0

Przepraszam jak pogubilem słówka ale telefon mi szwankuje i wychodzą takie buble. Mam nadzieje ze mimo to kto to czyta domysli sie o co chodzilo:)

0

Telefon mi sie zacial. Pisalem ze 60-70 procent komentarzy dotyczyla jedenastki mimo ze ta była prawidłowa, wiec o czym dyskusja..cos jest to jest i koniec. Rozumiem te żale jakby byl jakis powod ,jak czasem bywalo. Ale teraz?

0

To jest strona Barcy czy antyReal? Jak na tych niektórych obrońców nie tyle Barcy co nurtu AntyReal to aż idzie za głowę się złapać. ..człowiek myśli czy to żarty czy serio za przeproszeniem nasz naród prodokuje takich idiotów. Oczywiście nie mowie tu o wszystkich czepiaja sie niektorych decyzji sedziowskich bo to normalne...ale ludzie opanujcie sie i nie brnijcie z tym w jakies chore kierunki. Na przykladzie : podejrzewam,że 60-70 komentarzy jest o karnym t mimo , ze jedenastka byla prawidlowa

0

Piszac o Neyu i argumentując go po czesci kandayjka brakuje mi tu zdecydowanie Benzemy( dla mnie bylby super opcja dla fcb ale juz za pozno) ktory zdobył w tym roku 35 goli i mial 25 asyst. To daje 50 pkt :)oczywiście nie mowie ze zamiast Neya na 5, ale w zestawieniu powinien byc

3

Jak piszesz tak pewnie o słabym sezonie Leo i mega CR . Sprawdz statystyki. Z tego co kojarze jest to 3 najlepszy sezon zarówno CR i Leo w karierze. Bramkowo.

0

O Guardioli, przedszkolalach , nie mówiąc o braku szacunku do innch:) ja go pewnie nie "znam" tak dobrze jak Ty ,ale z tego co wyczytałem w jego książce i widze w jego zachowaniu,śmiem twierdzić ,że po prostu jest taki jaki jest przez ciężkie dzieciństwo i parcie na sukces ,co mu przynioslo slawe i pieniadze. Jest jaki jest ale nie usprawiedliwijamy kazdej jego wypowiedzi. On nie robi sobie jaj w tym co mówi, jak pokazala ksiazka-on tak mysli. :)

0

Nie sprawdzę bo nie mam jak teraz,może zrobi to ktoś za mnie ale to jest chyba zarówno Leo jak i CR trzeci najlepszy sezon w karierze liczbowo. Obaj mieli tylko dwa lepsze.

0

nie zrozumiesz :) ludzie lubią go bo widzieli dwie ładne bramki w tym jedną z Realem ( najważniejsze) , zanotował sporo asyst ( 3/4 zapewne po stałych fragmentach). Ogólnie jest toporem , a technicznie jest na poziomie Guarina. I co najważniejsze ! Gra w Barcelonie więc automatycznie dostaje plusa, pozatym sporo biega ( to że bez głowy to mało ważne). Kroos , James,Bale stali się słabi bo grają w Realu , natomiast Ivan poszybował w górę bo podpisał kontrakt z Barceloną. Nie wiem czemu ale ja tak to widzę jak czytam czasem tutaj komentarze. Moim zdaniem jest to piłkarz dla drużyny jak Atletico czy Sevilla idealny , ale proszę nie do stylu Barcy ,a tym bardziej poziomu aspiracji tego klubu... Obym się mylił w ocenie jego, ale w moich oczach tak to wygląda.

0

Francja jest o tyle dziwnym zespołem , że tam boczni obrońcy z czasem stawali się środkowymi. Sagnol , Abi , chyba Silvestre też. nie była to transformacja wynikająca z tego , że lepej sobie tam radzą tylko z tego , że kadra Francji była tak marna w defensywnie,że szukano tu ratunku na oślep ( co pokazywały wniki po sukcesach w latach 98 ,00) . Abidal bardzo fajny piłkarz , szukałem tych porównań z kadrowiczami bo są najbardziej miarodajne , że nie widać między nimi aż tak wielkiej różnicy ( według mnie w przypadku Silvestra też- za czasów w MU na serio solidny gracz). A jednak tutaj okrzyknięto go legendą w komentarzach czego kompletnie nie rozumiem, bo idąc dalej zaczniemy wymieniać obrońców z kadry Włoch , Niemiec , Brazylii itd. lepszych ale nie mających tu takiego poklasku. Lubiłem go i szanowałem , ale wydaję mi się to trochę nie na miejscu , że gloryfikuje się go za to że wygrał walkę o swoje życie.To samo z Tito- wielki trener , a parę miesięcy wcześniej do wywalenia. Mam nadzieję ,że rozumiesz to iż bardziej chodzi mi o podejście ludzi tutaj piszących ,niż o to że chce Abiemu coś odebrać.

1

@Y4Qb Nie przesadzajmy bardzo dobry zawodnik tak... ale takich jak on było wielu. Nawet jakby zestawiać lewych obrońców kadry Francji na przestrzeni lat to ciężko mi stwierdzić żeby był najlepszy , a nawet jestem w stanie stwierdzić , że rywale są lepsi. Mam tu na myśli takich piłkarzy: Lizarazu,Clichy i Evra. Idąc tym tokiem myślenia , że Abidal jest legendą jak piszą co poniektórzy to legendarnymi piłkarzmi zostaną gracze tacy jak Koscielny. W sumie skoro czemu legendą nie jest Silvestre ,swego czasu bardzo solidny defensor( pod koniec kariery głupie błędy ale to się zdarza każdemu). Mam nadzieję , że rozumiesz że to nie jest atak na Ciebie , tylko ogólne przemyślenie na taki dosyć dziwny temat gloryfikacji bardzo dobrego solidnego gracza tylko i wyłącznie przez jego wielkie zwycięstwo z chorobą.PS. Jak widzisz wymienieni przeze mnie gracze to tylko i wyłącznie Francuzi i to zrobiłem celowo. Skoro w kadrze Francji znajduje się tylu porównywalnych graczy to co dopiero mówić o graczach innych reprezentacji..

