@Gappeq Czyli krótko podsumujmy - głównie grożą kary więzienia i odszkodowania na rzecz ofiar,a w niektórych krajach także konfiskata pojazdu. Znamienne, że Polska zaostrzając kary wybiera akurat tą sankcję, która przyniesie wpływy do budżetu.
@Kinginiesta Ty na serio nie rozumiesz? Sytuacja jest jedna i ta sama - w obu przypadkach co poniektórzy sięgają po argument, że skoro ciebie jakieś nowe projekty bezpośrednio nie dotyczą (obojętnie jakie przepisy - czy dotyczą zagrożenia czy czegokolwiek innego) bo - nie jesteś homoseksualistą, nie jeździsz po pijaku, bo jako facet nie zajdziesz w ciążę, to nie masz prawa się wypowiedzieć na temat tego projektu. Albo jak go skrytykujesz czy pochwalisz to znaczy, że być może masz coś wspólnego z tymi grupami, których to dotyczy. Możesz się czepiać do przykładów, ale to przecież nie o to tu chodziło.
@Kinginiesta Spoko - widzę, że nadal nie dociera, że przedmówca nie porównał karania homoseksualistów do karania pijanych kierowców. No chyba, ze nie wyczułem sarkazmu w twojej wypowiedzi - jeśli tak było to sorry.
@ElKamil Myślę, że to nie podlega dyskusji, że te osoby są przestępcami, zwłaszcza przy wymienionych promilach. Dlaczego jednak karać niewinnego współwłaściciela?
@Comentateiro Co za combo - temat który wypłynął i poruszył całą La Ramblę połączony z tematem który bulwersuje La Ramblę już w sumie od lat. Przyjdę później aby przeczytać sobie co setny komentarz.
Tak patrząc z boku na to jakie emocje spowodował ten projekt o konfiskacie aut,to wypadałoby się zastanowić z jakiego powodu PIS wrzucił ten temat akurat teraz i co zamierzają tym zagłuszyć? Czyżby wybór pisowca do TK? Czy coś innego? Jak myślicie?
@jeyx77x Mógłbyś tak pisać, gdyby najpierw z nimi pił , albo widział ,że piją a potem nie reagował gdy wsiadają za kółko. Czym innym jest wiedzieć, że ktoś kradnie a czym innym widzieć tą kradzież i jej nie zgłosić.
@tbas Ja się obawiam, że to dopiero początek, a kolejne ingerencje we własność prywatną będą potem motywować tym precedensem. A poza tym to można zobaczyć gdzieś ten projekt? Bo interesuje mnie co w przypadku gdy złapią pijanego w aucie czy to służbowym, czy pożyczonym.
@maniak33333 Zależy widocznie kto jakie kino lubi. Są tu elementy postapo i w zasadzie to teatr jednego aktora. Kilka rzeczy w zachowaniu bohatera może razić i irytować, ale według mnie nie było tak źle. Na pewno zapadnie mi w pamięć bardziej niż wiele innych filmów widzianych przez mnie w ostatnim czasie, a które już w zasadzie zapomniałem.
@Konrat To jeszcze warto wspomnieć o zapomnianych nieco Sumerach, którym przypisuje się odkrycie i wynalezienie całej masy rzeczy bez których praktycznie dziś nie dałoby się funkcjonować.
@Mr8lack Na wyeliminowanie patologicznych zachowań bardziej niż zaostrzanie kar wpływa raczej nieuchronność kar. Moim zdaniem nie tędy droga. Edit - a tak z ciekawości, co w sytuacji gdy pijany kieruje czyimś samochodem? Czy to pożyczonym, czy służbowym?
@BartqRKO A jaki to problem zadzwonić wcześniej i zaproponować podobną ustawkę? Pewnie z 90 procent ludzi zechciałoby wyrazić swoją wdzięczność w taki sposób i by się zgodziło.
@Momals11 Ależ to jest głupie co napisałeś. Jeśli klękali przed np. Adama Traore to miało to więcej sensu? Nie pojmuję logiki aby łączyć to co zrobił Zouma z jego rasą czy z tym idiotycznym zwyczajem klękania.
@Mr8lack Można zarabiać 40k miesięcznie i jednocześnie spłacać długi. Ale zupełnie nie znam tej sytuacji i nie obchodzi mnie na tyle abym chciał się z tym zapoznawać. Po prostu chcę zwrócić uwagę, że z daleka wiele rzeczy może wyglądać inaczej niż z bliska.
@PodkarpackiKibic Po pierwsze to wyzwanie kogoś białego nie niesie ze sobą tak negatywnych konotacji jak wyzwanie kogoś czarnoskórego. Ciekawe dlaczego.
0
@Gwyn Nie wiem w jakich kręgach się otaczasz, ale nie znam nikogo kto nie potępia pijanych kierowców.
1
@Sau_Ron Kounde, C. Ronaldo, Lewandowski, Zieliński, Mbappe
1
@Compadre Gallipoli, Dunkierka, Źródło nadziei, Furia z Brad Pittem, 2017.
0
@Gappeq Czyli krótko podsumujmy - głównie grożą kary więzienia i odszkodowania na rzecz ofiar,a w niektórych krajach także konfiskata pojazdu. Znamienne, że Polska zaostrzając kary wybiera akurat tą sankcję, która przyniesie wpływy do budżetu.
0
@Encore Zwisałoby mi jego auto - chciałbym aby poszedł siedzieć.
0
@Vebrol Nawet nie chce mi się zagłębiać w ten temat.
1
@Katalonbar W tej potyczce całym sercem za Realem.
