misterio
Dołączył/a: lipiec 2023
Warszawa
13 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Forsyth bycie w opozycji jest zawsze opłacalne. Zero decyzyjności i odpowiedzialności, kasa sama leci. Niektóre partie są budowane w okół tego założenia, tylko muszą ciemniakom wciskać, że kiedyś dojdą do władzy i coś zmienią.
0
@Blanco16 i będą za pół ceny. Genialny ruch, 100 % przychodu dla nas. Będziemy z moich wyliczeń 20x tyle na koszulkach zarabiać, wielkie transfery wkrótce.
0
@esem91 wyjątki potwierdzają regułę.
0
@michal26 bo na tym polega danina solidarnościowa. Gdyby zrobić tak jak mówisz zrobimy drugie USA i osoby uciekające z karetki ze strachu przed rachunkiem. Ewentualnie operacje tylko dla bogatych. Thanks but no thanks.
0
@michal26 bo składka na NFZ to jest podatek solidarnościowy, żeby osoba na minimalnej nie musiała mieć prowadzonej operacji nożem do masła po zaśpiewaniu "kotki dwa", zamiast znieczulenia ogólnego. Przecież to żadna wiedza tajemna. Co tu przyznawać?
1
@Khajio Dokładnie tak. Chyba jesteś pierwszym, który zrozumiał. Przynajmniej jedną ze stron tej monety.
1
@July_6_BcN a jeśli ktoś kłamie, kiedy wiesz, że kłamie, to jesteś okłamana, czy znasz prawdę?
1
@maroon i co ciekawe osoby, które niegłosowały na Tuska już wtedy mówiły, że oszuka ludzi niespełniając tych obietnic. Dziś robią zdziwionego pikachu, jakby o tym zapomniały. Śmieszy mnie to.
5
@FcPortoFan1999 Nie rozumiem. Najbardziej oszukani powinni się czuć Ci, którzy zostali oszukani, czyli jego wyborcy. Na TT, najaktywniejsze konta Konfederacji. Dziwne.
5
Paradoks 100 obietnic Tuska jest taki, że najbardziej oszukani czują się Ci co na niego nie głosowali, a najmniej oszukani czują się Ci, którzy to zrobili.
12
Ewentualne wypożyczenie to policzek. To jakie w tym klubie jest planowanie jest niepoważne. Przyśpieszyć sprowadzenie, przyspawać do ławki, wypożyczać...
0
@Enerio klasyk. 50-50. Wygra jedna drużyna.
3
@tomek8756 w naszej kadrze? Owszem.
1
Sprzedać kadrę, nic z tego nie będzie.
0
Wielki Boras przewidział wynik.
2
@michaleu uczysz się na błędach :]
15
Po takich wynikach jak w losowaniu tutaj, nawet nie chce wiedzieć, co by się działo. Detoks od Rambli na 2 tygodnie...
1
@xavi890 nie ma co cisnąć piłkarza za kontrakt, Laport klamki mu do głowy nie przyłożył, żeby podpisać. Fatalne jest to, że wydajemy tyle na pensję zawodnika w takim wieku, ale to wina sterników.
0
@GABVI36 Obawiam się, że jak sztab medyczny się nie zmieni, niedługo wskoczy tam Pedri...
0
@robsoNele No zaczepiali, ale nie kminie o co chodzi z "masz 18 lat", "kurde tej".
Tzn. z tym 18 lat to się domyślam, że masz jeszcze pryszcze na twarzy i mięśnie jak u dziewczynki, to się upewniają, czy masz zdolność do czynności prawnych, mnie to nie spotyka, ale całości tego obrazka nie rozumiem.
0
@Peciak Co do pierwszego akapitu, to widzisz, że nie jest to nie podniesienie 500+, tylko oszczędność na pomniejszeniu 800+. Wtedy się to spina, tylko faktem jest, że duże grono osób z dziećmi na Konfederację nie zagłosuje. Zabierasz jednym, aby dać innym o czym mówił Zandberg, tylko tego w tym konkretnym projekcie nie było. Komu mają zabrać?
Co do drugiego i trzeciego akapitu, to Twoje manipulacje są naprawdę żałosne. Pytasz czy uzasadnione jest pobieranie podatku od pensji minimalnej, ale kwota wolna od podatku tak nie działa przy 30k, i 100k też jest tym objęte, tylko do kwoty 30k, podatek zapłaci od 70k. Możemy założyć, że na Twoje potrzeby, że faktycznie moralnie bardziej sprawiedliwe jest znieść 500+ i podnieść kwotę wolną od podatku. Czemu tak nie brzmiała treść ustawy? Bo bardziej moralnej Konfederacji opłaca się dbać o PR wśród rodzin wielodzietnych? Czy może skrzydło narodowe niechce znieść 500+, jak mówił Mentzen, że nie ma tam jednomyślności co zrobić z plusem?
Ten projekt nawet jeśli przyjmijmy, że jest sprawiedliwy nie podał skąd wziąć kasę, czy się zadłużyć, czy może opodatkować najbogatszych, czy może zabrać górnikom, nic, zero, null. W tym mam problem.
Gdzie jest ta hipokryzji Zandberga do której mam się odnieść? Rozumiem, że mówisz o droższym programie Lewicy z Twoich porównań. Poprosiłem o link, bo nie znam tego porównania, więc jak nam się do niego odnieść?
