prokofiew
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Obywatel świata
16 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Caratan
wiedzę jesteś jakimś tępym kibolem Realu... jesteś taki głupi że już nawet mecze Hiszpanii oglądasz zaglądając na stronę Barcy?
Naprawdę żal...
0
18|FCB|99
ale moim zdaniem Casillas już nie gra tak dobrze jak rok temu czy dwa. Teraz zdecydowanie Valdes jest lepszy...już od jakiegoś czasu. po prostu,,,dla mnie to nie przesada...
0
jaki wynik arhentyny?
0
Valdes potwierdza że to on powinien stać w bramce na MŚ:) Casillas już nie jest tak dobry
0
on to robi przecież dla drużyny...na pewno wierzy że dadzą radę i przejdą PSG i resztę. chce być gotowy na najważniejsze mecze w sezonie. W nich z kontuzją kolana pewnie by nie zagrał. A tak , jeśli Barca dojdzie do finały LM będzie miał szansę na powrót do bardzo dobrej dyspozycji.
Trzymam kciuki i olać pismaków którzy doszukują się tylko sensacji!
VeB
0
coz nawet jesli sa ustawione to mi sie podoba takie ustawienie :) poza tym bez sensu jest ten artykuł bo wiadomo że jak ktoś już nie ma o czym pisać to tworzy coś takiego właśnie...
0
jak zwykle dyskusja sięgnęła dna...
w różnym momencie życia mówi się różne rzeczy... może teraz już tak nie myśli... ludzie i miejsca się zmieniają.
można krytykować jego metody i podejście do rywala ale fakt że osiągnął wiele i trenerem jest świetnym choć taktykę ma nudną i najwyraźniej niedopracowaną skoro dość często jego drużyny gryzą trawę.
0
pax
masz racje. Ale ta argumentacja działa w dwie strony. Bez bramki Messiego podanie Villi nie było by asysta i nie było by nic warte a bez podania Villi nie było by bramki Messiego.
Może więc po prostu dać im wyjątkowo obu ZM. Bo trzeba przyznać że ciężko określić kto był bardziej decydującu. Podający czy strzelający
0
Geble
No tak. Nic nam nie zostaje ale moim zdaniem bez sensu jest takie gdybanie. Podejrzewam że nikt kto tu się wypowiada, łącznie ze mną nie ma licencji trenerskiej. A większość ocen i wypowiedzi skupia się właśnie na argumentacji typu: za mało, bramek podań itp. A mało kto bierze pod uwagę to że Ci zawodnicy mają pewnie do zrealizowania czasami zupełnie inne założenia taktyczne niż nam się wydaje. Zresztą bardzo rzadko kwestia ta pada w ocenach.
Wiele osób pisze tak jakby wystarczyło wybrać skład i teraz piłkarzyki sami będą grać. Przecież to jest profesjonalna kadra szkoleniowców i myślę że żadna argumentacja a naszej strony nie jest w stanie przebić tego co wie Tito czy Roura. Więc skoro ktoś gra, to znaczy że tak powinno być. I ten ktoś nie musi zawsze być na pierwszym planie.
0
juliancarax
wypowiadasz się jakbyś był w Barcelonie i brał udział w każdym treningu zespołu. Jeżeli ktoś nie gra albo gra to jest ku temu jakiś zasadniczy powód. Przecież to raczej nie jest tak że ktoś go tam NIE LUBI. Gdzie jak gdzie, ale w Barcelonie chyba szczególnie mają świadomość tego jak przydatny jest każdy zawodnik. Szczególnie przy wąskiej kadrze.
Przestańcie ludzie bawić się w trenerów!
0
co za idioci minusują normalne wypowiedzi...przecież przytoczyłem normalne argumenty... piszcie komentarze a nie minus wciskacie i myślicie że się wypowiedzieliście!
