0

wszystko ok młody bardzo perspektywiczny i już ze sporym doświadczeniem w meczach o stawkę, ograny w lidze. tyle kasy nie wydaje się na rezerwowego tylko na wzmocnienie wyjściowej jedenastki, a to oznacza że ktoś odchodzi. Transfer miałby sens gdyby planowano sprzedaż Iniesty lub Busquetsa (pierwszy ze względu na wiek, a drugi bo od dłuższego czasu raz zagra dobrze a potem 2 mecze gra na poziomie polskiej Ekstraklasy). Pozostali piłkarze są bardo cenni. Oczywiście zaraz będzie fala hejtu że to legendy klubu, ale Iniesta naprawdę już nie daje tyle drużynie co kiedyś. Świat idzie naprzód i Barcelona również musi się rozwijać. Piłkarzom którzy wygrali wszystko i już nie są nastolatkami trudno ciągle znajdować motywację do zmieniania stylu gry. Tak czy inaczej, teraz trzeba kogoś drogo sprzedać bo dalej nie ma napastnika a sytuacja finansowa nie jest zbyt ciekawa, a przecież jeszcze szykują się podwyżki dla piłkarzy o ile chcemy zatrzymać w zespole MSN i inne gwiazdy

0

No to może wytargować jeszcze z milion od Turków i kupić za jakieś 4-5 mln Pazdana? Zarobimy na tym i jeszcze odmłodzimy skład ;)

0

To ocena wyłącznie jego pracy z kadrą Hiszpanii a nie całej kariery, bo póki co nie ma tu nic o emeryturze a jedynie rezygnacji z funkcji selekcjonera. Trener jest to solidny ale nie można go nazywać wielkim bo jednak kiedy stary pomysł się wyczerpał, On nie umiał i nawet chyba nie próbował wprowadzić czegoś nowego. Wielcy trenerzy to nie tacy którzy dostają zespół na fali i odnoszą sukcesy z już zbudowaną drużyną, ale tacy którzy budują ją od podstaw lub potrafią wyjść z kryzysu i wrócić na szczyt. Ja w dalszym ciągu uważam że jego zasługi są mniejsze aniżeli pokazują same statystyki. O ile w 2010 roku to jeszcze była właściwie drużyna Aragonesa i niewiele tam było zmian, to w 2012 była już to częściowo Jego ekipa i drużyna już nie grała widowiskowo, nie dominowała jak wcześniej i tylko dzięki wyrachowaniu i doświadczeniu oraz wielkiemu szczęściu prześlizgnęła się do finału. Uważam że zmiany powinny nastąpić już po Euro 2012 bo już było widać że coś się wypala i trzeba będzie na następny turniej wymyślić coś nowego, ale wówczas odchodziłby w glorii zwycięzcy jak jeden z najlepszych, bo trzeba też wiedzieć kiedy już się nie jest w stanie dać drużynie więcej.

0

Messi zdobył już wszystko co się dało grając w Barcelonie i czas na pokazanie się gdzie indziej. Biorąc pod uwagę rewolucje w klubach z Manchesteru, oraz Liverpoolu transfer do Chelsea byłby wyzwaniem. Teraz raczej nie przejdzie do klubu który nie gra wogóle w Europejskich pucharach, ale za rok sytuacja możę ulec zmianie, lecz wówczas nikt już tyle za niego nie zapłaci, a przecież wszyscy piłkarze będą o rok starsi i będzie potrzebna przebudowa zespołu, czyli zakupy bo Barcelona już jakiś czas temu wzięła przykład z Realu i przestała stawiać na młodych zdolnych i ambitnych a w ich miejsce ściągać gwiazdy za olbrzymią kasę oraz płacić gigantyczną kasę za kontrakty, a że w przeciwieństwie do reszty świata my nie zarabiamy na sprzedaży zawodników to biorąc pod uwagę zadłużenie klubu jak i plany budowy nowego stadionu, to z kilkoma zawodnikami przyjdzie nam się pożegnać

