0

Nie chcielismy byc juz az tak okrutni, ale ten czlowiek jest chodzaca koemdia ;)

0

Sergio Busquets. Geniusz jedyny w swoim rodzaju.

0

A to Ci zagadka...

0

Przypominam o FCL! Walka w lidze FCBarca.com trwa ;)

0

Wniosek po jednym meczu? To tak jak powiedziec, ze Barcelona ma kryzys po pierwszym w sezonie remisie ;)

0

Czasami jestem ciekawy opinii kibicow po meczu i lubie poczytac komentarze, ale czytajac je teraz, tylko rece zalamac ;)

Wniosek jest prosty: "Barcelona w wielkim kryzysie, bo stracila punkty z Osasuna! Jak tak mozna? Jak mozna zremisowac juz w 10 kolejce? Czy Gerardo martino przeprowadzi rewoluje?"

Zycze wam kibicom troche cierpliwosci. Robienie dramaty ze straty punktow jest smieszne i zastanawiam sie tylko, co dzisiejszy kibic Barcy zrobilby 10 lat temu, kiedy tracilismy punkty w co 3 meczu. Tak wiec - wiecej pokory i bez stresu ;)

0

Czasami po prostu, zeby uniknac kompromitacji, wystarczy zapoznac sie z tekstem. Nie jest taki dlugi, a warto ;)

0

To bronienie Songa mala liczba minut jakos mnie nie przekonuje. Seydou Keita tez potrafil dlugo nie grac, a wystawiony w najwazniejszym meczu z Realem Madryt idealnie wywiazywal sie ze swoich zadaniach, i co najwazniejsze - nie bal sie odpowiedzialnosci. Jemu te minuty do osiagniecia wysokiej dyspozycji nie byly potrzebne. Guardiola go wpuszczal, a ten wszystko robil jak nalezy. Songa na razie na rola przerasta i chcialbym sie mylic, bo szanuje go jako pilkarza, ale Barca na razie jest dla niego zbyt duza. Kiedy rywal gra szybciej, on spoznia sie niesamowicie.

0

Moim zdaniem jedyny kontrowersyjny fragment, to ten gdzie opisano Alexisa i Pedro. Chilijczyk gra coraz lepiej i nie mozemy temu zaprzeczyc. Jednak z sama konkluzja juz sie zgadzam - w kluczowych meczach powinien (i prawdopodobnie bedzie) grac Pedro, ktory jezeli jest formie, jest niezwykle waznym ogniwem ataku.

Fragment z Sergio i Songiem dla mnie jest sama prawda. Juz wczesniej pisalem pod ocenami, ze mnie Alex kompletnie nie przekonuje i rola zmiennika Sergio go przerasta. I nadal tak twierdze. Od poprzedniego sezonu, w ktorym gral bardzo slabo, nie wiele sie poprawil. Oczywiscie nie popelnia wiekszych bledow, ale to nie o to chodzi. On po prostu nie daje tej plynnosci, ktora zapewnia Busquets.

0

Autor zasluguje na piwo za te porownania :)

0

eee wygramy!

0

Zuniga to nie jest zły pomysł, ale ciekawe co w takim razie z Alvesem :)

0

Co do Tello to pelna zgoda, ale go nie krytykuje, bo potrafi zagrac kapitalny mecz. Song niestety przez 1,5 roku nie zagral zadnego dobrego meczu, ale tez prawda jest, ze dostawal malo szans. Fakt, ze Sergio jest moim ulubionym piljarzem, nie ma tu nic do rzeczy.

0

Przeczytam i dam znac, co mysle w privie ;)

0

Nie hejtuje bez powodu. Wkurza mnie po prostu wychwalanoe Songa za slaba gre i dawanie mu oceny, jakby zagral nie wiem jaki mecz. A jeszcze bardziej smiesza mnie glosy mowiace, ze Song powinien grac z najlepsymi przeciwnikami. Przeciez to byloby samobojstwo.

A dalem juz wystarczajaco duzo argumentow, dlaczego moim zdaniem Song sie nie nadaje. Ta rola go przerasta, Ale too juz pisalem nizej i odpowiedzialem Ci o co chodzi w filmiku, ktory zamieszczam, w newsie o Songu.

