mów to to i to , będzie ok.

Wszystkie akcje charytatywne ... nie oszukujmyyy się , każdy kto ma taki hajs odpaliłby coś na takie akcje , a w dodatku dale CI sami ludzie którzy odpowiadają za wywiady i resztę otoczki medialnej pomagają w wyborze akcji w których można wziąć udział :)

Każdy z tej trójki na miliard procent nie jest bucem. Jak dla mnie wszyscy trzej są zwykłymi ludźmi , którym czasem puszczą nerwy.

Żyjemy w czasach gdzie PR zaczyna zamazywać ludziom odbiór pewnych osób. Można mówić , Ibra - cham i prostak , kopie , bije krzyczy , uważa wszystkich za gorszych od siebie
CR - panienka , macha łapkami , ma pretensję do każdego tylko nie do siebie ( osobiście nie uważam , żeby te jego wymachy czy miny dotyyczyły kogo innego niż jego samego )
Leo - po prostu gra
A to kto kim w życiu domowym i rodzinnym jest to tylko nasze przypuszczenie :)

0

śmieszne jest tylko to , że jak robił to z Realem to każdy tutaj to pochwalał ;) są różne standardy na tej stronie :) Mi już wtedy się to niezbyt podobało , ale im oglądałem go więcej tym więcej tego było widać. Przeciwko Barcelonie nie zachowywał się chyba aż tak z tego zwierzęco jak dziś i w starciach z Realem. O tym Realu piszę bo z nikim innym nie pamiętam żeby miał takie odpały( prócz dziś i jednego meczu w tym sezonie w Anglii ale nie pamiętam jakiego dokładnie co komuś przysunął kopa za nic...). kto nie pamięta niech sobie poszuka:)

0

No to przeczytaj co napisałem raz jeszcze;)

0

Macie napisane "from " a nie "to". To sa asysty od Messiego, a nie do.

0

nie wiem co gorsze , nie trafić w bramkę czy nie mieć wcale okazji. Mi się wydaję z tego co pamiętam , że Leo mógł strzelić na początku bramkę - nie pamiętam czy trafił w bramkę czy nie , teraz to mało ważne.
Ale winiąc innych równie dobrze możesz winić jego , że nie miał okazji aby strzelić gola. Napastnik jest rozliczany z bramek , a aby one padały potrzebne są okazje na ich strzelenie.

1

Dla przykładu:
Real gra z kimś - Ronaldo gra beznadziejnie
Barca gra z kimś- Messi gra beznadziejnie

Czy to oznacza , że są słabi ? jeden mecz ?
Co do Reusa super piłkarz , ale podatny na urazy... co ciekawe Leo i CR też kiedyś mieli problem z urazami mięśniowymi , a teraz są jak cyborgi. To samo tyczy się Bale i Neymara. Każdy jak odpowiednio popracuje na siłowni to wyeliminuje te kontuzje w przyszłości , nawet jak nie w całości to będą dużo rzadziej występowały.

0

nie wiem czemu ale mam wrażenie, że lepiej byłoby zagrać dwumecz z Realem niż z Atletico. Każdy widzi jak oni grają , ta drużyna jest strasznie ciężka do oglądania i gry przeciwko nim.

0

Lata mi kto wygra zp , ale sam sobie zaprzeczasz:p jak nie rozumiesz spojrz ,co napisales i potem na odpowiedz:)

0

A co ? Leo tu gra charytatywnie ? nie wydaje mi się , żeby Chelsea mogła zaoferować lepsze warunki niż ma tutaj :)

0

Nie rozumiem krytyki Suareza. Zauważcie, że napastnik grający w piłkę jest Barcelonie niepotrzebny bo gra jest za wolna i skoncentrowana na Leo. Napastnik potrzebny Barcelonie to po prostu ktoś kto wykończy , od kreowania są Ney i Leo a Suarez preferuje styl szybki z tego co można zaobserwować. Zwróćcie uwagę jakie przestrzenie są w lidze Angielskiej , jak szybko zawodnicy przenoszą swoje ataki. To taki bardziej styl ala Real/BvB. Myślę , że w takich zespołach Luis by się odnalazł z miejsca. Tutaj natomiast tego miejsca jest bardzo mało , nie ma jak on wykorzystać swoich największych atutów.
Wniosek jest taki , że lepiej wydać 20-30 milionów na kogoś pokroju Klose czy Ruuda Van Nisterlooya( o ile tacy jeszcze istnieją) i resztę dorzucić do na serio kreatywnego pomocnika lub porządnego stopera.
Aklimatyzacja Luisa może potrwać bardzo długo , a tutaj czasu na to nie ma. Ibra był idealny , miał super liczby , a i tak był hejtowany. Wysoki , silny napastnik potrzebny od zaraz- Ibra do tego dorzucał też grę w piłkę co jest ewenementem.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?