0

Patrząc obiektywnie to jest to najlepsze co mogło Hiszpanów spotkać. Dostał drużynę która w 2008 roku wygrała Euro po prostu wszystkich miażdżąc. nic nie zmieniał bo wystarczyło to jeszcze na mundial 2010 ale już było ciężko bo to już nie była taka deklasacja rywali. w 2012 roku Hiszpania zagrała dobrze tylko w jednym meczu - w finale ze zmęczonymi Włochami którzy nie wierzyli że zaszli tak daleko, reszta to olbrzymie szczęście. Sam nie zbudował nic w tej kadrze. ile się dało kontynuował projekt Aragonesa, ale football się rozwija i kiedy sama tiki taka przestała być groźna i trzeba było wprowadzić nowych zawodników do kadry, Del Bosque zawiódł na całej lini. Hiszpania to jedyna drużyna która ma na każdej pozycji absolutnie genialnych piłkarzy i wspaniałych zmienników. zbliżonym potencjałem dysponują tylko Niemcy i Francuzi, ale nawet oni są za Hiszpanią. Mimo to Hiszpania absolutnie zasłużenie pożegnała się z turniejem już w 1/8 bo nie grała na tym turnieju kompletnie nic.

1

Krychowiak kosztował 46 mln, a gdyby nie klauzura to z pewnością trzeba by było zapłacić za niego więcej, bo jest to jeden z najlepszych defensywnych pomocników na świecie. Zawodnik jest wart tyle ile ktoś może za niego zapłacić, a nikt poza Barceloną nie zamierza oddawać piłkarzy za darmo

5

To dlaczego Messi nie gra za darmo? Dlaczego Neymar dostanie podwyżkę? Bo to ich zawód. Piłka nożna to biznes z wielkimi pieniędzmi w tle. Fakty są takie że nie stać nas na to by wydać 100 mln na piłkarza który będzie w dodatku pobierał pensję powyżej 30 mln Euro rocznie (pensja +podatki). Jesteśmy zadłużeni a chcemy jeszcze budować nowy stadion. Niedawno zanim podpisaliśmy nowe umowy sponsorskie, był problem z tym czy uda nam się zatrzymać w zespole gwiazdy bo nie było kasy na podwyżki. Dlatego transfer Pogby jest możliwy tylko w FMie a nie w rzeczywistości.

0

Po pierwsze to chyba naturalne jest że jak zrobimy na tej stronie sondę kto jest najlepszym piłkarzem na świecie to wygra Messi, na stronie Realu CR7 a na polskiej stronie Bayernu Lewandowski. To że trener chwali swojego piłkarza jest naturalne ale trzeba to traktować tak jak przytoczone przezemnie na początku pytanie postawione na różnych stronach. Największym atutem Busquetsa jest zgranie i rozumienie gry zespołu, ale w reprezentacji grał dobrze tylko do momentu kiedy w 11 było jeszcze 5 piłkarzy Barcelony i drużyna grała podobnie do Barcelony. Niestety w przypadku kiedy przeciwnik zagra agresywnie w środku pola jak kilkukrotnie Real, Bayern za czasów Heynkeesa, czy też nawet Atletico, chociaż oni grają trochę inaczej, to wychodzą jego braki. Ale póki co pasuje do drużyny więc nie jest źle. Problem w tym że drużyna nie ma alternatyw. Wielokrotnie kiedy Busquets był wyraźnie bez formy to grał mimo że w drużynie był Mascherano który nie jest doceniany jako DM chyba tylko u nas. Musimy pamiętać że Mascherano młodszy nie będzie, więc jeśli jest szansa na odmłodzenie składu bez straty jakości i bez dokładania kasy to trzeba to rozważyć.

