0

@Abegor O ile sam Donald Trump jest osobą, którą ciężko lubić to jako prezydent wcale nie był najgorszy. Bush akurat przy nim był gorszy IMHO. Natomiast starajmy się oceniać polityków nie przez pryzmat tego co mu się powiedziało, przez pryzmat łatek typu ksenofob, rasista, itp.ani przez pryzmat sposobu bycia (do polubienia/do znienawidzenia) tylko poprzez czyny. Nie był idealny, ale szczególnie pod względami gospodarczymi nie był tez najgorszy

0

@NGTRX Tylko, że odnosisz się do jego tak zwanego żelaznego elektoratu. Ilu jest centrystów nie słuchających go z taką namiętnością? Ludzi, którzy jak już to by na niego zagłosowali, ale nie zrobili tego bo sondaże. Niewiadomo. Natomiast napewno to nie jest tak, że takich ludzi w ogóle nie było z czystego rozkładu prawdopodobieństwa. A jeżeli tak, to przy tak minimalnych wynikach można pokusić się o stwierdzenie, że sondaże realnie wpłynęły na wyniki wyborów

1

@Abegor Kamala Harris i tak będzie miała bardzo dużo do powiedzenia. Uważam, że zrobienie z niej vice- prezydenta jest lepszym rozwiązaniem niż gdyby była kandydatką na prezydenta. Wątpię, by Biden miał szanse na reelekcję, a może być i tak że nie dotrwa do końca kadencji ze względu na stan zdrowia. Wtedy i tak to ona zostanie pierwszą panią prezydent w historii bez konieczności walki w wyborach, które prawdopodobnie by przegrała ze względu na uprzedzenia. Co do „keep/stop the count” nie ma sensu z tego robić jakichś politycznych argumentów, bowiem takie rzeczy można wynaleźć również na drugą stronę przy okazji przegranych wyborów przez Hillary Clinton. Niemniej na ten moment Trump łapie się brzytwy, byleby tylko wyszło na niego. Jeśli nie ma faktycznie konkretnych dowodów, a prawdopodobnie nie ma to ośmiesza sam siebie

1

@NGTRX Z psychologicznego punktu widzenie tak to jednak nie działa. Jak wiesz, że wygrasz to prędzej idziesz zagłosować niż gdy słyszysz z każdej strony, że jesteś skazany na porażkę. Co zostało dobrze udokumentowane w 5 tomowej encyklopedii psychologicznej autorstwa Philipa Zimbardo „Psychologia. Kluczowe koncepcje”

6

Rozpocząłem dyskusje o Trumpie przed wyborami i przydałoby się coś napisać już po wyborach. Pisałem, że moim zdaniem wygra Trump. Pomyliłem się, chociaż patrząc na wyniki sondaży, które wieszczyły wygraną Bidena z ogromną przewagą, pomyliłem się o niewiele.

Zacznę może właśnie od tych sondaży. Sondaże w samym stanie Wisconsin pokazywały przewagę Bidena o 12-17 procent. Ogromna przewaga. Ostatecznie wynik był na styku. To samo było w innych stanach. Od Pensylwanii po Michigan. Jest to parodia, ale pytanie czy przypadkiem nie intencjonalna. Wiadomo, że z wyjątkiem Fox News wszystkie mainstreamowe media w USA są liberalne i stoją w opozycji do Trumpa. Jeśli jako jego zwolennik dostajesz informacje w mediach, że WSZYSTKIE sondaże wskazują na to, że gość ma stratę 17 procent to znaczy, że nie ma szans wygrać. Pójdziesz na wybory? Ty może pójdziesz mimo wszystko, ale ilu będzie takich co nie pójdzie zakładając z góry, że jego głos i tak nic nie da? W tej kwestii nie mam wątpliwości, że liberalne media mocno przyczyniły się do zwycięstwa Bidena w tak zwanych swing states.

Co do samego Joe Bidena i Kamali Harris. Było tutaj w niedziele rano mnóstwo zachwytów nad jej wystąpieniem. Przyznać muszę, że było ono cholernie dobre. Kobieta ma w sobie to coś, co sprawia, że nie można jej nie lubić. Ma w sobie to coś co miał Barrack Obama, który mimo iż przez wielu nienawidzony to za X lat będzie oceniany jako jeden z najlepszych prezydentów w historii. Natomiast nie chciałbym popadać w hurra optymizm taki jak panował tutaj, gdy trenerem Barcy zostawał Setien. Jak to mówił Milton Friedman, problemem społeczeństw jest dziś to, że ocenia się polityków na podstawie ich chęci, a nie dokonań. Kamala Harris i Joe Biden mogą zrobić wiele, kibicuje im, ale samymi pięknymi wystąpieniami tego nie zrobią.

Co do protestów wyborczych składanych przez Trumpa to za bardzo nie chce się wypowiadać. Na ten moment jest to krzyk przegranego. Zobaczymy co czas pokażę. Jak na moje to nic facet nie ugra i lepiej byłoby odpuścić z godnością. Historia pokazuje, że nic poza zamieszanie nie może z tego być. Chociaż te zachowania mediów przerywające jego wystąpienie, czy reakcje Twittera i Facebooka podające adnotacje przy każdym jego poście, że to Biden jest zwycięzcą wyborów zdają się być tendencyjne i wydające wyrok, jakby to moderator Twittera i Facebooka wiedział na 100% lepiej niż prezydent Stanów Zjednoczonych. Tyle ode mnie.

