0

Rafi to niech dla Hiszpanii zostanie :)

0

cieszą próby strzału z dystansu :) a u pressing. brakuje Alby i Fabregasa do kombinacyjnej piłki - za duże zagęszczenie pola przez Real.

0

c.d.
jednak nie można tylko tak na to patrzeć tzn. przez pryzmat ostatniej wygranej Realu co nie może równoważyć się z przerwaniem hegemoni Barcy, ale i przez pryzmat ostatnich 4 lat kiedy to Barca rozdawała karty.
to co będzie się działo dziś nie jest teoretycznie do przewidzenia. bardziej już środowy rewanż jest bardziej przewidywalny - zależny od dzisiejszego wyniku.
każde GD piszę swoją historię, nie można wierzyć w szczęście - które tutaj jakże jest pomocne - czy same umiejętności.
oczywiście mi jako wiernemu Cules zależy na zachowaniu ciągłości :) ale różnie bywa w życiu,
jak to Rahu śpiewa :
''Na szczęście pracujesz całe życie
A na nieszczęście sekundę''

0

nowy19pl jednak podzielam zdanie czech_barca_fan zależy co będzie jeśli to Barca dzisiaj wygra.
mówisz, że Real nie ma presji. ma musi udowodnić, że wygrana na Camp Nou nie była przypadkowa. pisałem już tutaj o presji na tym meczu, ale napiszę jeszcze raz :)
ten kto wygra dzisiejszy mecz i cały superpuchar będzie w lepszej kondycji psychicznej przed startem w lidze i przed październikowym Gran Derbi w lidze.
Real:
jeśli wygra wtedy będzie można powiedzieć, że postawi przysłowiową kropkę nad 'i' i pokaże, że jest na najlepszej drodze do przerwania hegemoni Blaugrany.
jeśli przegra, napięcie wzrośnie, presja odbije się na zawodnikach, czy wygrana na CN w tamtym sezonie to nie przypadek. przecenienie swoich możliwości zbyt mocna wiara w swoje siły po wygranym ostatnim meczu.
Barca:
jeśli wygra - luz blues - wygrana Realu w ostatnim pojedynku może zostać podciągnięta 'za wypadek przy pracy' oczywiście żartuje. ale na pewno wpłynie pozytywnie na drużynę, podniesie mocno morale po przegraniu na Camp Nou, a i po odejściu Pepa
jeśli przegra - presja większa niż ta, która może dosięgnąć Real w podobnej sytuacji - dzisiejsza przegrana praktycznie była by bardzo demotywująca patrząc na zbliżający się rewanż na SG - przegrana w tamtym sezonie i teraz = coś jest nie tak.

c.d.n

0

nie wiem czy tylko ja to zauważyłem, ale atmosfera miedzy trenerem Barcy, a Realu w tym sezonie - bynajmniej na początku - rozluźniła się. nie ma już tego napięcia. a i Jose tak nie kąsa jak to miał w zwyczaju na konferencjach.
możliwe, iż dlatego to robił bo na ławce Blaugrany siedział Pep. wszyscy porównywali ich ze sobą podczas GD i to na pewno wpływało na Mou, który często był w cieniu Guardioli. teraz gdy Pep odszedł na pewno Mou czuje mniejszą presję.

0

to nie istotne czy pierwszy mecz na CN czy na SB.
grunt, aby wykorzystać atut swojego boiska :) i jutro zdobyć odpowiednią zaliczkę goli przed meczem rewanżowym :)
porażka w jutrzejszym meczu nie wchodzi w ogóle w grę - remis też nas nie urządza.

0

Messi chyba najlepiej wie ile znaczy wyciągnąć pomocną dłoń do kogoś lub tak jak tutaj spędzić kilka chwil ze swoim fanem, który będzie traktował to spotkanie jako jeden z najwspanialszych momentów swojego życia.

0

ehhh troszkę odstrasza ta opcja pierwokupu. szkoda by było, żeby za kilka lat Barca wydawała grubie miliony odkupując tego młodego jakże utalentowanego pomocnika.

0

Rosja=piniądze.

Wydaje mi się, że jeśli Zenit wystąpi z jakąś 'ciekawą' ofertą to FCB raczej rozważy ją :) Bo tak jak już niżej napisaliście Ibi będzie miał raczej ciężko z grą w pierwszym zespole.

0

[...]jedynym argumentem przemawiającym za wyższością Hiszpana nad Toure był fakt, że Sergio jak nikt inny rozumie filozofię klubu i sposób w jaki piłka powinna krążyć między tercetem pomocników.[...]

i wszystko zostało powiedziane :)
dodam tylko, że z przyjściem Pepa do klubu skończyło się przedkładanie siły fizycznej nad talent zawodnika :) jak to miało miejsce, za czasów Franka :)

a ja wolę blondynki :]

0

Pele ma jakiś syndrom Messiego i Maradony.

0

@KingLeonidas
piszesz, że nie chodzi Ci o Toure, który gra w MC, a cały czas pijesz do tego jak on to gra w Obywatelach. Że Mancini zrobił z niego rozgrywającego itp. itd.
już nie mam pojęcia do czego pijesz? Że Pep powinien z Barcy na ławce posadzić Xaviego, a dać szanse Toure? motasz się. czytałem dzisiaj zaległe tematy widzę porównujesz Sergio do Toure z ManC i do Gerrarda z LFC.
ręce opadają.

