mosquito1234
Dołączył/a: kwiecień 2012
Stalowa Wola
5 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
po przeczytaniu tego polecam przeczytać książkę 'Messi: Historia chłopca, który stał się legendą'
0
jezu nie rozumiem was.
to co mamy siąść i płakać, że Barca ma 12 pkt, a Real tylko 5?!
litości ludzie!!! kuźwa przecież to powód do tego by się cieszyć, a nie rozpaczać....
bo czytając niektóre wypociny typu :
'dopiero 4 kolejki po co się podniecać'
'co z tego, że Real lepiej zaczął'
to świetny początek i dlatego powinniśmy się cieszyć! bo mamy do tego prawo. a nie użalać się, że Real sobie nie radzi. oni na naszym miejscu nie kitrali by się tylko cieszyli tak samo.
0
na mój gust to Tito dzisiaj świętuje 43-cią wiosnę :)
0
MVP to co mówił Pep tyczyło się jego pracy :)
Tito wcale nie musi robić tego samego co Pep mówił :) przypomnę Ci, że z Valencią jakoś 'pewniak' usiadł na ławce :) więc nie pisz wywodów.
jak dla mnie to w Barcelonie zawodnik w pierwszym składzie znajduje się dlatego, że prezentuje umiejętności warte pierwszego składu, a nie za zasługi...
0
niepodważalne? po ostatnie mecze coraz bardziej negują tą tezę ;]
nie wiem skąd Ci to do głowy przyszło. jak Busi będzie grał tak nierówno jak w ostatnich meczach, a Song tak jak dotychczas to może się do zmienić.
jak dla mnie to tylko Messi, Xavi, VV, Alves, Pedro oraz Iniesta mają niepodważalne miejsce w składzie.
0
może warto poeksperymentować i zagrać dwoma DPŚ :) Songiem i Busim ;)
0
dokładnie tak :) niepodległa Katalonia była by dość mocno gospodarczym krajem :) biorąc pod uwagę turystkę Hiszpania straciła by jeden z najbardziej - o ile nie najbardziej - dochodowy region
0
z wiatrakami? pierw zacznij walczyć ze swoją dysleksją, a potem szukaj jej u innych. nie wiem czy wiesz, ale w języku niektóry wyrazy się nie odmieniają.
0
''Na Bernabéu, grając w dziesiątkę, byliście lepsi''
dlatego nie lubię 'Barcelońskiego Mundo Deportivo' i 'Madryckiej Marcy'
jak dla mnie dwa pismaki zapatrzone w 'swoje' kluby. często ich komentarze, artykuły zaślepione są miłością do klubu. aż za bardzo. brakuje w nich obiektywizmu i ogólnego spojrzenia na futbol.
0
to, że Realowi nie pykło na wyjeździe z Getafe nie znaczy, że my nie możemy połasić się na wspomnianą manitę :>
0
tak jak już pisałem odszedł Pep to i Muo przyjął łagodniejszy ton. najwyraźniej nie mógł znieść tego, że zawsze był w cieniu Guardioli.
teraz widzimy całkiem innego Muo - tego za czasów Porto, Chelsea i Interu - tego, który był przed 2008 rokiem przed pojawieniem się Pepa na ławce Blaugrany.
zapewne ciągłe porównania Pepa z Muo nie za dobrze wpływały na tego drugiego bo zazwyczaj górą w nich był Mister :)
0
co do skrzydłowych w Barcelonie zawsze byli tymi, którzy mają rozciągnąć obronę rywali. oraz nękać szybkimi rajdami do prostopadłych piłek. nie raz widzimy jak na obieg wchodzą na skrzydła Alba/Alves ma to na celo zrobienie miejsca na środku pola karnego przeciwnika.
przykład gdy np. Alexis ucieknie bocznemu obrońcy do prostopadłej piłki, to stoper przeciwnej drużyny musi asekurować, wtedy Messi ma teoretycznie przy sobie w polu karnym tylko tego jednego stopera, który został. zazwyczaj w tych sytuacjach widzimy dogranie po ziemi w pole karne. mało kiedy zdarza się, aby któryś ze skrzydłowych w takich sytuacjach decydował się na drybling. no chyba, że chodzi o sytuacje gdy wchodzi skrzydłowy sam na sam z bramkarzem to całkiem co innego.
skrzydłowi tak na prawdę mają bardzo obszerną rolę na boisku i wydaje mi się, że odrobina rozluźnienia z ich strony nie wpłynęła by zbyt pozytywnie.
0
ludzie przyzwyczaili się do stylu Barcelony - do tego, że Messi jest gwarancją bramek i wygranych, Xavi rozdaje i dzieli, Carles twardziel na boisko, nieomylny w obronie. Razem te elementy tworzą machinę, która na obecną chwilę jest w stanie zdobyć każdy stadion świata.
Barcelona nie jest do końca uzależniona od Messiego. Tutaj nie chodzi o uzależnienie, ale o zaufanie jakim darzą się zawodnicy i kibice. Chociażby na przykładzie Realu i Barcelony=CR7 i Messiego.