Co do ostatniej wycieczki osobistej, to ją zlewam, bo rozmawialiśmy dwa razy. Raz przy okazji wątku o depresji, że Ci to Twoim zdaniem niesprawiedliwie wypominają i teraz. Określenie "kolejny" sugeruje jakbyśmy już z 5+ rozmów odbyli. Zresztą tam Ci wszystko merytorycznie wyjaśniłem. Ale w sumie to już drugi raz podejście, ala "nie jesteś partnerem do dyskusji, idem stont..."
To po co w ogóle zaczynasz?
1
@Kgorecki2500 kapitanie?
0
@Peciak "źródłem finansowania miało być nie podnoszenie 500+ do 800+."
Zupełnie jak starsza pani w sklepie. Mówi, że jak się powstrzyma i nie kupi nowej patelni za 100 zł, to zarobiła stówkę... źródłem finansowania niepodnoszenie wydatku xD
Jakiś podatek na to 800 trzeba podnieść lub gdzieś wydać mniej. Nawet jeśli finalnie wydasz to na coś innego, ale Konfederacja nie poda co za podatek podniesie. Niesamowici są, potrafią nalać z pustego.
Podeślij te porównania jak możesz. Fakt jednak jest taki. Złożyli ustawę 60k, w której nie ma źródła finansowania. Dla mnie to jest do kosza.
0
@Explode Dobra, bo odpisuje 10 osobom naraz i byłem nie w temacie. Chodzi o te 6,2 mld na świadczenia socjalne? To tu się zgadzam można wprowadzić likwidację tego 6,2. Jest 17+ mln pracujących Polaków więc możemy na głowę obniżyć roczny podatek wtedy o jakieś 350 zł. I o takie ustawy postuluję, a nie o to, że wychodzimy od doopy strony i obniżamy najpierw podatek o 350 zł zastanawiając się potem co ciąć.
Tylko wiesz te "łatwe" wydatki do cięcia się skończą, grube ryby jak górnictwo czy rolnictwo? Zobaczmy czy ktoś wtedy będzie mądry...
0
@Explode oczywiście, że miało. Zapłacili za to obywatele polscy w podatkach, przecież nie zabrano ich nauczycielom czy służbie zdrowia. Pomniejszając ich budżety. Dla mnie to część wydatków na obronność, żeby wykrwawiać wroga rękami sąsiadów.
@Roobo Widzę, że merytoryka to obce Ci pojęcie.
@Kazragore to jak składają propozycje 60k wolnej, niech podadzą zwolnienia, nie wiem strzelam 25% w budżetówce, albo pomniejszenie rolnikom dopłat o 50%. Zobaczymy ile wytrzymają zanim ich na taczkach wywiozą.
0
@Rhaan Bredzisz, to po pierwsze. A po drugie skasowanie 500+ to skazanie się na polityczny niebyt, a kolejna partia pierwszy postulat jaki da, to przywrócenie. Tak jak było z 67 latami emerytury.
@Benz z tym tematem to do Sasina nie do mnie. Jam mnie pytasz, za takie akcje powinni płacić ze swoich prywatnych.
@FireBarca1899 Jak to nie powie? Jak podawany jest nowy podatek, to wiesz kto go odczuje. Kiedy jest likwidowany wydatek, to tego nie wiesz, bo nikt nie powie, znieśmy podatek dochodowy, ale zwolnijmy 80% budżetówki, bo już tego samego dnia miałby pod domem strajki.
@Polaco9 to nie odwrócenie logiki, tylko masz jakiś bilans wpływów i wydatków, jest to budżet. Zniesienie podatków wiąże się z tym, że maleją wpływy, więc albo musisz ograniczyć wydatki, albo to się nie zepnie. Jakoś nikt chętnie nie mówi o ograniczenie dopłat rolnikom, górnikom, cięcia nauczycielom, bo będzie miał zaraz strajk pod domem. Myśl.
11
Ale że Zandberg tak zmiażdży to bym się nie spodziewał. Jak dla mnie każda propozycja/ustawa obniżenia podatku, która nie zawiera źródła finansowania w postaci tego skąd i komu zabierzemy, jaki wydatek zmniejszymy, powinna z racji RiGCz-u nie być wogóle procedowana. Od razu do odpowiedniego kosza na makulaturę, bo chociaż na papier toaletowy się to nada.
https://x.com/Myrrhandcherry/status/1770553582082834763
0
@Kgorecki2500 Ten pierwszy link. Jak Japonia sobie chiluje.
2
@michal26 Wiadomo, żeby się nie odnosić, bo jak randomy z neta podsumowały, że nawet przychylnie obniżyli by podatków na 300 mld, a zredukowali by biurokrację o połowę, gdzie cały sektor to 25 mld, to z czym do ludzi. "Milion" usuniętych podatków i 2 ledwo zredukowane wydatki. Godności faktycznie by tu nie było.
0
@Roobo Naiwny jesteś czy urodziłeś się wczoraj? Myślisz, że ktoś będzie uszczuplał pasa w przyszłości. Jak zrobili 30k, to rekompensowali to 13,7 mld z budżetu. Przy 60k będzie to samo...