@Colon @michal26 @barcelonaLM @Zoker @Koors @BorzyKrzys

0

@michal26 Chiny czy chociażby Wietnam, gdzie też sobie z koronawirusem dobrze radzą to zupełnie inna historia i zupełnie inna mentalność społeczeństwa. Tak samo zupełnie inny sposób podchodzenia do problemu od wspomnianej przez Ciebie Szwecji. W Wietnamie rząd nakazał siedzenie w domu i noszenie maseczek i nikt nawet się nie zająknął by protestować. Wszystko zostało zamknięte. Odmienna sytuacja jest w Szwecji gdzie główną role gra rozmieszczenie ludności w stosunku do liczebności. Poza tym mimo to w przeliczeniu na ilość mieszkańców w Szwecji nie wyglada to już tak kolorowo. Co do Białorusi to nie będę się wypowiadał, bo nie nie znam danych, natomiast wątpię czy dają sobie radę lepiej niż Polska czy Niemcy. To że nie słyszymy w mediach o masowym wymieraniu społeczeństwa białoruskiego, nie znaczy, że tam jest pięknie i kolorowo.

1

@baczmus Przynosi i wkłada do kapusty. Możesz albo je wyjąć i masz malutkie „bobo”, albo dokonać aborcji robiąc kiszoną kapustę :P

1

@ranger3120 Ja dla porównania jestem po pierwszym odcinku Breaking Bad i Gambitu Królowej. Breaking Bad o którym piszesz, że pierwszy sezon do przetrwania wciągnął od razu. Zaś tak tutaj wychwalany Gambit Królowej po pierwszym odcinku to dla mnie nuda niemiłosierna

0

@Homeopata8989 W prawdzie trochę nie na temat, ale się wypowiem :p Na wiosnę jak wszystko pozamykali to chciałem sobie taki zestawik kupić. Ludzie się tak przy zamkniętych siłowniach na gumy rzucili, że na jakiejkolwiek aukcji internetowej, albo w sklepie internetowym produkt był niedostępny. Szukając gum w kwietniu, na jednej stronie dostałem komunikat, że najwcześniej gumy będą dostępne pod koniec czerwca

0

@barcadreed Prawdziwy patriota = artysta akrobata

0

@barcadreed Ciężko może być wejść do roweru ^^

1

Pod jednym z postów tutaj pojawił się cytat pani profesor Płatek mówiącej, że w niektórych krajach w rodzinach jednopłciowych rodzi się tyle samo bądź więcej dzieci niż w związkach mężczyzna-kobieta.



Oczywiście w komentarzach pod filmikiem na youtubie śmiechy, że głupota lewacka, ale czy faktycznie głupota? Ja jestem pewnie według zdefiniowanych norm prawicowcem, ale uważam, że Pani Płatek może mieć racje. Nie znam konkretnych danych, ale pani profesor przytacza chociażby kraje Skandynawskie, gdzie wiadomo, że współczynnik urodzeń w związkach jest bardzo niski. Mnie osobiście nie zdziwiłoby, gdyby faktycznie w związkach jednopłciowych decydowano się na dziecko częściej. Ale oczywiście niektórzy zdają się być ograniczeni myśleniowo i nie wiedzą o czymś takim jak in-vitro czy matka zastępcza- surogatka i wydaje im się, że dziecko może się urodzić tylko poprzez stosunek seksualny.

0

@Colon Nie wiem skąd jesteś, ale jakbyś kiedyś chciał się wybrać to możemy się zgadać i wyskoczyć razem :)

0

@Colon https://g.co/kgs/FLKa6Q

Nowa Ruda-Słupiec

0

@Colon Ja też nie chociaż niedaleko domu moich rodziców jest najwyższa ściana wspinaczkowa w Polsce na zewnątrz

0

@Colon Wspinasz się coś? ^^

15

@AlexDark00 Miszcz porównań z Ciebie

0

@tristan87 Marcin w kamizelce z naszywką USA w kolorze partii Republikańskiej. Nic nie jest przypadkiem po dzisiejszym wywiadzie :D

0

@Slazmi Jakby to powiedział Schopenhauer: „idę powiesić flagę, a potem siebie” xD

0

@Przemek2323 Nie żebym bronił rządu, ale tak jest w wielu krajach Europy

2

@IronSanHybrid Przy takim natłoku jbzd każdemu mogłoby się zdarzyć :D

3

@IronSanHybrid Wrzucałeś to już kiedyś

0

@maroon W sensie, że szczepionkowiec zarazi antyszczepionkowca? No to przecież antyszczepionkowcom to nie powinno przeszkadzać. Skoro nie chcą się szczepić to biorą pewne ryzyko na siebie. Zresztą tak samo jak szczepionkowcy biorą na siebie ryzyko nie do końca sprawdzonej szczepionki. Życie to manewrowanie między niepewnościami :D

1

@budel17 Otóż to!

0

@Danny Gaucho Chciałbym zauważyć, że kilka komentarzy z dołu w tym samym typie poleciało ze strony :p

2

@Jakchcesz Tych co się nie wychylają. Podobno ci cisi to największe ziółka :p

7

@IronSanHybrid źle jej z oczu patrzyło xD

2

@Artsssfc Jakich słów i jakiej długości? „Kosmopolitanczykowianeczka” czy „tak”?

0

@marcin62 I jeszcze śladu po tym nie ma na koncie :p

1

@baczmus Ja mam tak samo :/ Pieniążki wleciały na konto za szerzenie kuloziemstwa od NASA i lipton

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?