Real - gdy mu się nie powodzi w spotkaniach, a CR7 nie błyszczy to nawet fanatycy Realu nie zostawiają na nim suchej nitki.
Barca - gdy nam się czasem nie powodzi w spotkaniach, a Messi nie błyszczy staje za nim murem, kibice, sztab szkoleniowy oraz zawodnicy.
To to wsparcie i zaufanie, które buduje się od początku do końca. Tutaj nie chodzi o to, że 10 zawodników oraz wyniki drużyny są uzależnione od Leo. Tutaj wszyscy są uzależnieni od siebie. Każdy czuje tą samą presje i odpowiedzialność. Zaufanie do kolegi z drużyny jakiego chyba, nie mają gracze w żadnej innej drużynie. Chociażby VV dał klopsa w meczu z Realem - nie powiem ja osobiście ciut straciłem do niego zaufanie - ale nie inni. Oni mu ufali i to wsparcie, ta pewność, że są ludzie, którzy nadal mi ufają dały Victorowi możność wzlotu, a nie upadku. A on o tym nie zapomniał tylko zrekompensował się w rewanżu na SB.
Właśnie też w tym jest siła wychowanków, którzy grają ze sobą o kilku lat i znają się. Całkiem inaczej gra się w klubie od dziecka, a inaczej po transferze. Jest większa presja, grasz sztywno nie chcesz popełnić błędu chcesz wypaść jak najlepiej.
W Barcelonie po prostu masz wyjść na boisko i pokazać piękny futbol razem ze swoimi kompanami.
0
jezu żyjmy tym co jest i tym co ma być, a nie spekulacjami.
Hulk miał grać w Chelsea - a proszę trafił do Zenitu.
Tyle samo pewno prawdy z tym artykułem co z tym w/w wymienionym.
Z tego co wiem jeśli Santos chociażby zacznie negocjować transfer Neymara do jakiejś drużyny innej niż Barca bd musiał zapłacić Barcelonie 30mln euro - 2 razy tyle ile wpłacił.
0
Barbaryan buahahahah różowy człowieczku uważasz, że tego nie sprawdziłem? poszukaj sobie wywiadów z reporterami na MarcaTV czy Cadena SER.
zapewne jesteś kibicem Realu i już poszczałeś się w gacie jak przeczytałeś, że CR7 chce odejść. Bo co tacy sezonowcy Realu mogą innego zrobić? Skoro dla nich Real=CR7, a nawet nie pamiętają meczów Realu bez CR7 za kadencji Raula, Zizou czy Beckhama.
0
Ciekawie słowa Ronaldo po meczu m.in o tym, że źle czuje się w Realu i najprawdopodobniej odejdzie.
Populacja sezonowców Realu zmniejsza się...
0
hmmm administracja powinna rozdawać dużą ilość warnów za te komentarze. a po iluś tam ostrzeżeniach rozdawać bany.
bo rzygać się chce jak widzi się co poniektóre komentarze. czytać niech czytają, ale niech nie komentują skoro nic sensownego napisać nie potrafią.
dzień w dzień człowiek musi przedzierać się przez sterty spamu, wyzwisk, obelg i pierdolenia głupot -,- zanim znajdzie coś sensownego.
szlag człowieka trafia jak widzi takie coś. i wbijam to chcecie to mnie pierwszego zbanujcie....
0
dokładnie to że Alexisowi i Fabsowi nie wychodzi ostatnio gra nie znaczy, że trzeba ich od razu co mecz na ławce sadzać.
0
kluczowa w starciu z Valencią będzie dyspozycja Diego Alvesa - mi do dzisiaj się odbijają jego interwencje w półfinale Copa del Rey
0
numer 25 za numer 16 :)
0
Adriano ocena jak najbardziej słuszna 1. Niestety tak to zawsze wygląda, że 'zdobywca' czerwonej kartki najsłabiej wypada przy ocenie ogólnej, bo jakby nie patrzeć osłabia swój zespół.
Ocena słuszna :) Gdybać można co by było gdyby Adriano puścił tą akcje, zamiast czerwonej kartki może byłby gol? Interwencja Valdesa? inny obraz spotkania? Puchar w Barcelonie?
tego się nie dowiemy :) ogólnie oceny podobają mi się :) Poza kilkoma szczegółami ;)
Wyższa ocenia dla Alby chłopak dwoił się i troił w obronie i ataku. Jedyne pewne ogniwo w obronie i ataku - wspomniana sytuacja sam na sam
Niższa ocena dla Messiego - fakt bramka z rzutu wolnego z serii 'stadiony świata', ale brakuje mi jego indywidualności, większej ilości akcji. On mógł sam wygrać ten mecz, zabrakło mi polotu tak jak i w pierwszym spotkaniu o Superpuchar
Niższa ocena dla Xaviego - chyba chcemy jak najszybciej zapomnieć o tym występie Hernandeza chociaż w pierwszej połowie, multum niedokładnych podań i start - jak nie Xavi :(
wyższa ocena dla Songa - chociaż zagrał kilkanaście minut, jak dla mnie grał jakby miał to DNA Blaugrany. żałuję, że nie widziałem go w poprzednich meczach. wszedł bez żadnej tremy i odwalił kawał roboty, zablokował strzał i Ozila - przez kilkanaście minut zaprezentował się dużo lepiej niż Sergio przez ponad połowę i poprzedni mecz.