0
@Kinginiesta Ciągle odbiegasz od sedna wypowiedzi. Pomiń w takim razie te przykłady, bo przysłaniają ci obraz. Na razie
0
@Kinginiesta Ty na serio nie rozumiesz? Sytuacja jest jedna i ta sama - w obu przypadkach co poniektórzy sięgają po argument, że skoro ciebie jakieś nowe projekty bezpośrednio nie dotyczą (obojętnie jakie przepisy - czy dotyczą zagrożenia czy czegokolwiek innego) bo - nie jesteś homoseksualistą, nie jeździsz po pijaku, bo jako facet nie zajdziesz w ciążę, to nie masz prawa się wypowiedzieć na temat tego projektu. Albo jak go skrytykujesz czy pochwalisz to znaczy, że być może masz coś wspólnego z tymi grupami, których to dotyczy. Możesz się czepiać do przykładów, ale to przecież nie o to tu chodziło.
0
@Kinginiesta Spoko - widzę, że nadal nie dociera, że przedmówca nie porównał karania homoseksualistów do karania pijanych kierowców. No chyba, ze nie wyczułem sarkazmu w twojej wypowiedzi - jeśli tak było to sorry.
0
@Kinginiesta Nadal nie rozumiesz co kolega wyżej napisał? Poczytaj kilka razy - może dotrze.
0
@ElKamil Myślę, że to nie podlega dyskusji, że te osoby są przestępcami, zwłaszcza przy wymienionych promilach. Dlaczego jednak karać niewinnego współwłaściciela?
0
@kkbarca Szczerze? Mam to w tej sytuacji gdzieś co byłoby z autem byleby sprawca wypadku poszedł siedzieć.
7
@Comentateiro Co za combo - temat który wypłynął i poruszył całą La Ramblę połączony z tematem który bulwersuje La Ramblę już w sumie od lat. Przyjdę później aby przeczytać sobie co setny komentarz.
1
@Bykunn Może i tak - być może sugeruję się tylko burzą rozpętaną na La Rambli. Nie wiem jaki jest odzew w innych kręgach.
0
@Mr8lack Ale nawet jeśli i tak chcieli to wprowadzić, to moment wrzucenia podobnie medialnych spraw do debaty publicznej nie musi być przypadkowy,
0
Tak patrząc z boku na to jakie emocje spowodował ten projekt o konfiskacie aut,to wypadałoby się zastanowić z jakiego powodu PIS wrzucił ten temat akurat teraz i co zamierzają tym zagłuszyć? Czyżby wybór pisowca do TK? Czy coś innego? Jak myślicie?
1
@jeyx77x Mógłbyś tak pisać, gdyby najpierw z nimi pił , albo widział ,że piją a potem nie reagował gdy wsiadają za kółko. Czym innym jest wiedzieć, że ktoś kradnie a czym innym widzieć tą kradzież i jej nie zgłosić.
2
@tbas Ja się obawiam, że to dopiero początek, a kolejne ingerencje we własność prywatną będą potem motywować tym precedensem. A poza tym to można zobaczyć gdzieś ten projekt? Bo interesuje mnie co w przypadku gdy złapią pijanego w aucie czy to służbowym, czy pożyczonym.
6
@DonMatteo901 Kiedy w kinach?
0
@maniak33333 Zależy widocznie kto jakie kino lubi. Są tu elementy postapo i w zasadzie to teatr jednego aktora. Kilka rzeczy w zachowaniu bohatera może razić i irytować, ale według mnie nie było tak źle. Na pewno zapadnie mi w pamięć bardziej niż wiele innych filmów widzianych przez mnie w ostatnim czasie, a które już w zasadzie zapomniałem.
0
Film Gold z Zac Efronem to rewelacja. A ostatnia scena to złoto.
1
@Konrat To jeszcze warto wspomnieć o zapomnianych nieco Sumerach, którym przypisuje się odkrycie i wynalezienie całej masy rzeczy bez których praktycznie dziś nie dałoby się funkcjonować.
0
@Mr8lack Czyli planują zabierać tylko własne którym akurat kierował?
1
@Konrat Atlantydzi. A tak na serio to Wikingowie, choć to też biała rasa.
0
@Mr8lack Na wyeliminowanie patologicznych zachowań bardziej niż zaostrzanie kar wpływa raczej nieuchronność kar. Moim zdaniem nie tędy droga.
Edit - a tak z ciekawości, co w sytuacji gdy pijany kieruje czyimś samochodem? Czy to pożyczonym, czy służbowym?
3
@BartqRKO A jaki to problem zadzwonić wcześniej i zaproponować podobną ustawkę? Pewnie z 90 procent ludzi zechciałoby wyrazić swoją wdzięczność w taki sposób i by się zgodziło.
1
@Momals11 Ależ to jest głupie co napisałeś. Jeśli klękali przed np. Adama Traore to miało to więcej sensu? Nie pojmuję logiki aby łączyć to co zrobił Zouma z jego rasą czy z tym idiotycznym zwyczajem klękania.
0
@Mr8lack Można zarabiać 40k miesięcznie i jednocześnie spłacać długi. Ale zupełnie nie znam tej sytuacji i nie obchodzi mnie na tyle abym chciał się z tym zapoznawać. Po prostu chcę zwrócić uwagę, że z daleka wiele rzeczy może wyglądać inaczej niż z bliska.
0
@PodkarpackiKibic Po pierwsze to wyzwanie kogoś białego nie niesie ze sobą tak negatywnych konotacji jak wyzwanie kogoś czarnoskórego. Ciekawe dlaczego.