0

nie neguje tego, że Toure był lepszy. po prostu chce zaznaczyć, że to wszystko już za nami. Pep uparcie stawiał na Busiego - którego ja osobiście na początku nie za bardzo lubiłem, dopiero z czasem się do niego przekonałem - bo ten bardziej pasował do jego koncepcji, musimy się z tym pogodzić. osobiście uważam, że Busi jednak spłacić Pepowi i Barcelonie dług zaufania jaki został mu powierzony.

0

a pieprzycie o tym, że Pep faworyzował graczy aż rzygać się chce. dalibyście już spokój. był trenerem, zarząd mu zaufał, sprzedał Yaya Toure, ale zdobył wszystko co się dało. a wam dalej nie pasuje.
Yaya gra w Obywatelach, ale jako ŚP czasem i nawet ŚPO, a za sobą zawsze ma ŚPD. w Barcelonie Busi gra na ŚPD, więc nie porównujcie tych dwóch zawodników bo grają na całkiem innych pozycjach.

0

jejku już spekulujcie, że zawodnicy Barcy się biją i atmosfera w klubie napięta -,-
jezu to nie roboty to zwykli ludzie. bo wy nigdy ze znajomymi nie przepychaliście się niby na poważnie, a potem śmialiście się z tego.
każdy ma prawo na chwilę rozluźnienia, a właśnie przez takie spekulacje i gdybanie, że to na żarty nie wyglądają wychodzą potem brednie w prasie i bezpodstawne oskarżenia.

0

kierusek_Blaugrana
czy dobrze zinterpretował czy źle postąpił odpowiednio. każdemu członkowi zarządu czy sztabu powinno zależeć na dobrej reputacji i ogólnym 'wyglądzie' klubu. więc jeśli widzą coś takiego należy zainterweniować. sam widzisz jak to ludzie odebrali. jedni jako koleżeńskie przepychanki - inni jako kłótnie.
reakcja Brau'a jak najbardziej wskazana :)

0

GenerałXavi
oj nie byłbym taki pewien :) Sergio wygrał walkę z Keitą o miejsce w pierwszym składzie, ale Song to o wiele bardziej kompletny piłkarz niż Keita.
Busi będzie miał świetnego konkurenta o walkę w pierwszym składzie to pozytywnie wpłynie na nich dwóch :))

0

powodzenia :)

0

widać Messi głodny trofeów po ostatnim sezonie :))

0

*Krzysiek*
w Barcelonie liczy się nie tylko forsa :) zastanów się dlaczego Fabs dołożył do transferu i zrezygnował z większej gaży? bo dla zawodników liczy się nie forsa tylko sam fakt grania dla Barcy
to wszystko. Real jest na tyle sfrustrowany, że musi płacić grube miliony na zawodników i wysokie pensje im dawać, żeby grali w Madrycie hehe :D

0

Bartuś spoko :D
w piątek będą mogli sobie zrobić artykuł 'Lewatywa dla mistrza'
hehe jak wrócą do Madrytu ze spuszczonymi głowami :D

0

krzysztof130390
jestem optymistą :) to wszystko, ;))
więc spoko, czy się jaram? a i owszem bo jest czym :) Manita, debiut, powrót, 2 gole Leo na początek.

0

Ronaldo7
dobrze, że wrzesień się zbliża i do szkoły pójdziesz :) powiedz pani przedszkolance, żeby Cie zasad ortografii nauczyła, bo masz braki

0

ronaldo7
z cieniasami? to zobaczysz co Barca zrobi z Valencią 2 września :)
ale my nie będziemy korzystać z pomocy sędziego, po prostu Blaugrana wyjdzie na boisko i wygra mecz. a potem będziemy się cieszyć z meczu wygranego,
a nie 'prawie wygranego' jak te wczorajsze wasze smary z Valencią hahaha :D
gdzie ta moc? gdzie ten Ronaldo? bo wczoraj ubaw miałem jak chłopak się motał, pewnie w głowie jeszcze wizytę u kosmetyczki miał bo tak ospale grał.

0

Ta, jak Barca wygrywa to Real płacze, że sędziowie pomagają, a jak Real remisuje mecz, który notabene powinien przegrać, to piszą, że prawie wygrali.
Haha :D Cóż kibice Realu już płakać zaczynacie? Na czyjeś umiecie naskoczyć, ale na swoje już nie umiecie obiektywnie popatrzeć.
Do zobaczenia na Camp Nou w czwartek :)
Wtedy, żeby skały srały to nawet sędziowie wam nie pomogą.

0

Asysty - Xavi, Pedro, Tello i Tello

0

Tello - miłe zaskoczenie postawą tego młodziaka :)

0

VV musi mniej przed kompem siedzieć garba strasznego mu wywaliło :D

0

spokojnie :) dzisiaj Messi zabierze do domu piłkę od razu w pierwszym meczu :) do tego trafienia dorzuci Alexis i Iniesta :)
Blaugrana 5
RSSS 0

0

x_barca_x
Jordi Alba i Alex Song :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?