Dla mnie przykład z motywacją nie do końca trafiony, ponieważ to sporty indywidualne i nie wszystko jest takie proste. Federer też miał gorsze momenty, szczególnie 2010/2011. Phelps to samo itd. itd.
Natomiast piłka nożna to sport drużynowy, bardziej złożony. To nie przypadek, że nikt nie wygrał Ligi Mistrzów dwa razy z rzędu. Na sukces wpływa dużo więcej czynników.
Ok, ja Ciebie rozumiem. Guardiola był jaki był, ale jego decyzji nie odwrócisz.
A teraz postaw się na miejscu Tito: przejmujesz drużynę po największym trenerze w historii klubu, dostajesz piłkarzy, którzy przez 4 lata wygrali wszystko co mieli wygrać i masz zadanie zmienić i usprawnić coś, co wydawałoby się działać perfekcyjnie (a wiemy, że pod koniec pracy Guardioli też różowo nie było).
Po takich sukcesach nie tak łatwo ponownie zmotywować piłkarzy, wpływąć na nich itd. Dla mnie taki sezon jak ten może być katharsis, a zarówno zarząd jak i Tito wyciągnął z niego wnioski, oraz, że piłkarze jeszcze wrócą do najwyższej dyspozycji
destro, cochise
Pedro to odrębny temat. Ok, znajduje się w fatalnej formie i czasem powninen wylądować na ławce, ale przekreślanie go jest niesprawiedliwością :)
Oczywiście, o żadnym lukrowaniu nie może być mowy, bo Barca zagrała kilka tragicznych spotkań i coś trzeba zmienić. Poczekamy, zobaczymy. Może przyczyna tkwi w przygotowaniu fizycznym? Może to ten czynnik kuleje, bo nie jest przypadkowe, że w pierwszej części seoznu Barca grała naprawdę dobrze, a od stycznia/lutego wszystko siadło.
Wypowiedzi mogą być takie, a nie inne - my nigdy całej prawdy nie sułuszymy. Może zarząd już ma swoje pomysły :)
Niektórzy właśnie narzekają na Pedro, że bez formy itd. To fakt - chłopak jeżeli chodzi o atak spisuje się słabo, ale ambicji nie mozna mu odmówić. Jest jednym z niewielu piłlkrzy, który zawsze daje z siebie 110% i jest szalenie przydatny.
Modyfikacje potrzebne są, to nie ulega wątpliwości, ale nie w filozofii a w mentalności i nastawieniu. Guardiola potrafił kapitalnie zmotywować piłkarzy do "zapieprzania" przez 90 minut, Vilanovie tego brakuje. Jeżeli nie ma pressingu to tiki-taka po prostu kuleje. Ale myślę, że Ttio będzie potrafił wyciągnąc wnioski i z ( w końcu ) trafionymi trasferami i wysokim pressingiem, Barca wróci do prawdziwej, bardziej bezpośredniej, tiki-taki.
ja się z Tobą w ogóle nie zgadzam, ale zdaję sobie sprawę z twojego sentymentu do Guardioli. Ale... Z osobami, których już nie ma jest tak, że czasami się je nadmiernie gloryfikuje. Oczywiście - Pep pozostanie największy i niezastąpiony, ale jego już nie ma i trzeba się z tym pogodzić.
Tito Vilanova to oczywiście człowiek zupełnie inny. Gołym okiem widać, że nie jest takim motywatorem co Guardiola, ale umiejętności mu nie brakuje. Ja bym jeszcze poczekał z ocenianiem pracy Tito - on na pewno wyciągnie wnioski iw drum roku pracy obejrzymy lepszą Barcelonę. Ale mówię to z całą pewnością - zmiana trenera tu nic nie pomoże, poza tym widzisz innego kandydata? Ktoś z zewnątrz byłby najgorszą z możliwych opcji, bo to musi być ktoś kto zna ten system. Zmiana filozofii? Też odpada, Barca to Barca i po jednej porażce nie porzuci swojej taktyki. Spokojnie - kilka SKUTECZNIEJSZCYH transferów, kilka poprawek w kwestii taktyki (przede wszystkim pressing z czasów Guardioli) i powinno być zdecydowanie lepiej...
Twoje wycieczki personalne są całkowicie nie na miejscu, a dyskusja powinna zakończyć się na komentarzu Eoren.
Co do kobiet to nie masz racji. Znam wiele kobiet, które interesują się piłką w takim samym stopniu, co faceci i czasami ich chłodne spojrzenie jest lepsze i bardziej trafione od naszego. Płeć nie ma tu żadnego znaczenia :)
mniej więcej, są to podania łamiące linię przeciwnika, tworzące sytuację strzelecką innemu zawodnikowi - właśnie takie "niewykorzystane" asysty.