0

Najgorsze, ze takich filmikow z blednym ustawianiem Songa mozna mnozyc i mnozyc...

0

Geble

Co do filmiku i gry Songa juz Ci odpowiedzialem w drugim newsie. Song gral z Bayernem i wygladal dramatycznke. Jak z kazdym lepszym rywalem z jakim gral.

0

Geble i destro

Wstawiam ten filmik jako przykład, ale tak naprawdę Song popełnia te seme błędy w każdej akcji. Nie mówie o Alvesu, mowie o Songu. Biegnie w tej akcji i wyraźnie widać, że nie ma pojęcia jak się ustawić, to jest w tym wszystkim najgorsze. Wybiega do przodu po czym znowu cofa się do obrony. Przy lepszym przeciwnikiu i szybszej grze rywala on się po prostu gubi. I nie przekona mnie argument , że mało gra bo to już jego drugi sezon w tym klubie, a on nadal nic noe pokazuje.

Lubie Songa, ale niestety na razie zawodzi. W ataku pozycyjnym łamie trójkąty, coś czego w Barcelonie nie można robić. Gra źle, ale nadrabia to grą na alibi i celnymi podaniami do tyłu.

0

Teraz to mnie rozwaliłeś. Bez Sergio nie istnieje Barcelona w ważnych meczach i bez niego Hiszpania nie zdobyłaby najważniejszych trofeów w ostatnich latach. Busquets jest sercem zarówno Barcelony jak i reprezentacji Hiszpanii. Z nim w formie gra Barcelony jest najbardzoej płynna i tylko on (wczesniej Guardiola) rozumiem gre na tej pozycji.

Song? Juz pisalem pod ocenami. Tu tylko dodam - on nie rozumiem gry w Barcelonie.

0

Nie wiem, w którym miejscu Song jest tym świetnym defensywnym pomocnikiem, a patrząc na jego grę, mnie nie dziwi, że gra tylko Sergio.

0

wpwelement

Nikt nie mówi w tej chwili o potencjale Song i Sergio, chodziło jedynie o porównanie ile daje jeden, ile drugi, żeby odnieść się do zbyt wysokiej oceny jaką dostał za ten mecz, co poczęści jest spowodowane mylącą (ale oczywiście imponującą) statystyką celnych podań.

Song nie był aż tak skuteczny, tak genialny i nie był tak bezbłędny jak to niektórzy piszą:

gra w defensywie? http://www.fourfourtwo.com/statszone/23-2013/matches/707673/player-stats/21091/OVERALL_04#tabs-wrapper-anchor - Czy jest się czym tu zachwycać?

Podania? Brawo za dokładność, ale czy coś z nich wynikało?
http://www.fourfourtwo.com/statszone/23-2013/matches/707673/player-stats/21091/1_PASS_01#tabs-wrapper-anchor

0

"Ale to chyba oczywiste, że Busquets ma dodatkowy komfort, bo gra częściej. Im więcej czasu czemuś poświęcasz, stajesz się w tym coraz lepszy."

Pozycja defensywnego pomocnika w Barcelonie to serce filozofii Barcelony. Człowiek, który gra na tej pozycji musi się tego nie tylko nauczyć, ale i to rozumieć. Sergio Busquets jest pierwszym zawodnikiem od czasów Guardioli, który potrafił sprostać wyzawniu, a Song tego po prostu nie rozumie i nie będzie rozumiał, co świadczy fakkt, jak ten człowiek ustawia się na boisku ;)

A odniesień do spraw boiskowych nie rozumiem. Nie mają nic wspólnego do gry, poza tym rozmawiamy o Songu ;)

0

natall11

A czy występy zawodnika na boisku ocenia się długością języka i wywiadami jakie udziela? W którym wywiadzie Sergio był ostatnio marudny?

Song nawet gdyby dostawał większą liczbę szans, nigdy nie osiągnie poziomu Sergio.

"ogólnym wrażeniem jakie robi na boisku. Nie zaliczył żadnej straty w środku pola, która mogłaby skończyć się utratą bramki, a liczba odbiorów jest całkiem przyzwoita."