0

Busquets może był jednym z czołowych DM-ów ale jakieś 4 lata temu. DM ma przede wszystkim przerywać akcje, odbierać piłkę rywalowi i podawać do zawodników odpowiadających za kreowanie akcji. w ostatnich latach zwykle w meczach z silnymi rywalami Sergio nie błyszczy. Siłą Barcy są genialni atakujący i zgrany kolektyw, ale poza Barcą Busquets zawsze przegrałby walkę o miejsce w składzie z Mascherano. Przypomnij sobie ostatni mundial i grę Busquetsa i Mascherano. Każdy kto to widział przyzna że w destrukcji lepszy jest Argentyńczyk. tak jak napastników rozlicza się głównie ze strzelania bramek, tak DMa rozlicza się z przerywania akcji przeciwnika a nie z rozgrywania. Poza tym w dzisiejszej piłce poza techniką liczą się jeszcze walory fizyczne, dlatego Suarez uzupełnia atak z technicznymi Messim i Neymarem i dlatego nie można już nazywać Busquetsa najlepszym DMem bo w tym aspekcie nie wnosi do drużyny zbyt wiele. Uważam że 2015 rok i sukcesy jakie wtedy odnieśliśmy biorą się przedewszystkim z olbrzymiej mobilizacji drużyny i wysokiej formy kilku zawodników, ale teraz niestety ciężko będzie to powtórzyć bez wzmocnienia siły fizycznej zespołu. MSN nie będzie nam ciągle ratować skóry bo już Atletico pokazało jak wygrywać z takimi drużynami jak Barca czy Bayern Guardioli mimo że nie grało pięknie i miało sporo szczęścia, ale jednak wygrało. W przyszłym sezonie w Europie czeka na nas silniejszy Real i zawsze groźne Atletico, żądny krwi Bayern, chcące coś udowodnić PSG i ManCity, oraz powracająca nieobliczalna Borussia. grając tak jak teraz nie mamy szans na tryumf, chyba że dostaniemy autostradę do finału jak Real w tym roku, ale raczej nam to nie grozi. Świat idzie do przodu więc trzeba się rozwijać

0

Jakoś po raz drugi z rzędu najlepszym defensywnym pomocnikiem ligi został wybrany nie Busquets tylko Krychowiak, to nie przypadek. Polak nie jest w niczym gorszy od Busquetsa a wręcz w przypadku kiedy trzeba twardo powalczyć w środku pola, deklasuje Hiszpana. Mascherano jest fenomenalny ale ma jedną wadę - wzrost. Krychowiak ma wszystko, ambicje, umiejętności i warunki do gry w każdym klubie na świecie. Wymiana Mascherano - Krychowiak wcale nie musi być dla nas zła. Bądź co bądź to odmłodzenie składu a więc jeśli jest opcja żeby nie tracąc finansowo wymienić Mascherano na Krychowiaka, to warto to przemyśleć.Tak czy inaczej musimy kupić nowego stopera a wówczas Mascherano stanie się zmiennikiem i 3 stoperem w drużynie. Oczywiście tylko w Barcelonie ktoś może wpaść na tak głupi pomysł że Mascherano jest gorszy od Busquetsa, ale to już inna kwestia

0

Pomimo mojej wielkiej sympatii do Alvesa, oraz wielkiego szacunku dla Mascherano trzeba zauważyć że zespół a szczególnie defensywa trochę nam się postarzała. Alvesa trzeba teraz sprzedać bo to ostatni moment by coś na nim zarobić. Mascherano jest nam potrzebny ale już nie jest bezcenny. Jeśli ktoś da nam 50 mln Euro co wydaje się szaleństwem ale nie takie transfery się ostatnio pojawiały to trzeba będzie podziękować Mu za cały jego wkład w rozwój drużyny i pozwolić odejść, w przeciwnym razie i tak jego rola będzie musiała zmienić i będzie musiał ustąpić miejsce na środku obrony komuś młodszemu, stając się albo zmiennikiem dla stoperów albo realnym konkurentem dla Busquetsa (chociaż osobiście uważam że nie jest wcale gorszy od Busquetsa a wręcz w wielu aspektach go przerasta). Tak czy inaczej Dani aut a Mascherano zostaje, chyba że ktoś da co najmniej 50 mln bo nie zapominajmy że mamy jeszcze dług do spłacenia a sport to również ekonomia i aby się rozwijać i dalej być konkurencyjnym, trzeba zarabiać również na transferach.

0

Marc 2 lata temu był najlepszym stoperem w drużynie. Jednak ktoś odkrył wielki talent Mathieu i stwierdził że to bardziej perspektywiczny zawodnik. Nie wiem czy LE zrobił to pod presją zarządu( w końcu 20 mln euro musi grać) czy sam z siebie ale zepsuł chłopakowi karierę, a kiedy Bartra z konieczności stał się podstawowym obrońcą to pokazał się z bardzo dobrej strony, więc nie można powiedzieć że jest beztalenciem

1

Mathieu gra bo kosztował kupę hajsu. 2 lata temu był moment że Bartra był najlepszym stoperem w zespole, ale potem kupili za 20 milionów rudego emeryta oraz dobrego ale podatnego na kontuzje obrońcę, więc odsunięto Marca od składu żeby pokazać jakie to świetne transfery zrobił zarząd. Tylko takie tłumaczenie ma dla mnie sens, bo sportowo Bartra na pewno nie jest słabszy

0

Wypowiedź zrozumiała. Nie chcą się poddać a urwanie punktów liderowi oznacza że puchar trafia do Madrytu.

