0

Vamos Espanyol!

0

w momencie gdy Busi został włączony do pierwszego składu przez Pepa wolałem Toure na pozycji DM. W tym momencie mimo, że lubię Yaye nie widziałbym go w pierwszym składzie, Busi ma niepodważalne miejsce w wyjściowej jedenastce :)

0

wolę opcję MD z Adriano na prawej obronie :)

0

niektórzy opuszczają boisko na noszach, a za dwa dni są gotowi do gry oraz strzelają po 88 goli na sezon
inni zaś grają mecze z rozciętym łukiem brwiowym czy wybitym barkiem i chuja z tego mają.

0

no, ale pomijając butność Muo.
zastanówcie się co to za trener, który jasno przed kamerami mówiłby, że ktoś jest lepszy. a tym bardziej gdy jest się trenerem jednej z najsilniejszych drużyn na świecie. to również rodzaj motywacji - trzeba bronić swoich interesów.

0

ilość wychowanków włączanych do składów przed sezonami*
sezon - Barca - Real
98/99 - 5 - 2
99/00 - 3 - 4***
00/01 - 3 - 2
01/02 - 1 - 3***
02/03 - 7 - 4
03/04 - 3 - 5***
04/05 - 4 - 0
05/06 - 1** - 6
06/07 - 0 - 1
07/08 - 9 - 4
08/09 - 1 - 1
09/10 - 1 - 1
10/11 - 1 - 0
11/12 - 2 - 0
12/13 - 4 - 0

Barcelona - 45
Real - 33
*liczę tylko tych wychowanków, którzy bezpośrednio z BarcelonyB/Castilli zostali włączeni do pierwsze składu Barcy/Realu
** Jesús Olmo dołączył do zespołu z Juvenil A
*** David Aganzo(99/00), Óscar Miñambres(01/02) oraz Jordi López(03/04) dołączyli do zespołu z Real Madrid C

0

a oto wydatki Realu i Barcelony na transfery od sezonu 99/00
sezon - Barca - Real (w mln euro)
98/99 - 47 - 4
99/00 - 26,5 - 97
00/01 - 99,5 - 119,25
01/02 - 93,1 - 73,5
02/03 - 11,5 - 45
03/04 - 45,85 - 37,5
04/05 - 78,5 - 56,7
05/06 - 0 - 89,5
06/07 - 31 - 103
07/08 - 68,5 - 119
08/09 - 96 - 82,2
09/10 - 113 - 257,4
10/11 - 72,5 - 93
11/12 - 60 - 55
12/13 - 33 - 30

Barcelona - 875,95mln
Real - 1262,05mln

widać kto więcej wydaje, a za chwilkę wrzucę jeszcze ilość wychowanków włączonych do składu w ciągu tych ostatnich 15 sezonów.

0

FanRealu
jasne wspominajcie to co było. dlaczego wam madritistom tak ciężko napisać : 'tak niestety, ale to Barca ostatnimi laty jest lepsza'
tylko cały czas drążycie tematy, które dotykają czasów przeszłych.

0

kardynał
piszesz o szacunku do Ikera oraz uszanowania jego odmiennego zdania. więc dlaczego Ty nie uszanujesz wypowiedzi niektórych osób w tym temacie? tylko na siłę je komentujesz próbując przy tym pokazać 'jak bardzo jesteś fajny'.
to dziwne, że chcesz uczyć nas czym jest szacunek....

0

dlatego nie lubię madritistów.
'' Ja pamiętam Barcelonę sprzed jedenastu czy dwunastu lat,''
cały czas gadanie o tym co było, a trzeba żyć na bieżąco. jeśli chce się być wielkim klubem to trzeba osiągać sukcesy nie tylko w ciągu jednego sezonu, ale cały czas trzeba liczyć się w walce o trofea. a Real cały czas wraca do swojej przeszłości - przyznam racje jest ona kolorowa. historię trzeba pisać, na bieżąco, a nie do niej powracać kiedy nadarzy się taka okazja.
i to nie Real, a Barcelona w ostatnich 10 latach częściej zapisuje się w historii światowego futbolu.

0

kardynał jasne, że pamiętam. nawet myślałem o tym karnym jak wrzucałem link do kwejka.

tutaj wszystko postrzegane jest jako fanatyzm. człowiek chce rozluźnić atmosferę, wkleja coś półżartem-półserio, ale tylko nieliczna część potrafi to zrozumieć...

0

a tutaj coś dla przypomnienia :) zeszłorocznego biegu po decimę
http://kwejk.pl/obrazek/1119672/ramos.html

0

kardynał
czasem i tak trzeba :)

0

lechu55
a ja właśnie chciałbym, aby Neymar - po wcześniejszym dojściu do zespołu Azulgrany - pozostał tym kim jest. bardzo chętnie zobaczyłbym go na skrzydle szalejącego tak jak w Santosie. miło się patrzy jak kładzie jednego obrońce za drugim i tym właśnie porywa publiczność i tymi zagraniami skradł moje serce.
te założenia taktyczne według mnie zniszczyły Alexisa, gdyby pozwolono mu od pierwszego meczu grać tak jak w Udine - przecież Alexis-Blaugrana, a Alexis-Udine to ogień i woda. dwie całkiem różne rzeczy.
potrzeba nam takich zawodników, którzy potrafią zrobić taki rozgardiasz na skrzydle, który ściągnie zawodników przeciwnika w jedną lub drugą stronę przy czym robi się miejsce na środku.

