patry295
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Wrocław
27 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@justfootball To zobacz jeszcze to. Cytując komentarz z pod filmu „Nie wiem co dziwniejsze, fakt że jest to prawdziwy spot reklamowy Trumpa, czy to że jest zapętlony na 30min
0
@Colon Dobitniej się nie da tego przedstawić
1
@dafik85 Mówi Panu coś takiego jak przebranżowienie? To coś innego niż zamknięcie komuś biznesu z godziny na godzinę
0
@zmorra Głównie z marketami, ale oni co mieli sprzedać to tak naprawdę sprzedali. Z pojedynczymi handlarzami nikt nie podpisuje umów. Przyjeżdzają i kupują towar na własne ryzyko. Co zostanie to zostanie. Natomiast zawsze się wyjdzie na swoje. A w tym roku to będzie drenaż portfeli tych osób. W przyszłym roku będzie zdziwienie, jak się okaże, że za znicza, który rok wcześniej kosztował 10zl nagle trzeba będzie zapłacić 20zł. A ilu jest takich, którzy zbankrutują, bo państwo pisowskie lekką ręką podjęło najbardziej lekkomyślną i głupią decyzje
14
Chciałbym się odnieść do tego co odpie*****ł PIS zamykając cmentarze i robiąc to na ostatnią chwile. I mówię to w imieniu najbardziej poszkodowanych. Takich jak mój tata, który jest producentem zniczy i wielu moich znajomych, którzy handlują świeczkami i żywą chryzantemą. Można powiedzieć, że kretyńską jedną decyzją rząd zdewastował całą branżę. Jak w ogóle można w ostatniej chwili coś takiego odwalić.
Dla przykładu sprzedaż znicza u mojego taty to 50% na ostatnie 3 dni. Ludzie przyjeżdzają i ładują całe busy towaru, który wywożą pod cmentarze. I już kij w to, że się nie zarobi, bo mój tata jest taki, że trzyma się z daleka od kredytów, pożyczek i tak dalej i zawsze ma bufor finansowy. Natomiast ilu jest takich producentów, którzy muszą utrzymać płynność finansową, bo mają kredyty pobrane na taśmy produkcyjne, mają kontrakty podpisane z rafineriami na odbiór parafiny często każdego dnia, gdzie jeden taki transport to koszt około 60tys zł. Nie mówiąc już o braku powierzchni magazynowej i zamrożonych często setkach tysięcy w towarze.
I kolejna grupa, która teraz dostała po dupie, czyli zwykli sprzedawcy handlujący pod cmentarzami i na targach, którzy często zakupili zniczy na kilkanaście tysięcy złotych z myślą, że zarobią, a w ostatniej chwili wychodzi kretyn i mówi, że zamykają cmentarze. I co teraz z tym towarem? Pieniędzmi, które są potrzebne, a nie ma, bo w ciągu roku sprzedaż znicza jest minimalna. Co z tym robić?? Mam znajomych, którzy mieszkają w mieście w bloku i mają busa zniczy przed blokiem, z którym nie mają co zrobić.
A co z ogrodnikami?? Moja znajoma miała wczoraj jeszcze dwa tunele chryzantem, które liczyła na to, że sprzeda w ciągu ostatnich 3 dni, żeby mieć pieniądze na życie i na sadzonki pelargonii, surfinii, goździków i innych kwiatów na wiosnę.
I po co to? Żeby ludzie się nie zarazili. Normalnie większość w prawdzie poszłaby na cmentarz w niedziele. Natomiast byliby i tacy co poszliby dzień wcześniej albo dzień później.Rozbiłoby się to jakoś. A tak wszyscy poszli w jedno piątkowe popołudnie. Logika poziom expert. Mają ludzie tych swoich Sasinów, Suskich i innych ociemniałych.
0
@kuz mnie się śpieszy a Mateusz leci w kulki
0
@Chinaski Chyba dla nieznających angielskiego, a nie dla leniwych. Leniwi z reguły nie czytają napisów, bo im się nie chce :p
0
O 15:30 wystąpienie premiera czy coś przesunęli?
0
@RobsonPL Też odniosłem takie wrażenie :)
2
@Borneo Chciałbym zauważyć, że rozmawiamy o tym co dobre dla Amerykanów, a nie dla poszczególnych krajów Unii Europejskiej.
Co do Twoich argumentów, że USA powinny się trzymać z UE jako przeciwwaga dla Chin lub państw arabskich to są Twoje wyobrażenia oparte na Twoim światopoglądzie, a nie poparte żadnymi wskaźnikami ekonomicznymi.
Co do wskazań na poparcie tez Trump - Rosją to też byłbym wstrzemięźliwy, patrząc na relacje Biden - Rosja.