1

Neymar i Suarez kosztowali sporo ale to rozumieją i teraz grają prawie charytatywnie. Sorry ale to ich zawód. Jak Ci jeden pracodawca proponuje pensję 10 000 miesięcznie a drugi 25 000 za robienie tego samego to co wybierasz? kariera sportowa trwa krótko a zawsze może się skończyć przedwcześnie z powodu np. kontuzji. Człowiek nie jest w stanie obniżyć swego poziomu życia. Jak przez 2 lata zarabiasz 10 000 i nagle dostaniesz tylko 6000 to wpadasz w długi bo nie potrafisz już się za to utrzymać pomimo tego że przecież dalej niby dobrze zarabiasz. Trochę więcej obiektywizmu i szacunku w ocenach by się przydało. Mamy przecież Messiego który jest najlepszym piłkarzem na świecie i nie wyobraża sobie gry w innym klubie, ale dajmy mu teraz tylko 15 mln euro rocznie co i tak będzie go plasować w czołówce najlepiej zarabiających a On wtedy pewnie powie nam dowodzenia. Po prostu jakość i renoma oraz gwarancja solidności i wysokiego poziomu ma swoją cenę. Nie stać nas było kiedyś na Brazylijczyka więc poszedł do klubu który było stać na zakontraktowanie jednego z najlepszych na swojej pozycji. Nas w każdym razie w dalszym ciągu nie stać na niego.

0

Niestety ale Enrique zmarnował potencjał Bartry. Zamiast dawać mu grać to wolał zajeżdżać wyjściową jedenastkę, lub wystawiać Mathieu który specjalnie lepszy od Bartry nie był a patrząc na wiek obu piłkarzy było to pozbawione logiki. Bartra odejdzie na pewno bo po tym jak się rozwinął i naprawdę zaczął grać na przyzwoitym poziomie i przedewszystkim był regularny, odsunięto go od składu żeby na siłę udowodnić że transfer Mathieu za tak olbrzymie pieniądze był dobrym pomysłem. Douglas to nieporozumienie Adriano niedoceniany i ostatecznie zmarnowany obaj powinni odejść. Vermalen to szklanka ale kiedy dłużej nie miał kontuzji to grał naprawdę przyzwoicie. Vidal jest za krótko żeby go oceniać, a Alves mimo całej sympatii powinien zostać sprzedany temu kto da więcej. Gdyby to ode mnie zależało to zostawiłbym tylko Bartrę do rotacji z Pique i Mascherano mniej więcej po tyle samo minut w sezonie, pozbył się Alvesa Douglasa Mathieu i Vermalena oraz sprowadził młodego bocznego obrońcę do rotacji z Albą, oraz kogoś mogącego grać zarówno na środku jak i na prawej stronie obrony.

1

Rozumiem ale pewnych rzeczy nie da się uniknąć. Pewnie pamiętasz Messiego przed Mundialem w Brazylii. Był po długiej przerwie spowodowanej kontuzją i nie grał na 100%. Wydaje mi się że to jest sytuacja kiedy piłkarze trochę odpuszczają. Kiedy mieli uraz i nie czują się pewnie. Obecnie problem nie jest w zaangażowaniu ale w zajechaniu piłkarzy. Ciśnienie żeby bić kolejne rekordy i wygrywać wysoko wszystkie mecze jeszcze walczyć o nagrody indywidualne przez co wystawia się co mecz najsilniejszy skład w końcu musi spowodować spadek formy. Dlaczego nikt nie obronił potrójnej korony? bo nie da się przez tak długi czas grać na takim poziomie grupą 13-14 piłkarzy. Kiedy Pep objął stery w Barcelonie to drużyna była po słabszym okresie (4 miejsce w lidze) i zaczęła sezon naprawdę bez żadnych rewelacji co potwierdza porażka w Krakowie czy słaby start w lidze. W poprzednim sezonie sytuacja była podobna. Nie da się uniknąć meczy Reprezentacji bo nie da się walczyć na turnieju nie grając wcześniej ze sobą. Kalendarz jest znany i to zadanie trenera klubowego aby robić takie rotacje by w decydującej fazie sezonu piłkarze byli w dobrej formie i odpowiednio przed tymi kluczowymi meczami odpoczęli.