Nie wiem czy obejrzałeś wideo, do którego link wstawiłem:

--> przed rożnym. Czy tak zachowuje się zawodnik, który wie jak się ustawić? Odbiory miał, ale przy szybszym przeciwniku jego brak inteligencji boiskowej by się strasznie zemścił. Ta rola go po prostu przerasta ;) I tyle.

0

natall11

A czy występy zawodnika na boisku ocenia się długością języka i wywiadami jakie udziela? W którym wywiadzie Sergio był ostatnio marudny?

Song nawet gdyby dostawał większą liczbę szans, nigdy nie osiągnie poziomu Sergio.

"ogólnym wrażeniem jakie robi na boisku. Nie zaliczył żadnej straty w środku pola, która mogłaby skończyć się utratą bramki, a liczba odbiorów jest całkiem przyzwoita."

Nie wiem czy obejrzałeś wideo, do którego link wstawiłem:

--> przed rożnym. Czy tak zachowuje się zawodnik, który wie jak się ustawić? Odbiory miał, ale przy szybszym przeciwniku jego brak inteligencji boiskowej by się strasznie zemścił. Ta rola go po prostu przerasta.

0

Wnioskuje o drastyczne zmniejszenie oceny Alexowi Songowi z 8 na 6, może 7 (to może być bonus za "niesamowity wyczyn" 100% celnych podań).

"Nie do przejścia w obronie"

Dla mnie Song był jednym z najłatwiej ogrywanych piłkarzy Barcelony, nie mówiąc już o tym, że Kameruńczyk kompletnie nie potrafi się ustawiać, co wychodzi przy każdej szybszej akcji przeciwnika:



Zachowanie Alexa Songa przed rzutem rożnym, po której Real Valldaolid zdobył bramkę jest tym "genialnym" występem? Dla mnie biegał jak dziecko we mgle, nie mogąc znaleźć dla siebie pozycji.

" bez zarzutu w grze piłką."

Patrząc na to, że miał 100% celnych podań to fakt. Przyglądając się bliżej jego grze widać, że nie jest to Sergio Busquets, który jednym podaniem potrafi przyspieszyć akcję Barcy. Alex podaje do najbliższego kolegi, bojąc się podjąć jakiekolwiek ryzyko. W dodatku łamie trójkąty przez co akcje Barcelony z Kameruńczykiem w środku pola traca płynność.

Więcej przykładów, dlaczego Alex Song nie zagrał perfekcyjnie, można zobaczyć przyglądając się jego całemu wystepowi: błedy w ustawieniu i jeszcze raz błędy w ustawieniu:

0

Bedzie poprawione ;)

P.S. Polecam RZetelnie popracować nad ortografią ;)

0

Zgadzam się, że ocena Songa zdecydowanie zawyżona przez pryzmat jego statystyk i dokładności podań. Ale Alex daje drużynie dużo mniej niż Busquets i to widać w każdym meczu. Łamie trójkąty, zwlania akcje i nie ustawia się tak inteligentnie jak Sergio. Celność podań robi wrażenie, ale sama gra Songa w ogóle mnie nie potuwa. Dla mnie zagrał tylko poprawnie, a ocena 8 powinna być za coś ekatra.

0

Gdybyś posłużył się jakąś interpunkcją, łatwiej byłoby zrozumieć o co chodzi ;)

0

Oczywiście, chętnie przyznałbym Alexisowi asystę, bo dla mnie teź jego podanie było intencjonalne. Nie sugeruję się tylko whoscored, ale również OPTA i LFP. Tam Alexis ma przyznane dwie, nie trzy.

Tutaj chodzi o to, że jeżeli już wybieram jakies zrodlo do statystyk, to musze sie go trzymac. Nie moge wyszukiwac innych atron, gdzoe zawodnik ma "bardziej korzystne" statystyki ;) no coz. Zobaczymy, moze po nastepnej kolejce jednak dodam mu ta jedna asyste.

0

Opieram się w tym momencie na oficjalnych ligowych statystykach,a te mówią o tylu asystach, o ilu napisałem.

http://www.whoscored.com/Players/25244/Fixtures/Alexis-Snchez

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?