0

hehe...niech dalej bronią się do usranej...

0

Nie zdziwię się jak ATM nadal będzie się broniło mimo 2-1. Nie rozumiem mentalności i taktyki tej drużyny...

0

@cat_r37 Zgadzam się w 100%. Sporo mu brakuje do tych z najwyższej półki. W zasadzie jedyne co zwiększa jego wartość to jego szybkość. Ani w ofensywie, ani defensywie wiele więcej nie pokazuje.
Jak dla mnie to taki nie do końca wykształcony skrzydłowy i ja osobiście uważam, że właśnie taką rolę powinien pełnić. I mówię tu o całej karierze.

1

Szkoda, że ATA tego nie dowiozła do końca. Ale walczyli ile się dało.
A co do samego Neymara to ten mecz pokazał, że on sam nie jest w stanie pociągnąć drużyny. On zwyczajnie potrzebuje kogoś takiego jak Mbappe bo inaczej nie ma z kim grać. I analogicznie w Barcy potrzebował Messiego. To opinia jednego z brytyjskich komentatorów i ja się z nią zgadzam.

0

No i dupło....(15 znaków)

1

Naprawdę dziwny to rodzaj emocji. Nie życzę źle Neymarowi jednak mimo wszystko mam nadzieję, że po prostu wypełni ten swój kontrakt z PSG. Najlepsze lata kariery zmarnowane... ehhh...

1

@Chakalaka Dzisiaj na szczęście nie za długo jest przy stole.

1

Jak przy stole jest Selby to najchętniej poszedł bym spać.

0

O 20 Selby z Ronniem a o 21 kaszanka z PSG w roli głównej. Niestety jako wielki fan pięknej piłki będę oglądał snookera.

0

@tristan87 Niech ktoś policzy te wszystkie k.... i p.... bo to chyba wyjdzie całkiem niezła statystyka. Ze 4 k.... na 10 sek szło :)

0

@Hiacynk
No właśnie wszystko zależy jaką kto statystykę poda a trzeba by spojrzeć szerzej.

6

Szanuję Lewego bo jest to wielki piłkarz. Długo Polacy będą czekali na kolejnego jak on. Ale tak samo jak nie można porównywać CR7 z Messim, tak proszę nie porównujcie Lewego, bo może i ma sezon lepszy od Messiego pod względem bramkowym. Jednak czysto piłkarsko to nikt nie ma podejścia do Messiego.

2

@Chakalaka genialny album. Od tego zaczęło się słuchanie Metallicy. Potem niestety już nie było tak genialnie.

5

Ronnie wreszcie na swoim poziomie:) Miło się patrzy na taki snooker.

0

@inViNcibl3 Dodatkowe ale dla wszystkich. Ja nie należę do środowisko LGBT, a chciałbym mieć przywilej zmiany imienia kiedy chcę, mojego dziecka podobnie.
A co do więzień to trzeba by stworzyć właśnie drogę prawną. Czyli np. badania psychologiczne, np. ustalenie faktu czy do momentu ogłoszenia wyroku osoba określała się jako kobieta czy też nie. Ale to już głowa w tym urzędników i prawników. I właśnie o to chodzi, nie ma prawa ale nie ma też woli by się nad problemem zastanowić i może wyjść z jakimś rozwiązaniem. Nie ma nawet dialogu.
Poza tym nigdy nie rozumiałem tego, że wolność do tego z kim się żyje ma podlegać pod jakieś ustalenia prawne. To nie jest wolność tylko właśnie już więzienie nas w innej ideologi.
I tu podobnie można się odwołać do religii. Według mnie, Boga nie ma, a przynajmniej nie w takiej wersji jak przyjmuje to Kościół Katolicki. Dlaczego o tym co dzieje się w kraju, mają decydować osoby, które wierzą w coś wymyślonego. I dlaczego oni tworzą prawo. Dla mnie to jest dylemat, a nie to, że ktoś domaga się tego by móc wtedy gdy jest gotowy, dookreślić swoją płeć, imię lub być w związku małżeńskim z tym kogo kocha.
Nie wiem czy widzisz, że ciężar tego wszystkiego jest zupełnie inny. Ale to tylko moja opinia. To co proponuje PiS i konfederacja to jest już coś czego doświadczyliśmy, PRL już upadł i dobrze. Po co do tego wracać.

1

@Chakalaka Dla mnie zupełnie nie logiczne. Ale co ja tam wiem...

3

Dziwne są czasami te regulacje. Z jednej strony wiadomo, trzeba ograniczać kontakt do minimum. Jednak czy naprawdę konieczne są osobne przyrządy dla każdego ze snookerzystów ? Skoro i tak potem dotykają rękami i powierzchni stołu i band.

0

@inViNcibl3
Cieszę się, że zgadzamy się co do kwestii używania tego zwrotu.
A co do zgłaszania przemocy na policję, łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Obecny rząd w ten sposób wyrażając się o środowisku LGBT wyraźnie pokazuje, że tego typu zgłoszenia nie były by traktowane poważnie. Być może na niektóre zachowania wobec środowiska LGBT nie są opisane prawnie. Nie wiem, ciężko powiedzieć bo to głęboki temat. Są na pewno kwestie mniejszego ciężaru jak i te z gatunku dość poważnych.
Innymi sprawami jest prawna regulacja "płci". W Polsce proces ten jest długi i niemal nieosiągalny. Nawet zmiana imienia jest problemem. Niektóre osoby doświadczające cierpienia psychicznego związanego z niezgodnością ich ciała z tym kim są, prowadzą do wielu samobójstw. O tym się już nie mówi...niestety.
To nie tylko kwestia przemocy ale także nadanie (wszystkim tak naprawdę ) ludziom praw, które zwiększą wolność. Np., drobiazg, chciałbym by po 6 miesiącu życia mojego nowo narodzonego dziecka wciąż istniała możliwość zmiany imienia.