0
spoko oceny. ale myślę że Alexis chociaż pół oceny wyżej. Zabrakło trochę szczęścia przy tamtym strzale. O ile pamiętam był tam pod dość dużą presją i wcale bym nie powiedział że była to setka. a generalnie wykonał doskonałą pracę w tym meczu. Wyraźnie obrońcy sobie z nim nie radzili w pierwszej połowie. Fantastyczne dryblingi, potrafił wkręcić nawet dwóch obrońców. poza tym ustawianie było genialne a to że do niego nie podawali w drugiej połowie to nie jego wina.
I ZM dla Villi... znowu perfekcyjnie robił miejsce Messiemu. Jego obecność na boisku była kluczowa. To dzięki niemu Messi mógł strzelać gole do tego sam dołożył otwierające trafienie. Może Messi strzelił 2 bramki ale trzeba powiedzieć że bez Villi tego by nie zrobił...
0
ja to bym chętnie sprowadził Ramosa...jedyny piłkarz który by się nadawał...szkoda że gra w Realu
0
to powinna być piłka Pinto ...
0
haha daje glowe ze teraz po jednej akcji dzieci beda jechac Alexisa ze setek nie strzela i trzeba go sprzedac :D
0
slawo 1991
widzi przeciez Alexis gra prawie w kazdym meczu... tylko dzieci ciagle krytykuja jak mu dwa mecze nie wyjda albo jak nie strzeli 5 bramek w meczu
0
kapitan
chyba 18
0
ja pieprze ilu tu trenerów !
0
Kimu
jakie hejtowanie ? mnie po prostu już nudzi to co robi Real. Do tego stopnia że już wolę by w tym sezonie więcej ze sobą nie grali.
Ale widzę że Ty za to masz niezłą spinę skoro zwykła opinia jest dla Ciebie hejtowaniem... cokolwiek to znaczy...
0
nie ważne jaki skład...ważna jest wygrana i podtrzymanie tego co udało się zrobić z Milanem!
0
@markus32
ja nie mówię o błędach w meczach które wygrali. Bo ja wiem że takie rzeczy się zdarzają. Kibice i Mou do tej pory potrafią się użalać nad sobą i sędziowaniem w meczach które słusznie przecież przegrali. Ja dla przykładu nie przywiązuję uwagi do błędów które pojawiały się gdy Barca przegrywała.(a też ich trochę było). Przegraliśmy i tyle. Ale prawda jest taka że Mou spowodował że kwestia sędziowania stała się ważniejsza od samego meczu. A przede wszystkim kiedy Real przegrywa. Nie chciałbym wygrać z nimi finału bo pewnie wszystko sprowadziliby do sędziowania. Chodzi mi o podejście Realu a nie Barcy.
0
byłoby pięknie pokonać Real w finale. Ale te spotkania są strasznie nieprzewidywalne ze względu na błędy sędziowskie. Wolałbym by była to inna drużyna niż Real. Zresztą skopanie ich w półfinale też jest przyjemne:)
Znając Real jak tylko coś będzie szło nie po ich myśli zaczną się faule, kartki i standardowo wymówki Mou. To jest już tak nudne że nawet nie chce mi się ich już oglądać. Także lepiej by była to drużyna która jest zainteresowana grą w piłkę a nie operami mydlanymi:)
0
po tylu skręceniach kostki pewnie bym się zdecydował na amputację żeby mi się lepiej chodziło :D To pokazuje że ten sport staje się powoli wyczynowym... podziwiam tego gościa!!! jest niesamowity!!!
0
Zdecydowanie wyższa ocena dla Pique. Oczywiście popełniał błędy ale nie oszukujemy się. Z naszej defensywy Bojan nie przegoniłby chyba tylko Alby... podobnie z El Sharkawym ( czy jak to sie pisze :) )
Poza tym kilka razy uratował nam skórę wybijając piłkę z pola karnego. Na pewno wyżej niż 6.
0
poza tym... przy takiej drużynie jak Milan, przy tak złym wyniku w pierwszym meczu i przy takim 4:0 !!! chyba nikt nie ma wątpliwości jak wielką pracę wykonał każdy. 4 bramki strzelone drużynie która grała tylko w obronie. Czyste konto po raz drugi z rzędu!! co rzadko się zdarzało w tym sezonie. mimo błędów ( bo nie popełnia ich ten kto nie gra ) nie dałbym nikomu mniej niż 6,5. Bo już naprawdę nie wiem jak ta drużyna musiałby zagrać.