0

Twoim zdaniem Copa America i Igrzyska Olimpijskie to turnieje towarzyskie? Rozumiem że należy oczekiwać od piłkarzy pełnego zaangażowania w rozgrywki klubowe ale trochę pomyśl. Pytanie kim są piłkarze, jeśli tylko pracownikami klubu to należałoby oczekiwać że przyjdą na trening i zagrają w meczu, jak wyjdzie tak wyjdzie, grunt że pracodawca płaci, jeśli tak to emocjonowanie się tym jest głupie. Jeśli jednak są to sportowcy którzy mają jakieś ambicje to należy pamiętać że marzeniem każdego sportowca jest gra dla reprezentacji swojego kraju i zdobywanie z nią trofeów. Każdy kto uprawia zawodowo sport chciałby na igrzyskach stanąć na podium i usłyszeć hymn swojego państwa.

4

Ter Stegen przyjął ofertę Barcy gdy ta proppnowała mu projekt gdzie byłby numerem 1 a drugim bramkarzem miał być emeryt pokroju Pinto. Niemiec zgodził się bo widział szansę rozwoju. Jest ambitny i chciałby powalczyć z Neuerem o pozycję w reprezentacji bo to marzenie każdego piłkarza reprezentować barwy swojego kraju. To Barcelona zmieniła warunki współpracy ściągając Bravo. O ile zrozumiałym było dla Niemca że w pierwszym sezonie da mu czas na aklimatyzację to liczył na pewno że w drugim sezonie dostanie już szansę bycia numerem 1 ale takiej szansy nie dostał. Nie można go winić za grę na początku sezonu bo wtedy cały zespół grał słabo. Nasza obrona wtedy nie istniała i od razu Niemiec został rzucony głęboką wodę i niesprawiedliwe głównie na niego wylała się fala krytyki. Zawodnik chce być coraz lepszy ale wie że Barcelona nie daje mu szansy na dalszy rozwój. Ja go szanuję bo nie chce kasy tylko chce móc wywalczyć sobie miejsce w bramce na co teraz nie ma szans bo nie ważne jak zagra w LM to i tak nie dostanie szansy. Zakładam że niestety odejdzie do Angli bo Barcelona gwarantuje mu trofea ale sądzę że nie interesują go puchary za siedzenie na ławce tylko liczy się dla niego bardziej możliwość rozwoju i gry dla drużyny a nie oklaskiwania kolegów z ławki i pozowanie do zdjęć. Chce być lepszy więc nie krytykujmy go za podążanie do celu. Czy nam się to podoba czy nie gra w Barcelonie nie jest najlepszym rozwiązaniem dla większości wybitnych piłkarzy bo nie da się rozwijać kiedy się grzeje ławę. Najlepiej jest wypożyczyć go na co najmniej 2 lata ale pytanie jaki interes będzie miał inny klub w tym że wychowa jednego z najlepszych piłkarzy na swojej pozycji a potem odda go za darmo? Dlatego właśnie uważam że Marc odejdzie a my za 3 lata wydamy fortunę na bramkarza

2

W chwili obecnej Barcelona jest silniejsza od Bayernu, ale to nie zmienia faktu że za 2 miesiące sytuacja może być odwrotna. Obecnie Bawarczycy nie mają 3 podstawowych obrońców a to musi wpłynąć negatywnie na siłę całej drużyny. Gdyby Barça straciła w jednym momencie Pique Albe i Mascherano to ciężko byłoby walczyć z najlepszymi. Trochę szacunku dla przeciwnika. Chciałbym zobaczyć rywalizację tych dwóch drużyn mających do dyspozycji wszystkich swoich piłkarzy w optymalnej formie. W listopadzie Bayern by nas mógł zmiażdżyć, teraz to Oni mieliby problemy, ale nie zapominajmy że to ciągle jedna z 3-4 najlepszych drużyn na świecie