A na jakiej podstawie sądzisz, że ich ideologia ma niewiele wspólnego z równością?

4

@Kretok Korzystaj z wolności i ciesz się że nie jesteś w związku z dziw.....ą. Przynajmniej nie przekonałeś się za późno. Pamiętaj, że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.

0

@inViNcibl3 Ok. To tak. Zarówno w swoim poście jak i potem filmiku sam sobie w pewnym sensie zaprzeczasz. Bo jeśli rządzący używają zwrotu "LGBT to nie ludzie, lecz ideologia" nieświadomie ( czyli nie znają jego znaczenia lub nie przewidują jakie konsekwencje może mieć użycie takiego sformułowania ) to jest to wręcz dramatyczna ignorancja i lekceważenie zajmowanego stanowiska i ludzi. A jeśli robi to świadomie to tym bardziej.
Same środowiska homoseksualne i nie tylko odcinają się od łączenia ich z ideologią. Ale nawet jeśli faktycznie jakaś ideologia się za tym kryje to nie wiem co widzisz złego w idei równości? Pada tam też kwestia karania homofobii. I tu też ludzie wykazują się brakiem umiejętności rozumienia pojęć i znaczeń. Chodzi przecież o przemoc wobec ludzi środowiska LGBT, przemoc słowną, psychiczną itp. Co w tym złego, że ludzie się tego domagają? To tak jakbyśmy rozważali czy przemoc wobec kobiet jest częścią ideologii. Dziwi mnie, że tak reaguje się na takie postulaty, a nie widzi się tego jaką ideologię próbuje nam wcisnąć Korwin lub Bosak.
Filmik, który mi przesłałeś wręcz podkreśla błąd jakim było użycie tego sformułowania bo jedyne do czego może to prowadzić to polaryzacja. I jeszcze raz powrócę do kwestii religii. W tym temacie należy wypowiadać się bardzo ostrożnie bo łatwo jest kogoś kto wierzy obrazić. Tutaj też sytuacja jest delikatna więc tym bardziej taki zwrot, przynajmniej moim zdaniem, był obliczony na stworzenie otwartego konfliktu.

0

@inViNcibl3 Ok. To jeśli możesz, to proszę, powiedz mi jaka to ideologia?

0

@inViNcibl3 Jaki był ten kontekst Twoim zdaniem?

2

Muszę przyznać, że snooker akurat świetnie ogląda się bez publiczności. W końcu, nie będzie dzwoniących telefonów i jakiś fanatyków drących się na całą salę.

1

@Chakalaka Potrzebny mi link do transmisji przez internet. Możesz coś podrzucić?

0

@Bobo25 Nie mam TV, potrzebny link. A to że grają teraz już sprawdziłem :)

1

Kiedy grają Williams i Ronnie?
Mógłby ktoś podpowiedzieć kiedy i gdzie będzie transmisja?

1

@BXOD Akurat pochodzę z tych rejonów. Mniej ludzi i także piękne jeziora. Poza tym znacznie mniejsza szansa, ze spotkasz warszawkę.

0

@tbas Faktycznie może za ogólnie. Na pewno w tych mniejszych miejscowościach jeszcze da się znaleźć spokojne miejsca. Mimo wszystko, byłem kiedyś w Sianożętach, a za gówniarza, jeździłem co roku do Kołobrzegu i pamiętam te miejsca zupełnie inaczej. To jak się zmieniły wywołuje odruch wymiotny. Tam już nie ma co jechać. Ale może te mniejsze miejscowości mają jeszcze sens.

0

@gurales Na wakacje zawsze jeździłem do mniejszej miejscowości. I było ekstra choć już w zeszłym roku pojawiło się więcej ludzi niż zwykle. Niestety teraz, był to bardziej wyjazd do rodziny, która mieszka w Kołobrzegu. Byliśmy też na chwilę w Sianożętach. Zdecydowanie nie polecam Kołobrzegu. Sianożęty też słabo choć przejeżdżałem przez Ustronie Morskie i przecierałem oczy ze zdumienia, takie tłumy.

0

@PawkoFCB Przyznam, że nie kojarzy Ci się źle. Bo to mniej więcej tak wygląda. Raz poszedłem na plażę by zrobić sobie drzemkę przy szumie morza. Wybrałem się z rana, bez parawanu. Tylko ręcznik i plecak. Obudziłem się otoczony parawanami. A wybudził mnie dźwięk przenośnego głośnika i radio ESKA.
Pomijam już kwestię parawanu, który pewnie ktoś chętnie wbiłby mi prosto w żołądek gdybym leżał w nieco bardziej atrakcyjnym miejscu. Ale nie rozumiem jak ktoś może myśleć, że mam ochotę słuchać jego muzyki na plaży i że to nie będzie komuś przeszkadzało. Serio, jak ktoś się zastanawia czy jechać nad nasze morze to odradzam. Tylko się człowiek wkur....i.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?