@Bagsik88 Jemu czyli komu? Założyciel tematu narzeka na niskie limity a nie na prowizje. Podejrzewam że w takim razie wypłacał w bankomacie jakiejś sieci i dlatego podałem z jakiej przyczyny są te limity i że chodzi o prowizje zależne od ilości wypłat.
@Bagsik88 To nie jest kwestia tego co sądzę ja czy ty, tylko tak wynika z treści tego artykułu. To nie jest prowizja którą płaci klient, tylko bank. I ta prowizja wynika z umowy banku z operatorem. I to ta prowizja jest przyczyną tego, że mamy coraz mniejsze limity wypłat. A ta prowizja o której ty piszesz to nie ma tu nic do rzeczy bo tą prowizję którą ewentualnie płaci klient pobiera tylko i wyłącznie bank.
@Bagsik88 Nie - nie mówię o prowizji którą ja jako klient miałbym płacić za wypłatę gotówki z bankomatu, tylko o tej prowizji którą płaci bank dla operatora obsługującego bankomat gdy klient tego banku wypłaca gotówkę z ich bankomatu.
@ranger3120 To zależy od bankomatu. Firmy takie jak euronet itd. poustawiały te limity bo maja prowizję od banku od każdej wypłaty i zamiast wziąć jedną prowizję za twoje wypłacone 2 tys zł, wezmą je 4 razy a ludzie jak te głupki musza stać i klikać po kilka razy.
@Ojciec5tkidzieci Co ciekawe niejaka europosłanka Spurek już krytykowała to, że w Polsce mają wprowadzić ten rejestr. To co ona nawet nie wie za czym tam głosuje? Fajnie by było dotrzeć do rejestru jak wówczas głosowała.
@Borneo Człowieku - nie chodzi mi o treść którą przekazujesz, tylko o formę w jakiej to robisz. Błąd na błędzie, pełno literówek, do tego ogólny chaos. Naprawdę ciężko się to czyta.
@tristan87 Banda foliarzy. Nic dla was nie znaczy ludzkie życie? Jeden ceni je bardziej niż jakieś sałatki, a drugi by się po lasach szwendał i chorobę roznosił. A zastanowiliście się kiedyś jeden z drugim ile ludzkich istnień zostało dzięki temu uratowanych?
@sonek Dokładniej to jeśli ktoś we wniosku wskaże np. że mieszka 5 osób, a deklarował we wniosku na odpady 3 osoby to jest wzywany do wyjaśnień i ewentualnie będzie bulił za odpady za te 5 osób. Jeśli ktoś ma kilka nieruchomości to przede wszystkim dostanie dodatek tylko za tą za którą płaci za odbiór odpadów przez cały rok a nie tylko za nieruchomości rekreacyjne. No i mają też weryfikować aby dostał tylko na jedną nieruchomość nawet jeśli płaci za cały rok odbiór odpadów w kilku miejscach, chyba ze zmieni to w deklaracjach i przepisze na kogoś innego.
Wiecie jaki fajny myk zrobili przy okazji tych dopłat do węgla itd.? Sprawdzają i porównują je z deklaracjami za odpady. Trzeba przyznać,że wymyślili bardzo sprawny mechanizm weryfikacyjny.
@FC1899Barca Chciałbym zobaczyć kiedyś jego minę jak sam trafi na podobny patent kogoś kto przed nim też tak zrobił. Choć są też specjalne kleje do gwintów o różnej mocy stosowane w miejscach gdzie są np drgania i śruby mają tendencję do luzowania i kilka razy sam stosowałem i nawet chyba potem to odkręcałem bez większego problemu.
@MesQueUnClub_87 Temat bananów to grubsza sprawa, zwłaszcza w świecie sportu. Czytałem kiedyś jak to bodajże w skokach narciarskich były stosowane jako pewnego rodzaju doping i w zależności właśnie od stopnia dojrzałości były podawane sportowcom w odpowiednim czasie przed zawodami aby wywołać u nich dopływ energii.
@FC1899Barca Ale wiesz,że ten dziennikarz tak jak i inni żyje z takich tematów i z podsycania napięć i lęków? Gdyby każdy z nich pisał "dobrze jest,dobrze chłopaki robią,idą lepsze czasy,dobry przekaz leci", to musieliby zmienić zawód bo nikt by tego nie czytał,nie klikał i nie rozpowszechniał i im za to nie płacił.
@Lola120 Taka ciekawostka, że miód traci swoje zdrowotne właściwości powyżej 40 stopni więc trzeba napój ochłodzić do tej temperatury. Ostatnio lekarz zalecał mi też mleko z miodem.
0
@elmayakos Każdy inaczej pojmuje szczęście i stąd zapewne są ludzie którzy się zgodzą z tym powiedzeniem, jak i są tacy którzy się z nim nie zgodzą.
1
@HighestInTheRoom Mi to raczej wygląda na przygotowany tekst.
0
@Bagsik88 Jemu czyli komu? Założyciel tematu narzeka na niskie limity a nie na prowizje. Podejrzewam że w takim razie wypłacał w bankomacie jakiejś sieci i dlatego podałem z jakiej przyczyny są te limity i że chodzi o prowizje zależne od ilości wypłat.
0
@Bagsik88 To nie jest kwestia tego co sądzę ja czy ty, tylko tak wynika z treści tego artykułu. To nie jest prowizja którą płaci klient, tylko bank. I ta prowizja wynika z umowy banku z operatorem. I to ta prowizja jest przyczyną tego, że mamy coraz mniejsze limity wypłat. A ta prowizja o której ty piszesz to nie ma tu nic do rzeczy bo tą prowizję którą ewentualnie płaci klient pobiera tylko i wyłącznie bank.