osobiście uważam, że to właśnie jest jeden z detali, który trzeba by było poprawić oraz jeden szkopuł, który obniża ilość goli strzelonych z główek, dośrodkowań.
bo na tą chwile to wygląda tak. na skrzydle biegnie Dani podaje do Pedro->Pedro wypuszcza Daniego na skrzydło->ten biegnie do piłki, dobiega do niego boczny obrońca ->Dani jebudu piłę w pole karne, a tam już na piłkę czeka 2 zawodników Barcelony oraz 2x stoper drużyny przeciwnej, bramkarz, boczny obrońca zamykający akcję, 1-2 defensywnych obrońców, no i jeszcze ciociu Kazi brakuje.
a potrzeba kogoś przebojowego, co położy bocznego obrońcę i ściągnie do siebie stopera, który będzie musiał asekurować i tym samym zrobi mniejszy tłok w polu karnym.

to tylko moja opinia.

0

kardynał dzięki za podpowiedź, ale zmartwię Cię :) doskonale wiem co oznacza słowo 'decima'
przeczytaj jeszcze raz mój komentarz, może zrozumiesz jego przesłanie - lub jak kto woli ukryty sens.

0

no to skoro Iker wchodzi w minimalne nakłady Realu w lidze - 25 pkt. stratą - to w LM też niech się nie przemęczają :)
Barcelona się chętnie zaopiekuje tą waszą decimą, hehe

0

nam nie potrzeba Falcao - miejsce jakie zajmuje na boisku zarezerwowane jest dla Messiego.
nam potrzeba skrzydłowego z wachlarzem zagrań - tych nieprzewidywalnych i nonszalanckich - oraz z możliwością odciążenia Messiego w strzelaniu goli.

0

CR w Barcelonie :) nie nie wyobrażam sobie go w tym momencie w trykocie Barcelony.
no chyba, że - tak jak ktoś już wspomniał - Barcelona ukształtowałaby w nim całkiem inny obraz człowieka.

osobiście chciałbym zobaczyć mecz w którym CR7 i Leo grają do jednej bramki. dość ciekawe doznanie by było :)

0

i po kiego robi burdy.

0

coś mało hejterów ostatnio na stronie się zrobiło :D

0

cecha wielkiego piłkarza
potrafi pogodzić się ze świadomością, że jest ktoś lepszy od niego.

0

problem Ibry w Barcelonie był bardzo mały i nazywał się z tego co pamiętam Messi.

po pokonaniu kolejnych barier wzrasta grono siusiumajtków, którzy nie mogą zagrozić, a tym bardziej dorównać Messiemu na boisku, więc łapią się przysłowiowej brzytwy.
teraz czekam na spełnienie obietnicy Zlatana czekam na te 90 goli, zresztą nie tylko jego wielu takich mocnych w gębie było.
ehh....jakie to żałosne w gębie każdy mocny, a jak przyjdzie co do czego to ich niemoc ogarnia.,

0

ktoś ostatnio pisał, że lista kontuzjowanych na stronie się zmniejszyła....
ehhh wróżbici....

0

się kurwa zaczyna.
jak nie urok to sraczka....

0

no kuźwa.
dzisiaj to umiał strzelić 5 bramek.
czego typek w tamtym tygodniu nie lutnął 3 ?
dziś by sieknął dwie i by na jedno wyszło hehe :D
a prócz części Madrytu szczęśliwa by była i Barcelona

0

zapewne to będzie Arsenal :> bo mamy zawsze takie szczęście ;))

0

znając Leo to nawet jak będzie musiał pauzować te 3 kolejne mecze, to na czwarty wejdzie w pierwszym składzie i rozwali system.
taki już jest Leo nieprzewidywalny.

0

ja nie zabraniam Ci krytyki.
mi chodzi o styl w jakim wyrażasz swoje zdanie. nie Ty jeden na tej stronie nie przepadasz za Alexisem, ale tylko Ty okazujesz to w rażący sposób.
sposób, który według mnie nie przystoi kibicowi Barcelony.
ja osobiście nie przepadam za Cuencka, ale jeśli Tito widzi w nim potencjał i przyszłość to życzę mu jak najlepiej. bo on gra dla tej samej drużyny.

0

zabronisz mi tego? zabronisz mi bycia fanem Alexisa? a widzę uciekasz się do szczurzych zagrywek nie wiesz już jak kąsać.
argumenty się skończyły? czy prawda zaczęło w oczy kłuć?

a co do Twojej uszczypliwości to Cie zmartwię, Athletic Bilbao od początku rejestracji na tej stronie jest w moim profilu i nic się w nim od początku nie zmieniło.

0

czy w każdym temacie juliancarax musi wylewać swoje żale? i dostawać po milion minusów? czy administracja nie ogarnie w końcu tego spamu jaki robi swoimi tępymi - bo inaczej ich nie nazwę - komentarzami?

widać juliancarax ma syndrom niedowartościowanego człowieka, który na siłę chce zabłysnąć w szerszym gronie. musisz się z tym pogodzić, że budzisz na tej stronie jedynie politowanie w oczach czytających. żałosne, że dorosły człowiek - mam nadzieję, że informacje w profilu są prawdziwe - prezentuje taki poziom intelektualny.
reasumując przytoczę ostatnio popularny tekst w internecie:
''jesteś ciężkim debilem i powinieneś oddać pieniądze państwu za Twoją edukację.''

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?