3

Bo to 11 najlepszych a nie najbardziej utytułowanych. Owszem Bravo ma za sobą udany sezon ale nie jest lepszy od Neuera. Prawdą jest że każdy rozsądny trener mając do wyboru Neuera i Bravo postawiłby na Niemca. Neuer to bramkarz absolutnie wybitny, Bravo to goalkeeper bardzo solidny. Niemiec popełnia czasami błędy, ale któż ich nie popełnia? Radzę oglądać regularnie Bundesligę czy chociaż obejrzeć jeszcze raz wszystkie mecze Niemców z ostatniego mundialu aby się przekonać o jego klasie i fenomenalnych umiejętnościach. Twierdzenie że Bravo jest lepszy od Neuera jest co najmniej nietrafione, a idąc zgodnie z Twoim tokiem myślenia to należy powiedzieć że Aubameyang jest lepszy od Messiego bo w tym sezonie ma strzelonych więcej bramek

4

Porównywanie Valdesa do Casillasa to jak porównanie Rasiaka z Suarezem. Owszem w swoim ostatnim i sezonie prezentował się lepiej od Ikera, ale to Iker obniżył poziom. Valdes miał może półtora roku gry na dobrym poziomie ale to nie zmienia faktu że przez resztę czasu był najsłabszym ogniwem w Barcelonie. Bramkarz którego wymagania finansowe może spełnić tylko kilka klubów, problem w tym że te kluby po prostu mają lepszych bramkarzy. Narazie siedzi w United bo mu płacą więc to ich problem. Jak skończy mu się kontrakt to ma wybór albo średniak ligowy i 1/5 obecnego wynagrodzenia, albo koniec kariery

0

Co do braku Historii to się nie zgodzę. City jest klubem starszym niż Barcelona i miał swoje wzloty i upadki. Fakt jest to klub znacznie mniej utytułowany niż Barcelona, ale mimo wszystko nazywanie go klubem bez historii to brak szacunku. Co prawda uważam że mało prawdopodobne jest odejście Messiego, ale nie można zaprzeczyć że jedyny kierunek dla niego to Anglia bo gdyby odnosił sukcesy na wyspach, to wtedy nikt już by nie mógł zanegować faktu że to jeden z najlepszych piłkarzy w historii, a obecnie United jest słabe, Chelsea nie oceniam bo mogę nie być obiektywny i niedocenić ich należycie, a Arsenal i tak nie zacznie nagle wygrywać. City to najlepszy kierunek, ale dopiero w momencie kiedy skończy się motywacja by święcić kolejne tryumfy z Barceloną (co może się stać jeżeli Real się posypie).

0

W żadnym wypadku nie kupować Pedro. Powinniśmy się cieszyć że ktoś tyle za niego zapłacił. Piłkarz za słaby do pierwszej drużyny i zbyt drogi na głęboką rezerwę. A Bartra kiedy grał to pokazywał się naprawdę dobrze ale jeśli nie chcemy go zmarnować to powinien odejść, chociaż ja osobiście uważam że właśnie w oparciu o niego powinniśmy budować obronę.

0

Może starczy już tych obelg pod adresem Luisa Figo, zawodnika który mimo wszystko przysłużył się Barcelonie dużo bardziej niż te osoby które go hejtują. Co wy takiego zrobiliście? Facet odszedł za kasą, koniec i kropka. Klub dostał dobrą cenę za tego zawodnika. Normalnym jest że jeśli dostaniesz dużo lepszą ofertę pracy, gdzie za tą samą robotę dostaniesz dwa razy tyle co teraz, to korzystasz. Piłkarz dostał propozycję gry w silniejszym klubie za większą kasę i się zdecydował, nie każdy musi być przywiązany do barw klubowych tylko mogą traktować to w kategoriach czysto zawodowych. Nigdy go jakoś specjalnie nie lubiłem tak samo jak mogę nie lubić CR7 ale to nie znaczy że powinienem kogoś obrażać. Krytyka nie jest zła i wyrażanie własnej opinii jak najbardziej jest rzeczą pozytywną, ale samo hejtowanie pozbawione jakiegokolwiek merytorycznego sensu jest po prostu głupie i z czasem robi się męczące

0

Koniec końców zawodnik zbyt długo siedział na ławce w Barcelonie. Gdyby odszedł przynajmniej 2 lata wcześniej to dzisiaj pewnie byłby jednym z czołowych obrońców w Lidze a może nawet w Europie. Po prostu zmarnowaliśmy go. Zobacz jak zupełnie inaczej potoczyły się losy Thiago, gdyby nie odszedł do Bayernu to pewnie podzieliłby los Martina