0
@Bagsik88 Prawdopodobnie jednak zależy od ilości wypłat - w tym artykule podają że za każdą transakcję bank płaci ok 1,2-1,3 zł. https://www.bankier.pl/wiadomosc/Euronet-obnizyl-limit-wyplat-z-bankomatu-do-800-zl-8391748.html
0
@Bagsik88 Nie - nie mówię o prowizji którą ja jako klient miałbym płacić za wypłatę gotówki z bankomatu, tylko o tej prowizji którą płaci bank dla operatora obsługującego bankomat gdy klient tego banku wypłaca gotówkę z ich bankomatu.
0
@ranger3120 To zależy od bankomatu. Firmy takie jak euronet itd. poustawiały te limity bo maja prowizję od banku od każdej wypłaty i zamiast wziąć jedną prowizję za twoje wypłacone 2 tys zł, wezmą je 4 razy a ludzie jak te głupki musza stać i klikać po kilka razy.
0
@Kgorecki2500 Pewnie to, że nie dojedziesz tam koleją.
0
@budel17 A widziałeś ich "Sen a'la Tren"?
1
@LioMessi10 No dokładnie. Też od razu to zdanie przykuło moją uwagę.
5
@Michu94 Trochę to dziwne, że lekarz ujawnia takie rzeczy o swoich pacjentach.
0
@Bogan Warto dodać, że Pitbull tylko 1 i 2 sezon.
0
@FC1899Barca Dlaczego? Właśnie takie filmiki BHP robią najlepszą robotę.
0
@Kusco15 Ale to jakaś krytyka czy tylko ciekawostka?
14
@katalonczyk112 Kolejne kryterium "prawdziwego kibica"? Kto to wprowadził?
1
@Ojciec5tkidzieci Co ciekawe niejaka europosłanka Spurek już krytykowała to, że w Polsce mają wprowadzić ten rejestr. To co ona nawet nie wie za czym tam głosuje? Fajnie by było dotrzeć do rejestru jak wówczas głosowała.
0
@Borneo Ok to dzięki w takim razie, choć i tak nie wiem co autor miał na myśli.
0
@Borneo Nie "poddwaj suę"?
0
@Borneo Człowieku - nie chodzi mi o treść którą przekazujesz, tylko o formę w jakiej to robisz. Błąd na błędzie, pełno literówek, do tego ogólny chaos. Naprawdę ciężko się to czyta.
0
@Borneo "Misja samobujcza|" to przedrzeć się przez twoje wywody. Pisz na spokojnie swoje posty bo ciężko je przeczytać i jeszcze coś zrozumieć.
0
@draxidox Ja zanim pójdę do kina na film to ściągam i oglądam sobie najpierw piracką wersję ...
0
@tristan87 To jest porąbane. Nie pojmuję jaka korzyść przypada temu gatunkowi z tej cechy w którą wyposażyła ją natura.
1
@tristan87 Banda foliarzy. Nic dla was nie znaczy ludzkie życie? Jeden ceni je bardziej niż jakieś sałatki, a drugi by się po lasach szwendał i chorobę roznosił. A zastanowiliście się kiedyś jeden z drugim ile ludzkich istnień zostało dzięki temu uratowanych?
0
@sonek Dokładniej to jeśli ktoś we wniosku wskaże np. że mieszka 5 osób, a deklarował we wniosku na odpady 3 osoby to jest wzywany do wyjaśnień i ewentualnie będzie bulił za odpady za te 5 osób. Jeśli ktoś ma kilka nieruchomości to przede wszystkim dostanie dodatek tylko za tą za którą płaci za odbiór odpadów przez cały rok a nie tylko za nieruchomości rekreacyjne. No i mają też weryfikować aby dostał tylko na jedną nieruchomość nawet jeśli płaci za cały rok odbiór odpadów w kilku miejscach, chyba ze zmieni to w deklaracjach i przepisze na kogoś innego.
0
Wiecie jaki fajny myk zrobili przy okazji tych dopłat do węgla itd.? Sprawdzają i porównują je z deklaracjami za odpady. Trzeba przyznać,że wymyślili bardzo sprawny mechanizm weryfikacyjny.
2
@FC1899Barca Chciałbym zobaczyć kiedyś jego minę jak sam trafi na podobny patent kogoś kto przed nim też tak zrobił. Choć są też specjalne kleje do gwintów o różnej mocy stosowane w miejscach gdzie są np drgania i śruby mają tendencję do luzowania i kilka razy sam stosowałem i nawet chyba potem to odkręcałem bez większego problemu.
1
@MesQueUnClub_87 Temat bananów to grubsza sprawa, zwłaszcza w świecie sportu. Czytałem kiedyś jak to bodajże w skokach narciarskich były stosowane jako pewnego rodzaju doping i w zależności właśnie od stopnia dojrzałości były podawane sportowcom w odpowiednim czasie przed zawodami aby wywołać u nich dopływ energii.
0
@LloretDeMar Może i spotykane ale wytykanie hipokryzji zawsze na propsie.
0
@FC1899Barca Ale wiesz,że ten dziennikarz tak jak i inni żyje z takich tematów i z podsycania napięć i lęków? Gdyby każdy z nich pisał "dobrze jest,dobrze chłopaki robią,idą lepsze czasy,dobry przekaz leci", to musieliby zmienić zawód bo nikt by tego nie czytał,nie klikał i nie rozpowszechniał i im za to nie płacił.
1
@Lola120 Taka ciekawostka, że miód traci swoje zdrowotne właściwości powyżej 40 stopni więc trzeba napój ochłodzić do tej temperatury. Ostatnio lekarz zalecał mi też mleko z miodem.