0

jeżeli rozłożą ją na dwa okienka zimowe to tak jakby jej wcale nie było. Zimą to raczej wielkich transferów w Hiszpanii nikt nie robi.

0

faktycznie jeszcze na Ozila. Widocznie sprawdziłem za 2012 rok.

0

Tak zastanawiacie się na kogo głosuje Leo i CR. Z tego co pamiętam CR rok temu nie głosował , robił to Bruno Alves( może będzie tak samo, zawsze szansa na głos więcej ;p) . Messi swoje głosy oddał na Xaviego Inieste i Kuna.

0

Ja rozumiem , że Rakitić to dobry piłkarz , ale w żadnym razie wybitny... zwykły wyrobnik jakich wielu i ja ciągle uważam , że jak na niego Barcelona to za wysokie progi. Nie zmienia nic super mecz z drużyną z niższej ligi. Jak widzę , że ludzie którzy porównują jego grę do Kroosa mówią wprost , że to niebo a ziemia i w tym momencie nachodzi na nich fala "hejtu" to się idzie tylko za głowę łapać. Pozostaje wiara , że będzie analogicznie jak z Modricem ale mimo wszystko uważam , że niższy w Anglii pokazywał o wiele więcej gry w stylu Iniesty niż Rakieta.Teraz dopiero zauważyłem , że piszesz o wsparciu itp ... srututu... wracamy do porównania z Krossem i ja nie widzę różnicy... a w zasadzie to widze. Kroos grał w Niemczech, a Ivan tutaj. Nie ma żadnego wytłumaczenia.

0

nie wiem czy serio piszesz porównując kadry Argentyny i Portu ;) Co by nie mówić piłkarze jak Postiga, Nani , Danny , Veloso czy Moutinho są daleko w tyle za Angelem , Lavezzim , Kunem czy Gonzalo. Nie chce wychwalać ani jednego ani drugiego bo obaj są dla mnie fenomenami na skale nie światową a historyczną. Chce tylko powiedzieć , że dużo łatwiej jest "widzieć" na boisku piłkarzy Argentyny niż Portugalii z prostego powodu... gracze Argentyny po prostu są mądrzejsi...dobrze się ustawiają w ataku i biegają jak trzeba, jeżeli masz do tego wątpiiwości polecam obejrzeć wczorajszy mecz Potu ;)

0

Oczywiście mowie o ostatnim sezonie Bale'a w PL. Wcześniej jak mówisz grał po lewej stronie:)

0

Bale w spurs gral częściej na srodku ataku lub na prawym skrzydle niz na lewym. Di maria w Realu od początku grał na prawej stronie bo lewa jest Ronaldo

0

Chodzi raczej o to ,że zawsze się broniono i naśmiewano jak ktoś przytaczał te słowa o Messim ,Xavim i Inieście. Prawda jest też taka ,że Iniesta mimo genialnej gry nigdy nie miał wybitnych statystyk( gorsze niż mierny w tamtych czasach Kaka). Ale nie da się ukryć , że teraz widać idealnie ile oni znaczyli dla Leo. Swoją drogą bronienie się przed tym , że zespół gra dla Leo tak samo jak każda inna drużyna dla swojej gwiazdy jest lekko śmieszne...wwystarczy spojrzeć na drużyny jak PSG , Real,Liverpool(rok temu),obecnie Arsenal z Alexisem, Chelsea z Costą który też nie strzela pięknych goli tylko upycha te bramki z dobrych podań i na pewno jest jeszcze wiele innych przykładów. Wiadomą sprawą jest to , że każda z tych drużyn ma lidera któremu wszyscy wokół pomagają błyszczeć. Chodzi mi o to , że przez bardzo długi czas nawet jak nie miałem tu konta to broniono się rękoma i nogami przed tym żeby stwierdzić ,że Leo nie jest samowystarczalny :)

Uważam , że i tak sobie świetnie radzi mimo braku pomocy ze środkowej formacji:) teraz to on pomaga Neyowi.

0

Zagranie ręką to też faul, nie tylko podcięcie czy skopanie kogoś

0

Łatwiej jest komuś kto nie musi brać udziału w europejskich pucharach. Jeden mecz w tygodniu te sprawy:) ale to tylko moje zdanie

0

Piłka nożna to gra błędów. Gol Barcy tak saml jak gole Realu były wynikamo błędów. Nawet uderzenie z 30 metrów w samo okienko jest wynikiem błędu bo ktoś nie doskoczy do zawodnika. Pisanie ,że ktoś strzela gole tylko i wyłącznie po błędach jest strasznie krótkowzroczne bo każdy gol jest wynikiem błędu.

0

Jest kilka błędów. Piszę z telefonu ,mam nadzieję że da się zrozumieć co napisalem:)

0

Ta cala historia z 11:1 jest dosyć dziwna(popraw mnie jak sie myle). W tej sprawie niby chodzi o to że w przerwie meczu do szatni barcy wszedł Franco i groził graczom Barcy. Zastanawiam się jaki miałby sens te groźby skoro wynik po 45 min był 8:0 dla Realu.

0

mięsień piramidowy jest mięśniem brzucha a nie pośladka ale ogólnie całkiem możliwa wymówka ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?