0
Co do oceny Pedro i Villi. Uważam że są one niesłusznie niskie. Myślę że teraz bardzo widoczne jest to jak bardzo istotne jest przez Barcelonę rozciąganie pola gry po to, by Iniesta, Xavi i Messi mieli więcej miejsca w środku. To jest w obecnej Barcelonie rola Pedro. I taka była przecież rola Villi w meczu z Milanem. Myślę że Pedro nie grałby aż tyle gdyby właśnie tak nie było. Zresztą i Pep i Tito właśnie aspekt ustawiania się i gry bez piłki oceniają u niego jako ponad przeciętny. Gdy regularnie grało MVP siłą rzeczy reszta piłkarzy miała więcej okazji. Ale przecież Villa był kontuzjowany i trzeba było grać bez środkowego napastnika przez prawie cały sezon... poza tym niestety mniej więcej od dwóch sezonów drużyny zamykają pole gry o wiele skuteczniej. Nic dziwnego że Pedro nie strzela. Bo nie ma też zbyt wielu sytuacji strzeleckich.
To że Messi strzelił dwie bramki tak dobrze zorganizowanej obronie Milanu ( pierwszy mecz to pokazał ) dowodzi jak dobrą pracę wykonał i Pedro i Villa. Mało tego... były okazje do strzału z dystansu, Xavi i Iniesta mogli posyłać w końcu prostopadłe podania ( ich dwie asysty ).
Dlatego proponuje 7,5 dla Pedro. Ktoś powiedział że nie można dawać oceny za samo bieganie ale przecież na tym polegały zadania taktyczne Pedro. Pressing i tworzenie miejsca w środku pola gry.
Rolą Villi było... nie oszukujmy się... nie strzelenie trzech bramek tylko zrobienie miejsca Messiemu. WSZYSCY to podkreślają. Zrobił to doskonale bo w pierwszej połowie Messi strzelił dwie bramki. Bo miał do tego miejsce i okazje. Zauważcie że po przerwie Milan o wiele lepiej pilnował Messiego. I właśnie wtedy Villa strzelił bramkę. Dlatego Villa 9. Chciałbym by dostał 10 ale jak na zawodnika który nie gra za wiele nie wywierał aż tak mocnego pressingu jak można by oczekiwać.
0
... sprawdzę za miesiąc tego newsa i przekonam się czy wielce szanowna redakcja zmieniła choć jedną ocenę... bo nie przypominam sobie żeby coś takiego się zdarzyło... a przekonujących argumentów pada dość sporo.
0
Adrian932
w 100% popieram :) Tutaj się czeka chyba na wygraną 10 - 0 z realem i hattricki obrońców :D
0
co to? podsumowanie meczu po raz drugi??? tylko w formie opowiadanki?
0
te oceny są naprawdę kiepskie... bo to jakaś kpina... ocenianie piłkarza tylko na podstawie tego czy był widoczny czy nie :D Cała drużyna zagrała fantastyczny mecz. Czasami nie chodzi o podania, strzelanie bramek czy odbiory tylko o robienie miejsca kolegom a w tym przypadku przede wszystkim Iniescie Xaviemu i Messiemu. Uważam że Iniesta, Messi, Xavi, Alba , Busi powinni dostać 10tki - z wiadomych względów. Może tez Pique bo przypomnijcie sobie ile razy to własnie on wybijał piłkę z pola karnego Barcy kiedy robiło się zamieszanie. Reszta 9, Mascherano 8. Rezerwowi 7. i Koniec. Przecież to był jeden z najdoskonalej rozegranych meczy przez Barcę!!!
Przytoczyłbym konkretną argumentację dla każdego piłkarza ale ta redakcja i tak ma te opinie ... wiadomo gdzie... więc szkoda się wysilać bo nawet jak się napisze bezpośrednio jakaś wiadomość do nich to potrafią to olać...a co dopiero jakiś tam "komentarzyk".