no i VV - według mnie jego występ otarł się o perfekcje. chociaż fakt ciekawe jakby to było gdyby w pierwszym meczu dał sobie strzelić na 3-2 :( ale dzięki jego postawie wróciliśmy z Madrytu tylko z dwoma straconymi bramkami.
0
FCl3arcelona jak zapłacisz 100mln euro za Hulka to chętnie Tito go weźmie -,-
dajcie żyć. okienko się skończyło będziemy gdybać w styczniu i za rok. teraz skupmy się na aktualnym składzie i rozgrywkach, a nie na marzeniach
0
a ja tam również nie widzę Cuencki w składzie Barcy na inne lata - i mimo, że nie pałam sympatią do juliancarax w przypadku Cuencki podzielam jego zdanie. a co do Cb @BulaKG sam się ****** w łeb skoro nie umiesz szanować zdania innych. @Juliancarax wyraził tylko swoją opinią, a skoro Ci się nie podoba i lubisz tak się ***** w ten swój łebek to się pierw walnij i nie pisz głupich komentarzy.
ja osobiście nie widzę w składzie Barcelony Cuencki i co ja na to poradzę, że nie zdobył mojego uznania. co do Alexisa jego lubię, besztacie bo pierze nury to nie Udinese tam był gwiazdą, tutaj jest tylko elementem zespołu. tam za udany czy nie udany rajd mu odpuszczano. tutaj nie można marnować okazji w której Blaugrana jest przy piłce na bezsensowne rajdy jednego zawodnika to nie nasz styl. a co do jego symulowania fakt trochę przesadza, ale nie wiem czy zauważyliście, że nie dostaje żółtych kartek za symulowanie tzn. że upada wtedy kiedy obrońca ma z nim kontakt tzn. że nie jest nurkiem, po prostu gdy widzi, że nie ma szans na dobrą pozycję do strzału/odegrania próbuję wywalczyć karnego. o symulacji można mówić, gdyby zbierał żółte za takie zachowanie co mecz. to go właśnie odróżnia od CR7 w Man Utd. że upada wtedy kiedy ma kontakt z przeciwnikiem, a nie z powietrzem.
0
lepiej zakontraktować Llorente i nie zmieniać naszego stylu gry ;]
Bielsa odpowiednio wyszkolił Llorente w Bilbao na styl Blaugrany.
0
stelios23
kto mówi o skrzydłowym?
uczepiliście się tego Messiego na środku, jak rzep psiego ogona.
kuźwa trudno zrozumieć, że Leo potrafi równie skutecznie grać na skrzydle?! -,-
0
Llorente świetnie spisuje się na środku ataku w Bilbao więc nie widzę sensu zmiany tego po ewentualnym transferze do Blaugrany. Wysoki środkowy napastnik to zawsze plus chociażby przy walce o piłkę.
Messi może grać na skrzydle i to z powodzeniem, bo już widzieliśmy go na tej pozycji :)
0
0
Macie racje, że transfery 20-21 latków opiewające na 40mln euro to przesada. Ja się z tym do końca nie zgodzę. Z całym szacunkiem fakt faktem niektórzy tych pieniędzy nie są warci - w mojej opinii np. Moura i Oscar są ostro przepłaceni - ale np. Hazard nie. Eden to typ zawodnika, który jest już ograny na arenie chociażby dość silnej Ligue 1 i w pojedynkę potrafi rozstrzygnąć losy meczu. Stąd ta cena.
Nie można też zapominać, że inni piłkarze w jego wieku też byli tyle warci np. Messi.
Takie są uroki piłki nożnej, że kluby nieraz bardzo mocno przepłacają, a i zdarza się, że tym klubem jest Barca = Ibra.
0
Rozwad świetne podsumowanie :) propsy.
0
fakt Falcao pasowałby stylem do Barcy - oczywiście to moja opinia - ale myślę, że jak będzie tak grał to skończy sezon w LaLiga z minimum 30 golami :) miał rację, że wyczyny strzeleckie Leo i CR7 są w jego zasięgu - chociaż prędzej te wyczyny CR7 są bardziej w jego zasięgu :D bo już ma więcej goli niż on.
jeśli mu to się uda to jego wartość po tym sezonie będzie coś koło 50-60mln euro.
i tutaj będzie spięcie przy następnym oknie czy Barca ma kupić Radamela czy Neymara :) osobiście wolałbym Neymara + próbę zakontraktowania Llorente w styczniu :)