0

A nie zauważyłeś że kiedy o jakiegoś zawodnika stara się Barcelona, Real, City, PSG, czy inny bogaty klub to automatycznie cena zawodnika rośnie? mniejsze kluby wiedzą że są w stanie od nich dużo wyciągnąć więc info że Barca nie da więcej bo nie ma może w pewien sposób pomóc w negocjacjach. Ponadto powinniśmy brać przykład z klubów jak Borussia czy Bayern. Pierwszy wyszedł z długów a drugi spłacił kredyt na stadion 16 lat przed terminem. Nie da się co roku wydawać ponad 100 mln na transfery, puszczać zawodników za grosze albo zostawiać ich do końca kontraktu żeby w kolejnym klubie do którego przejdą już za darmo dostali lepsze warunki kontraktu i jednocześnie czynić nowe inwestycje w infrastrukturę klubu i zmniejszać zadłużenie. Moim zdaniem fakt że teraz jesteśmy na fali powinniśmy wykorzystać przede wszystkim do spłaty zadłużenia, bo niespłacane długi rosną. Mnie cieszy to że nie będzie ślepego wyrzucania kasy bo kupowanie drogich zawodników na ławkę biorąc pod uwagę choćby wysokie podatki w Katalonii i co za tym idzie znaczny wzrost wydatków na pensje a nie tylko jednorazowy wydatek na zakup zawodnika to szybko można by popaść w problemy finansowe a wtedy upadek ze szczytu byłby strasznie bolesny. Ponadto spójrz na naszą defensywę i średnią wieku, dalej masz Iniestę który już długo nie pogra na najwyższym poziomie. Z roku na rok zawodnicy będą starsi i ich wartość rynkowa będzie spadać. Dlatego transfery jak normalna inwestycja muszą być robione nie na potrzeby chwili ale z myślą o przyszłości. Zgadzam się że wiele rzeczy zrobiono źle ale nie ma co wracać do przeszłości trzeba myśleć o przyszłości. po prostu w pechowym czasie zbiegły się wybory i ban na transfery ale trzeba jakoś to przetrwać, a wieżę że danie szansy młodzieży teraz może zaprocentować pod koniec sezonu

0

Pod warunkiem że zmieni się polityka kubu, bo jeśli latem ściągną jakąś gwiazdkę typu Pogba czy Veratti to możemy o tym zapomnieć. od stycznia już i tak dołączy Arda Turan. Kiedyś Cantera mogła rozbłysnąć bo dawano szanse młodym zawodnikom, gdyż na rynku transferowym nie mogliśmy konkurować z np. Realem. Teraz wszyscy chcą zarówno świetnych wychowanków jak i największe gwiazdy, a tak się nie da. Gdyby nie ban na transfery i kontuzje nikt nie chciałby dzisiaj w drużynie Roberto a Rafinha pewnie by się zmarnował albo postąpił jak jego starszy brat i odszedł aby nie podzielić losu Montoyi.

1

Wcześniej dawano szansę młodzieży. Od czasów Vilanovy odeszli od tego więc mamy efekty. Niestety ale granie non stop nazwiskami niezależnie od formy odbiło się na zapleczu. Piłkarze rezerw zobaczyli że nie mają szans na grę bo trenerzy stawiają na nazwiska i skończyła się rywalizacja bo brakło motywacji. Prowadzenie drużyny to nie tylko wystawienie najlepszej jedenastki, ale również wprowadzanie nowych piłkarzy i dawanie im niezbędnych minut na boisku a gwiazdom odpoczynku i przypominania że też muszą się rozwijać jeśli chcą grać. Zamiast wychowywać zaczęliśmy kupować, a to miecz obusieczny ma zarówno plusy jak i minusy

0

Tak blokował, już nie za Enrique ale wcześniej kiedy grał za nazwisko. O ile nie można mieć pretensji do Vilanovy bo on ze względu na chorobę tak naprawdę nie dostał szansy się wykazać to już Martino powinien go odsunąć od składu, wówczas może nie zmarnowalibyśmy Tello, Deulofeu i innych, bo wydaje mi się że dla Sandro i Munira już jest za późno. Mimo wszystko uważam że w Anglii gdzie jest więcej miejsca Pedro rozwinie skrzydła, bo bardziej pasuje do bezpośredniej gry

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?