Xavi z PSG miał 96 na 96 podań celnych. Wszystkie były w poprzek boiska, czyli żadne nie było podaniem kluczowym dla danej akcji, nie tworzące sytuacji podbramkowej.
Hmm tylko czy tym kibicom na stadionie wystarczy porazka w dobrym stylu? :) z temperamentem fanow z Sewilli to jednak wątpie. Ale i tak jakos czuje remis...
Ale to w walce o LM zostanie Sociedad o i Valencia. A bylo tak ciasno :)
To już chyba marzenie ściętej głowy, ale w sumie po ostatmim tygodniu... Kto wie :) poprzednie derby tak mocno w nich siedzą, że aż postanowili zacząć tak samo, hehe
Zasłużenie, to prawda. Co nie zmienia faktu, że błąd koszmarny, a wynik byłby nadal otawrty. Wyrownanego mecz spodziewalem sie juz w pierwszym meczu a skonczylo sie... jak skonczylo :)
Takie asysty nie były tutaj liczone i pokażcie mi klasyfikację, w której zaliczyli Fabregasowi dwie asysty. Hiszpańska federacja (LFP) w oficjalnych statystykach zalicza jedną asystę, Marca również, WhoScored tak samo, ESPN, AS itd również.
0
Constantine16, IceMan
Dla mnie przykład z motywacją nie do końca trafiony, ponieważ to sporty indywidualne i nie wszystko jest takie proste. Federer też miał gorsze momenty, szczególnie 2010/2011. Phelps to samo itd. itd.
Natomiast piłka nożna to sport drużynowy, bardziej złożony. To nie przypadek, że nikt nie wygrał Ligi Mistrzów dwa razy z rzędu. Na sukces wpływa dużo więcej czynników.
0
IceMan
Ok, ja Ciebie rozumiem. Guardiola był jaki był, ale jego decyzji nie odwrócisz.
A teraz postaw się na miejscu Tito: przejmujesz drużynę po największym trenerze w historii klubu, dostajesz piłkarzy, którzy przez 4 lata wygrali wszystko co mieli wygrać i masz zadanie zmienić i usprawnić coś, co wydawałoby się działać perfekcyjnie (a wiemy, że pod koniec pracy Guardioli też różowo nie było).
Po takich sukcesach nie tak łatwo ponownie zmotywować piłkarzy, wpływąć na nich itd. Dla mnie taki sezon jak ten może być katharsis, a zarówno zarząd jak i Tito wyciągnął z niego wnioski, oraz, że piłkarze jeszcze wrócą do najwyższej dyspozycji
destro, cochise
Pedro to odrębny temat. Ok, znajduje się w fatalnej formie i czasem powninen wylądować na ławce, ale przekreślanie go jest niesprawiedliwością :)
0
Cochise
Oczywiście, o żadnym lukrowaniu nie może być mowy, bo Barca zagrała kilka tragicznych spotkań i coś trzeba zmienić. Poczekamy, zobaczymy. Może przyczyna tkwi w przygotowaniu fizycznym? Może to ten czynnik kuleje, bo nie jest przypadkowe, że w pierwszej części seoznu Barca grała naprawdę dobrze, a od stycznia/lutego wszystko siadło.
Wypowiedzi mogą być takie, a nie inne - my nigdy całej prawdy nie sułuszymy. Może zarząd już ma swoje pomysły :)
0
lechu55
Niektórzy właśnie narzekają na Pedro, że bez formy itd. To fakt - chłopak jeżeli chodzi o atak spisuje się słabo, ale ambicji nie mozna mu odmówić. Jest jednym z niewielu piłlkrzy, który zawsze daje z siebie 110% i jest szalenie przydatny.
Zobaczymy, Czy Tito to pozbiera. Ja myślę, że tak
0
Cochise
Modyfikacje potrzebne są, to nie ulega wątpliwości, ale nie w filozofii a w mentalności i nastawieniu. Guardiola potrafił kapitalnie zmotywować piłkarzy do "zapieprzania" przez 90 minut, Vilanovie tego brakuje. Jeżeli nie ma pressingu to tiki-taka po prostu kuleje. Ale myślę, że Ttio będzie potrafił wyciągnąc wnioski i z ( w końcu ) trafionymi trasferami i wysokim pressingiem, Barca wróci do prawdziwej, bardziej bezpośredniej, tiki-taki.
0
IceMan
ja się z Tobą w ogóle nie zgadzam, ale zdaję sobie sprawę z twojego sentymentu do Guardioli. Ale... Z osobami, których już nie ma jest tak, że czasami się je nadmiernie gloryfikuje. Oczywiście - Pep pozostanie największy i niezastąpiony, ale jego już nie ma i trzeba się z tym pogodzić.