0
@Mixtape Jasne, post powyborczy bez względu na wyniki napewno też się pojawi. Natomiast nie znasz mnie i stwierdzenie, że zrozumiem argumenty dopiero widząc wyniki są dość mocno „uprzedzeniowe” opierające się tylko na fakcie, że popieram Trumpa
@Comentateiro Wnioski wyciągane bez żadnych argumentów. Nie wątpię, że te argumenty masz, wytworzone na bazie swoich poglądów, ale stawiajmy na merytoryczność :)
0
@Mixtape Napisz teraz, a z chęcią wyrażę swoją opinię :)
0
@Colon Co łaska ;)
17
Donald Trump vs Joe Biden
Wybory 3. Listopad i seria którą chce zacząć tyczy się tego dlaczego moim zdaniem Trump jest lepszym kandydatem, który moim zdaniem wygra te wybory. Mówię to na wstępie, ponieważ nie chce udawać niewiadomo jak bezstronnego obserwatora sceny politycznej. Post ten jest pierwszym z serii i ma charakter tylko wstępny i informacyjny. Śledzę sytuacje, która jest w Stanach Zjednoczonych. Jestem zwolennikiem polityki Donalda Trumpa, choć nie jestem zwolennikiem Trumpa jako osoby. Chciałbym w tej krótkiej serii przedstawić argumenty dlaczego Donald Trump jest moim zdaniem dobrym prezydentem dla Amerykanów, dlaczego Joe Biden nie nadaje się na prezydenta USA i dlaczego moim zdaniem Trump to wygra mimo niesprzyjających sondaży.
Jeśli są osoby, które chciałyby wziąć udział w dyskusji to zapraszam. Prosiłbym jednak o merytoryczną dyskusje i nie sprowadzajmy tego do „politycznego bagna” które pojawia się tutaj za każdym razem, gdy jest mowa o polityce. Merytoryka przede wszystkim.
Pierwszy temat, na który będę chciał napisać post (najprawdopodobniej jutro) to ocena prezydentury Trumpa. Chciałbym usłyszeć Wasze opinie o jego polityce zagranicznej, osiągnięciach gospodarczych i problemach rasowych, które trawią Stany Zjednoczone. Zapraszam do dyskusji :)
@michal26 @barcelonaLM @Koors @Borneo
1
@SiSenior Warto się zapoznać: https://www.google.com/amp/s/sejmlog.pl/zalozenia-programowe-polska-fair-play-roberta-gwiazdowskiego/amp/
8
@SiSenior Ja to chciałbym, żeby realną siłą była partia złożona z ludzi pokroju Gwiazdowskiego, ale tacy ludzie mogą liczyć na co najwyżej 2% poparcia
8
@AV0CAD0 Urban przy niej wyglada jak model Calvina Kleina
6
@AV0CAD0 Ona się masakruje sama swoim wyglądem. Nawet nie musi nic mówić
0
@dorszyk22 5 lat temu Stonoga ten temat mocno rozdmuchał. Miał mieć dowody i je udostępnić, a potem temat ucichł
20
Wszyscy się śmieją, że Kaczyński stary prawiczek, a mnie rozkmina naszła, że w grupie emerytek to Kaczyński byłby bardziej rozchwytywany niż Lewandowski u swoich rówieśniczek :p
0
@Colon Jednego do Realu, drugiego do Barcelony i jedziemy
0
@Borneo Człowieku o czym ty do mnie mówisz? Ja o stosunku kandydatów na prezydenta do naszego kraju, a ty o Kaczyńskim i marszach przeciwrządowych
0
@Borneo Biden już nas zrównał z dyktatorską Białorusią, więc nie wiem czego ty od niego oczekujesz. Pamiętaj, że Polską rządzi PIS i nie jesteśmy już tak „lubiani” w Europie jak wcześniej
5
@tobiasson92 Go kiedyś Najman gdzieś spotka to da mu w mordę xD
3
@michal26 Jak będę miał chwilę wolnego to zrobię podsumowanie prezydentury Trumpa, która jest o wiele lepsza niż szczekające media podają. Poza tym, po pierwszej debacie wydawało mi się, że Trump to raczej przegra, ale ostatnie tygodnie kampanii plus Biden ciągnący siebie samego w dół uświadczyły mnie w przekonaniu, że Trump ma duże szanse to wygrać
0
@Kajtek77 No to idę na prezesa :p
0
@Kajtek77 ministerstwo finansów dla mnie!
0
@shaun Aż musiałem sobie przypomnieć co za grupę mieliśmy w 2010r, że najsilniejszym przeciwnikiem była Kopenhaga
1
@SteuerFreiMoney daleko od noszy jeszcze i rodzina zastępcza!
Edit: no i Graczykowie oraz Buła i spóła
9
@justfootball Wrzucenie jeszcze kiedykolwiek Ester to będzie przesada.