Tito Vilanova to oczywiście człowiek zupełnie inny. Gołym okiem widać, że nie jest takim motywatorem co Guardiola, ale umiejętności mu nie brakuje. Ja bym jeszcze poczekał z ocenianiem pracy Tito - on na pewno wyciągnie wnioski iw drum roku pracy obejrzymy lepszą Barcelonę. Ale mówię to z całą pewnością - zmiana trenera tu nic nie pomoże, poza tym widzisz innego kandydata? Ktoś z zewnątrz byłby najgorszą z możliwych opcji, bo to musi być ktoś kto zna ten system. Zmiana filozofii? Też odpada, Barca to Barca i po jednej porażce nie porzuci swojej taktyki. Spokojnie - kilka SKUTECZNIEJSZCYH transferów, kilka poprawek w kwestii taktyki (przede wszystkim pressing z czasów Guardioli) i powinno być zdecydowanie lepiej...
0
Javi Martinez był kluczem do wygrania tego spotkania - niesamowity mecz zagrał.
0
N20
To oficjalne
0
Valdes, Alba, Pique, Bartra, Alves, Sergio, Iniesta, Xavi, Alexis, Messi, Pedro
0
BJJ
faktycznie, zapomniałem dodać Alexisa ;)
dzięki za czujność
0
FC1988Barca
Ponieważ Pedro to zawodnik tych wielkich meczów, strzela najważniejsze bramki i jest niezwykle przydatny przy pressingu
0
Avada Kedavra
Twoje wycieczki personalne są całkowicie nie na miejscu, a dyskusja powinna zakończyć się na komentarzu Eoren.
Co do kobiet to nie masz racji. Znam wiele kobiet, które interesują się piłką w takim samym stopniu, co faceci i czasami ich chłodne spojrzenie jest lepsze i bardziej trafione od naszego. Płeć nie ma tu żadnego znaczenia :)
Wracając do tematu - brawo Karol.
0
oxide86
mniej więcej, są to podania łamiące linię przeciwnika, tworzące sytuację strzelecką innemu zawodnikowi - właśnie takie "niewykorzystane" asysty.
Xavi z PSG miał 96 na 96 podań celnych. Wszystkie były w poprzek boiska, czyli żadne nie było podaniem kluczowym dla danej akcji, nie tworzące sytuacji podbramkowej.
0
trzeba mieć minimum 28 spotkań, Valdes ma 27
0
Pyrzo_Barca
więcej statystyk o 15 ;)
0
Eoren
Hmm tylko czy tym kibicom na stadionie wystarczy porazka w dobrym stylu? :) z temperamentem fanow z Sewilli to jednak wątpie. Ale i tak jakos czuje remis...
Ale to w walce o LM zostanie Sociedad o i Valencia. A bylo tak ciasno :)
0
Eoren
To już chyba marzenie ściętej głowy, ale w sumie po ostatmim tygodniu... Kto wie :) poprzednie derby tak mocno w nich siedzą, że aż postanowili zacząć tak samo, hehe
0
Eoren
Ha ha, genialne podsumowanie. Az stawiam w ciemno remis z wysokiego C 3:3
0
MESSIah16
To nie na temat. Ale przy okazji spokojnie - Legia wygra
0
Wygranej Betisu*
0
Szkoda... Walka o LM w przypadku wygranej bylaby ciekawa. Ale licze na czwarte miejsce dla Sociedad
0
auoan
Zasłużenie, to prawda. Co nie zmienia faktu, że błąd koszmarny, a wynik byłby nadal otawrty. Wyrownanego mecz spodziewalem sie juz w pierwszym meczu a skonczylo sie... jak skonczylo :)
0
Druga bramka Rakiticia to niesamowity błąd sędziego :)
0
net
Jak takie będzie, na pewno napiszemy.
0
Bzyku17
on ma 56 :)
0
ochh... Dzięki za czujność ;)
0
Kapitan hawk
Wystarczy przeczytać to co jest nad tabelkami...
0
kamilg221, m_o_z
Takie asysty nie były tutaj liczone i pokażcie mi klasyfikację, w której zaliczyli Fabregasowi dwie asysty. Hiszpańska federacja (LFP) w oficjalnych statystykach zalicza jedną asystę, Marca również, WhoScored tak samo, ESPN, AS itd również.
Czyli jednak nie tylko w tej... ;)
0
Komu, jak komu, ale Alexisowi +4 w statystykach to jeszcze nie wpisywałem ;)
0
Diil Gang Family
Dzięki za czujność!